امروز در فروشگاه نارستان شما نحوه بروزرسانی درایور کارت گرافیک سیستم ویندوزی به صورت دستی را یاد می‌گیرید. گر چه درایورهای کارت گرافیک معمولا وقتی سیستم شما یک بروزرستنی کامل یا پچ را نصب می‌کند، به روز می‌شود اما ممکن است برخی از کارت‌های گرافیک به درستی این بروزرسانی را دریافت نکنند. اگر کارت گرافیک شما آسیب دیده باشد ممکن است نیاز به مصب کارت گرافیک جدید داشته باشید. متاسفاسفانه تنها روش برای بروزرسانی کارت‌های گرافیک مک، بروزرسانی سیستم عامل مک است.

درایور کارت گرافیک چیست؟

درایور کارت گرافیک در واقع همان فایل راه انداز است که روی سیستم عامل سیستم نصب می‌شود و به سیستم عامل اجازه می‌دهد تا قطعه سخت افزاری را شناسایی و از آن استفاده کند. تا زمانی که درایور کارت گرافیک را روی سیستم خود نصب نکنید سیستم عامل نمی‌تواند از تمام امکانات کارت گرافیک شما استفاده کند.

در صورتی که شما درایور کارت گرافیک خود را به درستی نصب نکرده باشید می‌توانید شاهد مشکلات گرافیکی باشید و عملکرد نه چندان رضایت بخشی را در اختیار شما قرار می‌دهد. درایور کارت گرافیک هر چند وقت یکبار نیاز به بروزرسانی دارند چونکه ممکن است منسوخ و یا توسط عواملی مانند ویروس‌ها آسیب ببینند. شما با شناسایی نام کارت گرافیک خود می‌توانید به سایت سازنده کارت گرافیک مراجعه کنید و درایور مناسب سیستم عامل خود را دانلود و نصب کنید.

پیدا کردن نام کارت گرافیک

1- روی منوی Start کلیک کنید. این منو دارای لوگوی ویندوز است و در قسمت پایین صفحه نمایش سمت چپ واقع شده است.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

2- حالا باید DXDIAG را اجرا کنید. برای انجام این کار عبارت DXDIAG را تایپ کنید، سپس روس آیکن DXDIAG که به رنگ آبی و زرد است کلیک کنید.

DXDIAG

3- برای تایید Yes را کلیک کنید. این کار باعث می‌شود که ویندوز نوع کارت گرافیک شما را مشخص کند و یک پنجره جدید باز کند. ممکن است سیستم شما در این مرحله سعی کند که به اینترنت وصل شود.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

4- سربرگ Display که در بالای گنجره به شما نمایش داده می‌شود را کلیک کنید.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

5- در قسمت Name شما می‌توانید نام کارت گرافیک خود را در سمت چپ بالای صفحه مشاهده کنید. این کارت گرافیکی است که سیستم شما به رسمیت می‌شناسد.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

بروزرسانی درایور کارت گرافیک

6- برای بروزرسانی درایور کارت گرافیک  منوی Start را باز کنید. این منو دارای لوگوی ویندوز است و در قسمت پایین صفحه نمایش سمت چپ واقع شده است. به جای این کار می‌توانید دکمه ویندوز و X را با هم فشار دهید تا منوی Start ظاهر شود.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

7- حالا عبارت device manager را تایپ کنید و سپس اولین نتیجه ای که به شما نمایش داده می‌شود را کلیک کنید.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

8- در پنجره device manager روی Display adapters کلیک کنید تا گزینه هایی در زیر آن نمایش داده شود.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

9- کارت گرافیک مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای انجام این کار روی عنوان کارت گرافیک کلیک کنید.

12 مرحله ساده برای بروزرسانی و آپدیت کارت گرافیک

10- روی دکمه Update کلیک کنید. شما این گزینه را در زیر نوار منوی پنجره Device Manager پیدا خواهید کرد.

Update

11- در پنجره نمایش داده شده گزینه Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید. این گزینه در بالای پنجره پاپ آپ ظاهر می‌شود. با کلیک کردن این گزینه، سیستم شما شروع به جستجوی درایورهای کارت گرافیک می‌کند. اگر Device Manager گزارش داد که کارت گرافیک بروزرسانی شده می‌توانید Search Windows Update را کلیک کنید تا مشخص کنید که بروزرسانی جدیدی در دسترس است یا خیر.

Search automatically for updated driver software

12-  به کارت گرافیک خود اجازه دهید تا به روز شود. تا زمانی که درایورهای به روز شده در دسترس باشند Device Manager آنها را برای شما دانلود و نصب می‌کند. اگر از Windows Update استفاده می‌کنید بروزرسانی را دانلود کنید و بعد از نصب بروزرسانی برای آپدیت درایور کارت گرافیک خود اقدام کنید. ممکن است در حین نصب آپدیت ویندوز سایر درایورهای قطعات کامپیوتر هم آپدیت شوند بنابراین باید منتظر بمانید تا فرآیند تکمیل می‌شود.

close

 اگر شما قادر به مشاهده تصاوبر در برنامه خاص خود نیستید یا اگر منوها و سایر عناصر رابط  نمایش مناسبی ندارند، بروزرسانی درایور کارت گرافیک می‌تواند مشکلات مربوط به تصاویر و گرافیک را برطرف کند. اکثر کارت‌های گرافیک به طور خودکار از طریق Windows Update بروزرسانی می‌شوند. با بروزرسانی خودکار اطمینان حاصل خواهد شد که کارت گرافیک شما به جدیدترین درایور نصب شده مجهز خواهد شد.

چنانچه راه حل بالا برای شما مشکل است می‌توانید از نرم افزارهایی مانند Driver Checker استفاده کنید. این برنامه به صورت خودکار درایور کارت گرافیک شما را شناسایی و نصب می‌کند. این برنامه دارای بزرگترین پایگاه داده درایور است و هر هفته این پایگاه داده بروزرسانی خواهد شد. با نصب این برنامه روی سیستم عامل خود تنها با یک کلیک می‌توانید تمام درایورهای قطعات نصب شده روی سیستم خود را بروزرسانی و نصب کنید. رابط کاربری برنامه بسیار ساده است و حتی افرادی که دانش کامپیوتری بالایی ندارند می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. اگر شما دارای لپ تاپی هستید که بعد از ارتقای سیستم عامل قطعات سخت افزاری آن شناسایی نمی‌شوند با نصب برنامه هایی مانند Driver Checker می‌توانند از نصب و بروزرسانی درایورهای خود اطمینان حاصل کنید. IObit Driver Booster  و Driver Talent از برنامه‌های دیگری هستند که درایورهایی مورد نیاز سیستم شما را شناسایی کرده و به طور خودکار نصب می‌کنند.

شما برای آپدیت و بروزرسانی کارت گرافیک سیستم خود از چه راهکاری استفاده می‌کنید؟ نرم افزار آپدیت درایور کارت گرافیک شما چه نرم افزاری است؟ نظر و پیشنهادات خود را در مورد پست امروز فروشگاه اینترنتی نارستان را می‌توانید در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید. چنانچه برای بروزرسانی درایور کارت گرافیک نرم افزار خاصی مد نظرتان است که به کاربران دیگر کمک می‌کند می‌توانید آن را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.