در این بخش از مقالات فروشگاه نارستان قصد داریم در مورد نحوه اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون هوشمند صحبت کنیم. علاوه بر استفاده از ریموت کنترل برای جستجو و انجام تنظیمات تلویزیون هوشمند؛ کاربران می توانند ماوس و صفحه کلید را به تلویزیون خود متصل کنند.

در حال حاضر برخی از تلویزیون های هوشمند به کاربران امکان می دهند تا از ماوس یا صفحه کلید را متصل کنند و از آن به عنوان سیستم استفاده کنند. گرچه تلویزیون از بسیاری از ویژگی های کامپیوتر پشتیبانی نمی کند، اما هنگام اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون هوشمند می توانید با راحتی بیشتری از آن استفاده کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

با این حال، همه تلویزیون ها نمی توانند از ماوس یا صفحه کلید استفاده کنند. در این مقاله ما می خواهیم اطلاعات مفیدی را در مورد اتصال صفحه کلید و ماوس بی سیم و باسیم به تلویزیون را در اختیار شما قرار دهیم.

مزیت اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون

همانطور که گفته شد، اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون به کاربران کمک می کند تا به جای استفاده از ریموت کنترل های معمولی در وقت خود صرفه جویی کنند. کاربران می توانند متن یا شماره ها را سریعتر وارد کنند. به عنوان مثال، وقتی می خواهید از مرورگر گوگل کروم در تلویزیون هوشمند خود استفاده کنید و محتوای خاصی را جستجو کنید، می توانید از ماوس برای باز کردن مرورگر و از کیبورد برای تایپ عبارات جستجو استفاده کنید. اگر از ریموت کنترل استفاده کنید قطعا وقت بیشتری را برای تایپ و جستجو اختصاص خواهید داد.

نحوه اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون هوشمند

استفاده از ماوس برای اسکرول صفحات هنگام وب گردی هم بسیار سریع اتفاق می افتد. ما می توانیم همانطور که از سیستم استفاده می کنیم ماوس را بالا و پایین کنیم و میان صفحات اینترنتی گشت و گذار کنیم. می توانیم سربرگ ها را باز و بسته کنیم، محتواها را انتخاب کنیم و بسیاری از کارهای دیگر را انجام دهیم.

در حین کنترل تلویزیون می توانیم از ماوس استفاده کنیم و به سمت ویژگی ها و موارد انتخاب شده حرکت کنیم و این خیلی سریعتر از استفاده از ریموت کنترل است.

چه نوع تلویزیونی می تواند از کیبورد و ماوس پشتیبانی کند

برای تلویزیون های عرضه شده از سال 2014 به بعد، تلویزیون ها می توانند ماوس ها و صفحه کلیدهای حتی بی سیم را پشتیبانی کنند. انواع تلویزیون های مجاز به شرح زیر هستند:

  • ال جی – همه تلویزیون های هوشمند سال 2014 و بعد از آن به ماوس و صفحه کلید متصل می شوند.
  • سونی – تلویزیون های اندروید سونی از سال 2015 به بعد از ماوس و صفحه کلید پشتیبانی می کنند؛ با این حال، گزینه های سازگار خیلی زیاد نیستند.
  • سامسونگ – همه تلویزیون های اینترنتی، تلویزیون های هوشمند سامسونک در سال 2014 (مدل های دارای H) و 2015 (مدل های دارای J) به بعد از اتصال ماوس و صفحه کلید پشتیبانی می کنند.
  • TCL – تلویزیون هوشمند تی سی ال از سال 2015 با نام TCL Z1، TCL S4700 راه اندازی شد و امکان اتصال صفحه کلید و ماوس را فراهم می آورد.
  • توشیبا – سیستم عامل اندروید تلویزیون توشیبا از اتصال ماوس و کیبورد پشتیبانی می کند.
  • پاناسونیک – تلویزیون های هوشمند پاناسونیک از سال 2014- 2015 عرضه شدند و ماوس و صفحه کیلد را پشتیبانی می کنند.

نحوه اتصال موس و صفحه کلید به تلویزیون

  • برای ماوس ها و صفحه کلیدهای با سیم – سیم ماوس و صفحه کلید را به پورت USB تلویزیون وصل کنید.

نحوه اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون هوشمند

  • برای موس ها و صفحه کلیدهای بی سیم – گیرنده بلوتوث موس و صفحه کلید را به پورت USB تلویزیون وصل کنید.

نحوه اتصال ماوس و صفحه کلید به تلویزیون هوشمند

ماوس و کیبوردهای نارستان

منبع:tipsmake

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.