روتر 4G چیست؟ و چرا به آن نیاز داریم؟ اتصال به اینترنت بخشی اساسی از زندگی روزمره همه است. تقریبا همه افراد هر کجا می روند ارتباط آنلاین برقرار می کنند. به همین دلیل روترهای وای فای تلفن همراه به طور فزاینده ای شیوع پیدا کرده اند. 5G قطعا این اتصال را به سطح بالاتری می رساند اما هنوز هم در سطح گسترده عرضه نشده است؛ بنابرایت روتر 3G/4G در حال حاضر بهترین انتخاب است. اما دقیقا روتر 4G چیست؟ چرا باید آن را خریداری کنیم؟ چگونه کار می کند؟ ما سعی دارید در این پست به طور کامل در این مورد صحبت کنیم.

روتر وای فای 4G چیست؟

در مقایسه به روترها وای فای که فقط از استانداردهای بی سیم پشتیبانی می کنند، یک روتر فورجی از فناوری تلفن همراه از طریق ماژول بی سیم 4G پشتیبانی می کند.

هنگامی که سیم کارت میکرو را با یک برنامه داده وصل می کنید، روتر می تواند با دکل های شرکت مخابرات ارتباط برقرار کرده و به اینترنت دسترسی پیدا کند و یک سیگنال Wi-Fi قابل اعتماد تولید کند. به راحتی می توانید دسترسی به اینترنت را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

روتر 4G چیست؟

آیا به روتر 4G نیاز دارم؟

بدیهی است که نیاز و یا عدم نیاز به روتر 4G به وضعیت شما بستگی دارد. شبکه های تلفن همراه به ویژه شبکه 4G LTE طی 10 سال گذشته مسیری طولانی را طی کرده اند. این باعث می شود که وقتی افراد به مکان هایی دور می روند که داده های تلفن همراه بهتر از شبکه های ثابت یا وای فای عمومی هستند به یک گزینه جذاب تبدیل می شوند. گرچه کاربران می توانند به راحتی هات اسپات گوشی همراه خود را فعال کنند. به اشتراک گذاری Hotspot معمولا منجر به تخلیه انرژی باتری می شود و دسترسی محدود به مشتری را ارائه می دهد.

روتر 4G چیست؟

یک روتر 4G وای فای برای شرایط زیر توصیه می شود:

  • شما در حال رفتن به جایی هستید که اینترنت با سیم پایدار یا Wi-Fi قابل اعتماد ندارید.
  • شما می خواهید یک اتصال 3G/4G برای پشتیبانی از شبکه های ثابت داشته باشید.
  • می خواهید در دسترسی به اینترنت وقت تلف نکنید.
  • شما نمی خواهید مشترک یک سرویس پهنای باند گران قیمت برای دسترسی به اینترنت داشته باشید.
  • شما استقرار کابل های پیچیده را در شبکه های خانگی خود نمی خواهید و می خواهید هزینه نصب نداشته باشید.

مزایا و ویژگی های روتر وای فای 4G چیست؟

با توسعه فناوری 4G، داده های تلفن همراه به منبع مهمی برای اتصال به اینترنت تبدیل شده اند. روتر های 4G می توانند از دیتای تلفن همراه برای به اشتراک گذاشتن ارتباطات اینترنتی و ارائه مزایای متعدد استفاده کنند.

استفاده ساده

با روتر 4G LTE و اسلات سیم کارت داخلی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیم کارت را وارد روتر کرده و دستگاه خود را روشن کنید. لذت بردن از وای فای سریع و پایدار در شبکه 4G LTE هرگز ساده تر از این نبوده است.

روتر 4G چیست؟

سازگاری گسترده

روتر های 4G تی پی لینک به طور گسترده ای با خدمات ISP مختلف در بیش از 100 کشور سازگار هستند و از سازگاری جهانی با آنتن های پیشرفته برای ایجاد اتصال صاف بهره می برند.

روتر 4G چیست؟

قیمت پایین

برخلاف روترهای وای فای سنتی؛ نیازی به خرید سرویس پهن باند و دستگاه ثابت دیگری مانند کابل، DSL یا فیبر ندارید. نیازی به نصب کابل ندارید؛ فقط یک سیم کارت بخریم و در یک طرح بسته اینترنتی ثبت نام کنید.

روتر 4G چیست؟

اتصالات بیشتر

با آنتن های وای فای و LTE و پورت های اترنت؛ روترهای 4G می توانند به راحتی به طور همزمان اتصال های 3G/4G را با چندین دستگاه بی سیم مانند گوشی ها، تبلت ها و لپ تاپ ها به طور همزمان به اشتراک بگذارید و اینترنت را برای دستگاه های با سیم مانند سیستم های دسکتاپ فراهم می آورد.

روتر 4G چیست؟

تفاوت بین روتر 4G و روتر مودم DSL چیست؟

روترهای Wi-Fi 4G و روتر مودم DSL هر دو می توانند اتصالات شبکه را ارائه دهند و عملکرد یکسانی دارند اما تفاوت هایی وجود دارد.

با ایجاد اتصال به اینترنت بدون محدودیت کابل, روترهای 4G در بازار شبکه، بسیار راحت و محبوب هستند. روتر وای فای 4G شامل یک مودم پهن باند LTE است که از سیم کارت برای به اشتراک گذاشتن اتصالات اینترنتی استفاده می کند. به شرطی که در محدوده شبکه سرویس های شبکه ارائه شده توسط اپراتور تلفن همراه شما باشد؛ می توانید از روتر وای فای 4G برای اشتراک گذاری اینترنت در هر مکانی استفاده کنید.

روتر مودم DSL دارای مودم DSL داخلی است. با استفاده از یک خط تلفن می تواند ارتباطات اینترنتی را فراهم آورد. کابل ها را متصل کنید و از سرویس دهنده های پهن باند ارائه دهندگان خدمات DSL استفاده کنید. بعد می توانید از یک شبکه پایدار و قابل اعتماد لذت ببرید.

هنگام استفاده از روتر فورجی؛ بر اساس استفاده ای که دارید هزینه هایی را خواهید داشت در حالی که برای روتر مودم DSL؛ این هزینه برای سرویس پهن باند است.

روتر 4G چگونه کار می کند؟

روترهای 4G تی پی لینک از دو حالت عملکردی پشتیبانی می کنند. حالت روتر 3G/4G و حالت روتر وایرلس. در حالت استفاده از روتر وایرلس اگر اتصال پهن باند قطع شود می توانید از شبکه های 3G/4G به عنوان اینترنت پشتیبان استفاده کنید. از طرف دیگر در صورت عدم ثبات شبکه های تلفن همراه می توانید به شبکه های ثابت روی بیاورید.

روتر 4G چیست؟

  • مد 3G/4G Router Mode – در این حالت روتر باید یک سیم کارت میکرو را برای تولید سیگنال وای فای داشته باشد.
  • روتر بی سیم / وایرلس – در این حالت، پورت WAN روتر 4G باید به مودم یا پورت شبکه متصل شود تا دسترسی به اینترنت فراهم شود.

چگونه یک روتر فورجی را راه اندازی کنیم؟

فقط چند مرحله طول می کشد تا اینترنت خود را با یک روتر 4G وای فای تنظیم کنید:

  • آنتن ها را نصب کنید و به سمت بالا قرار دهید.
  • یک سیم کارت میکرو را در اسلات قرار دهید.
  • روتر را به منبع تغذیه وصل کنید و آن را روشن کنید.

و تمام! می توانید به صورت بی سیم یا از طریق کابل اترنت به شبکه روتر متصل شوید.

روتر 4G چیست؟

بهترین روترهای 4G تی پی لینک

Archer MR600

Archer MR600 یک روتر دو باند گیگابیت وایرلس 4G+ Cat6 AC1200 است که از 4G+ و Cat6 برای دستیابی به سرعت 300 مگابیت در ثانیه استفاده می کند. 4 پورت گیگابیت کامل اتصال سیمی قابل اطمینان را ارائه می دهد. این دستگاه از برنامه TP-Link OneMesh پشتیبانی می کند و با محصولات TP-Link OneMesh برای ایجاد شبکه مش انعطاف پذیر و مقرون به صرفه کار می کند.

روتر 4G چیست؟

Archer MR400

Archer MR400 یک روتر 4G LTE دو باند وایرلس AC1200 است که با بهره گیری کامل از شبکه 4G LTE پیشرفته سرعت دانلود حداکثر 150 مگابیت در ثانیه را ارائه می دهد. شبکه های وای فای باند دو گانه را استفاده می کنند و حداکثر سرعت 300 مگابیت در ثانیه در باند 2.4 گیگاهرتز و 867 مگابیت در ثانیه در باند 5 گیگاهرتز را ارائه می دهد.

روتر 4G چیست؟

TL-MR6400

TL-MR6400 یک روتر بی سیم N 4G LTE با سرعت 300 مگابیت در ثانیه است که در حالی که سرعت دانلود 150 مگابیت در ثانیه را فراهم می آورد؛ دسترسی به اینرنت را با حداکثر 32 دستگاه وای فای به اشتراک می گذارد.

روتر 4G چیست؟

مدل استاندارد وایرلس سرعت وایرلس استاندراد رابط
Archer MR600 Wi-Fi 5 2.4 GHz: 300 Mbps
5 GHz: 867 Mbps
LTE-A Cat 6 300 Mbps 10/100/1000 Mbps
Archer MR400 Wi-Fi 5 2.4 GHz: 300 Mbps
5 GHz: 867 Mbps
LTE Cat 4 150 Mbps 10/100 Mbps
TL- MR6400 Wi-Fi 4 2.4 GHz: 300 Mbps LTE Cat 4 150 Mbps 10/100 Mbps

منبع: TP-Link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.