هکرها برای اهداف کلاهبرداری خود از کرونا ویروس استفاده می‌کنند. هکرها از حملات فیشینگ استفاده می‌کنند بنابراین آنها همیشه احتیاج به تعداد بیشتری وب سایت برای فریت دادن مردم دارند. اخیرا گزارشی از وجود کلاهبرداری در زمینه خرید دامنه‌های مربوط به ویروی کرونا یا COVID-19 منتشر شده است. همچنین شواهدی وجود دارد که هکرها برای کلاهبرداری بهتر اقدام به فروش برنامه‌ها با تخفیف‌های مربوط به کرونا ویروس می‌کنند. در ادامه مقاله امروز فروشگاه اینترنتی نارستان بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

دامنه‌های کرونا ویروس

Check Point اظهار می‌دارد که 6000 دامنه جدید مرتبط با کرونا ویروس تنها در هفته گذشته به ثبت رسیده است. این افزایش 85 درصدی نسبت به هفته گذشته است که نشان از افزایش چشمگیر علاقه به ثبت دامنه مربوط به کرونا ویروس دارد.

هکرها حملات مرتبط با کرونا ویروس را شروع کردند!

طبیعی است که فرض کنیم دامنه‌های مرتبط با کرونا ویروس به خوبی در حال انتقال هستند. علاوه بر این قانون زیادی وجود دارد که باعث می‌شود فرد یا سازمان بتواند یکی از این دامنه‌ها را به ثبت برساند. با این حال دامنه‌های با مضارب 50 درصد بیشتر احتمال دارد منجر به محتوای مخرب نسبت به سایر دامنه‌ها شوند.

Check Point در این زمینه تحقیقاتی انجام داد و دریافت که 0.8 درصد از این دامنه‌ها کاملا مخرب هستند در حالی که بیشتر از 19 درصد دامنه‌ها مشکوک هستند. به این ترتیب حدود ی از 5 نام دامنه واقعا برای فعالیت در مورد کرونا ویروس ساخته شده اند.

به عنوان مثال مردم برای انجام کارهای از راه دور خود به سرویس کنفرانس ویدیویی Zoom می‌روند. به همین ترتیب هکرها دامنه‌های مخرب Zoom را برای فریب کاربرانی که به این سرویس احتیاج دارند ایجاد می‌کنند. هکرها همچنین دامنه‌های مخربی برای Google Classroom هم ایجاد کرده اند.

هکرها فقط نام دامنه نمی‌خرند، آنها همچنین در حال فروش ابزار و سرویس هایی هستند که به هکرها اجازه می‌دهد تا قربانیان خود را به صورت موثرتری مورد حمله قرار دهند. برهی از فروشندگان برنامه‌های مخرب به مشتریان این امکان را می‌دهد تا کد تخفیف COVID-19 یا کرونا ویروس را وارد کنند. یکی از فروشندگان برای همه محصولات خود کد تفیف ارائه داد. این کد تخفیف از طریق فایل‌های مخرب و همچنین فایل‌های فشرده به جیمیل کاربران ارسال می‌شود.

چرا این اتفاق می‌افتد؟

افزایش دامنه‌های مربوط به کرونا ویروس دلیل کاملا آشکاری برای این موضوع است. همانطور که مردم به دنبال محصولات و خدمات مرتبط با نیازشان هستند، هکرها می‌خواهند اولین کسی باشند که مردم را برای دانلود محصولات خود فریب می‌دهند.

هکرها حملات مرتبط با کرونا ویروس را شروع کردند!

در مورد دادن کد تخفیف برای ابزارهای مخرب هم پاسخ واضح است هکرها با ارائه کد تخفیف علاقه کاربران را برای استفاده محصولات افزایش می‌دهند. کاربران در حالی که در هنگام تلاش برای پرداخت هزینه‌های محصولات خریداری شده خود هستند کلاهبرداران را به اهدافشان می‌رسانند. توسعه دهندگان برنامه‌های مخرب کالاهای خود را برای فروش به افراد مبتدی به فروش می‌رسانند.

با افزایش کرونا ویروس در سر تا سر جهان؛ هکرها هم بازی خود را شروع کرده اند. با تعداد زیادی از افراد آنلاین و مشغول به کار، کلاهبرداران نام دامنه‌های خود را با کوید 19 یا کرونا ویروس به ثبت می‌رسانند تا افراد بی اطلاع را فریب دهند.