ما در این مقال قصد داریم راهنمای جامع گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10، 8، 7 را به شما آموزش دهیم. عکس‌ها به بخش مهمی از زندگی آنلاین ما تبدیل شده اند. شما ممکن است برای نمایش یک پیغام خطا به یکی از دوستان خود به گرفتن عکس از سیستم خود نیاز داشته باشید، یا شاید فقط می‌خواهید رکورد عالی که در بازی به دست آورده‌اید را به دیگران نشان دهید. صرف نطر از علت انجام این کار، چند روش برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10، 8 و 7 وجود دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

روش اسکرین شات گرفتن در لپ تاپ و کامپیوتر

اگر به بالا و سمت راست صفحه کلید خود نگاه کنید دکمه PrtScn یا Print Scrn را پیدا خواهید کرد با فشار دادن این دکمه شما می‌توانید از سوژه مورد نظر خود عکس بگیرید.

اسکرین شات گرفتن در لپ تاپ و کامپیوتر

اما توجه داشته باشید که با این کار عکس در کلیپ بورد سیستم شما ذخیره می‌شود برای اینکه بتوانید آن را به عنوان یک فایل ذخیره کنید باید برنامه Paint یا فتوشاپ را باز کنید

اسکرین شات گرفتن در لپ تاپ و کامپیوتر

کلیدهای Crtl+V ( یا کلیک راست کنید و Paste را انتخاب کنید) را فشار دهید تا عکس پیست شود، بعد هر تغییرات و ویرایشی که می‌خواهید را روی عکس اعمال کنیداسکرین شات گرفتن در لپ تاپ و کامپیوتر

در نهایت با گرفتن دکمه‌های Ctrl+S اسکرین شات در ویندوز خود را به عنوان یک فایل با فرمت‌های مشخص شده در تصویر زیر ذخیره کنید.اسکرین شات گرفتن در لپ تاپ و کامپیوتر

اما برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز، از پنجره فعال کافیست دکمه‌های Alt+Print Screen را فشار دهید. در برخی از لپ تاپ‌ها ممکن است نیاز به گرفتن دکمه‌های Fn + Print Screen یا کلیدهای Windows + Print Screen داشته باشید.

در بسیاری از سیستم‌ها وقتی که از صفحه عکس گرفته می‌شود صفحه تاریک می‌شود و یا می‌لرزد تا به شما اطلاع داده شود که از صفحه عکس گرفته‌اید، با این وجود گاهی اوقات هیچ علامت واضحی وجود ندارد. در برخی از سیستم‌ها کلید Fn مانع از انجام صحیح فرآیند اسکرین شات می‌شود و در نتیجه شما باید مطمئن باشید که این کلید فعال نیست. Microsoft OneDrive به طور معمول اسکرین‌ها را به طور خودکار در پوشه OneDrive ذخیره می‌کند و اگر Dropbox را نصب کرده باشید ممکن است اسکرین به طور خودکار در پوشه Dropbox ذخیره شده باشد.

آموزش گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10

وقتی نمی‌خواهید که از تمام صفحه خود عکس بگیرید و تنها به بخشی از تصویر صفحه نمایش خود نیار دارید می‌توانید از Snip & Sketch استفاده کنید. ویندوز 10 این قابلیت را به در آپدیت اکتبر 2018 معرفی کرد و به طور موثری کاربران را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به برنامه‌های جانبی از بخشی از صفحه خود عکس بگیرند.

کلیدهای Windows key + Shift + S را به صورت همزمان فشار دهید تا صفحه شما با یک روکش سفید محو شود با استفاده از مکان نمای ماوس بخشی از صفحه نمایش را که مایل به عکس گرفتن هستید را انتخاب کنید. حالا تصویر به کلیپ بورد سیستم شما منتقل می‌شود. با استفاده از روش بالا اسکرین شات را به عنوان فایل ذخیره کنید.

گرفتن اسکرین شات در ویندوز با استفاده از ابزار Snipping tool

اینکه از ویندوز ویستا، ویندوز 7، 8 یا 10 استفاده می‌کنید فرقی ندارد ابزار Snipping tool به شما این امکان را می‌دهد تا از بخش از صفحه نمایش خود اسکرین شات بگیرید. از آنجا که تمام سیستم‌های مبتنی بر ویندوز به این ابزار مجهز هستند، در منوی Start عبارت Snipping tool را تایپ کنید و فایل اجرایی موجود در نتایج جستجو را انتخاب کنید.

استفاده از ابزار Snipping tool

حالا کافیست دکمه New را انتخاب کنید

استفاده از ابزار Snipping tool

و با استفاده از مکان نمای ماوس بخش مورد نظر از صفحه نمایش را انتخاب کنید.

استفاده از ابزار Snipping tool

در نهایت با کلیک روی دکمه Save می‌توانید اسکرین شات خود را به عنوان یک فایل ذخیره کنید.راهنمای جامع گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10، 8، 7

Snagit نرم افزار اسکرین شات کامپیوتر

Snagit یکی از برنامه‌های ویرایشگر عکس است که دارای رابط کاربری ساده است و از قابلیت‌های بیشتری نسبت به ابزارهای خود ویندوز برخوردار است. علاوه بر گرفتن اسکرین شات، تغییر اندازه عکس، ویرایش عکس، Snagit به شما این امکان را می‌دهد تا از صفحه نمایش خود عکس بگیرید.

بعد از اینکه برنامه Snagit را نصب کردید آن را باز کنید. در بالای صفحه یک دکمه قرمز رنگ وجود دارد که باید آن را کلیک کنید تا به دوربین اسکرین شات در ویندوز دسترسی پیدا کنید. حالا کافیست بخش مورد نظر از صفحه نمایش خود را انتخاب کنید. اسکرین شات تهیه شده در برنامه Snagit ظاهر می‌شود و شما می‌توانید اندازه آن را تغییر دهید یا ویرایش‌های مورد نظر خود را انجام دهید و در آخر آن را ذخیره کنید.

Snagit نرم افزار

نحوه اسکرین شات گرفتن در تبلت HP

اینکه تبلت HP شما مبتنی بر اندروید است یا ویندوز فرقی نمی‌کند، نحوه اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش با لپ تاپ و کامپیوتر فرق دارد. به جای استفاده از دکمه‌های صفحه کلید یا ابزارهای عکس برداری کافیست دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را به صورت همزمان فشار دهید، بعد از 2 ثانیه صفحه نمایش چشمک می‌زند که نشان می‌دهد اسکرین شات گرفته شده است.

به پوشه Picture تبلت خود بروید تا تصویر گرفته شده را پیدا کنید. گرچه برنامه ویرایشگر عکس خود دستگاه ممکن است قابلیت برش و تغییر اندازه عکس را در اختیار شما قرار دهد اما ممکن است به اندازه برنامه Super Screenshot کارایی نداشته باشد. این برنامه به شما قابلیت‌های بیشتری برای اضافه کردن متن، تغییر اندازه و ویرایش عکس را می‌دهد و دارای یک دکمه اشتراک گذاری است که به شما این امکان را می‌دهد که به طور ساده و تنها با فشار دادن یک دکمه عکس خود را به اشتراک بگذارید.راهنمای جامع گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10، 8، 7