راه اندازی چند مانیتور در ویندوز می‌تواند دلایلی مختلفی از جمله امکان انجام کارها به صورت مالتی تسکینگ یا انجام آسان تر دو برنامه و صفحات وب بدون اتلاف وقت به کار گرفته شود و یک قابلیت مفید و کاربردی برای کاربران می‌باشد. ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که با مانیتور دوم به مشکلی بر بخورید. در اینجا نکاتی وجود دارد که می‌تواند مشکلات راه انداری چند مانیتور در ویندوز 10 را برطرف کند.

حل مشکل No Signal در راه اندازی چند مانیتور در ویندوز

اگر مانیتور دوم شما “No Signal”  را نشان می‌دهد، به این معنی است که ارتباطی بین رایانه و مانیتور وجود ندارد. چندین مورد مختلف وجود دارد که می‌توانید برای رفع این مشکل به کار گیرید. در صورتی که مانیتور را هنگام روشن بودن، متصل کنید ممکن است سیستم آن را تشخیص ندهد. مانیتور را خاموش کرده و دوباره روشن کنید تا ببینید سیستم مانیتور جدید را شناسایی می‌کند یا خیر.

نکته آسان دیگر کابل‌ها است. اطمینان حاصل کنید که آنها به طور صحیح متصل شده‌اند و هیچکدام از آنها شل نشده و از جای خود خارج نشدند. اگر به نظر می‌رسد کابل‌ها مشکلی ندارند، آن را از برق جدا کرده و دوباره وصل کنید تا مطمئن شوید که آنها را به طور ایمن وصل شده اند. همچنین ممکن است لازم باشد کابل جدیدی را امتحان کنید. شما می‌توانید از ابزار شناسایی ویندوز استفاده کنید و ببینید که آیا ویندوز نمایشگر جدید را شناسایی می‌کند یا خیر. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1. بر روی صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و تنظیمات Display را انتخاب کنید.

چگونه مشکلات راه انداری چند مانیتور در ویندوز 10 را بر طرف کنیم؟

2. برای آن که بخش نمایشگر Multiple را پیدا کنید، به پایین اسکرول کنید.

چگونه مشکلات راه انداری چند مانیتور در ویندوز 10 را بر طرف کنیم؟

3. بر روی کلید Detect کلیک کنید.

اگر صفحه نمایش دوم دارای بیش از یک گزینه ورودی است، حتماً کلید را فشار داده تا نوع ورودی موردنظر را انتخاب کنید. اگر از کارت گرافیک اختصاصی با چندین خروجی استفاده می‌کنید، پورت گرافیکی مورد استفاده خود را تغییر دهید. ممکن است پورت آسیب دیده باشد و تعویض پورت‌ها مشکل برطرف شود. حتی اگر ویندوز 10 به طور پیش فرض از چندین نمایشگر پشتیبانی می‌کند ، می‌توانید درایورهای گرافیکی خود را بروزرسانی کنید.

1. در کادر جستجو نوار وظیفه ، Device Manager را وارد کنید ، سپس آن را انتخاب کنید.

2 . روی فلش کنار آداپتورهای Display کلیک کنید. روی کارت گرافیکی که می‌خواهید بروزرسانی شود، کلیک راست کنید.

چگونه مشکلات راه انداری چند مانیتور در ویندوز 10 را بر طرف کنیم؟

3. Search automatically for updated driver software انتخاب کنید.

چگونه مشکلات راه انداری چند مانیتور در ویندوز 10 را بر طرف کنیم؟

4. “Update Driver” را انتخاب کنید.

5- اگر ویندوز درایور جدیدی پیدا نکرد ، می‌توانید در وب سایت سازنده آن را بیابید.

تغییر رزولوشن اشتباه در راه اندازی چند مانیتور در ویندوز

اگر از یک صفحه نمایش که دارای رزولوشن بالاتر است را به سیستم خود اضافه می‌کند، مانیتور جدید شما سعی دارد تنظیمات مانیتور قدیمی شما را تقلید کند و تنظیمات فعلی خود را با ان انطباق می‌دهد. با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید رزولوشن مانیتور جدید خود را تغییر دهید.

