بهترین ماوس های با سیم بیاند و حتی گزینه های بی سیم این برند دستگاه های ورودی هستند که برای اکثر کاربران شناخته شده است. هر کدام از این محصولات مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه لیست خواهیم کرد.

بی سیم‌‌ ها:

 • به سرعت سیمی ها نیستند
 • مستعد تداخل
 • گرانتر از سیمی
 • نیاز به باتری.
 • راحت تر
 • همه کاره تر.

سیمی ها:

 • سریعتر از بی سیم
 • مستعد تداخل نیست
 • ارزان تر از بی سیم
 • نیازی به باتری نیست
 • مورد علاقه گیمر ها

خرید ماوس سیمی و بی سیم بیاند

هنگام تصمیم گیری در مورد خرید ماوس سیمی یا بی سیم، آنچه را که با سیستم خود انجام خواهید داد و همچنین ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر گیمر هستید، ممکن است یک ماوس گیمینگ سیمی بیاند با ویژگی های مخصوص را ترجیح دهید. اگر سرعت و دقت می خواهید، ممکن است ماوس سیمی را ترجیح دهید. اگر به راحتی، تطبیق پذیری و زیبایی شناسی اهمیت می دهید، ممکن است یک ماوس بی سیم را ترجیح دهید. اگر سفر می‌ کنید و دستگاه‌ هایتان را عوض می‌ کنید، یک ماوس بی‌ سیم را انتخاب کنید.

هر دو نوع ماوس کامپیوتر معمولاً از ویژگی های یکسانی پشتیبانی می کنند، اما برخی از تفاوت های اصلی این دستگاه ها را متمایز می کند.

دستگاه های بی سیم به طور پیش فرض کندتر از دستگاه های سیمی بیاند، هستند زیرا این دستگاه ها اطلاعات را به صورت بی سیم انتقال می دهند. این تاخیر مخصوصا برای گیمرها مهم است. یک گیمر ممکن است یک موس بازی سیمی را به جای ماوس بی سیم انتخاب کند، زیرا دستگاه های سیمی به اندازه دستگاه های بی سیم تاخیر ایجاد نمی کنند. این زمانی مهم است که دقت کلیدی باشد.

به‌ علاوه، تداخل نزدیک می‌ تواند حرکات ماوس بی‌ سیم را مختل کند یا ماوس را تا زمانی که اصلاح نشود غیرفعال کند. با این حال، تداخل با ماوس‌ های بی‌ سیم برای اکثر افراد مشکلی نیست، تا زمانی که موانعی بین ماوس و گیرنده آن وجود نداشته باشد.

مقایسه دیگر ماوس های بی سیم و سیمی

در سال‌ های گذشته، ماوس‌ های بی‌ سیم گران‌تر از ماوس ‌های سیمی بودند. با این حال، با کاهش قیمت ماوس های بی سیم، شکاف قیمت کاهش یافته است. با این حال، اگر هزینه آن در نظر گرفته شود، ماوس های سیمی معمولاً ارزان تر از ماوس های بی سیم هستند.

ماوس بی سیم راحت تر از ماوس سیمی است. با یک ماوس بی سیم کوچک و قابل حمل، هیچ کابلی وجود ندارد که در کیف شما گره بخورد یا اشیاء اطراف میز شما را اشغال کند. این باعث می شود موس های بی سیم برای سفر مناسب باشند.

مانند همه دستگاه‌ های بی‌سیم، می‌ توانید از ماوس بی‌سیم دور از دستگاه گیرنده، حتی از سراسر اتاق استفاده کنید. یک ماوس سیمی به رایانه متصل است و فقط در صورتی کار می کند که در دسترس و نزدیک باشید.

اگر از تلویزیون به عنوان مانیتور استفاده می کنید، از ماوس بی سیم استفاده کنید و آن را از روی مبل کنترل کنید. اگر تبلت شما پورت USB ندارد، از ماوس بی سیم به عنوان دستگاه ورودی استفاده کنید. اگر کامپیوتر شما خیلی دور از صفحه کلید و ماوس، مانند زیر میز و کنار دیوار قرار دارد، یک ماوس بی سیم راه حل ایده آلی است.

ماوس های سیمی به باتری نیاز ندارند زیرا کامپیوتر منبع تغذیه است. برخی از تولید کنندگان ماوس بی سیم با استفاده از یک ایستگاه اتصال این مشکل را دور می زنند. با این حال، فضای میز را اشغال می کند. برخی از افراد ممکن است یک ماوس بی سیم را به نفع یک ماوس سیمی رد کنند زیرا نمی خواهند گیرنده را از دست بدهند و با یک ماوس غیرفعال باقی بمانند.

