زمانی که می ‌خواهید نرم‌افزاری را راه‌ اندازی کنید و ارور Runtime Error 255 رخ می‌ دهد، دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید ممکن است گیج کننده باشد. مشکلات مختلف سیستم می تواند باعث  Runtime Error اجرا شود. اگرچه مواقعی وجود دارد که با بستن و باز کردن مجدد برنامه، خطا برطرف می شود، اما گاهی اوقات این خطا برطرف نمی شود. Runtime Error ها به دلیل اختلال در جریان کار بدنام هستند و می توانند مانع یک روز کاری مفید شوند.

ارور Runtime Error 255 درحین اجرای برنامه ظاهر می شود و اغلب دارای یک اعلان است که برنامه مربوطه را مشخص می کند. فایل های خراب یا مفقود شده، مشکلات سخت افزاری، بدافزار یا برنامه های نرم افزاری متناقض ممکن است باعث ارور زمان اجرای 255 ویندوز 11 شود.

ارور Runtime Error 255 چیست؟

یک خطای Runtime Error زمانی رخ می‌ دهد که برنامه‌ای که از آن استفاده می‌ کنید خروجی اشتباهی تولید کند یا از کار بیفتد. گاهی اوقات، این خطاها شما را از استفاده کامل از برنامه یا سیستم شخصی خود باز می دارد. این ها با خطا هایی که در زمان راه اندازی برنامه رخ می دهد متفاوت است. آنها زمانی رخ می دهند که شما سعی می کنید برنامه را راه اندازی کنید.

مواردی وجود دارد که تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیستم شخصی یا برنامه را رفرش کنید و خطا ناپدید می شود. با این حال، مواردی وجود دارد که شما باید یک قدم اضافی برای رفع خطا بردارید. به عنوان مثال، هنگامی که Runtime Error ها در برنامه نویسی رخ می دهد، پنجره ای ظاهر می شود که کد خطا و اطلاعات بیشتر در مورد برنامه آسیب دیده را نشان می دهد. علاوه بر این، قبل از اینکه خطا در سیستم شخصی شما رخ دهد، علائمی مانند کند شدن عملکرد سیستم شخصی به شما می دهد.

ارور Runtime Error 255 چیست؟ بهترین راه حل های ارور Runtime Error سایت

همانطور که در بالا اشاره کردیم ارور Runtime Error 255 چیست؟ خطایی است که هنگام اجرای بک برنامه رخ می دهد و ممکن است به یکی از دلایل زیر رخ دهد:

فایل های خراب یا آسیب دیده: برنامه ها دارای فایل های خراب با از دست رفته هستند و در هنگام اجرا این خطا را ایجاد می کنند.

مشکلات سخت افزاری: سخت افزار کامپیوتر مانند هارددیسک یا ماژول حافظه معیوب، همچین می توانند باعث ایجاد ارور Runtime Error 255 شوند.

تداخل های نرم افزاری: برخی از برنامه ها سعی می کنند که به منابع مشابهی دسترسی پیدا کنند که باعث ایجاد تداخل می شوند.

درایورهای قدیمی: اگر سیستم شما دارای درایور قدیمی است احتمالا با این خطای ویندوز 11 مواجه خواهید شد.

ویروس ها یا بدافزارها: ممکن است فایل هایی که توسط بدافزار آسیب دیده اند منجر به ایجاد خطا شوند.

نمونه هایی از ارور Runtime Error سایت

خطا های Runtime Error  در برنامه نویسی و در اینترنت اکسپلورر وجود دارد که با هم تفاوت دارند. چند نمونه از خطا در برنامه نویسی عبارتند از:

خطا های AppModel 57، 490، 87: این نوع خطا هر زمان که یک برنامه ویندوز 10 از طریق فروشگاه مایکروسافت به روز رسانی، نصب یا نصب مجدد شود، ظاهر می شود.

نمونه هایی از ارور Runtime Error سایت

خطای NVIDIA GeForce Experience C++: این خطا معمولاً زمانی رخ می دهد که بخواهید به روز رسانی کارت گرافیک Nvidia را بررسی کنید.

خطای Microsoft Visual C++: هر بار که کامپیوتر را روشن می کنید، این خطای رایج ظاهر می شود.

نمونه هایی از ارور Runtime Error سایت

خطای Runtime Error 1004 در اکسل: این خطا معمولاً باعث وقفه کاربران مایکروسافت اکسل می شود و معمولاً مربوط به مایکروسافت ویژوال بیسیک است.

