7 روش حل مشکل Windows Error Recovery در لپ تاپ

مشکل Windows Error Recovery معمولا به علت مشکلاتی مانند خراب شدن فایل‌های سیستمی، تغییر سخت افزار یا آسیب دیدن Boot Configuration Data (BCD) رخ می‌دهد. خبر خوب اینکه شما به راحتی می‌توانید مشکل Windows Error Recovery را حل کنید. در واقع برخی از مشکلات بیش از یک راه حل دارند و این بدان معناست که احتمال زیادی وجود دارد که ویندوز ارور ریکاوری را حل کنید. در ادامه روش‌های مختلفی برای تشخیص Windows error recovery لپ تاپ HP که دارای ویندوز 10، 8.1، 8، 7 است ارائه شده است اما این روش‌ها می‌توانند برای برندهای دیگر هم قابل اجرا باشند.

7 روش حل مشکل Windows Error Recovery در لپ تاپ

نحوه رفع خطای Windows error recovery در لپ تاپ HP

راه حل 1 – سخت افزاری که به تازگی اضافه کرده‌اید را بردارید

اضافه کردن یک سخت افزار جدید ( برای مثال یک ماژول رم جدید) گاهی اوقات باعث مشکل بی ثباتی ویندوز می‌شود که مشکلاتی را در لپ تاپ شما ایجاد می‌کند. از مراحل زیر استفاده کنید و هر گونه مشکل ناشی از نصب یک سخت افزار جدید را رفع کنید:

لپ تاپ خود را خاموش کنید و آداپتور برق و باتری را جدا کنید. قطعه ای که به تازگی به سیستم اضافه کرده‌اید را بردارید، برای این کار احتمالا شما مجبور به باز کردن لپ تاپ خواهید شد. باتری را به جای اول خود بر گردانید و بعد لپ تاپ را روشت کنید. ممکن است لپ تاپ به راحتی بوت شود خطای windows recovery error را به شما نمایش ندهد. حالا می‌توانید دوباره دستگاه را وصل کنید و منتظر بمانید تا ویندوز آن را شناسایی کند ( برای سخت افزارهایی مانند وب کم USB). برای سخت افزارهایی که روی مادربرد نصب می‌شوند بهترین کار این است تا مطمئن شوید که قطعه سازگار با سیستم خود را نصب کرده‌اید و بلافاصله درایورهای مربوط به سخت افزار جدید را نصب کررده باشید.

راه حل 2 – اجرای Startup Repair ویندوز

شما حالا می‌توانید با اجرای Startup Repair ویندوز فایل‌های معیوب را تعمیر و بازیابی کنید. منتظر بمانید تا پیغام خطای windows recovery error به شما نمایش داده شود و گزینه Launch Startup repair (Recommended) موجود در این صفحه را انتخاب کنید تا Startup Repair اجرا شود. حالا رابط کاربری Startup Repair ویندوز لپ تاگ شما باز می‌شود و برای برطرف کردن مشکلات تلاش می‌کند.

 7 روش حل مشکل Windows Error Recovery در لپ تاپ

راه حل 3 – بوت شدن در LKGC ( مخفف Last Known Good Configuration)

اگر شما با پیغام خطای windows recovery error مواجه هستید کافیست که با حالت LKGC بوت شوید تا مشکلاتان به راحتی حل شود. برای انجام این کار لپ تاپ خود را ریستارت کنید. کلید F8 را چند بار فشار دهید تا گزینه‌های بوت را مشاهده کنید. LKGC را انتخاب کنید و بعد اینتر کنید.

راه حل 4- ریستور کردن لپ تاپ با System Restore ویندوز

باز گرداندن سیستم به تنظیماتی که قبلا به خوبی در آن کار می‌کرده است را بازیابی یا ریستور کردن می‌نامند. شما می‌توانید از System Restore ویندوز برای حل خطای windows recovery error استفاده کنید. برای انجام این کار لپ تاپ خود را خاموش کنید و دکمه پاور را فشار دهید تا سیستم شروع به کار کند. دکمه F8 را فشار دهید تا لوگوی لپ تاپبه شما نمایش داده شود. کلید گفته شده را تا زمانی که صفحه Startup به شما نمایش داده می‌شود چند بار فشار دهید. با استفاده از کلیدهای پیکان safe mode را انتخاب و اینتر کنید. با استفاده از یک اکانت ادمین وارد سیستم شوید ( در صورت وجود). وقتی که صفحه دسکتاپ ظاهر شد دکمه استارت ویندور را کلیک کنید و در نوار جستجو cmd را تایپ و اینتر کنید. حالا دستور rstrui را تایپ کنید و دوباره اینتر کنید تا پنجره System Restore برای شما باز شود. اخرین پوینتی که سیستم در آن بدون مشکل کار می‌کرده را انتخاب کنید و Next را کلیک کنید. سپس Finish را کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرآیند بازیابی کامل شود.

راه حل 4- ریستور کردن لپ تاپ با System Restore ویندوز

راه حل 5 – ریکاوری لپ تاپ

ریکاوری لپ تاپ معادل برگشت به تنظیمات کارخانه است. برای انجاج این کار در اینجا از لپ تاپ اچ پی استفاده شده است. لپ تاپ را خاموش کنید. سیستم را روشن کنید و چند بار کلید F11 را فشار دهید تا پنجره Recovery Manager ( در ویندوز 7) باز شود. برای ویندوز 10 تا زمانی که پنجره choose an option نمایش داده می‌شود این کلید را چند بار فشار دهید و برای ویندوز 8تا زمانی که پنجره choose your keyboard layout باز می‌شود کلید را فشار دهید. حالا در اینجا مراحل بسته به نسخه سیستم عامل شما متفاوت خواهد بود:

راه حل 5 – ریکاوری لپ تاپ

در ویندوز 10 از صفحه choose an option گزینه troubleshoot را انتخاب کنید. در پنجره Troubleshoot گزینه recovery manager را انتخاب کنید و در نهایت system recovery را کلیک کنید تا فرآیند ریکاوری شروع شود.

در ویندوز 8 از صفحه choose an option گزینه troubleshoot را انتخاب کنید. در پنجره Troubleshoot گزینه recovery manager را انتخاب کنید. Windows 8 را انتخاب کنید تا منیجر ریکاوری باز شود. حالا برای ریست به تنظیمات کارخانه system recovery را انتخاب کنید. گزینه دیگری که می‌توانید انتخاب کنید گزینه minimized image recovery است که تنها سیستم عامل ویندوز 8، درایورها و نرم افزارهای انتخابی شما ریستور شود.

روش 6 - ریکاوری از طریق CD نسب ویندوز و حل مشکل Windows Error Recovery

در ویندوز 7 گزینه system recovery را کلیک کنید و نقطه بکاپی که ترجیح می‌دهید را انتخاب کنید و اگر پیغام اخطاری به شما نمایش داده شد OK را کلیک کنید. برای ریبوت شدن سیستم finish را انتخاب کنید.

بعد از ریستارت سیستم شما ممکن است متوجه شوید که برخی از برنامه‌ها یا اطلاعات شده است پس قبل از بکارگیری این روش از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

روش 6 – ریکاوری از طریق CD نسب ویندوز و حل مشکل Windows Error Recovery

علاوه بر روش‌های بالا شما می‌توانید از سی دی نصب ویندوز برای ریکاوری لپ تاپ خود استفاده کنید برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید.

لپ تاپ را روشن کنید و CD/DVD نصب ویندوز را در سی دی / دی وی دی درایو قرار دهید. سیستم را خاموش کنید و دوباره روشن کنید. کلید Space را به طور مداوم فشار دهید تا منو ی استارت آپ ویندوز نمایش داده شود و یا پنجره انتخاب دستگاه بوت باز شود. از منوی ظاهر شده درایو CD/DVD را انتخاب کنید و دکمه اینتر را فشار دهیدو در غیر این صورت کلید F9 را فشار دهید تا به منوی بوت دسترسی پیدا کنید و بعد درایو CD/DVD را انتخاب کنید و کلید اینتر را فشار دهید. در صورتی که می‌خواهید ریکاوری را از طریق هارد انجام دهید گزینه Run program from disc را انتخاب کنید و Next را کلیک کنید.

گزینه‌های Recovery discs created from your computer”/ “Recovery discs received from HP support را انتخاب کنید. ریست فکتوری را انتخاب کنید تا کل درایو پاک و به تنظیمات کارخانه برگردد. یک گزینه بکاپ مناسب را انتخاب کنید. برای مخفی کردن پیغام هشدار ظاهر شده OK را کلیک کنید. مراحل نمایش داده شده را دنبال کنید. حالا می‌توانید دیسک ریکاوری را وارد کنید و وقتی که فرآیند ریکاوری تمام شده finish/next را انتخاب کنید. ممکن است لپ تاپ به صورت خودکار ریستارت شود. در صورت خاموش شدن سیستم حدود 5 ثانیه صبر کنید و برای روشن کردن سیستم خود اقدام کنید. این فرآیند ممکن است چند ساعت طول بکشد.

روش 7- نصب مجدد ویندوز

اگر تمام راه کارهای بالا با شکست مواجه شد شما مجبور هستید ویندوز را مجددا نصب کنید.

7 دیدگاه در “7 روش حل مشکل Windows Error Recovery در لپ تاپ

 1. مصی گفت:

  سلام. اگر گزینه ریکاوری لپ تاپ رو انجام بدیم اطلاعات تمام درایو ها پاک میشن؟

  1. پشتیبان نارستان گفت:

   سلام صد در صد نمیشه به سوالتون جواب مثبت یا منفی داد.. بهتره قبل از هر کاری از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید که با مشکل مواجه نشید

   1. ستاره گفت:

    سلام. لب تاپ من دل i5
    windows 7
    ی vpn جدیدا نصب کردم ک یکم مشکل داشت
    لب تاپم ۸۰ درصد شارژ داشت روشنش ک کردم ی صفحه اومد که بالاش نوشته بود ویندوز ارور ریکاوری دفعه اول کلیدf1 زدم صفحه ی لب تاپ باز شد خودش خاموش شد و تو shutting down موند شارژو قطع کردم باطریشو دراوردم و دوباره روشنش کردم دوباره همون صفحه ی ویندوز ارور اومد shift زدم باز شد ولی هیچی شارژ نداشت vpn و پاک کردم دوباره خاموش کردم و تو شارژ گذاشتم الان چیکار کنم؟

    1. پشتیبان نارستان گفت:

     احتمالا مشکل از فایل اون vpn بوده

 2. setareh گفت:

  سلام لب تاپمو وقتی روشن میکنم windows Error Recovery میاد چیکار کنم

 3. گفت:

  سلام ببخشید لپتابم ویندوز ۷ روشن ک میکنم ی صفحه مشکی با کلی نوشته میاد هر کار میکنم نمیره ب تایپ ادامه میده و ی مطلب کلی مینویسه تکراری

  1. پشتیبان نارستان گفت:

   سلام
   احتمالا فایل های ویندوزتون اسیب دیدن و ویندوز در حال ریکاوری اون هست معمولا باید فرایند تا 100 درصد کامل بشه اگه بهش اجازه تکمیل شدن رو ندید برای دفعات بعد که سیستم رو روشن می کنید این صفحه رو مشاهده می کنید. نگران نباشید سیستموتو رو روشن کنید و اجازه بدید فایل هاتون اسکن بشه
   اما همیشه برای اطمینان خودتون از اطلاعاتتون بکاپ بگیرد و اطلاعاتتون رو توی درایوی که ویندوز نصبه ذخیره نکنید.

نظرات بسته شده است.