آیا شما می‌توانید پاوربانک فیک ، تقلبی یا جعلی Mi شیائومی را از پاوربانک اورجینال شناسایی کنید؟ شیائومی به دلیل کیفیت ساخت، مشخصات بهتر و قیمت ارزان تری که دارد توجه زیادی از کاربران را به خود جذب کرده است. اما متاسفانه محبوبیت بیشتر، تقلب بیشتری را به همراه دارد و سناریویی که در حال حاضر وجود دارد این است که تعداد زیادی از پاوربانک‌های تقلی و فیک شیائومی در بازار وجود دارد. شما ممکن است یک پاور بانک چینی خریداری کنید در حالی که بسیار شبیه به نسخه اورجینال است. در ادامه برای کمک به شما کاربران عزیز، فروشگاه اینترنتی نارستان بر آن شده تا نحوه شناسایی پاوربانک شیائومی فیک یا جعلی را به شما آموزش دهد.

تفاوت بین پاوربانک فیک و اورجینال

بسته به شرکت تولید کننده ای که پاوربانک فیک را تولید می‌کند ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شبیه به نسخه اورجینال کار شده باشد. اما مطمئنا شما می‌توانید با توجه به نکات زیر پاوربانک فیک را از اورجینال تشخیص دهید.

انوع مختلف پاوربانک‌های Mi شیائومی

شیائومی پاوربانک‌های Mi خود را تنها در 6 ظرفیت به فروش می‌رساند:

  • Mi 5,000 mAh Power Bank  (عرضه شده در سال 2015 میلادی)
  • Mi 5,200 mAh Power Bank  (تولید نمی‌شود)
  • Mi 10,000 mAh Power Bank  (عرضه شده در سال 2015)
  • Mi 10,400 mAh Power bank
  • Mi 16,000 mAh Power Bank  (عرضه شده در سال 2015)
  • Mi 20,000 mAh Power bank  (عرضه شده در سال 2015)

 در بین این 6 پاور بانک احتمالا تولید 5200 و 10400 میلی آمپر ساعت متوقف شده است و شما به سختی می‌توانید این پاوربانک‌ها را در فروشگاه‌ها پیدا کنید. اگر با یک پاوربانک برند Mi برخورد کردید که در یکی از ظرفیت‌های فوق نمی‌باشد احتمالا شما یک پاوربانک فیک و جعلی را خریداری کرده اید.

استفاده از کد 20 رقمی روی جعبه برای شناسایی پاوربانک فیک و جعلی

اولین و ساده ترین مرحله برای بررسی اورجینال بودن پاوربانک بررسی کد 20 رقمی روی جعبه بسته بندی است. به ندرت پیش می‌آید که یک پاوربانک تقلبی بتواند این مرحله را پشت سر بگذارد.

پاوربانک اورجینال – پاوربانک‌های Mi فروخته شده در چین با یک برچسب روی جعبه بسته بندی عرضه می‌شوند که باید خراشیده شوند تا کد 20 رقمی پیدا شود. وارد کردن کد در وب سایت شیائومی اورجینال بودن محصول شما را تایید می‌کند. با این حال، پاوربانک‌های فروخته شده در خارج از چین این برچسب را ندارند. شما قطعا باید به دنبال این برچسب باشید مگر اینکه از یک فروشگاه رسمی دارای مجوز خرید خود را انجام دهید.

استفاده از کد 20 رقمی روی جعبه برای شناسایی پاوربانک فیک و جعلی

پاوربانک فیک – معمولا هیچ برچسبی روی جعبه بسته بندی آن وجود ندارد و این نشان می‌دهد که پاوربانک تقلبی است. حتی اگر پاوربانکی با کد 20 رقمی را پیدا کردید هنگام وارد کردن کد در سایت شیائومی می‌توانید متوجه فیک بودن محصول شوید چونکه برخی از تولیدکننده‌ها برای پشت سر گذاشتن این مرحله برچسب هایی را چاپ می‌کنند.

استفاده از کد 20 رقمی روی جعبه برای شناسایی پاوربانک فیک و جعلی

توجه به طول و برند روی کابل USB برای شناسایی پاوربانک فیک

پاوربانک اورجینال یا اصل – کابل‌های MicroUSB پاوربانک‌های می‌شیائومی هیچ مارک Mi ندارند و اگر شما می‌بینید که روی کابل Mi چاپ شده است این نشان می‌دهد که پاوربانک جعلی است. برای پاوربانک‌های 20000 میلی آمپر ساعت طول کابل USB حدود 13 اینچ است و علامت رعد و برق در انتهای کابل MicroUSB چاپ شده است.

پاوربانک فیک یا تقلبی – پاوربانک‌های جعلی معمولا با کابل‌های USB فروخته می‌شوند که Mi روی آن چاپ شده است. بسیاری از ما این موضوع را نشانه اصل بودن محصول می‌دانیم.

شارژر پاوربانک تقلبی

پاوربانک اورجینال – پاوربانک Mi به همراه شارژر فروخته می‌شود و این بدان معناست که پاوربانک شما در حالی که در حال شارژ شدن است می‌تواند گوشی هوشمند شما را هم شارژ کند. تنها شرط لازم این است که ورودی شارژر باید انرژی کافی را تامین کند، وگرنه شارژ شدن از طریق پورت USB کامپیوتر کمی نخواهد کرد.

پاوربانک جعلی – پاوربانک جعلی این قابلیت را ندارد و فقط خود را شارژ می‌کند و هیچ جریان دیگری را به گوشی همراه متصل انتقال نمی‌دهد. تنها با جدا کردن شارژر از پاوربانک، گوشی همراه شما شارژ خواهد شد.

رنگ پورت USB در پاوربانک جعلی

پاوربانک اصلی – قسمت قابل رویت جلوی هر دو پورت Micro USB و USB معمولی دارای رنگ سفید برنجی است.

پاوربانک تقلبی – اکثر پاوربانک‌های جعلی دارای پورت‌های USB استاندارد سفید شیری و رنگ سیاه در پورت MicroUSB می‌باشد.

رنگ پورت USB در پاوربانک

قسمت پرینت شده زیر پاوربانک فیک

پاوربانک اصلی – دارای چاپی با جوهر خاکستری است که کم رنگ تر و شفاف تر به نظر می‌رسد. همچنین با حرکت انگشتان روی متن چاپ شده می‌توان به خوبی باف را حس کرد.

پاوربانک فیک – معمولا دارای چوهر سیاه است و گاهی چاپ نامشخص، تیره و مبهم دارد.

قسمت پرینت شده

عملکرد چراغ‌های LED هنگام استفاده از پاوربانک تقلبی

پاوربانک اورجینال – چراغ‌ها هنگام کار کردن وضعیت دستگاه را نشان می‌دهند. هنگام نگه داشتن دکمه on تمام چراغ‌های LED خاموش و در هنگام آزاد کردن دکمه چراغ‌های LED روشن می‌شوند. چراغ‌ها به خوبی بسته بندی شده‌اند و هیچگونه فاصله یا نشتی را نمی‌توان شاهد بود.

پاوربانک فیک – چراغ‌های LED با یکبار فشار دادن رکمه چشمک می‌زنند. اگر دکمه on را فشار دهید چراغ خاموش نمی‌شود و همچنین چراغ‌ها به خوبی بسته بندی نشده‌اند و اغلب نور از پورت‌های USB نشت می‌کند.

 حک شدن برند Mi روی پورت USB استاندارد

پاوربانک اصلی – در پورت USB استاندارد پاوربانک شما می‌توانید برند کوچک Mi حک شده را مشاهده کنید. این برند بسیار کوچک است اما با تماشا کردن پاوربانک زیر نور آفتاب یا چراغ به راحتی قابل مشاهده است.

بروزرسانی: به نظر می‌رسد که این علامت در پاوربانک‌های جدیدتر 16000 میلی آمپری دیده نمی‌شود و در پاوربانک‌های 20000 میلی آمپر ساعتی قابل مشاهده است.

پاوربانک تقلبی – پاوربانک‌های جعلی چنین علامتی ندارند.

 پورت USB استاندارد

باتری‌های داخلی پاوربانک فیک

اگر هنوز قادر به شناسایی پاوربانک اورجینال نیستید آن را باز کنید و باتری داخلی را بررسی کنید.

پاوربانک‌های اصل از باتری‌های برند مانند پاناسونیک، سامسونگ و ال جی استفاده می‌کنند.

پاوربانک‌های تقلبی – باتری‌های تقلبی که عموما دارای صورتی رنگ هستند را به همراه دارند.

پاوربانک 20800 میلی آمپر ساعت Mi شیائومی

نظرات زیادی در مورد پاوربانک‌های 20800 میلی آمپر ساعتی شیائومی وجود دارد. برخی از فروشندگان که در حال فروش پاوربانک با برند Mi در ظرفیت‌های 20800 میلی آمپر ساعت هستند در حالی که شیائومی چنین ظرفیتی را ارائه نمی‌دهد. بنابراین اگر شما این پاوربانک را در فروشگاهی دیدید باید بدانید که جعلی است.

از کجا می‌توان پاوربانک‌های اورجینال را خریداری کرد؟

اولین مکان برای خرید پاوربانک اورجینال سایت mi.com است، اگر قادر به خرید از سایت شیائومی نیستید و شانس این را داشته باشید مه نمایندگی این برند را در شهر خود داشته باشید می‌توانید به نمایندگی شیائومی مراجعه کنید. در صورتی که نمایندگی هم در دسترس نبود می‌توانید یکی از فروشندگان دارای نماد اعتماد را برای خرید انتخاب کنید.

1 دیدگاه در “راهنمای خرید پاوربانک – نحوه شناسایی پاوربانک فیک ، تقلبی یا جعلی Mi شیائومی

  1. محسن گفت:

    عالی بود

نظرات بسته شده است.