آموزش تصویری نحوه تعویض رم لپ تاپ ایسر مدل Acer Aspire 4520-5464

این راهنما به شما نحوه تعویض یک رم قدیمی را می‌دهد. رم (RAM) یکی از قطعه‌های اصلی است که در سرعت سیستم شما تاثیر می‌گذارد. تعویض رم لپ تاپ یک کار بسیار ساده است و شما تنها باید مراقب باشید به قسمت‌های مهم داخل سیستم خود آسیبی نرسانید. در ادامه شما می‌توانید آموزش تصویری نحوه تعویض رم لپ تاپ مدل Acer Aspire 4520-5464 را مطالعه بفرمایید اما به طور کلی برای مدل‌های دیگر لپ تاپ هم نحوه کار به همین صورت است.

 اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که لپ تاپ خود را از منبع برق جدا کنید و تمام دستگاه هایی که به لپ تاپ وصل شده است را جدا کنید و بعد لپ تاپ را به صورت زیر روی میز کار بخوابانید.

مرحله اول توضیح رم

حالا ما باید باتری لپ تاپ را بیرون بیاوریم. این مدل لپ تاپ دارای گیره است و برای بیرون آوردن باتری باید گیره‌ها را بکشیم تا قفل باتری باز شود.

مرحله دوم تعویض رم لپ تاپ

مرحله سوم تعویض رم لپ تاپ

لبه‌های باتری را بگیرید و به بیرون بکشید و باتری را از لپ تاپ جدا کنید.

مرحله درآوردن باتری لپ تاپ

با استفاده از پیچ گوشتی، پیچ هایی که در تصویر نشان داده شده است را باز کنید و بزرگترین پنل پشت لپ تاپ را بردارید تا رم را ببینید.

بازکردن پیج‌های لپ تاپ

مرحله ششم تعویض رم لپ تاپ

زبانه‌های سفیدی که رم را نگه داشته است را به طرفین فشار دهید تا یک صدای تق مانند را بشنوید. حالا می‌توانید رم را از اسلات مادربرد جدا کنید و رم جدید خود را در اسلات قرار دهید. توجه داشته باشید که هنگام بیرون اوردن رم به اسلات و مادربرد آسیب وارد نکنید.

به طور کلی تعویض رم لپ تاپ یا سیستم دسکتاپ بسیار ساده است. شما در آموزش بالا نحوه تعویض رم لپ تاپ مدل Acer Aspire 4520-5464 را یاد گرفتید، چنانچه در این این زمینه سوال، نظر یا پیشنهادی دارید می‌توانید در بخش نظرات با ما در میان بپذارید.