کابل OTG چیست و چرا ممکن است از یکی از آنها استفاده کنید؟ آیا تا به حال نیاز به دسترسی به داده های موجود در فلش مموری خود داشته اید اما سیستمی در دسترس نداشته اید؟ آیا با خود گفته اید که ای کاش یک کامپیوتر اندرویدی داشتید که می توانستید آن را در جیب خود قرار دهید تا به اطلاعات موجود در فلش مموری خود دسترسی پیدا کنید؟ خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از گوشی اندرویدی که دارید این کار را انجام دهید، فقط باید یک کابل OTG داشته باشید.

کابل OTG در یک نگاه:

  • OTG مخفف On The Go است.
  • OTG امکان اتصال دستگاه های ورودی؛ ذخیره داده و دستگاه های A/V را فراهم می آورد.
  • OTG به شما امکان می دهد میکروفون USB خود را به گوشی اندرویدی که دارید متصل کنید.
  • حتی از آن می توانید برای کار با ماوس یا تایپ مقاله با گوشی همراه خود استفاده کنید.
  • کابل OTG با کابل USB فرق دارد.
  • کابل های OTG بدون نیاز به منبع تغذیه و نیازمند منبع تغذیه وجود دارد.
  • OTG در اکثر دستگاه های جدید اندرویدی کار می کند.

کابل OTG چیست؟

یکی از مزایای گوشی های اندرویدی این است که می تواند به صورت دستگاهی جانبی کار کند؛ به عنوان مثال گوشی شما می تواند به عنوان یک هارد اکسترنال برای انتقال فایل ها کار کند؛ اما در عین حال هم می تواند ورودی هایی از ماوس USB؛ صفحه کلید؛ هارد اکسترنال؛ میکروفون USB و تعداد زیادی دستگاه اکسترنال را بپذیرد.

کابل OTG چیست و چرا ممکن است از یکی از آنها استفاده کنید؟

شما می توانید از گوشی خود برای اسکن کتاب ها با اسکنر؛ اتصال به پرینتر؛ ویرایش پادکست ها با ماوس؛ تایپ مقاله با صفحه کلید اکسترنال استفاده کنید. همه عملکردها پشتیبانی نمی شوند چون برنامه های محدودی برای استفاده از وسایل جانبی OTG مانند اسکنرها وجود دارد؛ اما اکثر عملکردهای ورودی / خروجی و ذخیره سازی پشتیبانی می شوند؛ تمام آنچه که شما نیاز دارید یک کابل OTG است.

لوازم جانبی چیست؟

لوازم جانبی به هر دستگاه ورودی یا خروجی متصل به کامیپوتر مانند ماوس، صفحه کلید؛ دستگاه های ذخیره سازی؛ دوربین ها و غیره گفته می شود. لیست لوازم های جانبی بسیار گسترده است.

تفاوت بین کابل OTG و USB در چیست؟

احتمالا قبلا سعی کرده اید که از یک آداپتور یا مبدل برای اتصال یک دستگاه USB به گوشی خود استفاده کنید. این به عملکرد گوشی به صورت میزبان و جانبی بر می گردد. گوشی به عنوان یک وسیله جانبی عمل می کند مگر این که سینگالی برای ورود به حالت میزبان دریافت کند. این سیگنال توسط یک پین اضافی در کابل OTG ارائه می شود. وقتی گوشی این پین را تشخیص می دهد؛ امکان اتصال به دستگاه های USB شما را فراهم می آورد.

کابل OTG بدون نیاز به منبع تغذیه در مقابل کابل OTG نیازمند منبع تغذیه

در حالی که تعدادی از تولیدکنندگان مختلف کابل های OTG در بازار وجود دارند؛ عملکرد آنها یکسان است. یک تفاوت عمده در کابل های OTG اندرویدی؛ مجهز بودن به منبع تغذیه و عدم وجود منبع تغذیه می باشد. این تفاوت از نظر تاثیر عملکرد تجهیزات و ماندگاری باتری گوشی شما می تواند معانی زیادی داشته باشد.

