ما در این مقاله 7 راه حل رفع ارور Bad System Config Info در ویندوز 10 را به شما آموزش می‌دهیم. این ارور  یکی از خطاهای رایجی است که در سیستم‌های ویندوزی رخ می‌دهد. علت ارور Bad System Config Info در ویندوز فایل‌های رجیستری یا فایل‌های BCD شما است که عملکرد سیستم را تحت تاثیر خود قرار داده است.

برخی از فایل‌های Boot Order موجود در BCD ممکن است با فایل‌های جدیدتر تداخل داشته باشد و وقتی که این اتفاق می‌افتد شما با ارور مشهور صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوید. از علت‌های دیگراین خطا می‌توان به خرابی سخت افزار، تنظیمات سیستمی اشتباه، درایور خراب، نصب بروزرسانی‌ها اشاره کرد.

با این حال اغلب پیغام‌های خطا به شم توضیح می‌دهند که چه مشکلاتی ممکن است وجود داشته باشد. در ادامه برخی از راه حل‌های ارور Bad System Config Info در ویندوز 10 که تست هم شده‌اند ارائه شده است.

 چک کردن سخت افزار

خرابی سخت افزارهایی مانند رم یا هارددیسک می‌تواند باعث ایجاد پیغام Bad System Config Info در صفحه نمایش شما شود. ساده ترین روش رفع ارور Bad System Config Info این است که رم یا سخت افزار خود را عوض کنید.

بروزرسانی درایورها

درایورهای منسوخ و ناسازگار می‌توانند مشکلات زیادی را در سیستم شما ایجاد کنند و مانع از کار کردن درست برخی از سخت افزارهای شما شوند.درایورهای بد می‌توانند موجب ارورهای BSoD و از جمله Bad System Config Info شوند.

برای حل این مشکل درایورهای خود را تا آنجا که ممکن است به روز نگه دارید تا مطمئن شوید که جدیدترین درایورهای مورد نیاز سیستم خود را دارید. شما باید از طریق وب سایت سازنده دستگاه خود درایورهای متناسب با سیستم خود را دانلود کنید.

حل مشکل Bad System Config  با دستورات bcdedit

یکی دیگر از علت‌های ایجاد این ارور پیکربندی و تنظیم اشتباه سیستم است. علاوه بر این اگر حافظه یا پردازنده در فایل پیکربندی مقدار اشتباهی داشته باشند این ارور رخ می‌دهد و مانع از دسترسی شما به ویندوز 10 می‌شود. برای حل این مشکل دکمه Start ویندوز را کلیک کنید و دکمه Power را انتخاب کنید.

رفع ارور با چک کردن سخت افزار

دکمه Shift را نگهدارید و Restart را کلیک کنید تا صفحه Choose an Option به شما نمایش داده شود. در اینجا Troubleshoot را انتخاب کنید.

رفع ارور با چک کردن سخت افزار

در پنجره Troubleshoot گزینه Advanced Options را کلیک کنید.

رفع ارور با چک کردن سخت افزار

و در پنجره Advanced Options گزینه Command Prompt را انتخاب کنید.

7 راه حل رفع ارور Bad System Config Info در ویندوز 10

 حالا کامپیوتر شما ریستارت می‌شود و بعد صفحه آبی Command Prompt به شما نمایش داده می‌شود. از شما خواسته می‌شود که برای ادامه یک اکانت را انتخاب کنید. اینتر را فشار دهید و بعد کلمه عبور خود را وارد کنید. حالا دستورات زیر را در Command Prompt وارد کنید:

bcdedit/deletevalue {default} numproc
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory

 پنجره Command Prompt را ببندید و وارد ویندوز 10 شوید و بررسی کنید ببینید خطای شما رفع شده است یا نه.

