آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم،از آنجا که  سرگرم شدن از موانع زبانی عبور می‌کند، اکثر مردم برای سرگرمی به تماشای فیلم و برنامه‌های تلویزیونی با زبان‌های خارجی می‌کنند و در نتیجه هر روزه تقاضا برای زیرنویس‌های با کفیت افزایش پیدا می‌کند.

زمانی که شما قادر به پیدا کردن نسخه دوبله شده فیلم‌ها نیستید زیرنویس‌ها به شما کمک می‌کنند تا پیام فیلم را درک کنید. برای افرادی که می‌خواهند به فیلم هایی که دانلود کرده‌اند زیرنویس اضافه کنند ما آموزش امروز را تدارک دیده ایم. برای موفق شدن در این زمینه کافیست مراحل آموزش نحوه دانلود کردن فیلم و اضافه کردن زیرنویس به فیلم را دنبال کنید.

نحوه دانلود زیرنویس‌های فیلم

برای شروع شما باید نحوه دانلود زیرنویس فیلم‌ها و اینکه کجا می‌توان این زیرنویس‌ها را پیدا کرد را یاد بگیرید. اگرچه می‌توان از گوگل استفاده کرد و برای هر فیلمی که می‌خواهید تماشا کنید زیرنویس پیدا کنید اما احتمال زیادی وجود دارد که به یک سایت ویروسی وارد شوید و دچار بد افزارها شوید. برای جلوگیری از این امر می‌توانید به وب سایت‌های زیر بروید:

Subscene

Subscene یکی از سایت هایی است که می‌توانید زیرنویس فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی را در آن پیدا کنید. شما محدویتی در دانلود زیر نویس‌ها ندارید و تعداد زیادی از زبان‌ها را پشتیبانی می‌کند. بنابراین مهم نیست که شما در کجای این کره خاکی هستید به احتمال زیاد می‌توانید زیرنویس‌های فیلم را به زبان مادری خود پیدا کنید.آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

زبانهای موجود: عربی ، آلبانیایی ، ارمنی ، آذربایجانی ، باسک ، بلاروس ، بنگالی ، بوسنیایی ، پرتغالی برزیل ، بلغاری ، برمه ، کاتالان ، چینی ، کرواتی ، چک ، دانمارکی ، هلندی ، انگلیسی ، اسپرانتو ، استونیایی ، فارسی ، فرانسوی ، گرجی ، آلمانی ، یونانی ، گرینلند ، عبری ، هندی ، مجارستانی ، ایسلندی ، اندونزیایی ،

ایتالیایی ، ژاپنی ، کانادایی ، کره ای ، کردی ، لتونی ، لیتوانیایی ، مقدونی ، مالایی ، مالایی ، مالایی ، مانیپوری ، مغولی ، نروژی ، پشتو ، لهستانی ، لهستانی ، پرتغالی ، پنجابی ، رومانیایی ، روسی ، صربی ، سونامی ، اسلواکیایی ، اسلوونیایی ، سومالی ، اسپانیایی ، سودانی ، سواحیلی ، سوئدی ، تاگالوگ ، تامیل ، تلوگو ، تایلندی ، ترکی ، اوکراینی ، اردو ، ویتنامی ، یوروبایی

Open Subtitles

در صورت پیدا نگردن زیرنویس فیلم مورد نظر خود در Subcene می‌توانید به سایت Open Subtitles که مجموعه گسترده ای از زیرنویس‌ها را به چند زبان ارائه می‌دهد مراجعه کنید. وقتی که این سایت را با Subcene مقایسه کنید متوجه می‌شوید که Open Subtitles دارای رابط کاربری مدرن تری است

که به راحتی امکان جستجو را در اختیار شما قرار می‌دهد و وب سایت حتی به شما این امکان را می‌دهد با جستجوی زیرنویس‌ها به سادگی یا کشیدن و رها کردن فایل ویدیویی که نیاز به زیرنویس دارد جستجو را انجام دهید. با این حال تعداد زبان‌های پشتیبان شده در این سایت کمتر می‌باشد.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلمزبانهای موجود:  انگلیسی ، پرتغالی ، پرتغالی برزیل ، هلندی ، فرانسوی ، چینی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، لهستانی ، کره ای ، ترکی ، عربی ، گالیسی ، بلغاری ، چک ، نروژی ، رومانیایی ، اسلواکی ، آلمانی ، اوکراینی ، فارسی ، دانمارکی ، فنلاندی ، ویتنامی ، عبری ، تایلندی ، تاگالوگ ، یونانی ، مجارستانی ، اکسیتیایی ، اندونزیایی

، ازبکی ، کاتالان ، روسی ، ایسلندی ، سوئدی ، آبخازی ، ژاپنی ، کرواتی ، صربی ، مالایی ، استونیایی ، خمر ، گرجی ، مقدونی ، آلبانیایی ، اسلوونیایی ، سینالیسی ، اردو ، باسک ، بنگالی ، آذربایجانی ، هندی ، اسپرانتو ، برتون ، بورسیایی

اگر به طور اتفاقی زیرنویس‌های فیلم مورد نظر خود را در دو سایت بالا پیدا نکردید می‌توانید از سایت‌های TV Subtitles, Movie Subtitles و SubsMax استفاده کنید. با این حال ما این سایت‌ها را مانند دو سایت قبلی توصیه نمی‌کنیم چونکه دارای تبلیغات و لینک‌های گمراه کننده هستند که در صورت عدم دقت ممکن است شما را به وب سایت مخربی هدایت کنند.

