اگر به پشت روترهای امروزی نگاهی بیندازید احتمالا یک پورت USB را مشاهده خواهید کرد. چرا روترها پورت USB دارند؟ و این پورت‌ها چه کاربردی دارند؟ در مقاله امروز فروشگاه اینترنتی نارستان ما در مورد این موضوع بحث خواهیم کرد.

چرا روترها پورت USB دارند؟ شما می‌توانید دستگاه‌های ذخیره سازی خود را وصل کنید!

اگر یک هارد اکسترنال سازگار با روتر خود دارید می‌توانید آن را به پورت USB روتر خود وصل کنید. فقط آن را به پورت USB روتر وصل کنید تا هر دستگاهی که در شبکه دارید بتواند به آن دسترسی داشته باشد. متاسفانه ممکن است برای این کاربرد نیاز به کمی تحقیق باشد. شما باید در مورد مدل روتر و دستگاه ذخیره سازی خود تحقیق کنید. اگر به نظر نمی‌رسد که این روش جالبی برای شما باشد می‌توانید از هارددیسک هایی که از قابلیت وای فای پشتیبانی می‌کنند استفاده کنید. این نوع دستگاه‌ها درست مانند سایر دستگاه‌های شبکه شما به صورت بی سیم به روتر متصل می‌شود. مزیتی که این دستگاه دارد این است که دیگر نیازی به نزدیک بودن به روتر برای اتصال ندارد.

چرا روترها پورت USB دارند؟

چرا روترها پورت USB دارند؟ می‌توانید از چاپگر استفاده کنید!

تقریبا مانند مورد اول می‌توانید از پورت USB روتر برای اتصال چاپگر استفاده کنید و این در حالی است که روتر و چاپگر با هم سازگاری داشته باشند. در صورت انجام این کار می‌توانید پرینتر را به روتر وصل کنید و آن را با همه دستگاه‌های موجود در شبکه خود به اشتراک بگذارید. باز هم مانند مورد بالا اگر این گزینه برای شما ایده آل نمی‌باشد می‌توانید از پرینترهایی که از قابلیت وای فای پشتیبانی می‌کنند استفاده کنید.

چرا روترها پورت USB دارند؟

می توانید از آن برای تغییر فریم ویر استفاده کنید

معمولا روترها هر چند وقت یکبار بروزرسانی‌های فریم ویر خود را درخواست می‌کنند. اگر می‌خواهید فریم ویر را به صورت دستی بروزرسانی کنید و یا یک فریم ویر جدید نصب کنید می‌توانید از طریق پورت USB روتر این کار را انجام دهید. انجام این کار ساده است: فریم ویر مورد نظر خود را روی فلش مموری ذخیره کنید و بعد آن را به روتر وصل کنید. برای دسترسی و اجرای فریم ویر باید دستورالعمل‌های روتر مورد استفاده خود را دنبال کنید.

قبل از خرید…

ممکن است مطالب بالا را خوانده باشید و تصمیم گرفته باشید تا برخی سخت افزارها را خریداری کنید تا همه این اتفاقات برای شما رخ دهد. قبل از هزینه کردن برای خرید سخت افزار جدید، لازم به ذکر است که روترها می‌توانند کاملا متفاوت از یکدیگر باشند. قابلیتی که در یک روتر پشتیبانی می‌شود ممکن است در روتر دیگر قابل استفاده نباشد.

به همین دلیل بهتر است قبل از هر گونه هزینه کردنی تحقیقات مورد نیاز را انجام دهید. به همین ترتیب این شانس را دارید تا مجموعه برنامه ریزی شده از قابلیت هایی که انتظار دارید را در اختیار داشته باشید. مطمئنا شما نمی‌خواهید ساعت‌های طولانی از وقت خود را صرف عیب یابی روتر‌ها کنید.

روترهای مدرن گاهی با پورت‌های USB تولید می‌شوند و در صورت داشتن سخت افزار سازگار می‌توانید استفاده‌های مفیدی از آن بکنید. آیا شما برای استفاده از پورت USB روتر خود برنامه ریزی کرده اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.