راهنمای خرید هاب USB – خرید هاب یو اس بی در مقایسه با خرید یک کارت گرافیک جدید یا تعویض مادربورد کار بسیار ساده‌ای است؛ اما این بدان معنا نیست که اولین هاب USB را که می‌بینید، خرید کنید. تفاوت‌های زیادی بین کیفیت ساخت، ویژگی‌ها و حتی ایمنی بین مدل‌های مختلف وجود دارد. در ادامه‌ی مقاله‌ی راهنمای خرید هاب USB با ما همراه باشید تا نکات لازم برای خرید هاب متناسب با نیازتان را مطالعه فرمایید.

در واقع نحوه کار این دستگاه به این صورت است که با وصل کردن هاب یو اس بی به یک پورت USB سیستم‌تان می‌توانید از چند پورت USB استفاده کنید. در واقع شما یک پورت را به چند پورت دیگر توسعه خواهید داد. تکنولوژی انقدر گسترش پیدا کرده است که راه‌های فراوانی برای اضافه نمودن تعداد پورت USB وجود دارد.

راهنمای خرید هاب USB –  هاب یو اس بی چیست و چگونه کار می‌کند؟

هاب یو اس بی یا USB HUB یک دستگاه کاربردی است که از طریق پورت USB کار می‌کند. بیشتر هاب‌های USB برای لپ‌تاپ‌ها و سیستم‌های دسکتاپی استفاده می‌شوند که قصد دارید تعداد پورت USB آن را افزایش دهید.

ازآنجایی‌که پورت یو اس بی روی کامپیوتر شما توان نسبتاً کمی دارد، اگر شما این توان را توسط USB HUB به چند انشعاب متصل کنید، تمامی توان‌های پورت USB بین پورت‌های اضافه‌شده توسط هاب یو اس بی تقسیم می‌شود. USB HUB در شکل، اندازه و رنگ‌های متفاوت تولید می‌شود.

این قطعه هاب USB علاوه بر دارا بودن رنگ، شکل‌ها و ابعاد مختلف، به‌طورکلی دارای دو مدل USB 2.0 و USB 3.0 است که هاب USB3 نسبت به مدل USB 2.0 سرعت بالاتری دارد.

تعداد پورت ها در راهنمای خرید هاب USB

شما ممکن است به تعداد پورت‌های USB بیشتر از آنچه که لپ‌تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ شما ارائه می‌دهد نیاز داشته باشید. به طور مثال اگر شما بخواهید، ماوس، صفحه کلید، هارد اکسترنال خود را به سیستم وصل کنید، اما سیستم شما تنها دو پورت داشته باشد، نمی‌توانید از دستگاه سوم استفاده کنید.

بنابراین باید در نظر داشته باشید که قصد دارید هاب یو اس بی چند پورته خریداری کنید. در هنگام خرید HUB USB باید از خودتان سوال کنید که آیا لپ تاپ شما پورت USB دیگری دارد که بتوانید از آن استفاده کنید؟ اگر پاسختان منفی است باید هاب یو اس بی‌های بیشتر از 2 پورت را در نظر بگیرید.

بنابراین همیشه قبل از خرید به نیازهای آینده‌تان فکر کنید. اگر افزایش قیمت در هاب‌های یو اس بی ناچیز است پس حتما خرید یک HUB USB چند پورته ارزشش را دارد.

 

راهنمای خرید هاب یو اس بی 4 چیزی که هنگم خرید USB HUB باید در نظر داشته باشید!

راهنمای خرید هاب USB با توان خروجی مناسب

هنگام خرید این دستگاه می‌توانید بین هاب USB‌هایی که از پورت تغذیه می‌شوند و یا هاب‌هایی که از یک منبع انرژی خارجی استفاده می‌کنند، انتخاب داشته باشید. اولی ممکن است وسوسه بر انگیز باشد چون غالبا جزو USB HUB‌های ارزان قیمت در نظر گرفته می‌شوند.

با این حال قبل از خرید هاب در نظر بگیرید که چه دستگاه‌هایی را می‌خواهید به آن وصل کنید. همانطور که در بالا گفتیم پورت USB سیستم شما انرژی خود را بین دستگاه‌های متصل به هاب تقسیم می‌کند. وقتی پورت سیستم را به هاب تبدیل می‌کنید توان کلی پورت سیستم بین پورت‌های USB هاب تقسیم می‌شود و این بدان معناست که عدم دقت در انتخاب هاب می‌تواند منجر به افت جریان و ایجاد مشکل در کارکرد هاب شود.

می توانید توضیحات محصول را بررسی کنید. معمولا توان خروجی هاب بر اساس میلی آمپر یا mA بیان می‌شود. به عنوان مثال هاب ممکن است دارای توان خروجی 500 میلی آمپر باشد.

 

راهنمای خرید هاب USB با توان خروجی مناسب

هنگامی که محدودیت انرژی دارید، تخلیه انرژی که توسط لوازم جانبی صورت می‌گیرد را حساب کنید. در مشخصات محصول برق مصرفی لوازم جانبی قید شده است برای مثال ماوس شما ممکن است 100 میلی آمپر و کیبوردتان 400 میلی آمپر را استفاده کند که در مجموع شما 500 میلی آمپر انرژی مصرف می‌کنید بنابراین به یک هاب با توان خروجی بیش از 500 میلی آمپر نیاز دارید.

منبع انرژی هاب در راهنمای خرید هاب USB

خب در بالا در مورد توان خروجی USB HUB صحبت کردیم. اگر هاب یو اس بی شما از پورت USB سیستم‌تان تغذیه می‌کند با خاموش کردن سیستم نمی‌توانید گوشی خود یا سایر دستگاه‌های خود را شارژ کنید؛ اما اگر هاب یو اس بی که از یک منبع تغذیه اکسترنال استفاده می‌کند را خریداری کنید بدون توجه به خاموش بودن سیستمان دستگاه‌های شما شارژ خواهند شد.

 

منبع انرژی هاب در راهنمای خرید هاب USB

راهنمای خرید هاب USB و ورژن هاب یو اس بی

حتما هنگام خرید USB HUB به نسخه پورت‌های موجود نگاهی بیندازید. بعضی هاب‌ها برای پایین آوردن قیمت از USB 2.0 استفاده می‌کنند که نسبت به پورت‌های USB 3.0 به صورت کندتری اطلاعات را انتقال می‌دهند.

البته اگر همه دستگاه‌های شما از پورت USB 2.0 استفاده می‌کنند، خرید هاب‌های یو اس بی USB 2.0 خوب است؛ اما اگر بعضی از دستگاه‌های شما دارای پورت USB 3.0 هستند؛ باید کمی هزینه بیشتر صرف کنید و هاب‌های یو اس بی با پورت‌های USB 3.0 خریداری کنید.

 

راهنمای خرید هاب USB و ورژن هاب یو اس بی

هاب‌های USB خیلی کاربردی و مفید هستند و می‌توانند راه حلی مناسب برای افرادی که با تعداد کم پورت‌های USB لپ‌تاپ یا سیستم دسکتاپ خود مواجه هستند، باشد. نکاتی که در بالا بیان شد به شما کمک خواهد کرد تا بهترین خرید را تجربه کنید.