نقد و بررسی هارد اکسترنال و قابل حمل ای دیتا مدل HD710M Pro، در دنیای هارد‌های اکسترنال، گزینه‌های مختلفی برای خرید وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید. امروز ما قصد داریم به نقد و بررسی هارد اکسترنال و قابل حمل ای دیتا مدل HD710M Pro بپردازیم.

یکی از نقاط قوت هارد HD710M Pro ظرفیت بالایی است که ارائه می‌دهد و شما می‌توانید مجموعه فیلم ها، عکس‌ها و سایر اطلاعات خود را به راحتی در هارد ذخیره کنید. به اطف محافظت سطح نظامی اطلاعات شما به صورت امنی نگهداری می‌شود.

طراحی بیرون هارد مانند سربازی است که خود را برای یک نبرد سخت آماده کرده است. از شما دعوت می‌کنیم با قابلیت‌های هارد اکسترنال و قابل حمل ای دیتا مدل     HD710M Pro بیشتر آشنا شوید.

مزایا

  •    مقاومت در برابر آب، ضربه و گرد و غبار
  •    سنسور تشخیص لرزش
  •    پورت USB 3.1 Gen1
  •    عملکرد بسیار خوب

معایب

  • کابل USB کوتاه

هارد اکسترنال HD710M Pro چیست؟

HD710M Pro به یک طراحی استتار لجنی مجهز شده است که با نگاه کردن به آن یاد سربازان جنگی در ذهنتان تداعی خواهد شد. این هارد در دو ظرفیت 1 و2 ترابایتی ارائه می‌شود. هر دو مدل هارد با وزن 270 گرم ارائه می‌شوند و دارای ابعاد 21 × 98 × 133 میلیمتری است.

این در حالی است که هارد HD830 از فلز سنگین ساخته شده است و تقریبا دو برابر وزن HD710M Pro را ارائه می‌دهد. در مورد قابلیت حمل باید بدانید که HD710M Pro   از هارد HD830 بسیار باریکتر و سبک تر می‌باشد.

افزایش وزن HD830 به این معناست که این هارد دارای پوشش فلزی است و به گونه ای طراحی شده است که 3 تن وزن را تحمل می‌کند، اما ای دیتا در مورد مقاومت هارد HD830 ادعایی نکرده است.

نقد و بررسی هارد اکسترنال

هارد HD710M Pro  دارای پورت USB است و شما از طریق کابل می‌توانید هارد را به سیستم وصل کنید نکته مهمی که وجود دارد این است که برای این که قابلیت مقاوم بودن هارد در مقابل آب به واقعیت بپیوندد شما باید کابل را جدا کنید و پوشش USB را سرجای خود قرار دهید.

استاندارد IP68 نقش مهمی در هارد HD710M Pro  ایفا می‌کند و باعث می‌شود هارد ضد ضربه و ضد اب باشد و تا عمق 2 متری و به مدت 1 ساعت در زیر آب باقی بماند. HD710M Pro علاوه بر این دارای طراحی ضد شوک است، هارد از سه لایه ساخته شده است، یک لایه سیلیکونی برای پوشش، یک لایه بافر و یک بالشتک، همه اینها باعث مقاوم شدن هارد می‌شود.

سنسورهای شوک تعبیه شده در هارد باعث می‌شود هر زمان هارد دچار شوک شد از طریق چراغ‌های LED اطلاع داده می‌شود و بعد فعالیت هارد متوقف خواهد شد، بعد از عبور شوک هارد می‌تواند فعالیت خود را دوباره از سر بگیرد.

نقد و بررسی هارد اکسترنالHD710M Pro مانند هارد HD830 به ازای هر گیگابایت هزینه ای رقابتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. نسخه 2 ترابایتی دارای هزینه حدودا 6 سنتی برای هر گیگ است که تقریبا 20 درصد ارزانتر از HD830 است. حتی با این وجود این هارد به طور قابل توجهی ارزانتر از هاردهایی مانند CalDigit است.

نقد و بررسی هارد اکسترنال و قابل حمل ای دیتا مدل HD710M Pro

در تست‌های انجام شده نشان داده شد که هارد HD710M Pro  توانست به سرعت نوشتاری 116 مگابایت در ثانیه و سرعت خواندن 120 مگابایت در ثانیه دست پیدا کند. سرعت خواندن تقریبا 1 مگابایت عقب تر از هارد CalDigit Tuff است اما سرعت نوشتاری مطلوب می‌باشد.

نقد و بررسی هارد اکسترنال

با کشیدن و رها کردن یک پوشه 1.2 گیگابایتی می‌توان به نتایج زیر دست پیدا کرد. همانطور که مشاهده می‌کنید نتایج بسیار رقابتی هستند، هارد HD830 در عرض 13 ثانیه فایل را انتقال می‌دهد در حالی که هاردهای HD710M Pro و CalDigit Tuff توانستند این فایل را در عرض 12 ثانیه انتقال دهند

نقد و بررسی هارد اکسترنال