نحوه دانلود زیرنویس فیلم از یوتیوب

تعداد زیادی از فیلم‌های یوتیوب دارای زیرنویس هستند. در صورتی که قصد دارید زیرنویس یک فیلم یوتیوب را دانلود کنید کافیست لینک ویدیوی فیلم را در SaveSubs کپی پیست کنید و دکمه ‘Extract & Download را کلیک کنید تا بلافاصله زیرنویس فیلم یوتیوب برای شما دانلود شود.

این وب سایت همچنین به کاربران این امکان را نی دهد تا قبل از دانلود زیرنویس آنها را ترجمه کنند و این زمانی که زیرنویس فیلم به زبان مادری شما نیست کاملا کاربرد دارد. نکته جالبی که در مورد SaveSubs وجود دارد این است که فیلم‌های آپلود شده در سایت هایی مانند Facebook, Dailymotion و Vimeo را پشتیبانی می‌کند و این بدان معناست که با کپی پیست کردن فیلم‌های موجود در این سایت‌ها می‌توانید زیرنویس فیلم‌ها را دانلود کنید.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

نحوه اضافه کردن زیرنویس دانلود شده به فیلم

بعد از اینکه موفق شدید زیرنویس فیلم مورد نظر خود را دانلود کنید، می‌توانید زیرنویس را به فیلم اضافه کنید، در ادامه نحوه اضافه کردن زیرنویس به فیلم در ویندوز، مک، اندروید را یاد خواهید گرفت.

اضافه کردن زیرنویس به فیلم در ویندوز و با کمک VLC Media Player

اکثر کاربران ویندوز برنامه VLC Media Player را روی سیستم خود دارند چونکه یکی از محبوبترین و مشهورترین پلیرهای ویندوز است. اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که از VLC Media Player استفاده می‌کند می‌توانید مراحل زیر را برای اضافه کردین زیرنویس به ویدیو را دنبال کنید:

فیلمی که می‌خواهید در VLC پخش کنید را باز کنید و در صفحه اصلی برنامه سربرگ Subtitle را کلیک کنید. در منوی کرکره ای گزینه Add Subtitle File را کلیک کنید و بعد فایل زیرنویس دانلود شده را انتخاب کنید.

اگر فایل زیرنویس را با پسوند.str دانلود کرده باشید حالا باید زیرنویس به فیلم اضافه شده باشد. در صورتی که فایل زیرنویس دارای تراک‌های چند زبانه است شما می‌توانید با کلیک روی گزینه Sub Track در منوی کرکره ای بین تراک‌های موجود سوئیچ کنید.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

آموزش اضافه کردن زیرنویس در مدیا پلیر MPC-HC در ویندوز

فایل ویدیویی که می‌خواهید در MPC-HC Media Player پخش کنید را باز کنید و در صفحه اصلی سربرگ File را کلیک کنید. گزینه Subtitles را از منوی کرکره ای انتخاب کنید و بعد روی Load Subtitles کلیک کنید به مسیری که فایل زیرنویس را دانلود کرده‌اید بروید و فایل زیرنویس دانلود شده را انتخاب کنید.

باز هم اگر فایل زیرنویس را با پسوند مناسب دانلود کرده باشید زیرنویس بلافاصله شروع به نمایش در فیلم پخش شده می‌کند. اگر تراک زیرنویس مناسب را دانلود نکرده باشید خود پلیر دارای گزینه داخلی است که به شما امکان دانلود تراک زیرنویس را می‌دهد.

MPC-HC در ویندوز

نحوه اضافه کردن زیرنویس دانلود شده به فیلم با VLC Media Player در مک

VLC Media Player یک گزینه دستی کاربردی دارد که به شما این امکان را می‌دهد در خود برنامه زیرنویس‌ها ر دانلود کنید. در حالی که فایل ویدیو در حال پخش است در نوار منو روی VLC کلیک کنید بعد به Extensions بروید و VLsub را کلیک کنید.

VLC به طور خودکار نام فایل ویدیویی را تشخیص می‌دهد اما درصورت نیاز می‌توانید آن را تغییر دهید. بعد از تغییر روی Search by name کلیک کنید. حالا زیرنویس‌ها برای فیلم نشان داده می‌شود، زیرنویس مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Download selection کلیک کنید. حالا زیرنویس دانلود می‌شود و به طور خودکار به فیلم اضافه می‌شود.

 چگونه در مک با استفاده از VLC Media Player به فیلم زیرنویس اضافه کنیم؟

در صورتی که زیرنویس یک فیلم را دانلود کرده‌اید می‌توانید به صورت دستی آنها را در VLC به فیلم اضافه کنید. برای انجام این کار فایل ویدیویی مورد نظر خود را در VLC باز کنید و در نوار منو روی Subtitles کلیک کنید.

از منوی کرکره ای Add Subtitle File را انتخاب کنید و فایل زیرنویس دانلود شده را انتخاب کنید. با دنبال کردن این مراحل ساده می‌توانید زیرنویس‌ها را به فیلم‌ها اضافه کنید. درست مانند VLC ویندوز اگر فایل زیرنویس دارای چند تراک می‌باشد می‌توانید تراک‌های زیرنویس را تغییر دهید. علاوه بر این شما می‌توانید اندازه، رنگ متن، مات بودن پس زمینه، رنگ پس زمینه و غیره را تنظیم کنید.

اضافه کردن زیرنویس به فیلم در مک و با استفاده از مدیا پلیر MPV

اضافه کردن زیرنویس به فیلم در MPV media player کمی متفاوت تر از اضافه کردن زیرنویس در VLC است. برای اضافه کردن زیرنویس در MPV باید مطمئن شدید که فایل زیر نویس دارای نامی مشابه با فایل ویدیویی است و هر دو فایل در یک پوشه ذخیره شده اند.

بعد از انجام این کار پلیر MPV به طور خودکار زیرنویس را به فیلم اضافه می‌کند. جالب است که این روش در VLC کار می‌کند اما تنها روشی است که در MPV پلیر می‌توان انجام داد چونکه گزینه دستی برای این کار وجود ندارد.

نحوه اضافه کردن زیرنویس در برنامه VLC Media Player اندروید

VLC Media Player حتی از اندروید پشتیبانی می‌کند. برای اضافه کردن زیرنویس، وقتی فایل ویدیویی را در VLC پخش می‌کنید روی آیکن Speech کوچکی که در سطر پایین ظاهر می‌شود تپ کنید و روی Download subtitles ضربه بزنید. حالا VLC زیرنویس فیلم را جستجو می‌کند و آنها را به طور خودکار به فیلم اضافه می‌کند.

VLC Media Player اندروید

نحوه اضافه کردن زیرنویس فیلم در اندروید با استفاده از برنامه VLC Media Player

فیلمی که می‌خواهید را در VLC پخش کنید را باز کنید و روی آیکن Speech تپ کنید. از منو Select subtitle file را انتخاب کنید و فایل زیرنویس خود را انتخاب کنید. حالا باید فایل زیرنویس به فیلم اضافه شود.

نحوه دانلود زیرنویس فیلم‌ها در MX Player اندروید

یکی از پلیرهای محبوب اندروید MX Player است که می‌توان در آن به صورت مستقیم زیرنویس‌ها را در داخل برنامه جستجو و دانلود کرد. برای انجام این کار روی آیکن سه نقطه در سمت راست ضربه بزنید و Subtitle را انتخاب کنید. حالا Online Subtitles را انتخاب کنید و در منوی بعدی Search را تپ کنید.

MX Player بر اساس نام فیلم زیرنویس‌ها را جستجو می‌کند اما می‌توانید یک عبارت جستجوی دلخواه را وارد کنید. بعد از انجام این کار فقط روی OK تپ کنید. MX Player مجموعه زیرنویس‌های موجود را برای فیلم نشان می‌دهد. خیلی ساده می‌توانید زیرنویس خود را انتخاب کنید و روی Download تپ کنید تا زیرنویس دانلود و به فیلم اضافه شود.

 نحوه اضافه کردن زیرنویس به فیلم در MX Player در اندروید

اگر در حال حاضر فایل زیرنویس را در دستگاه اندروید خود را دانلود کرده‌اید می‌توانید خیلی ساده در برنامه MX Player آن را به فیلم اضافه کنید. فیلمی که می‌خواهید را در MX Player باز کنید و روی دکمه منو که در گوشه بالا سمت راست است تپ کنید.

از منوی کرکره ای Subtitle را انتخاب کنید و بعد از منو Open را انتخاب کنید و فایل زیرنویس خود را در دستگاه خود انتخاب کنید. اگر می‌خواهید زیرنویس‌های مرتبط را داملود کنید روی Online subtitles ضربه بزنید. برای جستجوی تراک‌های زیرنویس موجود گزینه Search را در بخش Online subtitles انتخاب کنید.

MX Player در اندروید