به نظر می رسد که بهترین پاورلاین های 2021 با از بین بردن نقاط مرده منزل جادو می کنند. فناوری Powerline به جای اینکه سیگنال وای فای را با استفاده از توسعه دهنده تقویت کند؛ از طریق کابل های برق خانه که در داخل دیوارها قرار دارند داده ها را تقریبا به هر جایی که پریز برق وجود دارد انتقال می دهد.

ما برای کمک به شما در انتخاب بهترین دستگاه ها؛ بهترین آداپتورهای شبکه پاورلاین را جمع آوری و به شما معرفی خواهیم کرد. معیارهای انتخاب این دستگاه ها؛ قیمت، طراحی و مصرف برق دستگاه؛ توان و دامنه و سایر موارد است.

استفاده از پاورلاین نمی تواند ساده تر از این باشد؛ شما دستگاه پاورلاین را که معمولا دارای طراحی کوچک و جمع و جوری است را در محلی که اتصال پهن باند داده شما و گیرنده ای که می خواهید داده ها را به آن انتقال دهید وجود دارد؛ وصل می کنید. هیچ نرم افزار, پیکربندی یا کلمه عبوری برای استفاده وجود ندارد. نقطه ضعفی که این دستگاه ها دارند این است که هر چه سیگنال به مسافت دورتری انتقال داده می شود, داده های کمتری به گیرنده می رسد و خانه های شما هم ممکن است از سیم کشی جالبی بهره مند نباشد. در یک خانه معمولی, برد پاورلاین می تواند تا صد فوت برسد که برای همه جز یک عمارت یا خانه بزرگ بسیار زیاد است.

بهترین پاورلاین های 2021 کدام ها هستند؟

بر اساس آزمایش های انجام شده، بهترین پاورلاین 2021 محصول Netgear PLP2000 است که با ارائه سریع ترین سرعت انتقال داده همراه با یک دامنه معقول از برتری خاصی برخوردار است. اما اگر در یک خانه خیلی بزرگ زندگی می کنید پاورلاین تی پی لینک TP-Link TL-PA9020P بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

دامنه گسترده پاولاین تی پی لینک می توانید به انتقال داده به جای جای خانه کمک کند. این دستگاه که یکی از تجهیزات شبکه است دارای ابزار نظارت و پیکربندی است اما یک دستگاه پر مصرف است که به خوبی می توانید تاثیر آن را در قبض برق خود مشاهده کنید. در عین حال؛ پاور لاین دی لینک DHP-601AV بهترین توسعه مقرون به صرفه برای افرادی است که به دنبال گزینه های ارزان هستند. اندازه کوچک؛ قیمت ارزان و طراحی دو شاخه و البته مصرف کم برق برای این دسته از کاربران مناسب است.

Netgear PLP2000 بهترین پاورلاین 2021

مشخصات – دارای حداکثر توان عملیاتی 101 مگابیت در ثانیه؛ ابعاد 5.3×2.8×2.3 اینچ؛ دارای سه شاخه AC و دو پورت اترنت؛ برد 775 فوت؛ فاقد وای فای

 • مزایا – عملکرد بالا, دارای دو پورت اترنت؛ مصرف برق کم
 • معایب – گران است؛ پشتیبانی 90 روزه

حداکثر توان عملیاتی Netgear PLP2000 نسبت به پاورلاین تی پی لینک TP-Link TL-PA9020P بسیار بالا است و همین امر باعث شده تا به عنوان بهترین PowerLine شناخته شود. این دستگاه نت گیر با توان عملیاتی بالایی که دارد باعث می شود تا در هر جایی از خانه خود که هستید به تماشای فیلم، اجرای بازی و استریم های آنلاین بپردازید.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

ممکن است این دستگاه یکی از بزگترین توسعه دهنده های PL فعالی باشد و شامل ابزار نظارتی هم نباشد اما PLP2000 یک منبع تغذیه AV برای جبران این کاستی ها ارائه می دهد و دو پورت گیگابیتی اترنت آن داده های تلویزیون و کامپیوتر را فراهم می آورد. این PowerLine نت گیر جرو گرانترین دستگاه های PL است؛ دارای 1 سال گارانتی و 90 روز پشتیبانی است در حالی که دستگاه های رقیب شامل 1 یا 2 سال گارانتی و پشتیبانی است.

TP-Link TL-PA9020P – بهترین پاورلاین 2021 برای خانه های بزرگ

مشخصات – دارای حداکثر توان عملیاتی 42.9 مگابیت در ثانیه؛ ابعاد 5.2×2.8×1.9 اینچ؛ دارای سه شاخه AC و دو پورت اترنت؛ دارای برد 1075 فوت، فاقد وای فای

 • مزایا – برد عالی؛ دارای دو پورت اترنت؛ دارای ابزار نظارتی
 • معایب – LED ها در کنار قرار دارند, مصرف انرژی بالا

پاورلاین تی پی لینک TP-Link TL-PA9020P به لطف دامنه و برد پیشرو در کلاس خود؛ می تواند تمام مناطق مرده یک خانه را مورد پوشش قرار دهد. این دستگاه ممکن است سرعت پاورلاین نت گیر بالا را نداشته باشد اما داده ها را به بیش از 1000 فوت انتقال می دهد و با سرعت بالا داده ها را به گاراژ خانه تان انتقال می دهد. دو پورت اترنت و سه شاخه AC به این معناست که نه تنها در هنگام استفاده مشکلی ایجاد نمی کند بلکه می تواند داده ها را به دو دستگاه مانند تلویزیون هوشمند و کامپیوتر انتقال دهد.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

در حالی که ابزار نظارت و پیکربندی آن به شما امکان می دهد تا شبکه پاورلاین خود را با تغییر نام در دستگاه ها و تنظیم پارامترهای کیفیت خدمات TL-PA9020P شخصی سازی کنید. این دستگاه عطش عجیبی برای مصرف برق دارد و LED های کناری آن به سختی قابل مشاهده هستند.

D-Link DHP-601AV – بهترین پاورلاین دی لینک با قیمت پایین

مشخصات – دارای حداکثر توان عملیاتی 43.3 مگابیت در ثانیه؛ ابعاد 2.7×2.2×1.0 اینج؛ دارای دو شاخه AC و یک پورت اترنت؛ برد 525 فوتی؛ فاقد وای فای

 • مزایا – دارای ابعاد کوچک؛ دارای دو شاخه AC؛ ارزان
 • معایب – دارای یک پورت اترنت؛ دارای عملکرد و رنج پایین

پاورلاین دی لینک D-Link DHP-601AV علی رغم برد کوتاه و عملکرد متوسط می تواند انتقال داده را برای خانه هایی که فاقد پریزهای سه شاخه هستند را انجام دهد. این دستگاه دارای طراحی کوچکی است و کمتر توجه را به خود جلب می کند. D-Link DHP-601AV دارای 3 چراغ LED است که وضعیت شبکه را نشان می دهد و از یک پورت اترنت بهره می برد.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

اگر رقبا؛ ابزار نظارت و پیکربندی را برای تنظیم پارامترهای پاورلاین ارائه می دهند؛ D-Link DHP-601AV هیچ ابزاری را ندارد. از طرف دیگر؛ مصرف برق بالایی دارد که دی لینک برای پایین آوردن این هزینه ها، قیمت خرید پاورلاین را پایین نگه داشته است.

Devolo Magic 2 WiFi – آداپتور شبکه پاورلاین 2021

مشخصات – دارای حداکثر سرعت 2400 مگابیت در ثانیه؛ دارای 2 عدد پورت اترنت گیگابیت؛ رمزگذاری 128 بیتی AES و WPA2

 • مزایا – سرعت انتقال داده سریع؛ مش وای فای؛ سوکت برق ادغام شده
 • معایب – با نسل های قبلی سازگاری ندارد؛ فقط دو پورت LAN دارد.

Devolo Magic 2 WiFi یکی از بهترین آداپتورهای شبکه پاولاین است که امروزه می توانید خریداری کنید؛ این دستگاه دارای سرعت بالا و تمام مزایای فناوری شبکه Wi-Fi است. این نقطه خوبی برای دست یابی به استاندارد جدید G.hn است که باعث بهبود قابل ملاحظه ای در سرعت شبکه می شود. علاوه بر این گران است، با نسل های قبلی سازگاری ندارد؛ نصب فوق العاده ساده ای دارد.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

TP-Link AV2000 – بهترین پاورلاین تی پی لینک در سال 2021

مشخصات – دارای حداکثر سرعت 2000 مگابیت در ثانیه؛ دارای 2 عدد پورت اترنت؛ دارای ویژگی های وای فای؛ WPS؛ رمزگذاری 128 بیت AES

 • مزایا – خیلی سریع؛ پشتیبانی از وای فای
 • معایب – تنها دارای دو پورت اترنت است

TP-Link AV2000 با حداکثر سرعت 2000 مگابیت در ثانیه جزو سریعترین آداپتورهای شبکه پاورلاین است، البته باید توجه داشته باشید که سرعت واقعی پایین تر خواهد بود. شما می توانید به دو باند وایرلس شبکه ادهاک و پورت اترنت هم دسترسی داشته باشید. در کیت دو آداپتور خواهید داشت که یکی دارای یک پورت اترنت است که باید از آن برای اتصال به مودم یا روتر خود استفاده کنید و دیگری دارای دو پورت اترنت است که برای اتصال دستگاه های باسیم استفاده می شود.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

