توسعه دهنده وای فای یا WiFi Range Extenders که به آن تقویت کننده روتر بی سیم (Wireless router Boosters) یا تکرارکننده وای فای (WiFi Repeaters) گفته می‌شود را می‌توانید برای خلاص شدن از دست نقاط مرده خانه یا دفتر کاری خود استفاده کنید.

هر زمان در تاتش هستید یا یک سیگنال Wi-Fi مناسب را در یک منطقه خاص داشته باشید، بدون اینکه سیگنال دریافتی را از دست ندهید؛ می‌توانید از یک توسعه دهنده دامنه وای فای استفاده کنید.

WiFi Range Extender در وتقع با دریافت سیگنال‌های بی سیم از روتر شما و بعد تکرار آنها از طریق آنتن‌ها و تقویت کننده‌های قدرتمند؛ این سیگنال‌ها را به دورترین گوشه‌های فاضی خانه یا دفتر کاری شما ارسال می‌کنند و اتصال وای فای را بهبود می‌بخشند.

تفاوت بین تقویت کننده وای فای و توسعه دهنده وای فای و تکرار کننده Wi-Fi

تکرار کننده ها، تقویت کننده‌ها و توسعه دهنده‌های WI-Fi تقریبا به یک چیز اشاره دارند و دستگاه هایی هستند که پوشش وای فای را بهبود می‌بخشند. حتی اگر تفاوت واضحی بین تکرارکننده‌ها و توسعه دهنده پیدا نکنید؛ همه آنها دقیقا به یک شکل کار می‌کنند. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این تفاوت‌ها را برای انواع مختلف دستگاه‌های موجود برررسی و توضیح دهیم.

Wi-Fi Extender

یک Wi-Fi Extender؛ سیگنال روتر یا سوئیچ وای فای شما را ردیابی می‌کند؛ آن را توسعه می‌دهند و دوباره انتقال می‌دهد. می‌توانید کابل را از روتر اصلی به نقطه ای که می‌خواهید سیگنال شبکه را به آن انتقا دهید گسترش دهید و توصعه دهنده وای فای خود را به برق وصل کنید. به این ترتیب روتر از طریق کابل در حال ارسال سیگنال شبکه به توسعه دهنده است.

 • بیشتر بخوانید: ۵ تا از بهترین توسعه دهنده، تقویت کننده و اکستندر Wi-Fi سال ۲۰۲۰

این دستکاه از یک طراحی Plug & Play استفاده می‌کند و راه اندازی سریع و ساده ای دارد و اتصالات مورد نظر شما را به سرعت تنظیم می‌کند. توسعه دهنده ای که از وای فای به جای سیم استفاده می‌کند ممکن است کاهش سرعت را تجربه کند. اگر چنین توسعه دهنده هایی با دستگاه‌های شما در یک باند مشابه مذاکرده داشته باشند که از آن برای مذاکرده با روتر استفاده می‌شود؛ قطعا افت سرعت رخ خواهد داد.

در مورد آداپتورهای شبکه اترنت؛ فاصله بین پریزها و همچنین نوع سیم کشی که استفاده می‌کنید می‌تواند به عملکرد کلی تاثیر بگذارد. تکرار کننده وای فای جایگزینی برای آداپتور اترنت خط انتقال انرژی است.

نحوه انتخاب و خرید توسعه دهنده Wi-Fi

انتخاب یک توسعه دهنده وای فای به نیاز و بودجه شما بستگی دارد. می‌خواهید چند اتاق اضافی را پوشش دهید؟ اگر فقط یک اتاق کوچک دارید تقریبا هر توسعه دهنده وای فای برای شما مناسب است. با این حال؛ اگر می‌خواهید بک منطقه بزرگ را با سیگنال وای فای قوی پوشش دهید به یک توسعه دهنده Wi-Fi دو بانده 2.4 گیگاهرتزی و 5 گیگاهرتزی نیاز دارید. توسعه دهنده همچنین باید از آخرین استانداردهای وای فای و فناوی هایی مانند beamforming و MU-MIMO پشتیبانی کند. برای کمک به شما در انتخاب بهترین توسعه دهنده وای فای در ادامه 3 تا از بهرتین توسعه دهنده Wi-Fi ذکر شده است که می‌توانید خریداری کنید:

بهترین توسعه دهنده وای فای

D-Link DAP-1650 WiFi Range Extender (AC1200)

D-Link DAP-1650 یک توسعه دهنده Wi-Fi قابل ملاحظه است که اتصال دوبانده و استاندارد وای فای 802.11ac را در یک بنده جمع و جور و ظریف ارائه می‌دهد. طراحی این توسعه دهنده به گونه ای است که به راحتی می‌توانید آن را با یک اسپیکر هوشمند اشتباه بگیرید. همانطور که ممکن است از توسعه دهنده وای فای سرعت بالایی را انتظار داشته باشید، D-Link DAP-1650 به لطف فناوری MU-MIMO عملکرد عالی و سرعت حداکثر 1200 مگابیت در ثانیه را ارائه می‌دهد. این دستگاه برای اتصالات سریع کابلی به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر 4 دستگاه را از طریق پورت‌های LAN گیگابیتی متصل کنید و یا بلافاصله هر دستگاه را به صورت بیسیم و فقط با فشار دکمه WPS متصل کنید.

