در مقاله امروز نارستان قصد داریم در مورد روش‌های حل خطای Network Cable Unplugged صحبت کنیم. اینترنت امروزه یکی از بخش‌های مهم زندیگی دیجیتال ما را تشکیل می‌دهد. شاید تصور اینکه از کامپیوتر خود بدون اینترنت استفاده کنید برایتان قابل قبول نباشد اما گاهی برخی از مشکلات باعث می‌شود که ما این مرحله سخت را تجربه کنیم. بسیاری از کاربران ویندوز 10 و نسخه‌های قدیمی تر به ما گزارش داده‌اند که با خطای Network Cable Unplugged مواجه شده‌اند و این بدان معناست که کامپیوتر شما قادر به شناسایی اتصال اترنت نیست و باعث ایجاد چنین خطایی شده است.

پیغام خطای Network Cable Unplugged معمولا در دسکتاپ یا صفحه اعلان دیده می‌شود. همچنین می‌توان این پیغام را از وضعیت اتصال شبکه اترنت متوجه شد. این خطا فقط به اتصال اترنت مربوط نمی‌شود. حتی اگر از اتصال وای فای استفاده کنید این خطا را می‌توانید تجربه کنید که در نهایت نمی‌توانید به اینترنت متصل شوید. به محض مشاهده این خطا در کامپیوتر خود، هر چند ساعت یا چند بار در روز یکبار نمایش داده می‌شود.

اگر شما هم با مشکل Network Cable Unplugged مواجه شده‌اید جای نگرانی نیست ما با استفاده از روش هایی که در ادامه ارائه می‌دهیم به شما کمک می‌کنیم که این مشکل را حل کنید. خیلی ساده روش‌های ذکر شده در پایین را یکی یکی انجام دهید تا مشکل خود را حل کنید.

چگونه خطای Network Cable Unplugged را برطرف کنیم؟

علت این شمکل ممکن است با توجه به پیکربندی کامپیوتر متفاوت باشد. هر کامپیوتر پیکربنید منحصر به فرد خود را دارد. برخی از کامپیوترها ممکن است به علت درایورهای قدیمی یا معیوب با این مشکل مواجه شوند، در حالی که در سیستم‌های دیگر ممکن است همین خطا به علت کامپیوتر یا برنامه ای که سرعت اتصال را به خود اختصاص داده است اتفاق بیافتد. علت خطای Network Cable Unplugged هر چه که هست ما به حل این مشکل کمک خواهیم کرد.

راه حل 1 – تنظیمات Duplex را تغییر دهید

ویندوز از یک سیستم پیچیده معروف به Duplex استفاده می‌کند که ارتباطات شبکه را مدیریت می‌کند. مقادیر تنظیمات Duplex به طور خودکار به صورت پیش فرض تنظیم می‌شوند که بهترین عملکرد توسط ویندوز را مشخص می‌کند. بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که تنظیمات Duplex باعث خطای Network Cable Unplugged شده است و آنها با تغییر این تنظیمات توانسته‌اند مشکل را حل کنند. پس شما هم مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1 – روی منوس Start کلیک راست کنید و Device Manager را انتخاب کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 2 – در Device Manager به دنبال Ethernet Adapter بگردید. شما می‌توانید در زیر Network adapters این گزینه را پیدا کنید (Network adapters را کلیک کنید تا توسعه پیدا کند و گزینه‌ها در زیر آن به شما نمایش داده شود).

روی آداپتور اترنتی که استفاده می‌کنید کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 3 – به سربرگ Advanced بروید و Speed & Duplex را که در لیست Properties وجود دارد را کلیک کنید تا انتخاب شود.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 4 – حالا از قسمت value گزینه 100 Mbps Half Duplex را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 5 – کامپیوتر خود را ریستارت کنید.

توجه – اگر این کار به شما کمک نکرد مقدار 10 Mbps Full Duplex را انتخاب کنید و دوباره بررسی کنید که مشکل Network Cable Unplugged حل شده است یا نه.

 کابل اترنت را مجدد به سیستم خود وصل کنید و بررسی کنید که مشکلی وجود دارد یا نه. اگر مشکل همچنان ادامه داشت در قسمت Value گزینه‌های دیگر را امتحام کنید. اگر هیچ کدام از این مقادیر کارساز نبودند روش بعدی را امتحان کنید.

 راه حل 2 – غیر فعال کردن اتصال اترنت و هارد ریبوت

اگر روش بالا به شما مکمکی نکرد؛ بعد از غیر فعال کردن اتصال اترنت؛ باید یک هارد ریبوت را اجرا کنید. هارد ریبوب شامل جدا کردن کابل منبع تغذیه و باتری (برای کاربران لپ تاپ) از کامپیوتر می‌شود. با این کار همه خازن‌های داخل سیستم شما تخلیه می‌شود، قبل از انجام این کار باید اتصال اترنت را غیر فعال کنید که در ادامه نحوه انجام این کار را توضیح داده ایم:

مرحله 1 – در نوار کار ویندوز خود آیکن وای فای یا آیکن آداپتور شبکه را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید. حالا گزینه Open Network & Internet Settings را انتخاب کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 2 – در زیر  Related Settings گزینه Change adapter options را انتخاب کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 3 – حالا اتصال اترنت خود را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید. روی Disable کلیک کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 4 – کامپیوتر خود را خاموش کرده و کابل برق را از آن جدا کنید. اگر از لپ تاپ استفاده می‌کنید، باتری آن را جدا کنید. همچنین کابل اترنت را جدا کنید.

مرحله 5 – به مدت 15 دقیقه صبر کنید.

 مرحله 6 – کابل و باتری را به سیستم خود وصل کنید و آن را روشن کنید. هنوز کابل اترنت را نباید وصل کنید.

مرحله 7 – روی آیکن وای فای یا آیکن آداپتور شبکه کلیک راست کنید و از لیست  Open Network and Internet Settings را انتخاب کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 8 – در زیر Related settings گزینه Change adapter options را انتخاب کنید.

مرحله 9 – روی اتصال اترنت خود کلیک راست کنید و Enable را انتخاب کنید.

مرحله 10 – کابل اترنت خود را وصل کنید.

حالا بررسی کنید که آیا مشکل اتصال اینترنت شما حل شده است یا خیر. اگر مشکل همچنان ادامه دارد، روش بعدی را انتخاب کنید.

 راه حل 3 – درایورهای آداپتور اترنت را حذف و دوباره نصب کنید

علت خطای Network Cable Unplugged می‌تواند درایورهای آسیب دیده باشد. این اتفاق ممکن است هنگامی رخ دهد که ویندوز به طور خودکار درایورها را از طریق بروزرسانی ویندوز آپدیت کرده باشد و ممکن است درایورهایاشتباه یا خراب را نصب کرده باشد. بنابراین در این روش؛ درایورهای آداپتور اترنت را حذف می‌کنیم تا بتوان دوباره به درایورهای پیش فرض دسترسی پیدا کنیم. مراحل انجام این کار در ادامه آمده است:

مرحله 1 – روی منوی Start کلیک راست کنید و Device Manager را انتخاب کنید .

مرحله 2 – Network Adapters را کلیک کنید تا توسعه پیدا کند و بعد آداپتور اترنت خود را کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده Uninstall device را انتخاب کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 3 – وقتی از شما درخواست تایید حذف می‌شود؛ کادر کنار Delete the driver software for this device را انتخاب کنید و دکمه Uninstall را کلیک کنید.

مرحله 4 – حالا آیکن Scan for hardware changes را کلیک کنید تا تغییرات سخت افزاری اسکن شود.

بعد از انجام آخرین مرحله، ویندوز درایورهای پیش فرض آداپتور اترنت را نصب می‌کند. بررسی کنید که آیا مشکل عدم اتصال به اینترنت شما حل شده است یا نه. اگر هنوز با این مشکل مواجه هستید روش بعدی را امتحان کنید.

راه حل 4 – بروزرسانی درایورهای آداپتور اترنت برای حل مشکل Network Cable Unplugged

اگر بازگرداندن درایورهای پیش فرض کمکی به حل مشکل Network Cable Unplugged نکرد؛ احتمالا درایورهای منسوخی را در سیستم خود دارد. با بروزرسانی درایورها باید مشکل عدم اتصال به اینترنت شما حل شود. مراحل انجام این روش در ادامه آمده است:

مرحله 1 – روی منوی Start کلیک راست کنید و Device Manager را انتخاب کنید .

مرحله 2 –  Network Adapters را کلیک کنید تا توسعه پیدا کند و بعد آداپتور اترنت خود را کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده Update Driver را انتخاب کنید.

عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

مرحله 3 – در نجره نمایش داده شده گزینه Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید.

 حالا ویندوز جدیدترین درایورهای آداپتور اترنت را دانلود و نصب می‌کند. بعد از اتمام مراحل بالا، سیستم خود را ریستارت کنید تا از دست مشکل Network Cable Unplugged نجات پیدا کنید.

راه حل 5 – مشکلات سخت افزاری را بررسی کنید

قبل از شروع روش‌های عیب یابی در سیستم، باید مطمئن شوید که مشکل سخت افزاری ندارید. کابل اترنت را از هر دو سر بررسی کنید و مطمئن شوید که خراب نیست. کابل اترنت را به درستی در اسلات صحیح روتر وصل کنید. همچنین در صورت امکان، کابل اترنت را به سیستم دیگری متصل کنید. بررسی کنید که اینترنت روی این سیستم برقرار است یا نه. اگر همه چیز روی سیستم دیگر خوب است، مشکل از سخت افزارهای داخلی نشات می‌گیرد.

7 دیدگاه در “عالی ترین راهکارها برای حل خطای Network Cable Unplugged

 1. ... گفت:

  عالی بود درست شد ممنون

 2. ناهید گفت:

  ممنون از نظراتتون اما در بعضی راه حل هاتون باعث درایو آداپتور میشید که اگه یکی مثل بلد نباشه ریستور کنه ،معلوم نیس چی به سر لپ تاب میاد.
  لطفا روش هایی رو بگید که مجبور نباشیم فرداش بریم سراغ مهندس کامپیوتر

 3. آر ام چارتس گفت:

  عالی بود

 4. غریبه گفت:

  عالی بود راه حل اول جواب داد مرسی

 5. محمد گفت:

  عالی بود راه حل اول جواب داد مرسی

 6. خراسانی گفت:

  سلام خدمت ادمین سایت با مرحله اول مشکل من حل شد ان شاءالله عاقبت بخیر بشید

 7. گفت:

  سلام من یه برنامه نصب کردم بعد از اون این پیغامو میده network cable unplugged Qualcomm Atheros AR8172/8176 و نت روشن ولی هیچ سایتی باز نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *