محافظت از سیم کارت در برابر هکرها چگونه مسیر می‌شود؟ چند سال قبل، تصور این که بخش زیادی از زندگی شما در بین صفحه‌های مجازی و وبسایت‌ها صرف شود کمی سخت به نظر می‌رسید. حتی امکان استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هم برای این منظور برای بسیاری غیر قابل تصور بود. اما امروزه از این ابزار توسط افراد زیادی برای مشاهده ی سایت‌های زیادی استفاده می‌شود. امروزه به خصوص به دلیل استفاده‌های گسترده ای که از رسانه‌های اجتماعی روی گوشی‌های تلفن همراه می‌شود، شاهد افزایش بسیار بیشتر از آن‌ها در این کاربرد‌ها هستیم. این استفاده به گونه ای است که سخت است بتوان تصور کرد که امکان زندگی بدون استفاده از این برنامه‌ها و رسانه‌های اجتماعی ممکن باشد.

امروزه گوشی‌های همراه، خود به یک کامپیوتر شخصی تبدیل شده‌اند که می‌توان بسیاری از نیازهای خود به ارتباط با فضای مجازی را با استفاده از آن‌ها حل کرد. می‌توان در آن‌ها بخش بزرگی از داده‌های شخصی خود را نیز ذخیره کرد. در بیشتر موارد داده‌های موجود بر روی این گوشی‌ها به طور مستقیم با اینترنت در ارتباط است. جتی امکان ذخیره مقداری از این داده‌ها بر روی سیم کارت گوشی شما نیز وجود دارد.

این بدان معنی است که نه تنها خود گوشی شما نیاز دارد تا در برابر حمله‌ها در فضای مجازی در امان باشد، که باید از سیم کارت گوشی خود هم در برابر این حمله‌ها و هکرها محافظت کنید. برای همین دفاع در برابر هر گونه حمله و هکری می‌تواند برای گوشی شما بسیار مهم باشد.

چگونه می‌توانید سیم کارت گوشی خود را از هکرها محافظت کنید!

نام ها، آدرس ها، عکس ها، و شماره تلفن‌ها از بخش‌های مهمی هستند که هر کسی قصد دارد تا از آن‌ها در برابر هکرها و حمله‌های اینترنتی حفاظت کند. این‌ها تنها بخش هایی از داده هایی هستند که امروزه می‌توان بر روی سیم کارت‌های خود در گوشی تلفن همراه ذخیره نمود. همین که یک هکر گوشی شما را مورد حمله قرار داده و به آن وارد شد می‌تواند به تمام این داده‌ها دسترسی داشته باشد. این دسترسی اغلب بدون این که شما از آن اطلاع داشته باشید صورت خواهد گرفت. اما چگونه می‌توان گوشی خود را در برابر این هکرها محافظت نمود. این سوالی است که ما در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. ما سعی خواهیم نمود تا به شما در حفاظت بیشتر از تلفن همراه خود کمک بیشتری بنماییم.

چگونه سیم کارت تلفن خود را در برابر هکر‌ها محافظت کنید؟

حداقل می‌توان سه راه اصلی را برای محافظت از گوشی همراه شما در این حالت‌ها پیشنهاد کرد. با این روش‌ها می‌توانید سیم کارت خود را از این گونه دسترسی‌ها در امان نگه دارید. یکی از روشن ترین آن‌ها هم نگه داری از تلفن همراه خود دور از دسترس افراد بیگانه می‌باشد.

چگونه می‌توانید سیم کارت گوشی خود را از هکرها محافظت کنید!

از گوشی خود محافظت کنید

یکی از آسان ترین راه‌ها برای حفاظت از گوشی همراه شما این است که آن را به دست افراد دیگر ندهید. این که گوشی خود را به حال خود رها کنید می‌تواند یکی از مهم ترین مشکل هایی باشد که ممکن است منجر به دسترسی افراد به اطلاعات داخل آن شود. می‌توانید با مراقبت از گوشی خود به طور فیزیکی به راحتی از آن در برابر هر گونه دسترسی نادرستی توسط دیگر افراد جلوگیری کنید.

هرگز به افرادی که شناختی از آن‌ها ندارید اجازه ندهید تا گوشی شما را بردارند. در همین زمان است که درحالی که گوشی شما در اختیار فرد ناشناسی قرار گرفته است، او می‌تواند به راحتی به همه ی داده‌ها بر روی سیم کارت گوشی شما دست پیدا کند. اگر در مواردی پیش آید که تلفن خود را گم کرده باشید، باید با فراهم کننده ی سرویس خود تماس گرفته و درخواست معلق کردن سیم کارت خود را بنمایید. هر چه در این کار تعلل کنید و دیر تر به فراهم کننده ی سرویس خود اطلاع دهید، امکان این که افراد به داده‌های روی گوشی همراه شما دسترسی پیدا کنند بیشتر خواهد شد. برای همین بهتر است هر چه زود تر نسبت به معلق کردن سیم کارت خود در این گونه مواقع اقدام نمایید.

چگونه می‌توانید سیم کارت گوشی خود را از هکرها محافظت کنید!

هم چنین برای گوشی و سیم کارت شما یک کلمه عبور قوی نیاز است. این کلمه عبور می‌تواند از آن در برابر دسترسی‌های نا معمول جلوگیری به عمل اورد. ایمنی دیوایس خود را با این کلمه عبور تا حدی می‌توانید تضمین کنید. کلمه عبور باید قوی و پی بردن به آن سخت باشد و باید به طور متناوب هم آن را تغییر دهید. هرگز در مورد داده‌های شخصی خود سهل انگار نباشید و همواره در پی حفاظت از آن‌ها با استفاده از کلمه عبور مناسب برایید.

اگر چه ما در حال محافظت از سیم کارت شما در برابر هکرها هستیم، اما در نظر گرفتن این جنبه‌ها هم در نگه داری از داده‌های شخصی شما در زمان استفاده از گوشی همراه شما می‌تواند در هر زمانی مهم باشد. دسترسی دیگر افراد به سیم کارت بر روی گوشی یکی از خطرهایی است که به طور روز افزون می‌تواند گوشی افراد را در معرض خطر قرار دهد. به روز کردن سیم کارت و کلمه عبور آن می‌تواند شما را در برابر هکرهایی که ممکن است در هر زمانی مورد هدف تان قرار دهند محافظت کند.

از ابزار ایمنی آنلاین و سایت‌های معتبر استفاده کنید

از کلیک کردن بر روی لینک هایی که در ایمیل‌های مشکوک وجود دارد خودداری کنید. فیشینگ خطری است که به خوبی در حال بازگشت است و بسیاری با آن مورد حمله قرار گرفته اند. این یکی از موثر ترین روش‌ها برای هکرها به منظور دست یافتن به داده‌های شخصی شما می‌باشد که امکان دارد ضررهای فراوانی را برای شما به همراه داشته باشد. همان طور که باید در کامپیوتر شخصی خود در مورد آن‌ها هوشیار باشید. به نحو مشابهی در گوشی‌های تلفن همراه هم باید به خوبی خود را در برابر این گونه خطرها محافظت کنید.

همان طور که در ابتدای متن ذکر شد رسانه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر استفاده‌های بسیار بیشتری یافته و کاربران بسیاری از آن‌ها در حال استفاده هستند. بسیاری از مردم به طور روزانه از رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با دوستان و افراد خانواده و یا برای مقاصد دیگر استفاده می‌کنند. یا این که برای کارهای حرفه ای از این ابزار بهره می‌برند. اما در این رسانه‌ها زندگی آن‌ها در برابر دید دیگران قرار دارد. باید توجه داشته باشید که در این زمان چشم هایی که از آن‌ها آگاه نیستید در حال مشاهده ی شما در این رسانه‌ها هستند. برای همین باید در مورد استفاده از آن‌ها محتاط باشید و داده‌های شخصی خود را در آن‌ها حفاظت کنید.

چگونه می‌توانید سیم کارت گوشی خود را از هکرها محافظت کنید!

یک هکر همه ی تاریخچه ی استفاده از رسانه ی اجتماعی مورد استفاده توسط شما را می‌تواند در دست داشته باشد. در این زمان است که آن‌ها می‌توانند از این داده‌ها برای پی بردن به هویت شما و دزدیدن آن استفاده کنند.

آن‌ها در تلاش خواهند بود تا بدانند شما چگونه آدمی هستید و با پی بردن به هویت شما، از این داده‌ها برای وارد شدن به سیم کارت شما بهره خواهند برد. پس از آن تلاش خواهند کرد تا فراهم کننده ی سرویس شما را فریب داده و تقاضای سیم کارت جدید کنند. این کارها را در حالی انجام می‌دهند که تظاهر می‌کنند که شما این درخواست را کرده اید. پس از آن هم از سیم کارت جدید شما برای بر قراری ارتباط و ارسال پیام‌های متنی استفاده خواهند کرد. هم چنین همه ی تماس‌ها و پیام‌های ارسالی برای شما را دریافت خواهند کرد.

داده هایی که آن‌ها به دست می‌اورند کمک خواهد کرد تا به حساب بانکی شما هم دسترسی پیدا کنند. حال که آن‌ها به ایمیل‌ها دسترسی دارند، گرفتن یک پسورد جدید نیاز به تنها چند کلیک دارد. آن‌ها تنها چند قدم برای دست یافتن به همه ی پول‌های شما نیاز خواهند داشت. باید هوشیار بوده و به هکرها اجازه ی دسترسی به داده‌های مورد نیاز برای نفوذ به زندگی خود را ندهید. زندگی خصوصی خود را همراه خصوصی باقی بگذارید.

محافظت از سیم کارت در برابر هکر با بررسی امنیت وای فای

شاید در این استفاده‌ها چندان امنیت بالایی وجود نداشته باشد اما هنوز هم بسیاری از مردم از وای فای‌های عمومی به طور گسترده ای استفاده می‌کنند. این که به وای فای رایگان در کافه شاپ ها، چای خانه ها، و مکان‌های دیگر بگویم نه و از آن‌ها استفاده نکنیم خیلی سخت است. اما باید بدانید که آن‌ها هم از این آگاهی داشته و می‌دانند که شما از وای فای‌های عمومی استفاده می‌کنید. برای همین است که این گونه مکان‌ها را به طور معمول مورد هدف قرار می‌دهند.

چگونه می‌توانید سیم کارت گوشی خود را از هکرها محافظت کنید!

یک سیگنال غیر ایمن می‌تواند به طور جدی امنیت گوشی شما را در معرض خطر قرار دهد. این می‌تواند شما را در برابر هکرها بسیار آسیب پذیرتر کند.  هم چنین اگر شما فراموش کنید که از یک سرویس عمومی برای اتصال به ایترنت استفاده می‌کنید، ادامه ی اتصال به اینترنت می‌تواند شما را در برابر این خطرها هر چه بیشتر آسیب پذیر نماید.

اگر واقعا نیاز دارید تا از وای فای‌های عمومی استفاده کنید، مطمئن شوید که بلوتوث خود را در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید خاموش کنید و از وی پی ان استفاده کنید.

محافظت از سیم کارت در برابر هکر با استفاده از تایید دو مرحله ای

کارهای دیگر هم می‌توان برای مراقبت از سیم کارت خود انجام دهید. می‌توانید از سیم کارت خود با استفاده از یک پین در برابر هکرها به خوبی محافظت کنید. این پین را به حساب گوشی خود اضافه کنید. تایید هویت دو محله ای (two factor authentication (2FA)) با Google voice را هم می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. استفاده از این ابزار و قرار دادن داده‌های مهم برای عدم دسترسی هکرها می‌تواند مهم باشد. خیلی از این محافظت‌ها را می‌توانید با استفاده از این پین‌ها انجام دهید. می‌توان این پین‌ها را در زمان خرید دیوایس خود مورد استفاده قرار داد. اما عده ای از امکان استفاده از آن به دلیل مشغله ی زیاد یا عدم اطلاع کافی آگاهی زیادی ندارند.

چگونه می‌توانید سیم کارت گوشی خود را از هکرها محافظت کنید!

اگر هنوز هم نیاز دارید تا یک پین را به دست اورید، می‌توانید از فراهم کننده ی سرویس خود به صورت انلاین یا با مراجعه به سایت رسمی ارتباط بر قرار کنید. پین می‌تواند یک لایه ی اضافی برای محافظت از شما و برای مراقبت از حساب شما فراهم نماید. هم چنین خیلی بعید است که اپراتور در زمان استفاده از پین شما را با هکر اشتباه بگیرد یا فکر کند شما هکر هستید خیلی کم است.

داشتن تایید هویت دو مرحله ای برای حساب صدای گوگل می‌تواند راهی امن برای مقابله با هکرهای در انتظار باشد. آن‌ها فکر می‌کنند که همه ی داده‌های شما در دست آن‌ها قرار دارد. اما به زودی می‌توانند بدانند که جرئیات اتصال شما در جایی دیگر قرار گرفته است و نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. بیشتر اکانت‌های محبوب مانند گوگل، فیسبوک، توییتر، اینستا، و مانند آن دارای 2FA خواهند بود. این کار هم نیاز به زمان زیادی ندارد. می‌توانید یک شماره تلفن صوتی گوگل (Google voice phone number) تنظیم کنید. این می‌تواند از استرس شما در آینده بکاهد. با این کار می‌توانید به راحتی از یکی از آن‌ها بهره برده و امنیت سیم کارت و گوشی خود را افزایش دهید.