سایر نکات ماوس های بی سیم و سیمی

با این حال، برخی از ماوس‌ های بی‌ سیم دارای جای‌ گیر هایی بر روی دستگاه هستند تا گیرنده را نگه دارند و از گم شدن آن جلوگیری کنند.

طرفداران ماوس های بی سیم بیاند، به تطبیق پذیری آنها اشاره می کنند. به عنوان مثال، ماوس ‌های دارای فناوری یکپارچه‌ سازی دارای گیرنده‌ای هستند که می‌ تواند با چندین دستگاه جفت شود.

این بدان معناست که شما باید دستگاه های را برای تمام نیاز های جانبی خود خریداری کنید. با این حال، اگر از تعویض گیرنده خسته شده اید، باید به آن توجه کنید.‌ اگر نیاز به استفاده از ماوس بی سیم روی لپ تاپ و دسکتاپ خود دارید، به راحتی یک ماوس بی سیم را بین رایانه ها جابه جا کنید. جدا کردن و باز کردن ماوس های سیمی برای جابجایی آسان نیست.

در حالی که این نباید تنها دلیل شما برای تهیه یک ماوس بی سیم باشد، ترکیب صفحه کلید و ماوس بی سیم روی میز مینیمال بهتر از داشتن سیم و سیم در همه جا به نظر می رسد.

اگر به دنبال یک ماوس برای سفر با خود هستید و به تطبیق پذیری و راحتی اهمیت می دهید، یک ماوس بی سیم را انتخاب کنید. اگر یک ماوس ارزان، سریع و قابل اعتماد می‌ خواهید و قصد ندارید آن را جابه‌جا کنید، ممکن است یک ماوس سیمی بهترین انتخاب باشد. انتخاب ماوس سیمی یا بی سیم اولین قدم است. زیر مجموعه های زیادی از ماوس ها برای انتخاب وجود دارد، مانند ماوس های نوری و لیزری، موس های بازی و ماوس های مسافرتی.

سوالات متداول ماوس ها

چرا ماوس من کار نمی کند؟

اگر ماوس شما کار نمی‌ کند، ممکن است به دلیل آسیب‌ های سخت‌ افزاری جبران‌ ناپذیر، قطع برق یا اتصال، تداخل بین ماوس و سطح کار، نرم‌افزار قدیمی، یا اشکالات یا پیکربندی‌ های اشتباه سیستم عامل باشد.

چگونه موس سیمی را به آیفون یا آیپد خود وصل کنم؟

با اتصال ماوس به پورت شارژ دستگاه خود از طریق کابل USB-C، می‌توانید با آی‌پد یا آیفون خود از ماوس استفاده کنید. اگر ماوس از USB-C پشتیبانی نمی کند، به آداپتور نیاز دارید.

آیا می توانم یک ماوس سیمی را به یک ماوس بی سیم تبدیل کنم؟

از نظر فنی بله با این حال، هزینه نصب باتری جداگانه و آداپتور بلوتوث ممکن است بیشتر از هزینه خرید یک ماوس بی سیم جدید باشد.

دو نوع ماوس سیمی وجود دارد: استاندارد و بی سیم، و اکثر مردم تفاوت آن را نمی دانند. ماوس استاندارد برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است و در دو سبک عادی و اپتیکال عرضه می شود. دو نوع ماوس وجود دارد: سیمی و بی سیم. ماوس سیمی بسیار گران است و بسیار بهتر و قابل اعتمادتر از ماوس بی سیم هستند. همچنین یک ماوس بی سیم وجود دارد که سیم برق ندارد. در نتیجه این ماوس برای دفتر کار انتخاب خوبی نیست زیرا ممکن است باتری آن تمام شود.

مزایای بهترین ماوس های با سیم بیاند

اول از همه، ماوس سیمی بادوام است. انداختن ماوس بسیار سخت است زیرا کابلی به آن متصل است.

ثانیاً گیر کردنش به سطح آسان نیست. حتی اگر روی سطحی گیر کند، به راحتی می توانید ماوس را بردارید. فرقی نمی کند نشسته باشید یا دراز کشیده، می توانید بدون برداشتن ماوس حرکت کنید.

ثالثاً ماوس قابل اعتماد است. مهم نیست که چند بار از آن استفاده کنید خوب کار می کند.

چهارم اینکه اگر برای مدت طولانی از ماوس استفاده کنید احساس خستگی نخواهید کرد. هنگام استفاده از ماوس سیمی نیازی به نگرانی در مورد پرت شدن حواس از کار نیست.

ابتدا باید کابل های اضافی بخرید. هنگام استفاده از ماوس باید تلاش زیادی انجام دهید. سیم اضافی ماوس استفاده از ماوس سیمی را دشوارتر می کند.

ثانیا، ماوس بسیار بزرگ است. وقتی در دفتر هستید باید آن را از کیف خود بیرون بیاورید. ماوس برای لپ تاپ مناسب نیست. ماوس فقط برای رایانه رومیزی مناسب است.

هنگام استفاده از رایانه، ماوس سیمی وسیله ای ضروری است. می توانید با استفاده از آن احساس راحتی کنید. برای مدت طولانی از استفاده از ماوس خسته نخواهید شد. علاوه بر این، ماوس سیمی بسیار بادوام تر از ماوس بی سیم است.

اگر با استفاده از ماوس مشکل دارید یا اگر می خواهید در مورد ماوس بیشتر بدانید، نباید از یک متخصص واقعی سوال کنید.

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1217 RGB

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1217 RGB دارای کلید Back و Forward، دارای 4 سطح Dpi قابل تنظیم، طول عمر 5 میلیون بار کلیک، قابليت کارکردن با هر دو دست و چراغ LED در 7 رنگ می باشد. نرم افزار ماوس های بازی به شما امکان می دهد دکمه ها را مجددا برنامه ریزی کنید تا بتوانید ماکرو ها را ایجاد کنید یا آنها را دوباره نقشه برداری کنید.

ماوس های بازی دکمه های بیشتری نسبت به ماوس های معمولی دارند و این گزینه های زیادی برای کار در اختیار شما قرار می دهد. برخی از ماوس‌ های بازی دکمه‌ های کمتری دارند و برخی بسته به نوع بازی‌ هایی که برای آن‌ ها طراحی شده‌ اند، دکمه‌ های زیادی دارند. این در حایل است که این محصول 7 کلید متفاوت را در اختیار شما قرار می دهد.

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1217 RGB

 

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1284 7D

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1284 7D یک ماوس باکیفیت است. نوع حسگر این ماوس، اپتیکال – Optical و‌ دقت 1200-3200dpi را دارد.

ویژگی های ماوس شامل دارای 4 سطح Dpi قابل تنظیم، طول عمر 3 میلیون بار کلیک، چراغ LED در 7 رنگ و طراحی ارگونومیک می باشد. سازگار با سیستم عامل‌ ها و دستگاه های

Windows 10, 8, 7, Vista – Mac OS 10.5 یا بالاتر – Linux kernel 2.6 – Android – iOS Chrome OS™ است. ماوس های بازی در اکثر مواقع کیفیت بهتری نسبت به ماوس های معمولی دارند. آنها از اجزای بهتر، معمولاً مواد بهتر، روش های بهتر برای رنگ، گارانتی طولانی تر و موارد دیگر استفاده می کنند. رنگ روی ماوس ‌های معمولی می‌ تواند خیلی سریع از بین برود، اما برای ماوس های بازی کمتر رایج است. رنگ ماوس های معمولی می‌ تواند به سرعت محو شود، اما معمولاً در موس‌ های بازی اینطور نیست.

ماوس باسیم بیاند BM-1085

ماوس باسیم بیاند BM-1085 یک موس اپتیکال است که در وزن 60 گرم و ابعاد 37.5 × 62 × 115 میلی متر طراحی شده است. این محصول دارای یک کابل 1.35 متری است که با استفاده از پلاستیک PVC روکش شده است تا مقاومت بالایی را در برابر کشیدگی و پارگی ارائه دهد.

در اینجا شما 3 کلید راست، چپ و اسکرول را در اختیار دارید. این ماوس بیاند قابلیت کار کردن با هر دو دست را دارد و از دقت 800DPI استفاده می کند. برای استفاده از ماوس رابط USB 2.0 آن را به پورت لپ تاپ یا کیس خود متصل کنید.

ماوس باسیم بیاند BM-1085

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1219 6D

هنگامی که به ماوس های بازی مثل ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1219 6D نگاه می کنید، چند تفاوت عمده با ماوس قدیمی که همراه با رایانه شخصی شما عرضه می شد، وجود دارد. ماوس های بازی مزایای زیادی در مقایسه با ماوس های معمولی دارند و برای بسیاری می توانند خرید خوبی باشند.‌ اگر دستگاهی می‌ خواهید که راحت‌تر، بادوام‌تر باشد، عملکرد بهتری داشته باشد و برای عملکرد بازی بهینه شده باشد، ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1219 6D می‌ توانند سرمایه‌گذاری عالی باشند. این ماوس‌ های بازی به گونه‌ای ساخته شده‌اند که با سبک‌ های مختلف در دست گرفتن مطابقت دارند، دکمه‌ های بیشتری دارند و زمان پاسخ‌دهی سریع‌تری دارند. ماوس‌ های بازی اغلب راحت‌ تر از ماوس های معمولی هستند، زیرا برای دوره‌ های طولانی‌ تر بازی در ذهن طراحی شده‌ اند.

ماوس باسیم بیاند BM-3676

ماوس باسیم بیاند BM-3676 هارمونی رنگ خوبی دارد و دارای وزن 105 گرم و ابعاد 37 × 64 × 118.5 میلی متری است. این ماوس دارای کابل 1.5 متری، 3 کلید راست، چپ و اسکرول، دقت 1000DPI، قابلیت کار کردن با هر دو دست می باشد.

ماوس باسیم بیاند BM-3676

ماوس باسیم بیاند BM-3030

محصول دیگری که در اینجا باید به شما معرفی کنیم ماوس باسیم بیاند BM-3030 است. این محصول از مشخصاتی همچون ابعاد 38.1 × 65.5 × 118.9 میلی متر، .زن 77.4 گرم، طول کابل 1.6 متر، پوشش کابل PVC، شش کلید، حسگر اپتیکال، دقت 2400DPI برخوردار است.

ماوس باسیم بیاند BM-3030

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1229 7D

ماوس های بازی مثل ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1229 7D، از اجزای بهتری مانند سوئیچ های بهتر و سنسور های بسیار بهتر استفاده می کنند. معمولاً جایی که موس های بازی دوام بهتری دارند به این معناست که دکمه های ماوس های معمولی می توانند در عرض چند سال بشکنند اما دکمه های روی ماوس های بازی می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند.

کیفیت مواد ماوس های معمولی اغلب به طور قابل توجهی بهتر از ماوس های معمولی است. ماوس های معمولی معمولاً از پلاستیک ارزان قیمت و نازک ساخته می شوند و ممکن است پس از چند کلیک بشکنند و به مرور زمان سایش زیادی از خود نشان دهند. اکثر ماوس های گیمینگ مثل بیاند BGM-1229 7D، اگر فلزی نداشته باشند، پلاستیک قوی‌تری دارند، بنابراین می‌ توانند در برابر کلیک ها دوام بیاورند و در صورت وجود، سایش فیزیکی زیادی نخواهند داشت.

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1216

BGM-1216 یکی از ماوس های پر کلید است. از مشخصات این محصول می توان به 7 کلید، وزن 125 گرمی، ابعاد 124×68.5×40 میلی متر، طول کابل 1.35 متری، روکش PVC، حسگر اپتیکال، قابلیت تنظیمم دقت روی 800, 1200,1600,2000 DPI اشاره کرد. این ماوس دارای کلید بک و فوروارد است و طول عمر 5 میلیون بار کلیک را ارائه می دهد و قابلیت کار کردن با هر دو دست را دارد. برای زیبایی ماوس چراغ LED هفت رنگ در آن تعبیه شده است که محیط بازی شما را زیباتر می کند.

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1216

 

ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1282 6D

یکی دیگر از محصولات موجود در بازار، ماوس باسیم گیمینگ بیاند BGM-1282 6D است. این محصول در ابعاد 40 × 66 × 128.5 میلی متر و با وزن 120 گرم طراحی شده است و دارای یک کابل 1.5 متری است که با PVC روکش شده است. از مشخصات دیگر این محصول می توان به وجود 6 کلید، حسگر اپتیکال، قابلت تنظیم دقت روی 1000, 1600,3200, 640 DPI، طول عمر 3 میلیون بار کلیک، چراغ LED چهار رنگ، کلید بک و فوروارد، قابلیت اتصال Plug & Play و سازگاری با سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس، اندروید، آیفون و کروم اشاره کرد.

ماوس باسیم بیاند BM-1060

اما آخرین محصولی که در اینجا به شما معرفی خواهیم کرد ماوس باسیم بیاند BM-1060 است که در ابعاد 39 × 65 × 110 میلی متر ساخته شده است. این ماوس دارای وزن 77 گرم و کابل 1.6 متری است. دارای 4 کلید، حسگر اپتیکال، دقت 2400 DPI، قابلیت کار کردن با هر دو دست می باشد.

ماوس باسیم بیاند BM-1060

امیدواریم از بین بهترین ماوس های با سیم بیاند گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید. همیشه توجه به نیازهای شخصی و سازگاری می تواند به شما کمک کند تا تجربه خرید مطمئن تری داشته باشید. چنانچه در مورد انتخاب ماوس مردد هستید و احساس می کنید به مشاوره نیاز دارید می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *