یکی از سوالاتی که همیشه پیش می‌آید این است که چگونه رمز وای فای را پیدا کنیم؟ یا شما ممکن است رمز وای فای خود را فراموش کرده باشید و یا ممکن است بخواهید بدون استفاده از کلمه عبور به سایر وای فای‌ها از طریق گوشی خود وصل شوید.  مراحل ساده برای اتصال گوشی به وای فای بدون رمز عبور را که در ادامه بیان می‌کنیم، دنبال کنید و به سرعت متصل شوید.

نحوه اتصال گوشی به وای فای (Wi-Fi) بدون رمز عبور

وقتی که در مورد اتصال گوشی به وای فای بدون رمز عبور صحبت می‌کنیم، اولین چیزی که شاید به فکرتان برسد این است که چگونه وای فای هک کنیم ، اما در این پست نحوه اتصال به وای فای بدون استفاده از رمز عبور و بدون کرک کلمه عبور توضیح داده خواهد شد. برای اتصال روتر وای فای شما باید در نزدیکی روتر وای فای باشید تا مراحل اتصال گوشی همراه خود را به وای فای و بدون استفاده از رمز عبور انجام دهید. اتصال به اینترنت وای فای بدون کلمه عبور فناوری WPS نامیده می‌شود. ادامه پست امروز را بخوانید تا روش اتصال به اینترنت بدون پسورد را درک کنید.

WPS چیست؟

برای اینکه درک کنید که WPS چیست اول باید با فرم کامل این اصطلاح آشنا شوید. WPS مخفف Wi-Fi Protected Setup و به معنای راه اندازی محافظت شده وای فای است. پروتکل WPS به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از پین و دکمه فیزیکی که در روتری‌های وای فای وجود دارد کاربر به صورت سریعتر و ایمن‌تری به شبکه Wi-Fi وصل شود.

برای استفاده از قابلیت‌های WPS باید دکمه‌ای به همین نام را در روترها فعال کنید. در ادامه نحوه فعال کردن پین و دکمه WPS در روتر وای فای را مشاهده خواهید کرد. این راهنما تمام روترهای برند اصلی مانند TP-Link, D-Link, Netgear, Tenda, Binatone, Xyxel, TOTO Link, Prolink, Netis, Ligo Wave, Cisco, Linksys و غیره را پوشش می‌دهد.

نحوه فعال کردن پین و دکمه WPS در روتر وای فای

دکمه WPS پاسخی برای سوال چگونه بدون پسورد به وای فای وصل شویم است و یک روش هوشمند برای اطلاع از نحوه اتصال به وای فای قفل شده بدون پسورد در آیفون و اندروید است. اکثر روترهای Wi-Fi از قابلیتی به نام WPS پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید بررسی کنید که روتر دارای دکمه فیزیکی به نام WPS است تا در صورت امکان بتوانید از پروتکل امنیتی WPS استفاده کنید.

برای فعال کردن تنظیمات WPS باید به روتری وای فای لاگین کنید و از طریق منوی تنظیمات گزینه WPS را فعال کنید. به صورت پیش فرض این قابلیت در تمام روترهای برند اصلی فعال شده است. در اینجا ما از روتر وای فای Binatone WR3005N3 استفاده می‌کنیم تا نحوه فعالسازی امنیت WPS را به شما نشان دهیم.

 لاگین شدن به روتر وای فای با استفاده از IP پیش فرض / تغییر داده شده

همه روترها از مجوز ورود و ادرس IP یکسان استفاده نمی‌کنند و این اطلاعات از یک تولید کننده تا تولید کننده دیگر متفاوت است. برای بدست آوردن آدرس IP خود مقاله نحوه کانفیگ یا تنظیم مودم TP-LINK TD-W8968 را مطالعه بفرمایید.

بعد از اینکه به روتر لاگین کردید از منوی تنظیمات سمت چپ WPS را انتخاب کنید.

 لاگین شدن به روتر وای فای با استفاده از IP پیش فرض / تغییر داده شده

حالا

  • در قسمت WPS Status گزینه Enabled را فعال کنید.
  • Current Pin- پین پیش فرض در اینجا نشان داده خواهد شد.
  • Restore Pin- برای بازیابی پین
  •  Get new pin- می‌توانید با این گزینه پین ​​جدید را تغییر دهید.

نحوه اتصال گوشی به وای فای با دکمه WPS

حالا در این مرحله مهم است که شما بتوانید نحوه اتصال به وای فای با دکمه WPS را به راحتی درک کنید. دکمه WPS را در روتر وای فای خود پیدا کنید. یک دکمه کوچک با برچسب WPS/Reset است که در پشت یا کنار روتر می‌توانید آن را پیدا کنید. در روتر Binatone WR3005N3 دکمه WPS/Reset در کنار دستگاه قرار گرفته است.

نحوه اتصال گوشی به وای فای با دکمه WPS

در روتر Tenda N301 300mbps دکمه WPS در پشت دستگاه تعبیه شده است.

دکمه WPS

حالا تنظیمات وای فای گوشی همراه خود را باز کنید و گزینه WPS را پیدا کنید. برای این آموزش ما از گوشی Redmi Note 4G استفاده می‌کنیم. در گوشی Redmi Note 4G به قسمت Settings Wi-Fi می‌رویم و گزینه Advance را انتخااب می‌کنیم.

نحوه اتصال گوشی به وای فای با دکمه WPS

در اینجا دو گزینه زیر را مشاهده می‌کنید.

  • WPS push button
  • WPS Pin Entry

نحوه اتصال گوشی به wi-fi با دکمه WPS

برای اتصال گوشی به وای فای گزینه WPS Push Button را انتخاب کنید. بعد دکمه WPS Pushbutton را کلیک کنید.

نحوه اتصال گوشی به wi-fi

حالا دکمه WPS که در روتر وای فای شما قرار گرفته است را فشار دهید.

دکمه WPS

در صورتی که اتصال موفقیت آمیزی داشته باشید پیغامی مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

اتصال گوشی با دکمه WPS

بعد از اتصال و نمایش پیغام روی صفحه نمایش می‌توانید بدون اینکه رمز وای فای را وارد کنید از طریق گوشی خود به روتر وای فای وصل شوید و از آن لذت ببرید. فقط کافی است مراحل اتصال را با استفاده از دکمه WPS دنبال کنید و از اینترنت وای فای محافظت شده خود در هر نقطه از منزل یا محل کار خود لذت ببرید.