چگونه ارور Bad System Config Info را در ویندوز 10 حل کنیم؟ با فایل BCD

اگر فایل BCD شما خراب و یا اسیب دیده باشد پیغام خطای Bad System Config Info ممکن است ظاهر شود و شما نه می‌توانید به ویندوز 10 وارد شوید و نه می‌توانید به حالت Safe Mode بروید. برای حل این مشکل شما نیاز به یک فلش مموری بوتیبل ویندوز 10 و یا سی دی نصب ویندوز دارید. اگر فلش بوتیبل ندارید می‌توانید از ابزار Media Creation Tool استفاده کنید.

خب برای حل ارور مورد نظر دی وی دی یا سی دی نصب ویندوز 10 را در سیستم خود قرار دهید و از آن بوت شوید. وقتی صفحه راه اندازی ویندوز شروع شد Next را کلیک کنید. Repair your computer را انتخاب کنید و به مسیر Troubleshoot -> Advanced Options -> Command Prompt بروید.

فایل BCD

دستورات زیر را وارد کنید:

bootrec /repairbcd
bootrec /osscan
bootrec /repairmbr

پنجره Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریستارت کنید. توجه داشته باشید که با وارد کردن دستور آخر Master Boot Record پاک و دوباره ایجاد می‌شود پس در هنگام استفاده از این دستور دقت داشته باشید که اشتباه نکنید.

حل مشکل Bad System Config  از طریق رجیستری

یک رجیستری مشکل دارد می‌تواند خطاهای زیادی را ایجاد کند، شما می‌توانید از طریق مراحل زیر این مشکلات را حل کنید. از طریق سی دی یا دی وی دی نصب ویندوز سیستم را بوت کنید. به مسیر Troubleshoot -> Advanced Options -> Command Prompt بروید و دستورات زیر را وارد کنید:

CD C:WindowsSystem32config
ren C:WindowsSystem32configDEFAULT DEFAULT.old
ren C:WindowsSystem32configSAM SAM.old
ren C:WindowsSystem32configSECURITY SECURITY.old
ren C:WindowsSystem32configSOFTWARE SOFTWARE.old
ren C:WindowsSystem32configSYSTEM SYSTEM.old

 بعد دستورات زیر را وارد کنید:

copy C:WindowsSystem32configRegBackDEFAULT C:WindowsSystem32config
copy C:WindowsSystem32configRegBackSAM C:WindowsSystem32config
copy C:WindowsSystem32configRegBackSECURITY C:WindowsSystem32config
copy C:WindowsSystem32configRegBackSYSTEM C:WindowsSystem32config
copy C:WindowsSystem32configRegBackSOFTWARE C:WindowsSystem32config

این فرآیند از بکاپ رجیستری کپی می‌گیرد و آن را با فایل‌های قدیمی جایگزین می‌کند. پنجره Command Prompt را ببندید و سیستم را ریستارت کنید.

برطرف کردن ارور Bad System Config با سیستم ریستور

اگر روش‌های بالا به شما کمک نکرد دو راه حلی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد را سعی کنید امتحان کنید. دکمه Start را کلیک کنید و دکمه Power را انتخاب کنید. کلید Shift را نگهدارید و Restart را کلیک کنید حالا به مسیر Troubleshoot -> Advanced Options -> System Restore بروید.

برطرف کردن ارور Bad System Config Info با سیستم ریستور

یوزرنیم خودتان را انتخاب کنید. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید و نقطه ریستوری که می‌خواهید را انتخاب کنید. Next را کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرآیند کامل شود.

ریست ویندوز برای حل مشکل Bad System Config Info

این روش را به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید. قبل از ریست کردن از اطلاعات خود بکاپ بگیرید چونکه بعد از ریست کردن ویندوز تمام فایل‌ها از پارتیشن C پاک خواهید شد. دکمه Start را کلیک کنید. دکمه Power را انتخاب کنید. دکمه شیفت را نگهدارید و ریستارت را انتخاب کنید. به مسیر Troubleshoot -> Reset this PC بروید.

ریست ویندوز برای حل مشکل Bad System Config Info

حالا Remove everything -> Only the drive where Windows is installed -> Just remove my files را انتخاب کنید. Rest را کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرآیند کامل شود. حالا شما باید یک ویندوز 10 جدید نصب کنید.