امروز در فروشگاه نارستان شما نحوه بروزرسانی درایور کارت گرافیک سیستم ویندوز به صورت دستی را یاد می‌گیرید. گر چه درایورهای کارت گرافیک معمولا وقتی سیستم شما یک بروزرسانی کامل یا پچ را نصب می‌کند، به روز می‌شود؛ اما ممکن است، برخی از کارت‌های گرافیک به درستی این بروزرسانی را دریافت نکنند. اگر کارت گرافیک شما آسیب دیده باشد، ممکن است نیاز به نصب کارت گرافیک جدید داشته باشید. شما می‌توانید در مقاله‌ی معرفی 6 تا از بهترین کارت گرافیک‌ها برای ماینینگ ارز دیجیتال هایی همچون بیتکوین، اتریوم و غیره، با بهترین کارت گرافیک‌ها برای ماینر آشنا شوید.

درایور کارت گرافیک چیست؟ بروزرسانی درایور کارت گرافیک چگونه است؟

درایور کارت گرافیک در واقع همان فایل راه‌انداز است که روی سیستم عامل سیستم نصب می‌شود و به سیستم عامل اجازه می‌دهد تا قطعه سخت افزاری را شناسایی و از آن استفاده کند. تا زمانی که درایور کارت گرافیک را روی سیستم خود نصب نکنید، سیستم عامل نمی‌تواند از تمام امکانات کارت گرافیک شما استفاده کند.

در صورتی که شما درایور کارت گرافیک خود را به درستی نصب نکرده باشید، شاهد مشکلات گرافیکی خواهید بود و عملکرد رضایت بخشی را در اختیار نحواهید داشت. درایور کارت گرافیک هر چند وقت یکبار نیاز به بروزرسانی دارد؛ چونکه ممکن است منسوخ شده باشد و یا توسط عواملی مانند ویروس‌ها آسیب ببیند. شما با شناسایی نام کارت گرافیک خود می‌توانید به سایت سازنده کارت گرافیک مراجعه کنید و درایور مناسب سیستم عامل خود را دانلود و نصب کنید. اما متاسفانه باید بگوییم، تنها روش برای بروزرسانی کارت‌های گرافیک مک، بروزرسانی سیستم عامل مک است. می‌توانید با مراجعه به مقاله‌ی آموزش نصب کارت گرافیک روی مادربرد، روش نصب کارت گرافیک را به راحت ترین شکل آموزش ببینید.

آموزش آپدیت کارت گرافیک

در ادامه با ما همراه باشید تا قدم به قدم آپدیت کارت گرافی را با هم ببینیم.

پیدا کردن نام کارت گرافیک برای بروزرسانی درایور کارت گرافیک

1- روی منوی Start کلیک کنید. این منو دارای لوگوی ویندوز است و در قسمت پایین صفحه نمایش در سمت چپ واقع شده است.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

2- حالا باید DXDIAG را اجرا کنید. برای انجام این کار عبارت DXDIAG را تایپ کنید، سپس روی آیکن DXDIAG که به رنگ آبی و زرد است کلیک کنید.

DXDIAG

3- برای تایید روی Yes کلیک کنید. این کار باعث می‌شود که ویندوز نوع کارت گرافیک شما را مشخص کند و یک پنجره جدید باز کند. ممکن است سیستم شما در این مرحله سعی کند که به اینترنت وصل شود.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

4- روی سربرگ Display که در بالای پنجره به شما نمایش داده می‌شود، کلیک کنید.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

5- در قسمت Name شما می‌توانید نام کارت گرافیک خود را در سمت چپ بالای صفحه مشاهده کنید. این کارت گرافیکی است که سیستم شما به رسمیت می‌شناسد.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جزئیات کارت گرافیک، نحوه چک کردن اطلاعات کارت گرافیک (GPU) در ویندوز 10، 8 و 7 را مطالعه کنید.