 

نمونه هایی از ارور Runtime Error سایت

خطای Net Runtime Error 1026: این با یک پیغام خطا در مورد یک استثنا کنترل نشده همراه است. هنگامی که این خطا ظاهر می شود، برنامه از کار می افتد یا زمانی که می خواهید آن را اجرا کنید از شروع به کار خودداری می کند.

نمونه هایی از ارور Runtime Error سایت

خطای Runtime Error Atibtmon.exe: این خطا زمانی ظاهر می شود که می خواهید سیم برق را از دستگاه ویندوز 10 جدا کنید.

نمونه هایی از ارور Runtime Error سایت

خطا های اینترنت اکسپلورر کاملاً متفاوت است. با یک شماره خط می آید و سپس خطا را بیان می کند. یک مثال این است:

نمونه هایی از ارور Runtime Error سایت

علت ارور Runtime Error در ویندوز

اگر می‌ پرسید چه چیزی باعث Runtime Error می‌ شود، دلایل زیادی برای رخ دادن آنها وجود دارد. دلیل خطا معمولاً به برنامه و اقدامی که می‌ خواهید انجام دهید بستگی دارد. خطا ها معمولاً با نرم افزار یا سخت افزاری مرتبط است که از اجرای صحیح برنامه ها و برنامه ها جلوگیری می کند.

خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر زمانی رخ می دهد که وب سایت از کد HTML ناسازگار با عملکرد مرورگر وب استفاده می کند. با این حال، دلایل مختلفی برای خطا های در برنامه نویسی وجود دارد. بسته به موقعیت، دلایلی وجود دارد که ممکن است خطا رخ دهد.

۱-یک علت این است که، توسعه دهندگان یک نقص برنامه نویسی را در طول توسعه برنامه اصلاح نکردند. متأسفانه، این بدان معنی است که یک اشکال در نرم افزار وجود دارد.

۲-شما در حال تلاش برای اجرای دو برنامه نرم افزاری ناسازگار هستید.

۳-نصب ناقص همچنین می تواند باعث ایجاد خطای Runtime Error شود.

۴-حافظه یا منبع سیستم دیگری در دسترس نیست.

۵-شما یک کاراکتر خارجی را در یک فیلد متنی وارد کردید یا عملی را انجام دادید که سیستم شخصی از آن پشتیبانی نمی کرد. اغلب، هنگامی که این خطا رخ می دهد، به عنوان یک پنجره کوچک ظاهر می شود که نشان می دهد برنامه تحت تأثیر قرار گرفته است. گاهی اوقات، درخواست همچنین پیشنهاد می کند با یک سرپرست یا تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

نحوه رفع ارور Runtime Error 255

با استفاده از راه حل های زیر می توانند برای رفع ارور Runtime Error 255 اقدام کنید:

سیستم خود را برای ویروس اسکن کنید تا خطای ناشی از آلودگی بدافزار برطرف شود

برنامه هایی که باعث تداخل می شوند را حذف کنید. این برنامه ها می توانند نرم افزارهایی باشند که اخیرا نصب کرده اید.

اگر با خطا مواجه شدید سیستم خود را ریستارت کنید. گاهی اوقات مشکلات موقت سخت افزاری یا نرم افزاری را می توان با یک ریستارت ساده حل کرد.

اگر راه حل های بالا به شما کمکی نکرد از راهکارهای زیر کمک بگیرید.

حل مشکل Runtime Error در ویندوز با آپدیت کردن درایور ها

برای حل مشکل Runtime Error در ویندوز روی منوی Start کلیک راست کنید و Device Manager را انتخاب کنید.

حل مشکل Runtime Error در ویندوز با آپدیت کردن درایور ها

دسته مربوط به خطای ران تایم را کلیک کنید، روی درایور خود کلیک راست کنید و Update driver را انتخاب کنید.

حل مشکل Runtime Error در ویندوز با آپدیت کردن درایور ها

Search automatically for drivers را انتخاب کنید

حل مشکل Runtime Error در ویندوز با آپدیت کردن درایور ها

مراحل نمایش داده شده روی صفحه را برای تکمیل بروزرسانی دنبال کنید.

آموزش رفع ارور Runtime Error در ویندوز با اسکن فایل

یکی از راه حل های دیگری که می توانید در نظر داشته باشید این است که دکمه های Win + R را با هم فشار دهید تا پنجره Run باز شود.

در این پنجره CMD را تایپ کنید و کلیدهای Ctrl+Shift+Enter را فشار دهید تا Command Prompt باز شود.

آموزش رفع ارور Runtime Error در ویندوز با اسکن فایل

حالا دستور زیر را وارد کنید و اینتر کنید.

Sfc /scannow

منتظر بمانید تا اسکن کامل شود؛ سیستم خود را ریستارت کنید و بررسی کنید که آیا خطای Runtime Error 255 رفع شده است یا خیر.

آموزش رفع ارور Runtime Error در ویندوز با اسکن فایل

برنامه را دوباره نصب کنید

از آنجایی که خطای زمان اجرا 255 اغلب با یک کد خطا به برنامه مشکل دار اشاره می کند، می توانید برنامه مشکل ساز را دوباره نصب کنید.

با این حال، باید یک نسخه تازه دانلود شده از برنامه را دوباره نصب کنید، زیرا ممکن است نسخه قدیمی خراب شده و غیرقابل استفاده باشد.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

ممکن است همچنان پنجره های بازشو دریافت کنید که مانع از دسترسی شما به یک وب سایت یا انجام فعالیت های دیگر در اینترنت می شود. راه حل Runtime Error در اینترنت اکسپلورر به نوع خطای دریافتی شما بستگی دارد.

برای تنظیم مجدد مرورگر، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1. ابتدا همه برنامه ها را ببندید و سپس Internet Explorer را راه اندازی کنید.

مرحله 2. اکنون روی نماد Gear که در گوشه سمت راست بالای مرورگر قرار دارد کلیک کتید.

مرحله 3. از گزینه های ارائه شده، برای ادامه روی گزینه های Internet کلیک کنید.

مرحله 4. در کادر محاوره ای که ظاهر می شود، روی زبانه Advanced کلیک کنید و سپس دکمه Reset را انتخاب کنید.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

مرحله 5. یک کادر محاوره ای ظاهر می شود که از شما می خواهد این گزینه را تأیید کنید. برای ادامه روی Reset کلیک کنید.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

مرحله 6. هنگامی که اینترنت اکسپلورر این کار را کامل کرد، دکمه Close را بزنید و کامپیوتر خود را مجددا ری استارت کنید تا تغییرات جدید ذخیره شود.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

برای برخی افراد، تنظیم مجدد اینترنت اکسپلورر مشکل را برطرف می کند. با این حال، مواقعی وجود دارد که خطا ادامه دارد. در چنین حالتی، مراحل ساده زیر را برای غیرفعال کردن اشکال زدایی اسکریپت و اعلان های خطا دنبال کنید.

مرحله 1. با بستن تمام پنجره های باز شروع کنید.

مرحله 2. در مرحله بعد، مرورگر را راه اندازی کنید و “آیکن gear” را که به راحتی در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد انتخاب کنید.

مرحله 3. گزینه های Interner را از گزینه های ظاهر شده انتخاب کنید.

مرحله 4. هنگامی که کادر محاوره ای ظاهر شد، برای ادامه، تب Advanced را انتخاب کنید.

مرحله 5. لیست تنظیمات را به پایین اسکرول کنید و کادر های کنار برچسب های Disable Script Debugging و “Disable Script Debugging (Internet Explorer) را علامت بزنید.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

مرحله 6. اکنون به پایین بروید و تیک کادر کنار برچسب Display a Notification about every Script Error را بردارید. بعد از تنظیمات روی Apply کلیک کنید

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

مرحله 7. برای ذخیره تغییرات جدید روی دکمه Apply کلیک کنید، سپس Internet Explorer را ببندید و کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

برای بررسی اینکه آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر، وب سایتی را که باعث خطا شده است دوباره باز کنید. اگر وب سایت به راحتی و بدون خطا باز شود، خطا از بین می رود. ممکن است یک اعلان در مورد خطا در نوار وضعیت دریافت کنید، اما می توانید آن را نادیده بگیرید.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در برنامه نویسی

اغلب اوقات، آنچه باعث خطا های Runtime Error در برنامه نویسی می شود، اشکالاتی است که برنامه نویسان از آنها اطلاع داشتند اما رفع آنها دشوار بود. گاهی اوقات، مشکلات مربوط به حافظه است یا برنامه برای اجرای صحیح به برخی منابع سیستم نیاز دارد. در زیر چند راه حل برای رفع این خطا در برنامه نویسی وجود دارد.

سیستم خود را مجدداً ری استارت کنید

این تکنیک به دلیل موثر بودن آن بسیار رایج است. اغلب اوقات، به سادگی استارت مجدد سیستم، هر گونه خطا، از جمله Runtime Error را برطرف می کند. هنگامی که کامپیوتر شما ناگهان احساس کرد که می خواهد بسیار کند کار کند، این راه حل برای سرعت بخشیدن به کار ها کار می کند.

اگر به دلیل مشکلات مربوط به حافظه با خطا مواجه می‌ شوید، راه‌اندازی مجدد سیستم، تمام مواردی را که در حال حاضر بر روی سیستم شما اجرا می‌ شود، می‌بندد. علاوه بر این، منابع سیستم مورد استفاده را برای برنامه ایجاد کننده خطا آزاد می کند.

برنامه یا برنامه را به روز کنید

گاهی اوقات، Runtime Error از یک خطا در برنامه یا یک اشکال در نسخه ای که استفاده می کنید ظاهر می شود. به همین دلیل بهترین راه حل این است که آن را اپدیت کنید یا به صورت دستی آخرین نسخه را دانلود کنید. این احتمال وجود دارد که باگ در نسخه جدید پچ شده باشد و شما باید برنامه خود را به روز کنید. یک مثال NVIDIA GeForce Experience است. هنگامی که برنامه NVIDIA را به روز می کنید، دیگر با استفاده از نرم افزار با خطا مواجه نخواهید شد.

سایر برنامه ها یا برنامه ها را ببندید

گاهی اوقات، خطا زمانی رخ می دهد که دو برنامه ناسازگار در حال اجرا هستند. به همین دلیل، برنامه دیگر با برنامه ای که می خواهید اجرا کنید در تضاد است. در چنین حالتی، نرم افزار دیگر از منابع سیستمی بسیار زیادی استفاده می کند و برای برنامه ای که می خواهید راه اندازی کنید، مقدار بسیار کمی باقی می گذارد. برای رفع این خطای زمان اجرا در برنامه نویسی، برنامه هایی را که نیاز ندارید ببندید و سپس دوباره برنامه را باز کنید.

برنامه را دوباره نصب کنید

این احتمال وجود دارد که نرم افزار خراب باشد و نیاز به نصب مجدد داشته باشد. دلیل دیگری که ممکن است با خطا مواجه شوید، نصب ناقص است. رویه به روز رسانی ممکن است منجر به این خطا شده باشد و در چنین حالتی، باید برنامه را حذف کنید تا آن را دوباره از ابتدا نصب کنید. قبل از حذف برنامه، مطمئن شوید که فایل های مهم را ذخیره کرده اید.

آخرین بسته توزیع مجدد Microsoft Visual C++ را نصب کنید

برخی از افراد پس از به روز رسانی ویندوز 10/11 با خطا‌ در برنامه نویسی مواجه می شوند. ممکن است هر بار که سیستم شخصی خود را روشن می کنید، پنجره بازشوی که پیام خطا را نشان می دهد ظاهر شود و هنگام تلاش برای خاموش کردن آن بازگردد. اغلب اوقات، این مشکل به دلیل از دست دادن یک برنامه نرم افزاری یا شاید ابزار های زمان اجرا Visual C++ رخ می دهد.

در چنین شرایطی باید آخرین نسخه Microsoft Visual C++ را نصب کنید. توجه داشته باشید که قبل از اینکه بتوانید آخرین بسته Microsoft Visual C++ Redistribution را دانلود کنید، باید بسته را از قبل روی سیستم  شخصی خود حذف نصب کنید.

برنامه را در حالت سیف مد اجرا کنید

حالت سیف مدیک حالت تشخیصی منحصر به فرد در سیستم عامل ویندوز است که برای حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مفید است. هر برنامه ای که در حالت ایمن اجرا می کنید فقط از حداقل حداقل استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم شما عالی کار می کند. این حالت مفید است و به رفع اکثر خطا های سیستم عامل کمک می کند. هنگامی که یک خطای Runtime Error ظاهر می شود، باید برنامه را در حالت سیف مد اجرا کنید. برای اجرای برنامه در حالت سیف مد مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: روی دکمه Start کلیک راست کرده و سپس از منوی ظاهر شده روی Settings کلیک کنید.

مرحله 2: اکنون، از طریق پنجره هایی که در قسمت Update & Security ظاهر می شوند، حرکت کنید. در این تب Recovery و سپس Restart now را برای ادامه انتخاب کنید.

مرحله 3: با این کار شما به صفحه بازیابی ویندوز هدایت می شوید. برای شروع روی Troubleshoot کلیک کنید و  Advanced Options را از گزینه های ارائه شده انتخاب کنید.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

مرحله 4: اکنون، Startup Settings را انتخاب کرده و برای ادامه، Restart را بزنید.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

مرحله 5: این منجر به ری استارت ویندوز در صفحه تنظیمات راه اندازی می شود. با زدن دکمه های F4، F5 یا F6 وارد حالت سیف مد شوید.

نحوه رفع خطا های Runtime Error در اینترنت اکسپلورر

مرحله 6: هنگامی که سیستم شخصی شما در حالت ایمن باز شد، برنامه را مجدداً اجرا کنید تا ببینید آیا خطا برطرف می شود یا خیر.

از SFC Scannow برای تعمیر فایل های خراب ویندوز استفاده کنید

دستور SFC معمولاً در یک پنجره Command Prompt اجرا می شود و می تواند به شما در رفع خطا کمک کند. برای اسکن و تعمیر فایل های خراب استفاده می شود. برای از بین بردن خطای  ناشی از حمله بدافزار، دستور SFC را برای تعمیر فایل‌‌ های سیستم اجرا کنید.

راه دیگری که می توانید خطا های Runtime Error در برنامه نویسی را برطرف کنید، اجرای بازیابی سیستم است. این ویژگی با برگرداندن سیستم شما به حالت قبلی کار می کند. اگر خطا ناشی از خرابی رجیستری ویندوز باشد، این راه حل بهترین گزینه است. پس از اجرای System Restore، نرم افزار را دوباره راه اندازی کنید تا ببینید آیا مشکل را برطرف می کند یا خیر.

اگر تمام اصلاحات به اشتراک گذاشته شده در این راهنما کار نمی کنند، می توانید به نصب مجدد ویندوز متوسل شوید. اگر تمرکز روی یک برنامه خاص خطا را از بین نبرد، این اصلاح بهترین است. اگر این خطا با نحوه عملکرد ویندوز به طور کلی تداخل داشته باشد، تنظیم مجدد گزینه خوبی است. توجه داشته باشید که اگرچه این ممکن است مشکل را برطرف کند، اما می‌ تواند منجر به از دست رفتن داده‌ های مهم شود.

عیب یابی خطا با استفاده از Clean Boot

گاهی اوقات، برنامه‌ ها یا سرویس‌ های جانبی می‌توانند با یکدیگر تضاد داشته باشند و منجر به خطا شود. برای رد این موضوع، می‌ توانید Clean Boot را در حالی که سایر سرویس‌ های شخص ثالث غیرفعال هستند، به جز سرویسی که تحت تأثیر خطا قرار دارد، Clean Boot کنید. در حالی که ممکن است شبیه حالت Safe Mode به نظر برسد، اما تفاوت های زیادی بین Clean Boot و Windows Safe Mode وجود دارد.

برای پاک کردن بوت کامپیوتر، موارد زیر را انجام دهید:

Windows Key + R را فشار دهید تا برنامه Run باز شود.

msconfig را در کادر متنی تایپ کنید، سپس Enter را فشار دهید.

در پنجره های System Configuration، روی تب Services کلیک کنید.

کادر Hide all Microsoft Services را علامت بزنید.

 Troubleshoot the Runtime Error Using Clean Boot

بر روی Disable all کلیک کنید.

اکنون در لیست Services به دنبال برنامه آسیب دیده بگردید و آن را فعال کنید. اگر برنامه شما در لیست ذکر نشده است، به سادگی به مرحله بعدی بروید.

روی Apply کلیک کنید و پنجره System Configuration را ببندید.

Task Manager را با استفاده از میانبر CTRL + Shift + ESC باز کنید.

روی تب Startup کلیک کنید،

هر سرویس را با انتخاب آن غیرفعال کنید، سپس روی Disable کلیک کنید. شما باید این کار را یکی یکی انجام دهید.

Task Manager را ببندید، سپس کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

برنامه آسیب دیده را راه اندازی کنید.

اگر برنامه با موفقیت اجرا شود، احتمالاً خطا توسط برنامه شخص ثالث دیگری در سیستم شما ایجاد شده است. برای اینکه بفهمید کدام برنامه، هر برنامه را یکی یکی در پنجره System Configuration فعال کنید و ببینید کدام یک باعث خطا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *