آیا با استراتژی های کسب درآمد از ارز دیجیتال آشنایی دارید؟ صنعت ارزهای دیجیتال از زمان عرضه بیتکوین توسط سوتوشی ناکاموتو در سال 2008 با رشد تصاعدی روبرو بوده است. بیش از یک دهه بعد اکثر مردم از اصطلاحات بیتکوین و ارز دیجیتال به خوبی آگاه هستند. در سال 2017 بیشترین جستجو در مورد ارزهای دیجیتال بوده است به طور مثال چگونه می توان بیتکوین خریداری کرد؟ رتبه سوم نتایج گوگل را داشته است. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با نوسانات قیمت همراه بوده است با این وجود این سرمایه گذاری ارز دیجیتال از 10 میلیارد دلار (در سال 2013) به 237 میلیارد دلارد (در پایان سال 2019) افزایش پیدا کرده است، رشد معاملات بی نظیر بیتکوین به طور متوسط نزدیک 60 درصد در سال بوده است.

کسب درآمد از طریق ارز دیجیتال

از سال 2009 فضای ارز دیجیتال سهم نسبتا خوبی از خود را در اختیار سرمایه گذاران قرار داد. برخی از افراد مانند Winklevoss و Changpeng Zhao از سود سرمایه گذاری خود برای ایجاد مشغالی در اکوسیستم ارز دیجیتال استفاده کردند. به طور مثال Winklevoss مبادله رمزنگاری Gemini را ایجاد کرد در حالی که Changpeng Zhao یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری جهان به نام Binance را تاسیس کرد.

نمونه های زیاد دیگری هم وجود دارد. Valery Vavilov به خاطر علاقه ای که به فناوری بلاک چین داشت شرکت ماینر بیتکوین Bitfury را تاسیس کرد. این شرکت همچنین سخت افزارهایی را برای استخراج بیت کوین تولید و به فروش می ساند و از این طریق بیش از 400 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. Anthony Di Iorio بخشی از توسعه اولیه بلاک چین اتریوم را تامین مالی کرد و از آن زمان تا کنون در پروژه های رمزنگاری دیگری مانند Qtum, Vechain  و  Zcashسرمایه گذاری کرده است.

آیا شما می توانید از طریق سرمایه گذاری ارز دیجیتال کسب درآمد کنید؟

در حالی که دستاوردهای اولیه در زمینه ارز دیجیتال قبلا حاصل شده است، این صنعت در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد. درست مانند اینترنت که در سال 1969 توسعه یافت و شبکه جهانی وب در سال 1990 معرفی شد.  تحقیقاتی که اخیرا توسط شرکت سرمایه گذاری a16z انجام شده نشان می دهد که فضای ارزهای دیجیتال در چرخه تکامل خود قرار دارد. بک چرخه به طور کل با افزایش قیمت دارایی های ارز پایه شروع می شود و باعث می شود که افراد بیشتری به این فضا کشانده شوند، چرخه با ایجاد کد جدید، ایده ها و ایجاد پروژه های جدید تکمیل می شود و در نهایت چرخه بعدی شروع می شود.

تا به امروز ما سه چرخه رمزنگاری را شاهد بوده ایم که در سال های 2011، 2013 و 2017 به اوج خود رسیده اند. با وجود کاهش قیمت در هر چرخه، رشد مداوم در فعالیت های توسعه، فعالیت های رسانه اجتماعی و تعدادی از راه اندازی های جدید در فضای ارز دیجیتال ایجاد شده است. به احتمال زیاد اوج چرخه بعدی با پیشرفتهای جدید فناوری و افزایش قیمت ارز دیجیتال همراه خواهد بود.  ارزش گذاری بلند مدت قیمت احتمالا با افزایش علاقه به ارزی های دیجیتال به عنوان دارایی توسط سرمایه گذاران نهادی حمایت می شود.

6 استراتژی فوق العاده برای کسب درآمد از ارز دیجیتال

متوسط حجم روزانه ارزهای دیجیتال معامله شده فقط 1 درصد از بازار ارز است. با وجود رشد بیش از 200 میلیارد دلاری در بازار، دارایی های ارز دیجیتال هنوز جزئی از بازار جهانی سهام (71 دلار در پایان سال 2019) و بازار بدهی جهانی (بیش از 100 دلار در پایان سال 2018) هستند.

موضع گیری های Paul Tudor Jones در مورد بیت کوین به عنوان یک تورم و رشد سریع دارایی های تحت مدیریت سرمایه گذاری های ارز دیجیتال، نشانه های اولیه اما مثبتی در مورد پذیرش نهادی سرمایه گذاری ارز دیجیتال است. این پس زمینه فرصت های سرمایه گذاری و معامله را برای کسب درآمد در فضای ارز دیجیتال فراهم می آورد.

نحوه کسب درآمد از ارز دیجیتال با 6 استراتژی که باید در نظر داشت

روش های مختلفی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال و درآمدزایی در فضای رمزنگاری وجود دارد. با توجه به نوسانات ذاتی دارایی های رمزنگاری، بیشترین میزان خطر را در بر می گیرند و افراد سرمایه گذار به دانش و تخصص خاصی در این فیلد نیاز دارند.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری معمولا با خرید و نگه داشتن دارایی طولانی مدت همراه است. دارایی های ارز دیجیتال معمولا به خوبی به استراتژی خرید و نگهداری پاسخ می دهند. سرمایه گذاری کوتاه مدت بسیار بی ثبات هستند اما پتانسیل طولانی مدت فوق العاده ای را به همراه دارند. تحقیقات انجام شده توسط شرکت سرمایه گذاری Fundstrat نشان می دهند که اکثر سود بیت کوین در 10 روز معاملاتی برتر سال به دست می آید. در حقیقت، از دست دادن این روزهای سال، بین سال های 2013 و 2018 منجر به بازگشت سرمایه سالانه 44 درصد منفی شده است. به دلیل این نوسانات ذاتی سرمایه گذاری بلند مدت یکی از رویکردهای بهتر برای کسب درآمد از ارز دیجیتال است.

تجارت رمزنگاری برای دریافت سود

تفاوت بین تجارت و سرمایه گذاری، مربوط به زمان است. در حالی که سرمایه گذاری یک تلاش بلند مدت است، تجارت به معنای گرفتن سود در فرصت های کوتاه مدت است. تجارت ارزهای دیجیتال به مهارت و تجربه خاصی نیاز دارد. مخصوصا توانایی خواندن نمودارها، درک شاخص های فنی از مهارت هایی است که باید داشته باشید. با این وجود داشتن دانش عمیق درمورد بلاک چین و پروژه های مختلف الزامی نیست. این روش کسب درآمد بیشتر مربوط به درک عملکرد قیمت در طول زمان و استفاده از آن برای پیش بینی قیمت ها در آینده است که غالبا به صورت کوتاه مدت انجام می شود.

برای سرمایه گذاری در  تجارت انلاین رمزنگاری، سرمایه گذاران می توانند سکه های رمزنگاری واقعی خود را خرید و فروش کنند و یا از بازار سهام مانند CFD استفاده کنند. وقتی با استفاده از CDF تجارت می کنید، می توانید قیمت دارایی اصلی را پیش بینی کنید. بسته به انتظاری که دارید قیمت دارایی افزایش یا سقوط می کند. بنابراین CFD به شما فرصتی می دهد تا از هر دوی افزایش و کاهش قیمت سود ببرید.

6 استراتژی فوق العاده برای کسب درآمد از ارز دیجیتال

استیکینگ و لندینگ

استیکینگ و لندینگ هر دو کاملا شبیه به هم هستند و به سرمایه گذاران این امکان را می دهند تا از طریق آلت کوین ها درآمد کسب کنند. به طور کلی استیکینگ به معنای قفل کردن کوین ها در یک کیفت پول ارز دیجیتال و دریافت پاداش برای اعتبارسنجی تراکنش ها و معملات صورت گرفته روی شبکه PoS است. جای ماینینگ، الگوریتم PoS اعتبارسنجی معاملات را بر اساس تعداد کوین ها تعیین می کند. PoS به سخت افزار گران نیاز ندارد و بسیار مقرون به صرفه است. لندینگ هم گزینه ای است که به سرمایه گذاران امکان می دهد تا کوین های سهام گذاری شده را درحالی که در کیف پول آفلاین هستند ایمن نگه دارد. Tether, NEO و Stellar (XLM) برخی از کوین هایی هستند که می توانید از آنها در سهام گذاری استفاده کنید.

با ایجاد رکود، سرمایه گذاران برای حفظ امنیت و تایید معاملات، کوین های خود را به شبکه قرض می دهند. گزینه دیگر برای کسب درآمد با ارز دیجیتال، قرض دادن کوین ها به سایر سرمایه گذاران و گرفتن بهره از این وام است. بسیاری از پلت فرم ها وام ارز دیجیتالی را ساده کرده اند.

رسانه های اجتماعی رمزنگاری

در سال 2016 بود که Dan Larimer اولین پلت فرم رسانه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین را در جهان راه اندازی کرد و آن را  Steemit نام نهاد. این پلتفرم برای ایجاد و تغییر محتوا به کاربران پاداش می داد. Steemit بعد از سال 2017 با مشکلاتی روبرو شد و از آن زمان تا کنون تعداد کاربران کاهش پیدا کرده است. با این حال چندین پلت فرم دیگر برساسا ایده اولیه که در مورد پاداش دادن به کاربران برای ساجاد محتوا بود ساخته شده که Narrative, Sapien  و  Scorumنمونه ای از آنها هستند.

ماینینگ

ماینینگ یکی از مولفه های مهم در PoW است و یکی از قدیمی ترین روش های کسب درآمد از ارز دیجیتال است که برای تایید معاملات و تامین امنیت شبکه PoW استفاده می شود. ماینرهابه خاطر انجام عملیات مختلف پاداش می گیرند. در اوایل برای استخراج بیت کوین کاربران می توانستند از یک کامپیوتر دسکتاپ استفاده کنند اما امروزه به سخت افزار تخصصی نیاز دارند.

ایردراپ و فورک

ایردراپ و فورک معادل ارزهای دیجیتالی هستند که در مکان مناسب و زمان مناسب می توانید دریافت کنید. ایردراپ توکن های رایگانی هستند که معمولا برای ایجاد آگاهی و ایجاد پایگاه کاربر بزرگ برای یک پروژه از طریق مبادله توزیع می شوند. فروک ها در پروتکل خود کوین های جدیدی ایجاد می کنند. هنگامی که یک بلاک چین فورک می زند، دارندگان کوین های موجود در زنجیره اصلی معمولا کوین های رایگان را در شبکه جدید دریافت می کنند.

منبع: capital

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.