مسدود کردن وب سایت‌ها و برنامه‌ها در روتر ایسوس Asus RT-N12 N300 از دسترسی غیر مجاز کارمندان و فرزندان خود به سایت‌های نامناسب جلوگیری کنید. شما می‌تواند از گزینه امنیتی فیلتر کردن آدرس URL استفاده کنید و وب سایت‌ها و برنامه‌ها را در روتر وای فای خود فیلتر کنید. راهنمای ساده اما کاربردی آموزش مسدوکردن وب سایت‌ها و برنامه‌ها در روتر ایسوس امروز ما را بخوانید.

نحوه فیلتر و مسدود کردن وب سایت‌ها در روتر وای فای ایسوس

شبکه وای فای آزادی و قابلیت جابجایی را فراهم می‌آورد و بدون نشستن در یک مکان واحد امکان استفاده از اینترنت را فراهم می‌آورد. برای ایجاد یک پیکربندی امن و قابل اعتماد برای شبکه وای فای، باید تمام لایه‌های امنیتی فعال شود. هر روتر دارای قابلیت‌های زیادی برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به شبکه وای فای و همچنین محافظت از فرزندان، خانواده و کارمندان خود از مرور وب سایت‌های نامتعارف و غیر مفید است.

با یک پیکربندی ساده می‌توانید فقط به وب سایت‌های مفید دسترسی پیدا کنید و وب سایت‌ها و برنامه هایی که برای فرزندانتان مفید نیست را مسدود کنید. برای محافظت از وای فای خانگی و فرزندانتان همیشه پیکربندی کنترل والدین را در روتر بیسیم خود فعال کنید.

روتر وای فای با مسدود کردن وب سایت‌ها به شما این امکان را می‌دهد که زمان دسترسی ه اینترنت را کنترل کنید و طبق انتخاب خود این دسترسی را محدود کنید. در این پست شما نحوه فیلتر و مسدود کردن سایت را در روتر وای فای ایسوس مدل Asus RT-N12 N300 را یاد خواهید گرفت. برای فعال کردن قابلیت فیلتر محتوا و مسدود کردن برنامه‌ها باید به صفحه کانفیگ روتر Asus RT-N12 N300 دسترسی داشته باشید.

مسدود کردن سایت در روتر ایسوس

برای بلوک کردن کاربران ناشناخته و سایت‌ها در روتر وای فای ایسوس به صفحه لاگین تنظیمان وارد شوید. پورت LAN روتر ایسوس را به پورت LAN کامپیوتر یا بپ تاپ وصل کنید و به آدرس IP پیش فرض دسترسی پیدا کنید.

  • آدرس پیش فرض روتر Asus RT-N12 N300 معادل با 192.168.1.1 است.
  • یوزرنیم و پسور پیش فرض روتر ایسوس admin/admin است.

مرورگر وب خود را باز کنید و آدرس IP پیش فرض روتر وای فای ایسوس را در نوار آدرس کپی پیست و اینتر کنید. بعد با استفاده از یوزرنیم و پسورد وارد صفحه تنظیمات شوید. حالا برای مسدود کردون وب سایت‌ها و برنامه هایی مانند واتساپ، فیس بوک، یوتیوب و غیره نیاز به فعال کردن گزینه فیلتر کردن محتوا داریم.

از سمت چپ گزینه Firewall را انتخاب کنید و سربرگ URL Filter را کلیک کنید.

آموزش مسدوکردن وب سایت‌ها و برنامه‌ها در روتر ایسوس Asus RT-N12 N300

در قسمت Enable URL Filter گزینه Yes را انتخاب کنید. در قسمت Date to enable URL filter روزهایی که می‌خواهید وب سایت‌ها و برنامه‌ها فیلتر باشند را تعیین کنید. در قسمت Time of Day Enable URL Filter بازه زمانی را که می‌خواهید وب سایت‌ها و برنامه‌ها فیلتر باشند را تعیین کنید.

در URL Keyword List آدرس وب سایت، نام دامنه یا برنامه هایی که می‌خواهید در روز و بازه زمانی که تعیین کردید فیلتر شوند را تایپ کنید. برای مثال برای فیلتر کردن فیس بوک می‌توانید Facebook.com, www.facebook.com, Facebook را اضافه کنید و برای مسدود کردن واتساپ می‌توانید web.whatsapp.com, Whatsapp و غیره را وارد کنید. شما می‌توانید چند برنامه و وب سایت را در یک بازه زمانی خاص مسدود یا مجاز کنید. در نهایت برای ذخیره تغییرات دکمه Save را کلیک کنید.

نحوه مسدود و بلوک کردن کاربران در روتر وای فای ایسوس

Mac Access list یا فیلتر کردن آدرس مک، بهترین گزینه امنیتی موجود در روتر فای است. با فعال کردن Mac Access list روتر به شما این امکان را می‌دهد تا تصمیم بگیرید که کدام کاربر می‌تواند به روتر ایسوس وصل شود و کدام کاربر غیرمجاز است. برای مسدود کردن کاربران در روتر وای فای ایسوس مدل Asus RT-N12 مراحل زیر را دنبال کنید:

بعد از ورد به صفحه تنظیمات از سمت چپ گزینه Firewall را انتخاب کنید و به سربرگ Mac Filter بروید.

در قسمت Mac Filter Mode گزینه Reject یا Accept را انتخاب کنید (ریجکت اجازه دسترسی به دستگاه را ندارند و این همان افرادی هستند که آدرس مکشان به لیست اضافه شده است و اکسپت تنها افرادی هستند که اجازه دسترسی به وای فای را دارند).

برای بلوک کردن کاربران گزینه Reject را انتخاب کنید.

آدرس مک موبایل یا کامپیوتری که می‌خواهید به اینترنت روتر وای فای ایسوس نداشته باشد را وارد کنید. برای پیدا کردن آدرس مک کاربرانی که قبلا از روتر استفاده کرده‌اند به Status بروید و جزئیات کاربران متصل شده را مشاهده کنید. اگر کاربر به وای فای متصل نیست و به گوشی یا کامپیوتر آن دسترسی دارید کافیست به about phone بروید و ادرس مک را بدست بیاورید و یا در کامپیوتر به کانکشن شبکه بروید و جزئیات آدرس مک را بدست آورید.

آموزش مسدوکردن وب سایت‌ها و برنامه‌ها در روتر ایسوس Asus RT-N12 N300

وقتی که آدرس مک را به لیست اضافه کردید کافیست برای ذخیره تغییرات دکمه Apply را کلیک کنید.

برای رفع مسدودی کاربر وای فای کافیست آدرس مک را از لیست فیلتر انتخاب کنید و دکمه Delete را کلیک کنید. برای ذخیره تنظیمات Apply را کلیک کنید و بررسی کنید که چه کاربرانی اجازه اتصال به روتر وای فای را دارند.

این مراحل ساده برای کنترل دسترسی به اینترنت و تعیین بازه‌های زمانی استفاده از روتر وای فای منزل یا محل کار شماست. فعال کردن گزینه فیلتر URL باعث می‌شود که فرزندان شما از دیدن وب سایت‌های نامناسب محافظت شوند و فقط به محتواهای کاربردی دسترسی داشته باشند.  چنانچه در مورد مقاله امروز نظر و یا پیشنهادی دارید می‌توانید در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.