خرید بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در سال 2020 خنک ماندن لپ تاپ شما را تضمین می‌کند. آیا آماده سرمایه گذاری برای خرید بهترین پد خنک کننده لپ تاپ در سال 2020 هستید؟ سازندگان لپ تاپ و مهندسان دائما دستگاه‌های نازک تر و در عین حال قدرتمندتر را تولید می‌کنند. در این اواخر گام‌های بزرگی در زمینه توانمندسازی لپ تاپ‌های گیمینگ انجام شد، با این دستگاه ها، گیمرها می‌توانند به قدرتی که یک کامپیوتر بازی ارائه می‌دهد دست پیدا کنند.

با این وجود، کاهش ابعاد و ضخامت می‌تواند مشکلات مربوط به گرم شدن لپ تاپ را به همراه داشته باشد. استفاده از سیستم‌های خنک کننده و نصب فن‌های هوشمند یا لوله‌های انتقال حرارت فوق العاده کارآمد برای خنک نگه داشتن پردازنده و پردازنده گرافیکی به طور فزاینده ای چالش بر انگیز است. چونکه در غیر این صورت این قسمت‌ها نمی‌توانند عملکردهای سطح دسکتاپ را ارائه دهند.

اما برای مثال خرید خنک کننده لپ تاپ می‌تواند یک فرآیند اکسترنال باشد. شاید برایتان سوال باشد که کول پد یا پد خنک کننده لپ تاپ چیست؟ همانطور که از نام این دستگاه پیداست، کول پد که لپ تاپ شما روی آن قرار می‌گیرد، باعث خنک شن شدن لپ تاپ از قسمت پایین می‌شود و حرارت اضافی دستگاه را جذب و به بیرون هدایت می‌کند. اگر قصد خرید خنک کننده لپ تاپ را دارید ما در ادامه 10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020 را به شما معرفی خواهیم کرد. این کول پدها شامل خنک کننده‌های بزرگ برای لپ تاپ‌های بزرگ، کول پدهای قابل حمل، خنک کننده‌های ارزان قیمت و حتی مدل هایی که دارای اسپیکرهای داخلی هستند می‌شود.

چگونه کول پد به خنک ماندن لپ تاپ کمک می‌کند؟

هر گونه خنک کننده اضافی می‌تواند به شما در خنک نگه داشتن لپ تاپ گرمتان کمک کند. همچنین می‌تواند عمر لپ تاپ شما را طولانی تر کند. اگر لپ تاپ به طور مداوم در معرض گرما و حرارت نباشد؛ پردازنده و کارت گرافیک دوام بیشتری خواهند داشت.

بنابراین صرف هزینه کمی برای خنک نگه داشتن لپ تاپ می‌تواند از خطر خرابی زودتر از موعد لپ تاپ شما جلوگیری کند. استفاده از بهترین کول پد لپ تاپ همچنین می‌تواند مکان مناسبی برای قرار دادن لپ تاپ در هنگام کار کردن باشد تا اینکه یک لپ تاپ داغ را روی پاها و در دامان خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که پدهای خنک کننده در قسمت زیر لپ تاپ قرار می‌گیرند و هوای گرم را از طریق دریچه‌های زیر لپ تاپ جذب می‌کنند و حتی اگر لپ تاپی در قسمت زیرین خود دریچه ای نداشته باشد تا حدودی از خنک شدن قسمت زیر شاسی بهره مند می‌شود. با این حال، در هنگام خرید لپ تاپ باید توجه داشته باشید که اندازه لپ تاپ خود را در نظر بگیرید، کول پدهای کوچک برای لپ تاپ‌های بزرگ کارایی ندارد (و بلعکس).

بهترین کول پد لپ تاپ 2020 کدام است؟

از نظر ما خنک کننده لپ تاپ Kootek Cooler Pad Chill Mat 5 به دلیل 5 فنی که میزان خنک کنندگی قابل توجهی را ارائه می‌دهد، بهترین گزینه برای انتخاب است اما با این حال گزینه‌های دیگری هم برای انتخاب وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

Kootek Cooler Pad Chill Mat 5 – بهترین کول پد لپ تاپ

 • فن ها: 4 عدد فن 70 میلیمتری و 1 فن 120 میلیمتری | اندازه پد: 380x300x35 میلیمتر
 • مزایا: سطح خنک کنندگی عالی، می‌توانید انتخاب کنید که کدام فن کار کند، دارای 6 تنظیم ارتفاع متفاوت

Kootek یک کول پد خنک کننده لپ تاپ بسیار فوق العاده ساخته است که از 5 فن استفاده می‌کند که 4 فن 70 میلیمتری و 1 فن 120 میلیمتری می‌باشد و خنک کنندگی قابل توجهی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برخی از فن‌ها را خاموش کنید به طور مثل 1 یا 4 و یا هر 5 فن را استفاده کنید و همچنین می‌توانید ارتفاع آن را در 6 سطح تنظیم کنید. این کول پد برای لپ تاپ‌های 12 تا 17 اینچی ایده آل است، همچنین یک هاب USB با دو پورت USB 2.0 وجود دارد. به طور خلاصه این محصول خنک کننده ای با کیفیت بالا و کاملا انعطاف پذیر است و از یک قیمت مناسب (متوسط) برخوردار است و به دلیل همین قابلیت‌ها به عنوان بهترین کول پد 2020 انتخاب شده است.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

Cooler Master Notepal XL – بهترین پد خنک کننده لپ تاپ از لحاظ سطح خنک کنندگی

 • فن: 1 عدد 230 میلیمتری | اندازه پد: 305x379x47 میلیمتر
 • مزایا: خنک کنندگی قدرتمند، خیلی بدون سر و صدا
 • معایب: می‌توانست از رقبا بهتر باشد

کولر مستر یکی از برندهای تولید کننده کول پد لپ تاپ است و به خوبی در سراسر جهان شناخته شده است. این شرکت خنک کننده لپ تاپی تولید کرده است که به یک فن بزرگ 230 میلیمتری بدون سر و صدا مجهز شده است. شما یک کنترل کننده سرعت فن در اختیار دارید و به گونه ای این دستگاه طراحی شده است که جریان هوای بهینه را فراهم می‌آورد. با خرید کول پد کولر مستر می‌توانید از یک سطح خنک کنندگی بسیار مناسب بهره ببرید.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

این دستگاه همچنین از یک طراحی ارگونومی کمی کج برخوردار است و هدفی که دارد این است بهترین زاویه دید را هنگام استفاده از لپ تاپ روی پاها و یا ثبات ماندن لپ تاپ روی یک سطح را فراهم آورد. کول پد کولر مستر ما در اینجا سه پورت USB هم در قسمت پشت خود دارد. Cooler Master Notepal XL قادر به نگهداشتن لپ تاپ‌های 17 اینچی است و از نظر هزینه هم دارای قیمت قابل قبولی است.

Thermaltake Massive 20 RGB – بهترین کول پد لپ تاپ برای دستگاه‌های بزرگ

 • فن: 1 فن 200 میلیمتری | اندازه پد 5×46.5 میلمیمتر
 • مزایا: دارای فن بزرگ 200 میلیمتری، خنک کنندگی عالی، نورپردازی RGB
 • معایب: گران بودن

اگر به یک خنک کننده لپ تاپ برای دستگاه‌های بزرگ و سنگین خود نیاز دارید، Thermaltake Massive 20 RGB می‌تواند دستگاه‌های بزرگ و سنگین شما را تحمل کند. این کول پد قادر به نگه داشتن دستگاه‌های قابل حمل 17 اینچی است و حتی قادر به نگهداشتن لپ تاپ‌های گیمینگ 19 اینچی می‌باشد.

Thermaltake Massive 20 RGB دارای یک فن 200 میلیمتری برای خنک کردن است که سرعت فن کاملا قابل تنظیم است و تا سه سطح ارتفاع مختلف تا زاویه 13 درجه قابل تنظیم است. این فن بزرک خنک کننده کارآمد برای لپ تاپ‌های بزرگتر در نظر گرفته شده است و همچنین شما می‌توانید از نورپردازی RGB آن لذت ببرید.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

این خنک کننده لپ تاچ از پلاستیک ساخته شده است و شاید کیفیت ساخت بهترین چیزی نباشد که در دنیای خنک کننده‌ها با آن روبرو می‌شوید، اما به اندازه ای محکم است که بتواند از لپ تاپ صنعتی یا گیمینگ شما پشتیبانی کند و مهمتر از همه از یک برچسب قیمت مناسب برخوردار است.

Enermax TwisterOdio 16 – بهترین کولد پد 2020 با اسپیکرهای داخلی

 • فن: 1 عدد 120 میلیمتری | اندازه پد: 352x270x52 میلیمتر
 • مزایا: کیفیت صدای مناسب را تحویل می‌دهد، خنک کنندگی پایدار
 • معایب: نمی‌تواند لپ تاپ‌های 17 اینچی را مدیریت کند

Enermax TwisterOdio 16  یکی از بهترین کول پدهای سال 2020 است که کاری فراتر از خنک نگهداشتن لپ تاپ شما را انجام می‌دهد. این دستگاه در کنار خنک کنندگی پایدار، اسپیکرهای داخلی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از کیفیت صدای مناسبی برخوردار هستند. Enermax TwisterOdio 16 فقط قادر به نگهداشتن لپ تاپ‌های 16 اینچی است و یک جفت اسپیکر داخلی 2 واتی ‘DreamBass’ بسیار مناسب دارد.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

این پد خنک کننده نسبتا ضخیم است و به طور طبیعی این به دلیل داشتن بلندگوهای یکپارچه شده است، اما در کمال تعجب وزن سبکی دارد. شما می‌توانید بلندگوها را روشن و خاموش کنید و سرعت فن را به صورت دستی تنظیم کنید. این دستگاه قطعا برای کسانی که لپ تاپی با بلندگوهای ضعیف دارند در نظر گرفته شده است و یک راه حل مناسب با قیمت مناسب می‌باشد که برای بررسی هر گونه مشکل و نگرانی در مورد گرم شدن لپ تاپ در نظر گرفته شده است.

Targus Chill Mat – بهترین کول پد لپ تاپ 2020 با هاب USB

 • فن ها: 2 فن با سرعت چرخش 2500 دور در دقیقه | اندازه پد: 354x260x25 میلیمتر
 • مزایا: دارای هاب 4 پورت USB، نازک و زیبا، کیفیت ساخت خوب

برای کاربراین یکه می‌خواهند خنک کننده لپ تاپشان قابلیت توصعه برای اتصال لوازم جانبی دیگر را داشته باشد، کول پل Targus Chill Mat گزینه مناسبی است. این دستگاه دارای یک هاب 4 پورت USB 2.0 است و از طریق یک جفت فن لپ تاپ شما را خنک نگه می‌دارد. شرکت سازنده اعلام کرده است که این فن‌ها با سرعت 2500 دور در دقیقه کار می‌کنند. کیفیت ساخت کول پد مناسب است و بسیار باریک است و حتی می‌تواند ارتفاع را در چهار سطح مختلف تنظیم کرد. این کول پد برای افرادی که لپ تاپی با تعداد کم پورت USB دارند مناسب است.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

Cooler Master MasterNotepal Maker – بهترین کول پد لپ تاپ 2020 ماژولار

 • فن ها: 2 فن 80 میلیمتری | اندازه پد: 6x270x59.6 میلیمتر
 • مزایا: دارای سطح آلومنیومی که به از بین بردن گرما کمک می‌کند، فن‌های کاملا سفارشی سازی شده، مدیریت کابل عالی
 • معایب: گران بودن

موقعیت قرارگیری دریچه‌ها در قسمت پایین لپ تاپ و فن‌های موجود در پد خنک کننده می‌تواند تاثیر قابل توجهی در از بین بردن گرما داشته باشد. یک روش برای اطمینان از موقعیت مکانی مطلوب، تنظیم فن‌های کول پد است و این قابلیت در خنک کننده ماژولار Cooler Master MasterNotepal Maker در نظر گرفته شده است.

ماژولار به طور ساده به این معناست که فن‌ها را می‌توان در در هر جای کول پد قرار داد تا دقیقا در همان جایی که دریچه لپ تاپ شما قرار گرفته است را مورد هدف قرار دهید. Cooler Master MasterNotepal Maker همچنین از کیفیت ساخت عالی و سطح آلومنیومی برخوردار است که می‌تواند به از بین بردن گرما کمک کند. شما می‌توانید ارتفاع را تا 5 سطح متفاوت تنظیم کنید.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

از مزایای دیگر این دستگاه می‌توان به مدیریت کابل عالی، هاب USB قابل تعویض اشاره کرد اما متاسفانه به دلیل کیفیت ساخت بالایی که دارد از قیمت پایینی برخوردار نیست.

Tree New Bee Cooling Pad – بهترین کول پد لپ تاپ ارزان قیمت

 • فن ها: 4 عدد 110 میلیمتری | اندازه پد: 408x287x29 میلیمتر
 • مزایا: قابلیت تنظیم فن، قیمت مناسب
 • معایب: تنها یک سطح ارتفاع برای تنظیم کردن دارد

اگر می‌خواهید یک راه حل بسیار مقرون به صرفه برای خنک کنندگی لپ تاپ خود داشته باشید Tree New Bee Cooling Pad را بررسی کنید. این پد خنک کننده لپ تاچ دارای 4 فن 110 میلیمتری با سرعت فن قابل تنظیم است و به چراغ‌های LED مجهز شده است. در صورت تمایل هم می‌توانید هر دو فن را غیرفعال کنید.

این دستگاه از نظر قیمت مناسب، بدون سر و صدا است و مقدار خوبی از خنک کنندگی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در قسمت پشت هم یک جفت پایه در نظر گرفته شده است چونکه سازندگان معتقد هستند که زاویه تایپ ارگونومی تایپ راحت تر و تهویه هوای بهتر قسمت زیرین را فراهم می‌آورد.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

در مقایسه با محصولات دیگری که در این لیست مشاهده کردید، Tree New Bee Cooling Pad تنها از یک سطح ارتفاع پشتیبانی می‌کند، با این وجود تعادل خوبی میان قیمت و عملکرد را به وجود آورده است.

TeckNet N8 Laptop Cooling Pad – ارزانترین و بهترین کول پد لپ تاپ در سال 2020

 • فن ها: 3 عدد 118 میلیمتری | اندازه پد: 380x280x28 میلیمتر
 • مزایا: قیمت پایین، خنک کنندگی مناسب
 • معایب: از نظر کیفیت ساخت بهترین گزینه موجود در بازار نیست

اگر میخواهید هزینه کمتری را برای خرید کول پد لپ تاپ صرف کنید؛ TeckNet N8 Laptop Cooling Pad گزینه عالی است. این دستگاه به 3 فن خنک کننده 118 میلیمتری مجهز شده است و سطح خنک کنندگی مناسبی را ارائه می‌دهد، علاوه بر این از طراحی بسیار باریک و قابل حمل هم برخوردار است، دارای یک جفت پایه است و یک پورت USB هم برای وصل کردن لوازم جانبی در نظر گرفته شده است. کیفیت ساخت شاید بهترین نباشد، اما این کول پد کاملا بدون سر و صدا است و قیمت پایینی دارد.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

Cooler Master Notepal X-Slim – بهترین کول پد قابل حمل لپ تاپ در 2020

 • فن: 1 عدد فن 160 میلیمتری | اندازه فن: 5 میلیمتر
 • مزایا: نازک و بسیار سبک، بدون سر و صدا، مدیریت کابل

اگر می‌خواهید کول پدی داشته باشید که کاملا قابل حمل باشد و با خودتان حمل کنید پس کول پد Cooler Master Notepal X-Slim مناسب شما می‌باشد. این دستگاه جزو نازکترین خنک کننده‌های لپ تاپ می‌باشد و تنها از وزن 700 گرم برخوردار است. محصولات دیگری هم وجود دارند که شاید این قابلیت حمل را در اختیار شما قرار دهد ( مثلا کولر لپ تاپ 12 تا 17 اینچی Havit) اما کیفیت ساخت این محصول بهتر است.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

خنک کننده لپ تاپ کولر مستر ما در اینجا قادر به نگهداری لپ تاپ‌های 17 اینچی می‌باشد و یک عدد فن 160 میلیمتری آن تهویه هوای بسیار عالی را فراهم می‌آورد، این در حالی است که سطح سر و صدای کمی دارد. Cooler Master Notepal X-Slim از امکانات بسیار خوبی برای مدیریت کابل برخوردار است و همه چیز را مرتب و قابل حمل نگه می‌دارد.

Klim Cool – بهترین کول پد لپ تاپ قابل حمل

 • فن: 1 عدد با سرعت 4200 دور در دقیقه | اندازه: 155x36x82 میلیمتر
 • مزایا: قیمت منطقی، تنظیم سرعت فن خودکار، بسیار قابل حمل
 • معایب: مناسب تمام لپ تاپ‌ها نمی‌باشد

Klim Cool یک خنک کننده انقلابی است که به جای تهویه هوا از زیر لپ تاپ به اگزوز لپ تاپ شما می‌چسبد. این دستگاه استفاده بسیار ساده ای دارد و با اگزوز کناری یا پشتی لپ تاپ با هر اندازه و برندی سازگار است. به لطف سرعت چرخش 4200 دور در دقیقه، در عرض چند دقیقه اجزای داخلی لپ تاپ شما به دمای خنک 20.7 درجه دست پیدا می‌کنند. نتیجه نهایی شگفت آور است، عملکرد و طول عمر لپ تاپ شما بهبود پیدا می‌کند.

10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020

این دستگاه دارای نسخه بهبود یافته ای به نام Klim Cool+ است که ابعاد کمی بزرگتر دارد و 20 درصد خنک کنندگی بیشتر را فراهم می‌آورد. سرعت چرخش این مدل 4500 دور در دقیقه می‌باشد و دمای لپ تاپ شما را در عرض یک دقیقه کاهش می‌دهد.

نتیجه گیری

در مقاله امروز نارستان ما 10 تا از بهترین کول پد و خنک کننده‌های لپ تاپ در 2020 را به شما معرفی کردیم. به شما توصیه می‌کنیم که قبل از خرید کول پد لپ تاپ حتما نیاز‌ها و اندازه لپ تاپ خود را در نظر داشته باشید، تا خریدی موفقیت آمیز را تجربه کنید. چنانچه در مورد مقاله امروز نظر و یا پیشنهادی دارید می‌توانید در بخش نظرات این پشت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.