1. روی دسکتاپ خود کلیک راست کنید و از منو Display را انتخاب کنید.

2. در بالای پنجره روی مانیتور مورد نظر خود کلیک کنید.

3. به پایین اسکرول کنید و Scale  و layout را پیدا کنید.

4. از منوی پاپ آپ استفاده کنید و رزولوشن درست را برای مانیتور خود انتخاب کنید.

اگر این مورد کار نکرد، درایورهای گرافیکی خود را مطابق با آنچه که در بالا توضیح داده شد بروزرسانی کنید.

رفرش ریت اشتباه در زاه اندازی چند مانیتور در ویندوز

ویندوز معمولا بهترین تنظیمات را برای صفحه نمایش جدید شما تعریف نمی‌کند، بنابراین ممکن است مجبور شوید رفرش ریت را ارتقاء دهید تا سرعت رفرش سیستم به درستی انتخاب شود. برای بررسی میزان رفرش ریتی که مانیتور جدید شما استفاده می‌کند ، از TestUFO استفاده کنید. سپس این نرخ را با سریع ترین نرخ مانیتور جدید خود مقایسه کنید. اگر می‌خواهید نرخ را تغییر دهید ، این مراحل را دنبال کنید.

1. روی دسکتاپ خود راست کلیک کرده و از منو تنظیمات گزینه Display را انتخاب کنید.

2. به پایین پنجره رفته و روی تنظیمات Advanced Display کلیک کنید.

3. بر روی نمایش خصوصیات آداپتور برای X کلیک کنید. مطمئن شوید مانیتور مورد نظر برای تغییر است.

رفرش ریت اشتباه مانیتور

4- زبانه Monitor را در بالا انتخاب کنید.

5. در زیر تنظیمات مانیتور عنوان، از کادر کشویی استفاده کنید و رفرش ریت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 نوع نمایشگر

وقتی مانیتور دوم را به سیستم خود اضافه می‌کنید ، می‌توانید دسکتاپ را گسترش دهید ، آن را دابلیکیت کنید یا دسکتاپ را تنها در یک مانیتور نگه دارید. برای تغییر این تنظیمات:

1. روی گزینه P و کلید ویندوز فشار دهید.

2. نوع نمایشگر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مانیتور

به حداقل رساندن بازیها

مشکل دیگری که ممکن است با استفاده از مانیتور دوم با آن روبرو شوید ، بازی است که در مانیتور بازی می‌کنید. شما می‌توانید به طور تصادفی روی صفحه نمایش دوم خود کلیک کنید زیرا هیچ مانعی بین مانیتورها وجود ندارد. اگر این اتفاق برای شما افتاده است ، یکی از این نکات رفع مشکل را امتحان کنید:

  • گزینه‌های صفحه نمایش خود را در خود بازی بررسی کنید. اگر در حالت “Windowed” بازی می‌کنید ، سعی کنید به جای آن روی “Full Screen” قرار دهید.
  • سعی کنید حالت “Borderless Window” را تغییر دهید. این مانع از حرکت ماوس بر روی صفحه دیگر نمی‌شود ، اما مانع از به حداقل رساندن بازی در هنگام اجرا می‌شود.
  • ابزار مانیتور دوگانه را امتحان کنید. ابزار مکان نما به شما امکان می‌دهد تا یک نشانگر ماوس را روی یکی از مانیتور‌ها قفل کنید. به یاد داشته باشید که هنگام اجرا کردن بازی ، آن را باز کنید!
  • صفحه دوم را خاموش کنید یا روی دو کلید Win + P فشار دهید تا صفحه نمایش فقط به دسکتاپ تغییر یابد.

از این نکات استفاده کنید تا استفاده از مانیتور دوم یک تجربه رضایت بخش تر و جذاب تری برای شما باشد.