بروزرسانی درایور کارت گرافیک

1- برای بروزرسانی درایور کارت گرافیک  منوی Start را باز کنید. این منو دارای لوگوی ویندوز است و در قسمت پایین صفحه نمایش سمت چپ واقع شده است. همچنین می‌توانید دکمه ویندوز و X را با هم فشار دهید تا منوی Start ظاهر شود.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

2- حالا عبارت device manager را تایپ کنید و سپس اولین نتیجه‌ای که به شما نمایش داده می‌شود را کلیک کنید.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

3- در پنجره device manager روی Display adapters کلیک کنید تا گزینه‌های زیر آن نمایش داده شود.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

4- کارت گرافیک مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای انجام این کار روی عنوان کارت گرافیک کلیک کنید.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

5- روی دکمه Update کلیک کنید. شما این گزینه را در زیر نوار منوی پنجره Device Manager پیدا خواهید کرد.

Update

6- در پنجره نمایش داده شده گزینه Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید. این گزینه در بالای پنجره پاپ‌آپ ظاهر می‌شود. با کلیک کردن روی این گزینه، سیستم شما شروع به جستجوی درایورهای کارت گرافیک می‌کند. اگر Device Manager گزارش داد که کارت گرافیک بروزرسانی شده می‌توانید Search Windows Update را کلیک کنید تا مشخص کنید که بروزرسانی جدیدی در دسترس است یا خیر.

Search automatically for updated driver software

7-  به کارت گرافیک خود اجازه دهید تا به روز شود. تا زمانی که درایورهای به‌روز شده در دسترس باشند Device Manager آنها را برای شما دانلود و نصب می‌کند. اگر از Windows Update استفاده می‌کنید، بروزرسانی را دانلود کنید و بعد از نصب بروزرسانی برای آپدیت درایور کارت گرافیک خود اقدام کنید. ممکن است در حین نصب آپدیت ویندوز سایر درایورهای قطعات کامپیوتر هم آپدیت شوند، بنابراین باید منتظر بمانید تا فرآیند تکمیل می‌شود.

close

اگر شما قادر به مشاهده تصاوبر در برنامه خاص خود نیستید یا اگر منوها و سایر عناصر رابط  نمایش مناسبی ندارند، بروزرسانی درایور کارت گرافیک می‌تواند مشکلات مربوط به تصاویر و گرافیک را برطرف کند. اکثر کارت‌های گرافیک به طور خودکار از طریق Windows Update بروزرسانی می‌شوند. با بروزرسانی خودکار اطمینان حاصل خواهد شد که کارت گرافیک شما به جدیدترین درایور نصب شده مجهز خواهد شد. شما می‌تانید چندتا از بهترین ارت گرافی‌هی گینیگ را در  معرفی 6 تا از بهترین کارت‌های گرافیک ارزان مخصوص گیمینگ مطالعه کنید.

چنانچه راه‌حل بالا برای شما مشکل است می‌توانید از نرم افزارهایی مانند Driver Checker استفاده کنید. این برنامه به صورت خودکار درایور کارت گرافیک شما را شناسایی و نصب می‌کند.این برنامه دارای بزرگترین پایگاه داده درایور است و هر هفته این پایگاه داده بروزرسانی خواهد شد. با نصب این برنامه روی سیستم عامل خود تنها با یک کلیک می‌توانید تمام درایورهای قطعات نصب شده روی سیستم خود را بروزرسانی و نصب کنید.

رابط کاربری برنامه‌ی بسیار ساده‌ای است و حتی افرادی که دانش کامپیوتری بالایی ندارند هم می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. اگر شما دارای لپ‌تاپی هستید که بعد از ارتقای سیستم عامل قطعات سخت‌افزاری آن شناسایی نمی‌شوند با نصب برنامه‌هایی مانند Driver Checker می‌توانید از بروزرسانی درایور کارت گرافیک خود اطمینان حاصل کنید. IObit Driver Booster  و Driver Talent از برنامه‌های دیگری هستند که درایورهایی مورد نیاز سیستم شما را شناسایی کرده و به طور خودکار نصب می‌کنند.

شما برای آپدیت و بروزرسانی کارت گرافیک سیستم خود از چه راهکاری استفاده می‌کنید؟ نرم‌افزار آپدیت درایور کارت گرافیک شما چه نرم‌افزاری است؟ نظر و پیشنهادات خود را در مورد پست امروز فروشگاه اینترنتی نارستان، می‌توانید در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید. چنانچه برای بروزرسانی درایور کارت گرافیک نرم‌افزار خاصی مد نظرتان است که به کاربران دیگر کمک می‌کند، می‌توانید آن را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.