گوگل در سال 2010 لیستی از برنامه‌های کاربردی که باعث هنگ کردن گوگل کروم می‌شود را منتشر کرد. از آن زمان تاکنون 9 سال گذشته و این لیست هم با افزایش نرم افزارها رشد کرده و برنامه‌های زیادی به این لیست اضافه شده است. هر کاربر ویندوز مشکل هنگ کردن گوگل کروم را حداقل یکبار تجربه کرده ست و گاهی اوقاوت حضور یک برنامه جانبی باعث ایجاد این مشکل می‌شود. اگر گوگل کروم شما هنگ می‌کند و اگر شک دارید که نرم افزار ناسازگاری را نصب کرده‌اید می‌توانید لیست برنامه‌های موجود در مقاله امروز نارستان را چک کنید. در این مقاله ما نرم افزارهایی که در ویندوز 10 باعث کرش و هنگ شدن Google Chrome می‌شوند را بررسی خواهیم کرد.

برنامه Internet Download Manager و هنگ کردن گوگل کروم

اگر شما برنامه Internet Download Manager را نصب کرده‌اید می‌توانید با غیرفعال کردن گزینه Advanced Browser integration در IDM مشکل هنگ کردن کروم را حل کنید. در ادامه نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

برنامه Internet Download Manager را اجرا کنید و به منوی دانلودها بروید و از منو تنظیمات را انتخاب کنید به سربرگ عمومی یا General بروید و گزینه Use advanced browser integration را انتخاب کنید. وقتی که یک پنجره پاپ آپ ظاهر می‌شود Yes را انتخاب کنید. در نهایت برای ذخیره تغییرات OK را کلیک کنید.

چه برنامه هایی باعث هنگ کردن گوگل کروم می‌شوند؟

برنامه NVIDIA Desktop Explorer

اگر شما برنامه NVIDIA Desktop Explorer را نصب کرده‌اید ممکن است با حذف فایل nvsshell.dll که باعث مشکل هنگ کردن گوگل کروم می‌شود این مشکل را حل کنید. اگر شما از جدیدترین برنامه مدیریت دسکتاپ استفاده کنید همچ مشکلی نباید داشته باشید.

برنامه FolderSize

FolderSize یکی از ابزارهای کوچکی است که اندازه فایل‌ها را در فایل اکسپلورر نشان می‌دهد. این برنامه متن باز بوده و گاهی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در گوگل کروم شود و در نتیجه گوگل کروم هنگ می‌کند. اگر شما این برنامه را نصب کرده‌اید می‌توانید با استفاده از Revo Uninstaller این برنامه را به طور کامل از سیستمتان پاک کنید.

برنامه Asus EeePC print crash

اگر شما برنامه Asus EeePC print crash را نصب دارید ممکن است به بروزرسانی نرم افزار احتیاج داشته باشید تا از هنگ کردن گوگل کروم جلوگیری کنید.

استفاده از برنامه StopZilla برای حل هنگ کردن گوگل کروم

StopZilla یک برنامه بهینه سازی و آنتی ویروس برای کامپیوترهای شخصی اسا و می‌تواند باعث هنگ کردن کروم شود. این مشکل را می‌توانید با بروزرسانی یا غیر فعال کردن برنامه حل کنید.

استفاده ازبرنامه winMount برای حل هنگ کردن گوگل کروم

WinMount برای فشرده سازی و ماونت ایمیج‌های DVD، CD، ZIP و RAR استفاده می‌شود اما این نرم افزار می‌تواند مشکلاتی را در مرورگر گوگل کروم شما ایجاد کند. اگر این برنامه را نصب کرده‌اید مطمئن شوید که نسخه بروز شده برنامه را دارید.

سایر برنامه هایی که ممکن است باعث هنگ کردن گوگل کروم شوند عبارتند از:

 •    PPLive
 •    Venturi Firewall
 •    Hide My IP
 •    ESET Nod32 Antivirus
 •    NVIDIA Desktop Explorer
 •    NVIDIA Network Access Manager
 •    Trusteer Rapport
 •    Microsoft Office XP Input Method Editor
 •    ContentWatch
 •    Safe Eyes Parental Control Software
 •    Naomi Web Filter

بررسی برنامه‌های ناسازگار برای حل هنگ کردن گوگل کروم

گوگل کروم دارای یک ابزار داخلی است که به شما کمک می‌کند تا یسازگار بودن برنامه‌های موجود در سیستم خود را بررسی کنید. اگر برنامه مورد نظرتان در لیست بالا نیست می‌توانید از این ابزار برای پیدا کردن برنامه‌های ناسازگار استفاده کنید. مرورگر Google Chrome را باز کنید، آیکن Menu را کلیک کنید (سه نقطه عمودی در گوشه بالای سمت راست) و Settings را انتخاب کنید.

بررسی برنامه‌های ناسازگار با گوگل

به پایین صفحه اسکرول کنید و Advanced را انتخاب کنید تا صفحه تنظیمات گسترده شود.

چه برنامه هایی باعث هنگ کردن گوگل کروم می‌شوند؟

گزینه Clean up Computer را کلیک کنید. حالا برنامه‌های موجود در سیستم شما بررسی می‌شود و لیستی از برنامه‌های ناسازگار که باعث ایجاد مشکل هنگ کردن کروم می‌شود به شما نمایش داده می‌شود.

چه برنامه هایی باعث هنگ کردن گوگل کروم می‌شوند؟