ماوس گیمینگ بی سیم یا باسیم؟ کدام یک برای بازی بهتر است؟ ماوس گیمینگ سیمی معمولا سرمایه گذاری عاقلانه تری است؛ این موس ها پاسخگوتر هستند و نسبت کیفیت و قیمت متعادل تری دارند. فقط در صورت نیاز به انعطاف پذیری یا برای رهایی از درهم پیچیده شدن کابل ها یک موس بی سیم را انتخاب کنید.

 ماوس گیمینگ

انگار همین دیروز بود که در بازار فقط ماوس هایی که داری یک توپک گوی شکل بودند را می توانستیم پیدا کنیم. اما ماوس های کامپیوتری مانند هر قطعه سخت افزاری دیگر ماوس ها از دنیای فناوری عقب نماندند و پیشرفت کردند.

هنگام انتخاب ماوس گیمینگ دو جنبه مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • لیزری با نوری
 • بی سیم یا باسیم

مورد دوم همان چیزی است که در این راهنما توضیح خواهیم داد. ما به مزایا و معایب ماوس های گیمینگ بی سیم و باسیم خواهیم پرداخت و مناسب ترین گزینه برای بازی را به شما معرفی خواهیم کرد. بدون بحث زیاد اجازه دهیم به موضوع اصلی خود بپردازیم.

ماوس های گیمینگ چگونه کار می کنند؟

ماوس های گیمینگ با استفاده از سه روش زیر به کامپیوتر متصل می شوند:

 • USB
 • PS/2
 • بلوتوث

دو مورد اول؛ برای ماوس های با سیم استفاده می شوند در حالی که مورد سوم برای ماوس های بی سیم است.

USB و PS/2

USB محبوب ترین فناوری است؛ در حالی که PS.2 در حال حاضر تقریبا منسوخ شده است. تعداد کمی مادربرد مدرن وجود دارد که پورت PS/2 را در خود جا داده اند؛ در حالی که آداپتورها تنها راهی هستند که می توان برای استفاده از ماوس های USB برای این دستگاه ها استفاده کرد.

در مورد کانکتور USB؛ شما احتمالا با آن آشنا هستید چونکه امروزه تقریبا همه دستگاه های جانبی از آن استفاده می کنند. این کانکتور با نسل های قبلی خود سازگاری دارد و این بدان معناست که هر ماوس را می توان به هر پورت USB متصل کرد.

ماوس گیمینگ بی سیم یا باسیم؟ کدام یک برای بازی بهتر است؟

به علاوه ملزم به اتصال ماوس به پورت USB 3.0 ندارید چون سرعت ارائه شده توسط پورت های USB 2.0 بیش از حد کافی هستند (اما به هر حال این واقعیت وجود دارد که USB 3.0 از USB 2.0 سریعتر است).

بلوتوث

بلوتوث یک فناوری اصلی بی سیم با برد کوتاه است که در انواع دستگاه های مدرن از کامپیوتر گرفته تا گوشی های هوشمند گنجانده شده است. بلوتوث همچنین مانند USB با نسخه های قبلی خود سازگار است؛ بدین معنا که نگران نباشید که آیا نسخه بلوتوث ماوس و کامپیوتر شما با یکدیگر سازگاری دارند یا خیر.

ماوس گیمینگ بی سیم یا باسیم؟ کدام یک برای بازی بهتر است؟

نکته مهمتری که باید در نظر گرفت این است که آیا سیستم شما از قابلیت بلوتوث داخلی برخوردار است یا خیر. تقریبا همه لپ تاپ ها این کار را می کنند؛ اما فقط مادربردهای سطح بالاتر با گیرنده های بلوتوثی آنبرد عرضه می شوند.

اگر مادربرد شما از این قابلیت برخوردار نیست؛ می توانید به سادگی هر دانگل بلوتوث USB را برای دستیابی به این هدف خریداری کنید.

مقایسه ماوس بازی وایرلس و کابلی – مزایا و معایب

مزایا ماوس سیم دار

 • اتصال پایدار
 • پاسخگوتر
 • ارزان تر

معایب ماوس سیم دار

 • شلوغی و در هم پیچیدن کابل

مزایا ماوس باسیم

 • انعطاف پذیری در حرکت
 • به دلیل عدم وجود کابل؛ مرتب تر به نظر می رسد.

معایب ماوس باسیم

 • تأخیر ورودی
 • به باتری متکی است.
 • به طور کلی گران تر است.

چرا باید ماوس گیمینگ باسیم را انتخاب کنیم؟

اگر خود را یکی از گیمرهایی می دانید که عملکرد را ترجیح می دهید؛ ماوس گیمینگ باسیم گزینه بهتری است. تولید این ماوس ها ارزان تر است و USB با حداقل تاخیر ورودی؛ عملکرد بهینه بازی، اتصال بسیار پایدارتر و پاسخگوتر را تضمین می کند.

تنها نقطه ضعف ماوی هاس گیمینگ باسیم شلوغی کابل ها است. شلوغی بیش از حد کابل می تواند جذابیت و زیبایی را کاهش دهد و همه ما می دانیم که در هم پیچیدن کابل ماوس با کابل های جانبی دیگر چقدر آزار دهنده است. با این حال؛ این چیزی نیست که برخی از مدیریت کابل هوشمند نتواند آن را حل کند.

چرا باید ماوس گیمینگ وایرلس را انتخاب کنیم؟

مزایای ماوس گیمینگ بی سیم همان مزایایی که فناوری وایرلس به طور کلی ارائه می دهد: آزادی حرکت و مدیریت ساده تر. با استفاده از ماوس بی سیم دیگر نیازی به نگرانی در مورد کابل های در هم پیچیده نیست و در صورت تمایل می توانید از میز کار خود دور شوید.

از طرف دیگر یک ماوس بی سیم همچنین معایبی را به همراه دارد که همه دستگاه های جانبی بی سیم در آن اشتراک دارند و آن هم تاخیر ورودی؛ اتکا به باتری برای شارژ می باشد. برای اکثر گیمرها؛ تاخیر ورودی مشکل زیادی ایجاد نخواهد کرد مگر اینکه خیلی از سیستم خود فاصله بگیرند و فقط گیمرهای با تجربه تفاوت را احساس می کنند.

کدام ماوس بازی را باید انتخاب کنیم؟

با در نظر گرفتن همه موارد بالا، بهتر است گزینه ای متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید. اگر ماوس گیمینگ بی سیم را برای راحتی؛ میز مرتب یا اجرای بعضی از بازی های روی کاناپه در نظر دارید باید آن را خریداری کنید. تاخیر ورودی کم بسیار ناچیز است؛ مگر اینکه شما یک گیمر واقعا حرفه ای و رقابتی باشید و به همه مزیت های احتمالی اهمیت می دهید.

به طور بالعکس؛ یک ماوس گیمینگ باسیم معمولا برای کسانی که بودجه کمتری دارند یا کسانی که ترجیح می دهند یک ماوس با قیمت مناسب را تهیه کنند ترجیح داده می شود. در نهایت تنها یک مورد بر اساس نیاز کاربر بهتر است. باید بگویی که ماوس های باسیم برای بازی بهتر هستند زیرا اتصال سیمی پایدارتر و پاسخگوتری را ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.