 • مزایا – قیمت عالی؛ عملکرد قوی، گزینه‌های پیکربندی گسترده
 • معایب – فاقد پورت USB 3.0

فرق بین تقویت کننده وای فای و توسعه دهنده وای فای در چیست؟

Linksys RE7000 Max-Stream AC1900 + WiFi Range Extender

اگر به دنبال یک توسعه دهنده وای فای جمع و جور هستید تا بتواند تا 10000 فوت مربع را با یک سیگنال وای فای قوی پوشش دهد؛ Linksys RE7000 Max-Stream AC1900 + یک انتخاب عالی است. با وجود اندازه کوچک از فناوری Wireless-AC برای استریم همزمان و بازی‌های همزمان چند دستگاه پشتیبانی می‌شود. حتی استریم 4K نیز مشکلی برای توسعه دهنده وای فای ایجاد نمی‌کند.

پیدا کردن مکان مناسب برای Linksys RE7000 Max-Stream AC1900 + به لطف قابلیت Spot Finder کاری ندارد و شما می‌توانید مناسب ترین نقطه بین روتر و منطقه ای که می‌خواهید شبکه خود را توسعه دهید را مشاهده کنید.

 • مزایا – طراحی ظریف؛ پشتیبانی از دو باند؛ پیکربندی ساده
 • معایب – عملکرد متوسط

فرق بین تقویت کننده وای فای و توسعه دهنده وای فای در چیست؟

Netgear Nighthawk X4 AC2200 WiFi Range Extender (EX7300)

درست است که توسعه دهنده‌های دامنه وای فای وجود دارند اما تنها چند مدل؛ عملکرد و قابلیت‌های قابل ملاحظه Netgear Nighthawk X4 AC2200 را ارائه می‌دهند. بعد از تنظیمات نسبی؛ این توسعه دهنده وای فای می‌تواند با استفاده از روتر یا gateway؛ یک شبکه مش برای کل خانه شما ایجاد کند و یا سیگنال‌های وای فای 2.4 گیگاهرتزی و 5 گیگاهرتزی را توسعه دهد. برخلاف بسیاری از توسعه دهنده‌های دامنه وای فای دیگر؛ این دستگاه از پورت گیگابیت برای اتصال دستگاه‌های کابلی مانند تلویزیون‌های هوشمند و کنسول‌های بازی استفاده می‌کند بدون اینکه خطر تداخل اتصالات بی سیم وجود داشته باشد.

 • مزایا – پشتیبانی از MU-MIMO؛ پوشش حداکثر 10000 فوت مربع؛ پورت اترنت گیگابیت
 • معایب – اندازه بزرگ

فرق بین تقویت کننده وای فای و توسعه دهنده وای فای در چیست؟

تکرارکننده وای فای

تکرارکننده یا رپیترهای وای فای، دستگاه هایی هستند که سیگنال بی سیم را دریافت می‌کنند و آن را دوباره برودکست می‌کنند. اگر سیگنال وای فای شما نمی‌تواند به برخی از نقاط خانه یا محل کار شما برسد، یک تکرار کننده بی سیم را امتحان منید تا سیگنال روتر توسعه پیدا کند. تکرار کننده وای فای شامل دو روتر بی سیم است؛ درست مثل روترهای بی سیمی که ممکن است از قبل در خانه یا محل کار خود داشته باشید. یکی از آنها اتصال وای فای که از قبل داشته‌اید را می‌گیرد و سیگنال را به روتر بی سیم دیگر ارسال می‌کند. دومی سیگنال تقویت شده را تولید می‌کند. هدف تکرار کننده‌ها این است که نام اصلی شبکه را حفظ کنید. تنظیم این دستگاه‌ها بدون سیم کشی ساده است. گاهی ممکن است تکرارکننده با تداخل روبرو شود که ممکن است منجر به اتصال ناپایدار شود.

آیا می‌دانید که تکرار کننده‌های وای فای ضد آب هم وجود دارند؟ اگر می‌خواهید سیگنا را تا فضای بیرونی گسترش دهید؛ به عنوان مثال به استخری که در خانه خود دارید؛ این گزینه‌ها بسیار مفید هستند. هیچ تکرار کننده ای ایده آل نیست چون با برخی از مشکلات مانند کاهش سرعت روبرو هستند.

تکرارکننده‌ها می‌توانند تک باند و دو باند باشند. دستگاه‌های نوع اول؛ هر بسته داده را از طریق همان کانال وای فای دریافت می‌کنند و دوباره انتقال می‌دهند که ممکن است به راحتی تا 50 درصد از پهنای باند را از دست بدهد. تکرارکننده‌های دو بانده با داشتن روتر روی یک باند و ارسال سیگنال وای فای از باند دیگر؛ این مشکل را حل می‌کنند.

