یکی از ساعت‌های هوشمندی که شرکت Mi به بازار عرضه کرده است Mi Band 4 نام دارد که عموما در سه مدل معمولی، اسپورت و avenger عرضه می‌شود. بدون در نظر گرفتن مدل‌های این ساعت هوشمند، روند اتصال ساعت به دستگاه‌های اندروید و ایفون یکسان است.

برای اینکه بتوانید هر سه مدل را به سادگی به گوشی یا تبلت خود وصل کنید باید از برنامه Mi Fit که در Google Play Store و Apple app store در دسترس است استفاده کنید.

چگونه ساعت هوشمند Mi Band 4 را به آیفون یا سایر دستگاه‌های iOS وصل کنیم؟

اتصال Mi band به دستگاه‌های iOS بسیار راحت است. اول از همه شما باید برنامه Mi Fit را از Apple app store دانلود کنید. در داخل دفترچه راهنمای ساعت هوشمند Mi band 4 یک کد کیو آر (QR) وجود دارد که صفحه برنامه Mi Fit را باز می‌کند. مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه Mi Fit را از فروشگاه اپل استور دانلود و نصب کنید. شما می‌توانید از این لینک استفاده کنید و یا Mi Fit را در اپل استور جستجو کنید.

آموزش تصویری اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید و آیفون

بعد از اینکه برنامه دانلود شد آن را باز کنید. اگر اولین بار است که از Mi Band استفاده می‌کنید باید یک حساب کاربری ثبت کنید. اگر برای Mi band قبلی خود در برنامه Mi Fit اکانت ساخته‌اید می‌توانید با همان اکانت وارد شوید.

آموزش تصویری اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید و آیفون

گزینه‌های زیادی برای ثبت اکانت Mi Band وجود دارد. شما می‌توانید از اکانت فیس بوک، اکانت گوگل، اکانت Mi خود استفاده کنید. گزینه دلخواه خود را می‌توانید انتخاب کنید.

بعد از ثبت نام یا لاگین، برخی از اعلان‌های مجوزی به شما نمایش داده می‌شود. یکی از مجوزها، ارسال نوتیفیکیشن و مجوز دیگر دسترسی به فعالیت‌های ورزشی و تناسب اندام شما است. مطمئن شوید که هر دو مجوز را داده اید.

آموزش تصویری اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید و آیفون

مرحله بعدی شخصی سازی است. شما باید مشخصات پروفایل خود را پر کنید و بعد اهداف فعالیتی خود را تعیین کنید.

آموزش تصویری اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید و آیفون

حالا باید نوع دستگاه خود را انتخاب کنید. بدیهی است که شما باید گزینه Band را انتخاب کنید. حالا برنامه از شما مجوز جمع آوری فعالیت ها، استراحت و ضربان قلب را می‌خواهد. فقط روی دکمه Agree تپ کنید.

آموزش تصویری اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید و آیفون

حالا شما باید ساعت هوشمندMi Band 4 را در نزدیکی گوشی آیفون خود قرار دهید. حالا در صفحه نمایش ساعت خود دو علامت ✓ و Xرا مشاهده خواهید کرد،

روی علامت ✓ بزنید تا با موفقیت به آیفون شما متصل شود. این مراحل تمام کاری بود که شما باید برای اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه آیفون یا آیپد خود انجام دهید.

آموزش تصویری اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید و آیفون

چگونه ساعت هوشمند Mi Band 4 را به دستگاه‌های اندرویدی وصل کنیم؟

روش اتصال ساعت هوشمند Mi Band 4 به دستگاه‌های اندرویدی درست مانند مراحل اتصال Mi Band 4 به دستگاه آیفون است.

برنامه MI Fit را از گوگل پلی استور دانلود و نصب کنید. از این اینک استفاده کنید و یا Mi Fit را در فروشگاه جستجو کنید.

برنامه MI Fit را از گوگل پلی استور دانلود و نصب کنید.

بعد از اتمام نصب برنامه Mi Fit را باز کنید. اگر برای اولین بار است که از ساعت هوشمند Mi استفاده می‌کنید باید یک اکانت بسازید اما اگر از مدل‌های قبلی ساعت هوشمند Mi استفاده کردید و قبلا از برنامه استفاده کرده‌اید می‌توانید از همان اکانت قبلی خود استفاده کنید. شما می‌توانید با اکانت سایر برنامه‌ها مانند فیس بوک و گوگل هم وارد برنامه شوید.

آموزش تصویری اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید و آیفون

در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود که مجوزهایی را به برنامه بدهید. مجوزهای بلوتوث، مکان یابی و غیره برخی از این مجوزهای نمایش داده شده هستند. شما باید Allow را تپ کنید تا مجوزها به برنامه داده شود.

Allow را تپ کنید

 بعد از دادن مجوز صفحه ای به شما نمایش داده می‌شود که از شما خواسته می‌شود نوع دستگاه خود را مشخص کنید. چون شما از ساعت هوشمند Mi Band 4 استفاده می‌کنید باید گزینه Band را انتخاب کنید. حالا باید ساعت هوشمند و دستگاه اندرویدی خود را نزدیک هم قرار دهید.

انتخاب گزینه Band

حالا در صفحه نمایش ساعت خود دو علامت ✓ و X را مشاهده خواهید کرد، روی علامت ✓ بزنید تا با موفقیت به دستگاه اندروید شما متصل شود. این مراحل تمام کاری بود که شما باید برای اتصال ساعت Mi Band 4 به دستگاه اندروید خود انجام دهید.

نتیجه گیری

در بالا مراحل اتصال سریع ساعت هوشمند Mi Band 4 به دستگاه‌های اندرویدی و آیفون را توضیح دادیم. هر وقت ساعت هوشمند Mi Band 4 را به گوشی همراه خود متصل می‌کنید باید تمام مجوزها را بع برنامه بدهید در غیر این صورت ممکن است برنامه به درستی کار نکند. به عنوان مثال اگر شما مجوز دریافت نوتیفیکیشن را ندهید نمی‌توانید پیام‌ها و اعلان‌ها را در گوشی همراه خود مشاهده کنید.