از نظر عملکرد؛ برخی از دستگاه ها برای عملکرد به انرژی کمی بیشتر نیاز دارند. وقتی دستگاه USB را به گوشی یا سیستم متصل می کنید؛ با 5 ولتی که از طریق کابل USB تامین می شود شارژ دستگاه فراهم می شود. هنگامی که این دستگاه ها مانند ماوس یا صفحه کلید آمپراز پایینی دارند؛ پورت گوشی معمولا آمپراژ کافی را فراهم می کند تا بتواند با آنها بدون نیاز به انرزی ارتباط برقرار کند. با این حال؛ دستگاه هی که از میزان قابل توجهی آمپراژ استفاده می کند؛ مانند میکروفن USB، ممکن است از جریانی که گوشی قادر به تامین آن است فراتر رود و در نتیجه کیفیت بدی داشته باشد یا اصلا کار نکند. از طرف دیگر یک کابل برق می تواند به یک شارژر خارجی متصل شود تا قادر به تامین انرژی دستگاه USB شود.

کابل OTG چیست و چرا ممکن است از یکی از آنها استفاده کنید؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم؛ لوازم جانبی خارجی جریان را می کشند. این بدان معناست که لوازم جانبی که به گوشی شما متصل می شوند باعث می شوند باتری گوشی شما تخلیه شود. با دستگاه هایی که به انرژی بیشتری نیاز دارند؛ این تخلیه شارژ می تواند قابل توجه تر باشد و ساعت ها عمر باتری را به چند دقیقه کاهش دهد. یک کابل OTG مجهز به برق؛ با تامین برق محیطی؛ تخلیه باتری را کاهش می دهد و همزمان دستگاه اندروید شما را شارژ می کند. اگر مدام در حال سفر هستید؛ می توانید از یک شارژر قابل حمل USB برای تامین انرژی گوشی و دستگاه های اکسترنال خود استفاده کنید.

آیا OTG iOS وجود دارد؟

در حالی که تعداد دستگاه های جانبی به طور خاص برای گوشی ها و سایر دستگاه های iOS توسعه یافته اند و یا در حال توسعه هستند؛ iOS در حال حاضر از OTG پشتیبانی نمی کند. به همین ترتیب آیفون از اکثر دستگاه های USB که به طور خاص برای اتصال به ان طراحی نشده اند پشتیبانی نمی کند. تعدادی از دستگاه هایی که از کابل lightning استفاده می کنند در دستگاه های iOS پشتیبانی می شوند. با این حال، عملکرد بسیاری از دستگاه های USB پشتیبانی نمی شود و درایوهای با ظرفیت حافظه بالا ممکن است به هاب اکسترنال نیاز داشته باشند.

آیا گوشی اندروید من از OTG پشتیبانی می کند؟

اگر مطمئن نیستید که گوشی شما از OTG پشتیبانی می کند یا نه، برنامه ای به نام USB OTG Checker Pro برای شما وجود دارد. این برنامه رایگان و بدون تبلیغات است و می توانید از گوگل پلی استور آن را دانلود کنید. خیلی ساده این برنامه را نصب کنید و برای بررسی آن را تپ کنید. برنامه به شما گزارش خواهد داد که آیا گوشی شما از OTG پشتیانی می کند یا خیر.

جمع بندی

شما می توانید با استفاده از کابل OTG میکروفون USB خود را به گوشی اندرویدی که دارید متصل کنید. صدای با کیفت بالا را از میکروفون USB خود به برنامه ضبط صدا انتقال دهید. برای انتقال و بکاپ گیری فایل ها؛ می توانید از هارد اکسترنال خود استفاده کنید؛ با ماوس می توانید ویرایش های لازم را انجام دهید؛ با گوشی خود مقاله تایپ کنید, تمام آنچه که شما نیاز دارید یک گوشی با قابلیت OTG؛ یک دستگاه USB و یک کابل OTG است.

منبع: thepodcasthost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.