شاید از خودتان سوال کنید که فایل msvcp140.dll چیست؟ و چرا در سیستم شما اختلال ایجاد کرده است؟ این فایل DLL یکی از فایل‌های پکیج Microsoft Visual C++ Redistributable برای کتابخانه ویژوال استودیو 2015 است. بسیاری از برنامه‌ها با استفاده از ویژوال سی پلاس پلاس توسعه یافته‌اند و این برنامه‌ها برای اجرا شدن به این فایل DLL نیاز دارند.

msvcp140.dll یک فایل DLL (مخفف Dynamic Link Library) است. فایل‌های DLL مورد نیاز برنامه‌ها یا افزونه‌های مرورگر وب می‌باشد چونکه حاوی کد برنامه، اطلاعات و منابع می‌باشد. در برخی مواقع که فایل msvcp140.dll پاک می‌شود در هنگام اجرای برنامه هایی مانند WAMP Server، اسکایپ و یا بعضی از برنامه‌ها با خطای The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer مواجه خواهید شد. اطلاعات زیر می‌تواند به شما کمک کند تا خطای The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer را برطرف کنید.

msvcp140.dll چیست؟ نحوه حل خطای msvcp140.dll در عرض 2 دقیقه

توجه داشته باشید که فایل Msvcp.dll برای سیستم عامل ضروری نیست و نبود این فایل می‌تواند مشکلات نسبتا کمی را ایجاد کند. این فایل در مسیر C:WindowsSystem32 قرار گرفته است که در سیستم عامل‌های ویندوز 10، 8، 7 و XP دارای اندازه 440128 بایت، 438080 بایت یا 639808 بایت است.

چرا خطای msvcp140.dll را دریافت می‌کنم؟

هر برنامه ای که برای اجرا شدن نیاز به فایل msvcp140.dll داشته باشد در صورت پاک شدن یا خرابی این فایل پیغام خطایی ایجاد می‌کند. شما این خطا را مشاهده می‌کنید چونکه برنامه به صورت اشتباه یا توسط اسکریپت‌های مخرب این فایل را در سیستم شما حذف کرده، تغییر داده و یا خراب کرده است. خطای The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer باعث می‌شود که تجربه کاری شما مختل شود چونکه نمی‌توانید برنامه‌های خاصی را در سیستم خود باز کنید.

برنامه‌های مختلف می‌توانند پیغام‌های خطای مختلفی را تولید کنند ولی همه این خطاها به شما اعلام می‌کنند که این فایل DLL وجود ندارد. پیام‌های خطای رایجی که مربوط به فایل msvcp140.dll است به صورت زیر است:

 1.  The program can’t start because msvcp140.dll is missing from your computer
 2.  There was a problem starting msvcp140.dll
 3.  Error loading msvcp140.dll
 4.  Msvcp140.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error

 راه حلی ساده اما خطرناک

دانلود MSVCP140.dll یک راه حل ساده است. فایل DLL شما اگر پاک شده و یا خراب شده است ساده ترین راه حل این است که نسخه جدیدی از این فایل را دانلود کنید و آن را در پوشه مورد هدف قرار دهید. در اینجا تمام مراحل مورد نیاز توسط این راه حل را توضیح خواهیم داد:

 1. اول به آدرس اینترنتی https://www.dllme.com/dll/download/29970/msvcp140.dll بروید.
 2. دکمه دانلود را کلیک کنید.
 3. کپچیا را وارد کنید تا نسان دهید که ربات نیستید.
 4. لینک دانلود را کلیک کنید تا فایل در کامپیوتر شما دانلود شود.
 5. به پوشه ای که فایل در آن دانلود شده است بروید.
 6. از فایل دانلود شده کپی بگیرید.
 7. به پوشه C>Windows>System32 بروید.
 8. فایل را پیست کنید.

کامپیوتر را ریستارن کنید و بعد از بارگیری، برنامه ای که خطا ایجاد می‌کرده را اجرا کنید. حالا باید برنامه شما بدون نشان دادن خطا اجرا شود.

توجه داشته باشید که در هنگام دانلود فایل باید به نسخه 32 بیتی یا 64 بیتی سیستم عامل خود توجه کنید. نکته بعدی که وجود دارد این است که قبل از استفاده از فایل DLL حتما از ویروسی نبودن فایل اطمینان حاصل کنید. برای انجام این کار می‌توانید با آنتی ویروس فایل را اسکن کنید.

 • بیشتر بخوانید: رفع پیغام خطای Not Responding ویندوز با 7 روش ساده و کاربردی

نصب مجدد پکیج Microsoft Visual C++ Redistributable – یک روش امن

اگر شما نمی‌توانید این فایل را از اینترنت دانلود کنید شما می‌توانید پکیج Microsoft Visual C++ Redistributable را دوباره نصب کنید. برای داملود این پکیج از وب سایت رسمی مایکروسافت این لینک را مشاهده کنید. از آنجا که مایکروسافت این پکیج را از طریق وب سایت رسمی خود ارائه می‌دهد دیگر لازم نیست نگران بد افزار‌ها و ویروس‌ها باشید.

 علاوه بر روش‌های بالا، نصب برنامه ای که موجب ایجاد خطای The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer می‌شود و بروزرسانی ویندوز می‌تواند راه حل‌های دیگر باشد.