وقتی که یک دستگاه USB را به سیستم ویندوزی خود متصل می‌کنید با پیغام خطای Power Surge on USB Port مواجه خواهید شد. در ادامه ما برخی از راه حل‌های موجود را توضیح خواهیم داد.

ارور Power Surge on USB Port

معمولا وقتی که دستگاهی را به پورت USB کامپیوتر خود وصل می‌کنید پیغام Power Surge on USB Port یا Power Surge on Hub Port یا USB Device has exceeded the power limits of its hub port را مشاهده خواهید کرد. این خطا می‌تواند زمانی اتفاق بیافتد که دستگاهی را از قبل متصل کرده باشید و ناگهان در حین کار نمایش داده شود.

در شرایط عادی؛ دستگاه‌های USB می‌توانندحداکثر 500 میلی آمپر را در هر اتصال از سیستم کامپیوتری یا یک هاب USB دریافت کند. اگر دستگاهی بیش از این انرژی دریافت کند این پیغام‌های خطا به شما نمایش داده می‌شود و اتصال قطع می‌شود.

آموزش 6 روش حل خطای Power Surge on USB Port

Troubleshooter را اجرا کنید

کلید ویندوز و R خود را به صورت همزمان فشار دهید تا پنجره RUN باز شود.

Cmd را تایپ کنید و بعد کلید‌های شیفت و کنترل و اینتر را به صورت همزمان فشار دهید تا Command Prompt window as Administrator باز شود.

دستور msdt.exe/id devicediagnostic را تایپ کنید و کلید اینتر را فشار دهید.

آموزش 6 روش حل خطای Power Surge on USB Port

دستورالعمل‌های نمایش داده شده در صفحه را دنبال کنید.

بعد از انجام مراحل عیب یابی بررسی کنید که آیا خطای Power Surge on USB Port از بین رفته یا نه.

حل ارور Power Surge on USB Port با نصب مجدد درایور کنترلر USB

Power Surge on USB Port می‌تواند به علت درایور کنترلر USB اشتباه در کامپیوتر شما باشد. شما ممکن است با نصب مجدد تمام درایورهای کنترلر USB می‌توانید این مشکل را حل کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

دستگاه USB خود را از سیستم جدا کنید.

کلید ویندوز و X صفحه کلید خود را به صورت همزمان فشار دهید تا منوی دسترسی سریع باز شود. بعد Device Manager را کلیک کنید تا پنجره مربوطه باز شود.

آموزش 6 روش حل خطای Power Surge on USB Port

Universal Serial Bus controllers را دابل کلیک کنید. بعد یکی یکی روی کنترلرهای USB خود کلیک راست کنید و گزینه Uninstall device را انتخاب کنید.

آموزش 6 روش حل خطای Power Surge on USB Port

سیستم خود را ریستارت کنید و به مایکروسافت اجازه دهید تا دوباره نرم افزار کنترلر USB را برای شما نصب کند. بعد دستگاه USB خود را به سیستم وصل کنید و بررسی کنید که آیا خطای Power Surge on USB Port برطرف شده یا نه.

تمام درایورهای کنترلر USB خود را آپدیت کنید

اگر راه حل‌های بالا نتوانستند مشکل شما را حل کنند؛ درایورهای کنترلر USB خود را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید. شما می‌توانید از دو روش دستی و خودکار استفاده کنید.

برای بروزرسانی دستی درایور می‌توانید به وب سایت سازنده سیستم خود مراجعه کنید و جدیدترین درایور مناسب درایورهای کنترلر USB خود را آپدیت کنید. حتما درایورهایی را انتخاب کنید که با نسخه ویندوز شما سازگاری دارند.

برای بروزرسانی خودکار می‌توانید از برنامه Driver Easy استفاده کنید. این برنامه به طور خودکار سیستم شما را تشخیص داده و درایورهای مناسبی را برای کنترلرهای USB شما پیدا؛ دانلود و نصب خواهد کرد.

Driver Easy را دانلود و نصب کنید.

Driver Easy را اجرا کنید و Scan Now را کلیک کنید. بعد برنامه کامپیوتر شما را اسکن می‌کند و درایورهایی که مشکل دارند را شناسایی می‌کند.

آموزش 6 روش حل خطای Power Surge on USB Port

روی دکمه Update کلیک کنید تا نسخه صحیح درایور دستگاه به طور خودکار دانلود شود و بعد می‌توانید درایور را به صورت دستی نصب کنید. با کلیک روی Update All همه درایورها به صورت خودکار دانلود و نصب می‌شوند.

بررسی تک به تک سخت افزارها

شما باید با اتصال تک به تک دستگاه‌های خود به سیستم بررسی کنید که کدام دستگاه‌ها این پیغام خطا را نمایش می‌دهند. اگر دستگاهی را شناسایی کردید سعی کنید آن را به پورت‌های پشت سیستم متصل کنید. پورت‌های پشت سیستم معمولا قدرت بیشتری دارند و انرژی بیشتری را برای دستگاه‌های شما فراهم می‌آورند. اگر این کار جواب نداد؛ دستگاه خود را به سیستم دیگری متصل کنید؛ اگر باز هم با همین پیغام خطا مواجه شدید مشکلی در خود سخت افزار شما وجود دارد.

آموزش 6 روش حل خطای Power Surge on USB Port

بررسی منبع تغذیه و اتصالات USB

اگر مشکلی در دستگاه وجود نداشته باشد؛ احتمالا به این معناست که مشکل از طرف منبع تغذیه یا اتصالات USB شما است. اگر منبع تغذیه اضافی دارید سعی کنید آن را به سیستم متصل کنید. داشتن یک منبع تغذیه 600 واتی ضروری به نظر می‌رسد, اگر از منبع تغذیه با وات کمتر استفاده می‌کنید شاید این پیغام خطا نشان دهنده این باشد که موقع خرید پاور کامپیوتر جدید رسیده است.

آموزش 6 روش حل خطای Power Surge on USB Port

علاوه بر این شما باید اتصالات USB را هم بررسی کنید و ببینید که ایا آنها به درستی به سیستم لحیم شده‌اند یا نه. اگر مشکل از پورت USB شما باشد پیغام خطای Power Surge on USB Port را مشاهده خواهید کرد.

نکات

  • اگر از ماوس یا صفحه کلید قدیمی استفاده می‌کنید بررسی کنید که آیا خطا به آنها مربوط نمی‌شود.
  • اگر از نسخه قدیمی بایوس استفاده می‌کنید؛ برای آپدیت بایوس خود اقدام کنید.
  • به جای اتصال مستقیم دستگاه به پورت USB می‌توانید از USB Extension برای اتصال استفاده کنید.
  • از Propertices اتصال USB خود گزینه Let the computer to turn off this device to save power را از حالت انتخاب خراج کنید.
  • اگر سیستم خود را مونتاژ کرده باشید این امکان وجود دارد که برخی از ماژول‌ها به درستی وصل نشده باشند یا اتصال کوتاه در مادربرد رخ داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *