آموزش 4 روش حل خطای A web page is slowing down your browser مرورگر فایرفاکس،اگر از طرفداران مرورگر موزیلا فایرفاکس هستید و به طور مداوم برای دسترسی به وب سایت‌ها و یافتن اطلاعات از این مرورگر استفاده می‌کنید قطعا با خطای “A web page is slowing down your browser. What would you like to do?” مواجه شده اید. شما در حال حاضر دو گزینه برای انتخاب در اختیار دارید Stop it و Wait. اما منظور از این پیغام خطا چیست و چگونه آن را حل کنیم؟

علت خطای A Web Page is Slowing Down Your Browser

وقتی برای اولین بار این پیغام خطا را مشاهده می‌کنید ممکن است نگران شوید که آیا سیستم شما ویروسی شده است یا مشکلی در مرورگر وجود دارد یا اینکه تعداد زیاد برگه‌های باز شده باعث ایجاد این مشکل شده است. اما باید بدانید که پیغام خطای A Web Page is Slowing Down Your Browser به صفحه وبی مرتبط می‌شود که می‌خواهید آن را باز کنید. معمولا وقتی که می‌خواهید صفحه ای که حاوی اسکریپت ها، گرافیک‌ها و یا انیمیشن‌ها است را باز کنید فایرفاکس پیغام A Web Page is Slowing Down Your Browser را نشان می‌دهد. بنابراین این مشکل وب سایت است اما اگر حجم کوکی مرورگر شما افزایش پیدا کرده باشد و یا از درایورهای گرافیکی قدیمی استفاده می‌کنید باز هم امکان دارد خطای A Web Page is Slowing Down Your Browser را مشاهده کنید.

راه حل سریع A Web Page is Slowing Down Your Browser

راه حل سریع این مشکل این است که می‌توانید روی دکمه Wait کلیک کنید و اجازه دهید صفحه وب باز شود. بنابراین صفحه ای که می‌خواهید باز می‌شود اما ممکن است است باعث کند لود شدن سایر برگه‌های باز شده شما شود. اگر روی Stop It هم کلیک کنید ممکن است بارگیری صفحه وب متوقف شود یا هر اسکریپت یا انیمیشن صفحه متوقف شود.

آموزش 4 روش حل خطای A web page is slowing down your browser مرورگر فایرفاکس

a web page is slowing down your browser

روش‌های حل خطای A web page is slowing down your browser فایرفاکس

همانطور که در بالا اشاره کردیم این مشکل به وب سایتی که می‌خواهید باز کنید مربوط می‌شود و محتمل ترین دلیل ممکن وجود گرافیک و انیمیشن موجود در سایت است. بنابراین اولین راه حلی که باید امتحان کنید بروزرسانی درایور کارت گرافیک است. بهتر است بدانید که این مشکل فقط به سیستم عامل ویندوز محدود نمی‌شود و در سایر سیستم عامل‌ها هم مشاهده می‌شود. خوب بیایید با هم بررسی کنیم که چگونه می‌توانید درایور کارت کرافیک را برای رفع این مشکل بروزرسانی کنید.

بروزرسانی کارت گرافیک

کارت گرافیک نقش مهمی در نمایش وب سایت هایی که گرافیک زیادی دارند را به عهده دارد و در صورت عدم وجود درایور کارت گرافیک مناسب یا نصب نبودن آن ممکن است مرورگر فایرفاکس جلوی لود شدن صفحات وب را بگیرد. در Start ویندوز برای dxdiag سرچ کنید و از نتایج فایل اجرایی dxdiag را انتخاب کنید.

آموزش 4 روش حل خطای A web page is slowing down your browser مرورگر فایرفاکس

در پنجره DirectX Diagnostic Tool سربرگ Render را انتخاب کنید و نام کارت گرافیک را بررسی کنید.

آموزش 4 روش حل خطای A web page is slowing down your browser مرورگر فایرفاکس

نام درایور را در گوگل سرچ کنید و جدیدترین درایور را نصب کنید. اگر فکر می‌کنید که قبلا درایورها را نصب کرده‌اید می‌توانید این مراحل را برای بررسی بروزرسانی درایورها دنبال کنید. به Device Manager بروید.

آموزش 4 روش حل خطای A web page is slowing down your browser مرورگر فایرفاکس

Display Drivers را کلیک کنید و کارت گرافیک خود را انتخاب کنید و کلیک راست کنید، حالا از منوی ظاهر شده Update Driver را انتخاب کنید.

آموزش 4 روش حل خطای A web page is slowing down your browser مرورگر فایرفاکس

برای جستجوی نرم افزار بروز شده روی Search automatically کلیک کنید. اگر بروزرسانی هایی وجود دارد فقط درایورها را بروزرسانی کنید و سیستم را ریستارت کنید.

آموزش 4 روش حل خطای A web page is slowing down your browser مرورگر فایرفاکس

غیر فعال کردن مد محافظت شده Adobe Flash برای Firefox

قابلیت مد محافظت شده فلش در نسخه 32 بیتی فایرفاکس عرضه شد. این قابلیت یک ویژگی امنیتی است که حمله به سیستم شما را برای مهاجمین دشوار می‌کند. اما با توجه به پشتیبانی موزیلا فایرفاکس از این قابلیت، همین مد محافظت شده می‌تواند باعث قطع شدن، خطا یا خرابی افزونه‌ها شود. در صورت دریافت خطای “A web page is slowing down your browser. What would you like to do” شما می‌توانید این قابلیت را غیر فعال کنید. اما ممکن است که سیستم شما دچار حملات اینترنتی شود.

خب مرورگر موزیلا فایرفاکس خود را باز کنید و از قسمت منو Add-ons را انتخاب کنید.غیر فعال کردن مد محافظت شده Adobe Flash برای Firefox

Plugins را کلیک کنید. روی سه نقطه کنار Shockwave Flash کلیک کنید و Never Activate را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن مد محافظت شده Adobe Flash برای Firefox

کوکی‌ها و حافظه کش موزیلا فایرفاکس را پاک کنید

مرور وب سایت‌ها در فایرفاکس می‌تواند حجم فایل کوکی و حافظه کش را افزایش دهد. این فایل‌ها ممکن است حاوی هر فایل مخربی که می‌توانند عملکرد کامپیوتر شما را تحت تاثیر قرار دهند باشد. با پاک کردن فایل‌های موقت می‌توانید به کامپیوتر و مرورگر خود سرعت ببخشید. با حذف حافظه کش، فایل‌های کوکی و موقت پاک کی شوند. بنابراین توصیه می‌شود به طور مرتب هر چند وقت یکبار این فایل‌های موقت را پاک کنید. برای پاک کردن شما می‌توانید از کلیدهای میانبر استفاده کنید که برای این کار مرورگر فایرفاکس را باز کنید و دکمه‌های Ctrl + Shift + Del را با هم فشار دهید. همه گزینه‌های زیر عنوان History را انتخاب کنید و دکمه Clear Now را کلیک کنید.

برای پاک کردن این اطلاعات از طریق تنظیمات به این صورت عمل میکنیم، فایرفاکس را باز کنید و از منوی آن Options را انتخاب کنید. سربرگ Privacy and Security را انتخاب کنید و Clear History را کلیک کنید. همه گزینه‌ها را انتخاب کنید و روی Clear Now کلیک کنید.

کوکی‌ها و حافظه کش موزیلا فایرفاکس را پاک کنید

به جای این مراحل می‌توانید در نوار آدرس موزیلا فایرفاکس عبارت about:preferences#privacy را تایپ کنید. بعد دکمه Clear History را انتخاب کنید و همه گزینه‌ها را کلیک کنید و Clear Now را انتخاب کنید.

تغییر تنظیمات فایرفاکس

کمی تغییر در تنظیمات فایرفاکس می‌تواند A web page is slowing down your browser مرورگر را برطرف کند. این تنظیمات بسیار ساده است. مرورگر خود را باز کنید و در نوار آدرس عبارت about:config را وارد کنید. با نمایش پیغام زیر دکمه آبی I accept the risk را انتخاب کنید. در قسمت جستجو تک تک عبارات dom.ipc.processHangMonitor و dom.ipc.reportProcessHangsرا تایپ کنید و اینتر بزنید. روی نتیجه دوبار کلیک کنید و یا کلیک راست کنید و Toggle را به False ست کنید. مرورگر خود را ببندید و دوباره باز کنید.

تغییر تنظیمات فایرفاکس