نحوه انتخاب و خرید WiFi Repeater

هنگام انتخاب و خرید تکرارکننده وای فای، باید به همان مواردی که هنگام خرید توسعه دهنده وای فای در نظر داشتید دقت کنید (از جمله پوشش و قیمت)و از آنجا که هدف یک تکرارکننده وای فای دریافت سیگنال‌های بی سیم و برودکست مجدد آنها است. بنابراین باید سیگنالی را انتخاب کنید که از پروتکل امنیتی مشابه روتر شما پشتیبانی کند.

تکرارکننده‌های وای فای در فرمت‌های دختلف دسکتاپ تا پلاگین در دسترس هستند. برخی از تکرارکننده‌های وای فای دارای آنتن‌های خارجی متعددی هستند؛ در حالی که برخی دیگر هیچ آنتنی ندارند. حقیقت را بگوییم؛ مهم نیست که یک تکرارکننده وای فای چند آنتن دارد و این به ظری است که کل منطقه مورد نظر شما را پوشش دهد. در ادامه 3 تا از بهترین تکرارکننده‌های Wi-Fi لیست شده است تا بتوانید انتخاب راحت تری را تجربه کنید.

بهترین تکرارکننده وای فای

WiFi TP-Link N300 (TL-WA855RE)

صرف نظر از اینکه می‌خواهید شبکه وای فای موجود خود را تکرار کنید و اتصال آن را بهبود بخشید تا نقاط ضعف سیگنال را از بین ببرید یا دسترسی به اینترنت کابلی سریع و مطمئنی را برای تلویزیون هوشمند و کنسول بازی خود داشته باشید، WiFi TP-Link N300 (TL-WA855RE) یک انتخاب ایده آل است. این دستگاه با وجود اینکه پورت گیگابیت اترنت را ندارد؛ توانایی مدیریت استریم‌های 4K را دارد.

در حالت بی سیم؛ WiFi TP-Link N300 (TL-WA855RE) می‌تواند حداکثر سرعت 300 مگابیت در ثاینه را ارائه دهد و با استفاده از فناوری MIMO دستگاه ای مورد علاقه شما را در سریعترین زمان ممکن فعال می‌کند.

 • مزایا – راه اندازی یاده، مقرون به صرفه؛ عملکرد قابل اعتماد

فرق بین تقویت کننده وای فای و توسعه دهنده وای فای در چیست؟

WAVLINK AC1200 HiWAVLINK AC1200 تکرار کننده WiFi ضد آب برای فضای باز

این تکرارکننده وای فای ضد آب WAVLINK AC1200 را می‌توان در فضای باز بیرون نصب کرد و از سرعت دو بانده آن استفاده کرد. این دستگاه در باند 2.4 گیگاهرتز سرعت 300 مگابیت در ثانیه و در باند 5 گیگاهرتز سرعت 867 مگابیت در ثانیه را ارائه می‌دهد و از یک رابط ویژه RJ45  استفاده می‌کند که ورود آب و گرد و غبار را به داخل تکرار کننده غیر ممکن می‌سازد. سازنده این تکرارکننده وای فای حتی یک محافظ را در دستگاه استفاده کرده است و در نتیجه نیازی به نگرانی در مورد صاعقه و آسیب دیدن تکرارکننده یا هر دستگاه متصل به آن نیست.

 • مزایا – ضد آب، قدرت حداکثر 1000 میلی وات؛ محافظ داخلی
 • معایب گران

فرق بین تقویت کننده وای فای و توسعه دهنده وای فای در چیست؟

تکرار کننده WiFi دو باند  Linksys AC1200 (RE6250)

Linksys RE6250 تکرارکننده وای فای مقرون به صرفه است که از فناوری Spot Finder استفاده می‌کند. این دستگاه با هر روتر مدرنی سازگار است و برای افرادی طراحی شده است که به دنبال روشی بدون دردسر در از بین بردن نقاط مرده و بهبود عملکرد بی سیم هستند. از آنجا که تکرارکننده وای فای لینکسیس؛ برزورسانی فریم ویر را به صورت خودکار از سیستم لینکسیس دریافت می‌کند؛ به راحتی می‌توانید آن را تنظیم کنید.

 • مزایا – نصب ساده WPS؛ ارائه سیگنال فوق العاده قوی؛ پشتیبانی از فناوری Spot Finder
 • معایب – از حالت اکسس پوینت پشتیبانی نمی‌کند.

فرق بین تقویت کننده وای فای و توسعه دهنده وای فای در چیست؟

امیدواریم که مقاله امروز فروشگاه نارستان برای شما مفید واقع شده باشد و شما توانسته باشید راه حل بهتری برای بهبود شبکه خود انتخاب کنید. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات این پست با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *