کنترلر یا دسته بازی پلی استیشن 4 (PS4) شما شارژ نمی‌شود و این مشکلی است که تقریبا هر کاربری ممکن است با آن مواجه شود. از کنترلر PS4 می‌توان برای اتصال بی سیم کنسول پلی استیشن استفاده کرد. با این حال بسیاری از کاربران از این موضوع شکایت می‌کنند که با مشکل عدم شارژ شدن کنترلر PS4 مولجه هستند. در مقاله امروز نارستان ما 7 روش عالی برای حل مشکل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 (PS4) را به شما آموزش خواهیم داد.

علت و حل مشکل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4

انواع مختلفی از خطاهای پلی استیشن 4 مانند نور آبی مرگ یا CE-35694-7 وجود دارد که باعث می‌شود شما نتوانید به راحتی بازی‌های مورد علاقه خود را اجرا کنید. در این میان شارژ نشدن کنتلر PS4 یک مشکل رایج است که ممکن است تجربه کنید (مخصوصا برای کسانی که از کنترلر PS4 همراه با کابل شارژ استفاده می‌کنند).

طبق گزارش کاربران، چراغ جلوی کنترلر هنگام اتصال کابل شارژ همیشه خاموش است. مهمترین عوامل تاثیر گذار در شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 مشکلات مربوط به کابل شارژ، پورت شارژ یا حتی باتری‌ها است.

اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، می‌توانید روش هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد را تک به تک امتحان کنید و ببینید مشکل شارژ نشدن دسته بازی PS4 شما حل می‌شود یا خیر.

دسته بازی PS4 خود را ریست کنید

ثابت شده است که تنظیم مجدد / بازنشانی یا ریست کنترلر PS4 برای بسیاری از کاربران مفید واقع شده است. دلیل این امر این است که ممکن است مشکل شارژ نشدن دسته بازی PS4 ناشی از سوء عملکرد خود کنترلر باشد. برای تغییر در پیکربندی‌ها یا تنظیمات می‌توانید دسته بازی خود را ریست کنید. در ادامه نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد:

مرحله 1 – اطمینان حاصل کنید که کنترلر را از کنسول بازی PS4 یا هر پورت شارژی جدا کرده اید.

مرحله 2 – شما باید دکمه Reset را در کنترلر خود پیدا کنید. معمولا این دکمه به شکل سوراخ کوچکی است که در پشت کنترلر قرار دارد.

7 روش عالی برای حل مشکل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 (PS4)

مرحله 3 – یک سنجاق یا خلال دندان را داخل سوراخ ریست فرو کنید و برای چند ثانیه فشار دهید، بعد سنجاق را بیرون بیاورید.

بعد از انجام مراحل بالا، کنترلر PS4 شما باید دوباره راه اندازی شود و می‌توانید بررسی کنید که آیا مشکل شارژ نشدن دسته بازی PS4 شما حل شده است یا نه.

رفع شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن با اجرای سیکل شارژ برای PS4 (کالیبره کردن)

اگر کنترلر پلی استیشن 4 شما در حالت خطا باشد، ممکن است با مشکل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 مواجه شوید. برای انجام سیکل شارژ می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1 – کنسول و کنترلر PS4 خود را کاملا خاموش کنید.

مرحله 2 – کابل اصلی منبع تغذیه را از کنسول جدا کنید. حدود 5 تا 10 دقیقه بعد، دکمه پاور PS4 را به مدت 30 ثانیه نگه دارید تا تمام برق موجود در دستگاه تخلیه شوید.

مرحله 3 – حالا می‌توانید کابل را دوباره متصل کنید و کنسول خود را روشن کنید و ببینید که آیا مشکل شارژ نشدن دسته بازی PS4 شما حل شده است یا نه.

کابل شارژ پلی استیشن 4 را بررسی کنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کابل شارژ دلیل اصلی بروز شارژ نشدن کنترلر پلی استیشن 4 است. بنابراین باید این موضوع را بررسی کنید.

برای بررسی کابل می‌توانید آن را به کنترلر PS4 دیگری متصل کنید. اگر این کنترلر می‌تواند به طور معمول شارژ شود می‌توانید از مراحل زیر صرف نظر کنید. در غیر این صورت، این نشان می‌دهد که کابل USB شما واقعا مشکلی دارد. در این مواقع شما باید یک کابل جدید از فروشگاه خریداری کنید که با کنسول پلی استیشن 4 شما سازگاری داشته باشد.

7 روش عالی برای حل مشکل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 (PS4)

حل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن با بررسی پورت شارژ کنترلر PS4

علاوه بر کابل USB؛ پورت شارژ خراب و آسیب دیده کنترلر می‌تواند مسئول شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 شما باشد. بنابراین بهتر است، پورت‌های شارژ خود را بررسی کنید. این عملیات شبیه به کابل شارژ است.

مرحله 1 – شما باید از همان کابل شارژ USB روی کنترلر دیگر استفاده کنید.

مرحله 2 – اگر کنترلر می‌تواند به راحتی شارژ شود، این بدان معناست که در پورت شارژ روی شارژر مشکلی ندارد. در غیر این صورت باید پورت شارژ کنترلر پلی استیشن 4 خود را تعویض کنید.

تمیز بودن پورت شارژ کنترلر بازی پلی استیشن 4 را بررسی کنید

کثیفی پورت شارژ مانع از دریافت انرژی لازم می‌شود. برای تمیز کردن پورت شارژ دسته بازی PS4 باید مراقب باشید که به آن آسیب وارد نکنید.

کنترلر را خاموش کنید و مراقب باشید که به طور اتفاقی آن را روشن نکنید.

با استفاده از اسپری کردن هوای فشرده که در فاصله چند سانتیمتری کنترلر قرار گرفته است اقدام به تمیز کردن پورت شارژ دسته کنسول بازی خود کنید.

با پاشش کوتاه و چند باره می‌توانید هر مواد زائدی که در آن گیر کرده است را بیرون بیاورید.

با استفاده از پارچه میکروفیبر باقی مانده مواد را در اطراف پورت خارج و تمیز کنید.

اگر احساس می‌کنید که هنوز هم چیزی در پورت گیر کرده می‌توانید با استفاده از خلال دندان که آن را در پارچه نازک و مرطوبی پیچانده‌اید، تمیز کاری را شروع کنید.

برای تمیز کردن قسمت داخلی پورت از حرکات خیلی آرامی استفاده کنید.

مدتی زمان دهید نا رطوبت داخل پورت خشک شود.

بعد از خشک شدن دوباره آن را روشن کنید و دوباره سعی کنید که دسته بازی خود را شارژ کنید. اگر کنترلر شارژ می‌شود این عالی است، در غیر این صورت باید برای خرید دسته بازی جدید سرمایه گذاری کنید.

باتری‌های دسته بازی PS4 خود را عوض کنید

اگر همه روش‌های بالا کار نکرد، ممکن است که باتری دسته بازی پلی استیشن 4 شما نیاز به تعویض داشته باشد. اگر مدت زمان طولانی است که از کنترلر PS4 استفاده می‌کنید، به دلیل شارژ دوباره و دوباره، باتری‌ها از کار افتاده باشند. در این مرحله باید توجه داشته باشید که باتری‌های مناسب و سازگار با کنترلر PS4 خود را برای عوض کردن انتخاب کنید.

برای شارژ شدن دسته بازی آن را به لپ تاپ یا دستگاه دیگری وصل کنید

به عنوان آخرین راه حل پیشنهادی ما، بهتر است دسته بازی خود را به لپ تاپ یا دستگاه دیگری وصل کنید و بررسی کنید که آیا شارژ دریافت می‌کند یا خیر. گاهی اوقات کنترلرها در دریافت شارژ مستقیم از پلی استیشن 4 مشکل دارند.

نتیجه گیری

مشکل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 (PS4) می‌تواند به دلیل مشکلات کوچک مانند کابل شارژ تا دلایل بزرگی که شما را ملزم به خرید دسته بازی جدید می‌کند، اتفاق بیافتد. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، آیا روش‌های بالا توانست به شما کمکی کند؟ آیا راه حل دیگری برای رفع مشکل شارژ نشدن کنترلر PS4 می‌شناسید؟ شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

33 دیدگاه در “7 روش عالی برای حل مشکل شارژ نشدن دسته بازی پلی استیشن 4 (PS4)

 1. پی اس باز گفت:

  سلام من دسته پی اس فورم میزارم شارژ ابی میشه چی کار کنم ؟؟؟؟

 2. پی اس باز گفت:

  سلام من دسته پی اس فورم میزارم شارژ ابی میشه چی کار کنم ؟؟دوستان

 3. A گفت:

  وقتی پلستیشن را درون حالت نارنجی رنگ می زارم دسته ام شارژ میشود ولی دیگر چراغ نارنجی را نشان نمی دهد و من نمی دانم دستم شارژ می شود یا نه…

  1. گفت:

   یعنی دسته شارژ شده است

 4. آرتیما گفت:

  من دستم رو باز کردم وقتی وصلش کردم شارژ دستم پر بود اما تمام شد تازه شارژ نمیشه . وقتی به پلی استیشن وصل می کنم زود خاموش میشه

 5. گفت:

  من دستم روبه پلی استیشن وصل می کنم شارژمی شودوقتی به سیم وکله شارژروصل میکنم شارژنمیکند

 6. حسین گفت:

  سلام
  دسته وقتی تو شارژ ۱۰ ثانیه شارژ میشه دوباره علامت سوال میاد. ممنون میشه اگه راهنمای کنید .مشکلش چی

 7. محمد گفت:

  من دسته ps4ام رو وقتی میزنم تو شارژ و روشنش میکنم برای چند ثانیه روشن میشه بعدش خاموش میشه مشکلش چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *