ما در این مقاله قصد داریم در مورد خطای آپدیت ویندوز WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED که به عنوان 0x80243FFF هم شناخته می‌شود  بحث کتیم.

بیشتر بخوانید: 7 راه حل رفع ارور Bad System Config Info در ویندوز 10

اطلاعات خطای آپدیت ویندوز WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED

  • نام ارور:0x80243FFF
  • شماره ارور:WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED
  • ایجاد شده در سیستم عامل های: ویندوز 10، 8، 7، ویستا و XP
  • توضیحات: یک خطای رابط کابر وجود دارد که توسط کد خطای دیگر WU_E_AUCLIENT_* پوشش داده نمی‌شود

در مورد خطای آپدیت ویندوز

خطاهای متعددی وجود دارد که ممکن است کاربر هنگام دانلود و نصب آپدیت ویندوز با آن مواجه شود. وقای که این نوع خطاها رخ می‌دهد ممکن است چند چیز را تجربه کنید که می‌تواند به شما در حل خطا کمک کند. در اینجا برخی از کلماتی که در خطای شما ظاهر می‌شود را تعریف می‌کنیم تا شما بتوانید مشکلی که وجود دارد را درک کنید.

  • Error code یا کد خطا – یک کد خطا یک مقدار را بر می‌گرداند تا به شما توضیح دهد چرا این خطا رخ داده است.
  • Interface یا اینترفیس – رابطی که به نقطه تعامل بین کامپوننت‌ها اشاره دارد.
  • User interface یا رابط کاربری – سیستم از طریق رابط کاربری با کاربران ارتباط برقرار می‌کند ( به اختصار UI نوشته می‌شود).

 علائم WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED – 0x80243FFF

در حالی که کاربر در حال بروزرسانی سیستم خود است ممکن تست کندی، هنگ کردن، پردازش کند و یا داملودی که با شکست مواجه شده است را تجربه کند. این کامپیوتر شکست خورده ممکن اسن به طور ناگهانی ریبوت شود و یا خاموش شود و یا به صورت مداوم سیستم ریستارت شود به طوری که مانع از ورود کاربر به کامپیوتر می‌شود. پیغام‌های خطایی هم ممکن است روی صفحه نمایش ظاهر شود.

WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED با کد خطای 0x80243FFF

 علت 0x80243FFF – WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED

اما چرا این پیغام خطا در هنگام آپدیت ویندوز رخ می‌دهد؟ بروزرسانی‌های ویندوز از مایکروسافت دریافت می‌شود. وقتی که شما در حال دانلود بروزسانی‌ها هستید ممکن است به علل مختلفی خرابی فایل رخ دهد. شاید دلیل این امر این باشد که شما بروزرسانی‌های قبلی را درست نصب نکرده‌اید و یا ممکن است شما در دریافت فایل بروزرسانی با مشکل مواجه شده باشید و یا ممکن است به علت مشکلاتی که با فایل‌های سیستمی دارید در بروزرسانی ویندوز ناتوان شده باشید.

به هر علتی که هست شما می‌توانید از طریق روش‌های زیر خطای WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED – 0x80243FFF را حل کنید. اما بهتر است قبل از استفاده از این راه حل‌ها تسیستم خود را خاموش کنید و دوباره روشن کنید و به بروزرسانی بپردازید گاهی اوقات این کار مشکل را حل خواهد کرد. اگر شما کامپیوتر دسکتاپ دارید کابل برق را جدا کنید و بعد از چند دقیقه دوباره کابل را وصل و سیستم را روشن کنید و اگر لپ تاپ دارید باتری را بیرون بیاورید و بعد یک یا دو دقیقه باتری را سر جای خود بگذارید.

 نحوه حل خطای آپدیت ویندوز WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED با کد خطای 0x80243FFF

روی دکمه Start کلیک کنید و بعد دکمه Settings را کلیک کنید تا پنجره تنظیمات باز شود. حالا Update & Security را انتخاب کنید. در سمت چپ Troubleshootو سپس Windows Update Troubleshooter را اجرا کنید. ابزار عیب یابی اجرا می‌شود و کافیست دستورالعمل‌های نمایش داده شده روی صفحه نمایش را دنبال کنید.

پاک کردن پوشه آپدیت و حل مشکل 0x80243FFF

شما ممکن است چند بار فایل‌های بروزرسانی را دانلود کرده باشید. شما باید سعی کنید پوشه Updates را پاک کنید. برای انجام این کار دکمه ویندوز صفحه کلید را همراه با حرف R فشار دهید تا پنجره Run باز شود. حالا c:WindowsSoftwareDistributionDownload را تاپ و OK کنید تا به پوشه ای که بروزرسانی‌های ویندوز در آن نصب شده است وارد شوید. کلیدهای Ctrl+A را فشار دهید و هر چیزی که در داخل پوشه است را پاک کنید. بعد از پاک شدن کامل فایل‌ها دوباره برای آپدیت ویندوز خود اقدام کنید.

حل خطای WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED با غیر فعال کردن آنتی ویروس

آنتی ویروسی که روی سیستم خود نصب دارید ممکن است مانع از دریافت فایل‌های بروزرسانی ویندوز شود در چنین مواقعی شما با کلیک راست کردن روی ایکن آنتی ویروس در سینی سیستم خود می‌توانید برنامه آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید و به بروزرسانی ویندوز خود بپردازید. فقط به خاطر داشته باشید که بعد از دانلود و نصب بروزرسانی‌های ویندوز دوباره آنتی ویروس را فعال کنید تا از سیستم خود محافظت کنید.

حل خطای WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED با حذف درایو اضافی

ممکن است سیستم شما از یک دستگاه اکسترنال مانند یک هارد اکسترنال یا ریدر کارت SD استفاده کند. این دستگاه‌ها هم ممکن است به شیوه‌های غیر معمول رفتار کنند. در این صورت شما باید دستگاه‌ها را جدا کنید و یا به Device Manager بروید و این دستگاه‌ها را غیر فعال کنید.

 استفاده از CD یا فلش بوتیبل ویندوز

اگر CD ویندوز را در اختیار ندارید مطمئن شوید که یک فلش خالی دارید شما باید به آدرس https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 بروید و فایل نصب ویندوز را دانلود کنید. بعد از انجام این کار ویندوز اکسپلورر را باز کنید و درایو فلش را انتخاب کنید. فایل Setup.exe را دابل کلیک کنید تا فایل نصب راه اندازی شود. زبان، زمان و تنظیمات دیگر را انجام دهید و دکمه Next را کلیک کنید. دکمه Install Now را انتخاب کنید. دو گزینه Upgrade و Custom installation را مشاهده می‌کنید که برای ارتقاء ویندوز باید Upgrade را انتخاب کنید و دستورالعمل‌های ظاهر شده روی سیستم خود را دنبال کنید تا فرآیند نصب تمام شود.