چرا به یک سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE احتیاج داریم؟ سوئیچ PoE گیگابیتی یا سوئیچ power over Ethernet این روزها با ارائه انعطاف پذیری و عملکرد شبکه ی بهبود یافته، محبوبت گسترده ای را ارائه می‌دهد. یک سوئیچ PoE گیگابیتی هم داده و انرژی الکترکی را به طور همزمان به دستگاه‌های شبکه مانند تلفن‌های VoIP، اکسس پوینت‌های بی سیم و دوربین‌های شبکه انتقال می‌دهد و این امر تغییری در ساختار کابل کشی اترنت فعلی ایجاد نمی‌کند، که به نوبه خود، پیچیدگی کابل کشی و همچنین هزینه نصب و نگهداری را به شدت کاهش می‌دهد.

این سوئیچ‌های شبکه دارای پورت PoE با تعداد پورت 8/10/16/24/48 هستند که سرعت گیگابیت و عملکردهای مهم مدیرتی را ارائه می‌دهند که از بین این‌ها سوئیچ 8 پورت PoE گیگابیت به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه برای مصارف خانگی و کاری استفاده می‌شود. بیایید با هم جواب سوال چرا به یک سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE احتیاج داریم؟ را پیدا کنیم.

سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE یا سوئیچ غیر مدیرتی 8 پورت PoE

مانند زمانی که قصد خرید سوئیچ شبکه استاندارد داریم در اینجا باید خود را درگیر یک سوال کنیم: آیا به سوئیچ مدیریتی PoE نیاز داریم یا یک سوئیچ غیر مدیریتی PoE؟ پاسخ بسیار ساده و واضح است، سوئیچ مدیرتی PoE همیشه بهتر است. سوئیچ‌های مدیریتی به طور معمول قابلیت‌های امنیتی پیشرفته ای را ارائه می‌دهند و به مدیران امکان نظارت و کنترل را می‌دهند.

چرا به یک سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE احتیاج داریم؟

علاوه بر این می‌توانید هر پورت را به صورت جداگانه برنامه ریزی کنید، در حالی که شبکه در اوج راندمان و بهره وری باقی می‌ماند. سوئیچ‌های مدیریتی PoE باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف برق و هزینه‌ها خواهد شد. علاوه بر این سوئیچ مدیرتی PoE قادر به پیکربندی، مدیریت و نظارت بر LAN، تنظیم یا غیر فعال کردن سرعت لینک، محدود کردن پهنای باند یا گروه بندی دستگاه‌ها است.

بیشتر بخوانید: مقایسه سوئیچ PoE و سوئیچ PoE Plus – کدام یک را باید انتخاب کنیم؟

چرا به یک سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE احتیاج داریم؟

سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE با کاهش قابل ملاحظه قیمت، افزایش مجموعه ویژگی‌ها و سهولت استفاده به گزینه ای مطلوب برای شبکه‌های سازمانی تبدیل شده است. تجربه افرادی که از سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE استفاده کرده‌اند نشان می‌دهد که خرید این دستگاه واقعا ارزش سرمایه گذاری را دارد. شما می‌توانید برای ایجاد VLAN‌ها و محدود کردن دسترسی به دستگاه‌های خاص، از سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE استفاده کنید تا بتوانید از قابلیت مسیریابی لایه 3 استفاده کنید و از راه دور عملکرد شبکه را نظارت کنید.

از کاربردهای متداول سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اتصال دوربین‌های IP، اکسس پوینت‌های بی سیم و تلفن‌های IP

 برای اتصال این دستگاه‌ها که دارای قابلیت PoE هستند باید میزان مصرف برق آنها و همچنین توان مصرفی کلی هر پورت سوئیچ PoE را بدانید. به عنوان مثال شما یک سوئیچ مدیرتی 8 پورت PoE دارید که توان کلی 250 وات را ارائه می‌دهد و حداکثر مصرف برق هر پورت هم 30 وات است. فرض کنید که شبکه دوربین IP دارید که هر پورت به توان کلی 30 وات نیاز دارد. پس می‌توانید تمام 8 پورت را به دوربین‌های IP که دارای توان کلی 240 وات هستند متصل کنید.

تلفن‌های VoIPسازمان می‌تواند تلفن PoE VoIP و سایر دستگاه‌های اترنت یا بدون اترنت را به مرکزی که UPS نصب شده است تا سیستم تغذیه و سیستم کنترل تغذیه بدون وقفه فراهم شود متصل شوند.
اکسس پوینت‌های وایرلسموزه ها، فرودگاه های، دانشگاه ها، کارخانه ها، انبار‌ها می‌توانند WAP را در هر جایی نصب کنند.
دوربین‌های IPسازمان ها، موزه ها، بیمارستان ها، بانک‌ها و غیره می‌توانند دوربین‌های IP را بدون محدودیت محل، نصب کنند چون برای نصب نیازی به برق سوکت‌های AC نیست.

کاربردهای مهم در عکس زیر به تصویر کشیده شده است.

چرا به یک سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE احتیاج داریم؟

اتصال دستگاه و سوئیچ‌های بدون PoE

یکی از سوالاتی که به طور متداول از ما پرسیده می‌شود این است که آیا می‌توانیم دستگاه‌های دارای فناوری PoE و دستگاه‌های بدون فناوری PoE را در یک شبکه PoE یکسان ترکیب کنیم. جواب مثبت است. PoE فقط در صورت درخواست دستگاهی که به آن متصل است نیرو ارسال می‌کند.

در غیر این صورت سوئیچ فقط با آن تعامل دارد درست مانند یک سوئیچ معمولی. هنگام اتصال سوئیچ مدیرتی 8 پورت PoE به دستگاه‌های سازگار با PoE، از یک اسپلیتر PoE معمولا استفاده می‌شود تا داده و برق از طریق اتصالات جداگانه ارائه شود.

چرا به یک سوئیچ مدیریتی 8 پورت PoE احتیاج داریم؟

نتیجه گیری

اگر به دنبال قابلیت‌های پیشرفته برای شبکه خود هستید، خرید سوئیچ مدیرتی PoE گیگابیتی برای کسب و کار در حال رشد شما گزینه ای ایده آل است. سوئیچ مدیرتی 8 پورت PoE بهترین راه حل برای شبکه‌های کوچک تا متوسط و کاربران خانگی است که ترافیک نسبتا کمی دارند.

 فروشگاه اینترنتی نارستان کاملا انتظارات مشتریان خود ا درک می‌کند و در نتیجه انواع مختلف سوئیچ‌های مدیریتی و غیر مدیریتی PoE را با تعداد پورت‌های مختلف برای مشتریان عزیز خود فراهم آورده است تا به نیازهای آینده و پتانسل در حال رشد کسب و کار شما پاسخ دهد. شما می‌توانید از فروشگاه اینترنتی نارستان انواع سوئیچ‌های شبکه را با بهترین قیمت خریداری کنید. در کنار پایین ترین قیمت شما می‌توانید از گارانتی‌های معتبر هم استفاده کنید. چنانچه در هر زمینه ای سوال داشتید و یا نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید از طریق پشتیبان آنلاین سایت و یا با استفاده از شماره تلفن‌های مندرج در سایت با ما ارتباط برقرار کنید.