شاید در سیستم خود با فایل‌های VFS برخورد کرده باشید و ندانید که فایل VFS چیست و سعی در باز کردن فایل VFS داشته باشید اما با شکست مواجه شده باشید.

فایل VFS چیست؟

فایل هایی که دارای پسوند .vfs هستند اغلب با سیستم‌های فایل مجازی ارتباط دارند. این فایل‌ها حاوی فهرستی از دایرکتورها و فایل هایی هستند که روی هارد دیسک یا هر رسانه دیگری قرار گرفته است. کامپیوتر با استفاده از فایل VFS زمان لازم برای مرور و جستجوی فایل هایی که در هارد شما قرار دارند را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این پسوند .vfs برای برنامه‌های بازی متنوع نیز استفاده می‌شود و در این حالت این فایل حاوی آرشیو فایل‌های بازی از جمله گرافیک، موسیقی، نقشه، صدا، و دیگر اطلاعات بازی است. این پسوند فایل معمولا توسط بازی‌های UFO که توسط تیم Czech ساخته شده است استفاده می‌شود.

پرینترهای همه کاره HP ممکن است یک فایل VFS جدید را در کارت‌های حافظه ای که در اسلات کارت قرار داده شده است ایجاد کنند و این اتفاق زمانی می‌افتد که گزینه Faster Browsing را فعال کرده باشید. فایل‌های VFS که توسط چایگر ایجاد می‌شود غالبا دارای نام .HPIMAGE.VFS هستند. این فایل عکس‌های بند انگشتی با فرمت JPG که تویط پرینتر ایجاد شده است را ذخیره می‌کنند تا سریعتر اطلاعات را در صفحه نمایش LCD چاپگر مرور کنند.

باز کردن فایل‌های VFS با استفاده از Dragon UnPACKer 5

همانطور که در بالا اشاره کردیم فایل VFS حاوی تصاویر، صدا، نقشه‌ها و سایر اطلاعات بازی است. کاربران می‌توانند این آرشیو را با استفاده از برنامه Dragon UnPACKer 5 باز کنند. کافیست فایل اجرایی dup570beta-setup.exe را کلیک کنید تا پنجره ویزارد نصب برنامه ظاهر شود و برنامه را با استفاده از ویزارد نصب کنید. وقتی که برنامه را نصب کردید آن را اجرا کنید تا پنجره ای مانند زیر داشته باشید.

فایل VFS چیست؟ نحوه باز کردن فایل‌های VFSدر ویندوز 10

حالا به مسیرFile > Open بروید و فایل VFS را انتخاب کنید و دکمه Open را کلیک کنید. حالا فایل VFS باز می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات آن ار به صورت زیر مشاهده کنید.

فایل VFS چیست؟ نحوه باز کردن فایل‌های VFSدر ویندوز 10

کاربران می‌توانند از طریق پنجره سمت چپ زیر پوشه‌های VFS را مرور کنند و در پنجره سمت راست فایل هایی که در زیر پوشه‌ها قرار دارند را مشاهده کنند. برنامه‌های دیگری که می‌توانید به کمک آن فایل‌های VFS را باز کنید شامل WinRAR، Free File Viewer، Picasa Photo Viewer، Photo Gallery می‌باشد.

تبدیل فایل‌های VFS به فرمت‌های جایگزین

کاربران می‌توانند فایل HPIMAGE.VFS را به فرمت‌های مختلفی مانند JPG, PDF و ABM تبدیل کنند. برای این کار شما به برنامه ای به نام Conversion Ai نیاز دارید. این برنامه آلاین بوده و شما به نصب برنامه نیاز ندارید.

بعد از این که وارد صفحه برنامه شدید در سمت راست شما دو منو را مشاهده خواهید کرد در منوی اول گزینه HP All In One Thumbnail File (.VFS) را انتخاب کنید و از منوی دوم فرمت مورد نظر خود را که برنامه از آن پشتیبانی می‌کند را انتخاب کنید و در نهایت دکمه Convert را کلیک کنید. حالا با استفاده از برنامه ای که از فرمت مورد نظر شما پشتیبانی می‌کند می‌توانید فایل VFS خود را باز کنید.

  فایل VFS چیست؟ نحوه باز کردن فایل‌های VFSدر ویندوز 10

   توجه داشته باشید که کاربران می‌توانند با غیرفعال کردن تنظیمات Enable Faster Browsing فایل HP VFS را حذف کنند. برای انجام این کار در دکمه Setup روی پرینتر را فشار دهید. با کلیدهای جهت نما گزینه Preferences را انتخاب کنید و برای تایید دکمه OK را فشار دهید.

حالا تنظیمات Enable Faster Browsing را انتخاب کنید و OK را انتخاب کنید. گزینه Off را انتخاب کنید و برای تایید تنظیمات جدید OK را انتخاب کنید. حالا چایگر شما اضافه کردن فایل‌های VFS به کارت حافظه را متوقف می‌کند.