روتر TP-Link Archer MR400 یکی از مودم روتر 4G LTE تی پی لینک است که به شما امکان می‌دهد سیم کارت خود را وارد کنید و از اتصال اینترنت 4G استفاده کنید و ان را از طریق وای فای به اشتراک بگذارید. این دستگاه دارای قیمت مناسبی است و نسخه به روز شده MR200 می‌باشد.

برخی از موارد بهبود یافته در MR400 به طور عمده به قابلیت وای فای آن بر می‌گردد. قابلیت‌های بی سیم AC750 به AC1200 ارتقاء پیدا کرده است. بقیه موارد همانطوری است که در MR200 شاهد آن بودید. درست مانند MR200؛ مودم روتر TP-Link Archer MR400 4G LTE از سرعت 150 مگابیت در ثانیه پشتیبانی می‌کند و فقط دارای پورت LAN اترنت 100 مگابیت در ثانیه ای است.

نقد و بررسی مودم روتر TP-Link Archer MR400 4G LTE

فریم ویر و ویژگی‌های مودم روتر تی پی لینک مدل MR400 4G LTE

اگر قبلا از روترهای تی پی لینک استفاده کرده باشید؛ رابط کاربری Archer MR400 برای شما بسیار آشنا خواهد بود. مجموعه ای کاملا جامع از قابلیت هایی که شما نیاز دارید در این مودم 4G ارائه شده است. یکی از مواردی که در این مودم روتر تی پی لینک وجود دارد و شما آن را دوست خواهید داشت قابلیت پیامک و ارسال کد USSD است.

نقد و بررسی مودم روتر TP-Link Archer MR400 4G LTE

Archer MR400 همچنین از قابلیت‌های محدودیت و میزان استفاده از دیتا پشتیبانی می‌کند؛ اما متاسفانه از انتخاب باند پشتیبانی نمی‌کند و این چیزی است که امیدواریم در آینده در دسترس کاربران قرار بگیرد. برخلاف مودم روتر 4G هواوی، این دستگاه از DNS سفارشی پشتیبانی می‌کند.

نقد و بررسی مودم روتر TP-Link Archer MR400 4G LTE

TP-Link Archer MR400 همچنین از ویژگی‌های ساده QoS و کنترل والدین برخوردار است. البته ما به شما توصیه می‌کنیم که از QoS در اتصال 4G استفاده نکنید. در مورد کنترل والدین باید بدانید که فیلتر کننده وب سایت بسته به محدودیت زمانی و محتوای کلمه کلیدی وجود دارد. هیچ چیز مانند کنترل والدین TP-Link Homecare جالب نیست. این دستگاه TP-Link دارای یک سرور VPN است اما واقعا نمی‌توانید یک سرور وی پی ان را در حالت 4G LTE اجرا کنید.

نقد و بررسی مودم روتر TP-Link Archer MR400 4G LTE

مد وایرلس روتر TP-Link Archer MR400

TP-Link Archer MR400 در واقع 2 مد عملکردی را ارائه می‌دهد. یا می‌توانید از آن به عنوان مودم روتر 4G استفاده کنید و یا می‌توانید از آن به عنوان روتر بی سیم معمولی استفاده کنید. در حالت روتر وایرلس؛ عملکرد دستگاه مانند هر روتر بی سیم معمولی است. اما از طریق مودم 4G LTE داخلی می‌توانید از اتصال فورجی استفاده کنید. در حالت روتر بی سیم دستگاه با Unifi و HyppTV سازگار است.

نقد و بررسی مودم روتر TP-Link Archer MR400 4G LTE

عملکرد 4G LTE روتر TP-Link Archer MR400

مشخصات 4G LTE در MR400 فقط از LTE CAT4 150Mbit/s پشتیبانی می‌کند. اما در برخی موراد استفاده از مودم LTE CAT4 با توجه به منطقه ممکن است از سرعت بالاتری پشتیبانی نکند یا شاید برنامه ISP از سرعت سریع پشتیبانی نکند. در مکان‌های فاقد LTE-A روتر MR400 همان عملکرد CAT12 را ارائه می‌دهد.

نقد و بررسی مودم روتر TP-Link Archer MR400 4G LTE

جمع بندی

TP-Link Archer MR400 یک روتر بی سیم 4G مناسب است. این دستگاه برای اشتراک گذاشتن اتصال اینترنت 4G LTE از طریق وای فای مناسب است. اگر به سرعت بالاتری از روتر MR200 نیاز دارید می‌توانید برای خرید مودم روتر Archer MR400 تی پی لینک اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.