Asus 1200Mbps AV2 – بهترین آداپتور پاورلاین برای اتصالات بی سیم و باسیم

مشخصات – دارای حداکثر 1200 مگابیت در ثانیه؛ دارای 3 عدد پورت اترنت گیگابیت؛ دارای ویژگی های وای فای؛ WPS، رمزگذاری 128 بیت AES

 • مزایا – سرعت خوب؛ وای فای
 • معایب – آنتن های خارجی زیبا نیستند

ایسوس ممکن است اولین شرکتی  نباشد که هنگام فکر کردن در مورد دستگاه های شبکه به ذهن شما خطور کند؛ اما محصولات بسیار خوبی تولید می کنند درست مانند آداپتور شبکه پاورلاین Asus 1200Mbps AV2 1200 Wi-Fi Powerline Adapter. همانطور که از نام این دستگاه پیداست؛ این وسیله یک آداپتور پاورلاین بسیار سریع است که همچنین از قابلیت وای فای هم پشتیبانی می کند. برخلاف سایر پاورلاین های وای فای، این دستگاه دارای آنتن های خارجی است که به شما امکان می دهد تا از آنها برای افزایش پوشش زوایای مختلف استفاده کنید؛ اما متاسفانه آنتن ها دارای طراحی زیبایی نیستند.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

TP-LINK AV600 – بهترین پاورلاین های 2021 با قیمت پایین

مشخصات – دارای حداکثر سرعت 600 مگابیت در ثانیه؛ دارای 2 عدد پورت اترنت گیگابیت؛ دارای قابلیت های Wi-Fi؛  Wi-Fi clone

 • مزایا – ارزان؛ توسعه شبکه وای فای ساده
 • معایب – سریعترین دستگاه نیست

اگر به دنبال یک پاورلاین خوب؛ ارزان و قابل اعتماد هستید؛ TP-LINK AV600 یک انتخاب عالی است. این محصول نسبت به رقبا دارای قیمت پایین تری است اما هنوز هم می تواند ویژگی های زیادی را ارائه دهد. به عنوان مثال می تواند وای فای را توسعه دهد و با یک دکمه Wi-Fi Clone می توانید شبکه بی سیم فعلی خود را به راحتی گسترش دهید. همچنین دارای دو پورت اترنت است. در حالی که حداکثر سرعت 600 مگابیت بر ثانیه ای آن به اندازه سرعت سایر دستگاه های موجود در این لیست نیست اما برای انتقال فایل های حجیم و استریم رسانه ها به اندازه کافی مناسب است.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

Devolo dLAN 1200+ WiFi ac – آداپتور فوق العاده سریع با Wi-Fi

مشخصات – دارای حداکثر سرعت 1200 مکابیت در ثانیه؛ دارای 2 پورت اترنت گیگابیت؛ دارای قابلیت های وای فای؛ WPS؛ رمزگذاری 128 بیت AES

 • مزایا – دارای سرعت بسیار بالا؛ دارای وای فای
 • معایب – گران است؛ فقط دو پورت اترنت دارد

Devolo dLAN 1200+ WiFi ac یکی از سریعترین آداپتورهای پاورلاین در بازار است که می تواند به سرعت 1.2 گیگابیت در ثانیه را ارائه دهد. البته باید توجه داشته باشید که در استفاده های عملی به این سرعت دست پیدا نخواهید کرد؛ زیرا عوامل بی شماری وجود دارد که می تواند بر سرعت پاورلاین تاثیر بگذارد. هنوز هم, این دستگاه بسیار سریع است و اینکه می تواند شبکه های AC بی سیم دوبانده را هم برودکست کند.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

Devolo dLAN Duo 500 – یکی دیگر از بهترین پاورلاین های 2021

مشخصات – دارای حداکثر سرعت 500 مگابیت در ثانیه؛ دارای دو پورت اترنت گیگابیت؛ رمزگذاری 128 بیت AES

 • مزایا – ارزان، دارای دو پورت اترنت
 • معایب – فاقد وای فای

این دستگاه یک پاورلاین رده پایین عالی است که در انتقال ترافیک شبکه از طریق خطوط برق بسیار خوب عمل می کند. Devolo dLAN Duo 500 بالاترین سرعت را ندارد و دارای وای فای هم نیست؛ اما با توجه به قیمتی که دارد هنوز کار خوبی انجام می دهد و قیمت پایین آن به این معناست که در آینده می توانید آداپتورها را به شبکه خود اضافه کنید.

9 تا از بهترین پاورلاین های 2021 – بهترین آداپتور شبکه پاور لاین (PowerLine)

منبع: tomsguide و techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *