ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه راه اندازی مجدد شبکه خانگی برای رفع مشکلات شبکه آشنا کنیم. اگر شما یک کاربر معمولی اینترنت هستید، گاهی ممکن است در اتصال به شبکه خانگی با مشکلاتی مواجه شوید که باید آن را برطرف کنید. اشکالات شبکه هنگام پخش یک فیلم یا پخش اسپیکر هوشمند آشکار نمی‌شود. این مشکلات اتصال معمولاً با راه اندازی مجدد شبکه به طور کامل، شما قابل حل هستند. شاید این مسئله نگران کننده به نظر برسد، اما بسیار آسان هم است. هر چند این روند چند دقیقه طول می‌کشد.

مودم در مقابل روتر

برایراه اندازی مجدد شبکه ، اطمینان حاصل کنید که می‌دانید مودم با روتر چه تفاوتی دارد. مودم وسیله ای است که خانه شما را به ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) متصل می‌کند. اتصال معمولاً از طریق یک کابل coax انجام می‌شود.

مودم در مقابل روتر

روتر تمام اطلاعاتی را که از هر دستگاه در خانه شما به آنجا منتقل می‌شود، مدیریت می‌کند و اطمینان می‌دهد که تمام داده‌ها به مکانی که تعلق دارد، می‌رسد. به طور خلاصه، مودم اینترنت را به خانه شما می‌آورد و روتر دستگاه‌های شما را به اینترنت وصل می‌کند.

نحوه راه اندازی مجدد شبکه خانگی برای رفع مشکلات شبکه

نحوه راه اندازی مجدد شبکه خانگی

با راه اندازی مجدد شبکه خانگی، باید مراحل را به ترتیب زیر دنبال کنید، یا ممکن است اینترنت را از دست بدهید.

1. رایانه خود را خاموش کنید و تمام دستگاه‌های تلفن همراه خود را خاموش کنید. این شامل همه موارد مانند بلندگوهای هوشمند و چاپگرهایی است که به شبکه شما متصل می‌شوند. به هیچ یک از دکمه‌های دارای برچسب بازنشانی یا راه اندازی مجدد بر روی هر دستگاه فشار نیاورید. با این کار دستگاه به حالت پیش فرض کارخانه خود باز می‌گردد و کلمه عبور ، سرورهای DNS سفارشی و تنظیماتی را كه شخصی سازی كرده‌اید، حذف می‌كند.

2. مودم و روتر را جدا کنید. این امکان وجود دارد که آنها در یک دستگاه باشند. اگر چنین چیزی را شاهد هستید، تنها آن را جدا کنید.

3. برای راه اندازی مجدد شبکه ،کابل متصل شده به ISP خود را جدا کنید. این معمولاً یک کابل coax خواهد بود.

وصل کردن سیم برق به مودم

4. همه چیز را جدا کرده و دو دقیقه کامل خاموش کنید.

5- کابل را به مودم وصل کنید. البته هنوز نباید وصل کنید.

6. برای راه اندازی مجدد شبکه ، رایانه و دستگاه‌های تلفن همراه خود را روشن کنید.

7. در روتر را وصل کنید و یک یا دو دقیقه صبر کنید تا چراغ ثابت بماند.

8. اگر سوئیچ به روتر شما متصل است، اکنون آن را دوباره روشن کنید.

9. سیم برق را به مودم وصل کنید و صبر کنید تا تمام چراغ‌ها پایدار باشند. در اکثر مودم‌ها ، سه چراغ اول (برق ، دریافت و ارسال) روشن خواهد شد و چراغ چهارم (فعالیت) چشمک می‌زند. اگر چراغ اینترنت روی مودم دارید، قبل از ادامه کار صبر کرده تا روشن شود.

راه اندازی مجدد شبکه

10.  برای راه اندازی مجدد شبکه دستگاه‌های خود را دوباره روشن کنید.

11. به اینترنت متصل شوید.

اگر این دستورالعمل جواب نداد چه باید کرد؟

اگر مطمئن هستید که موضوع از شبکه شما است ، برای مشکل خاصی که با اتصال خود دارید به صورت آنلاین جستجو کنید و برخی از نکات عیب یابی را که پیدا کرده‌اید، تست کنید. با این حال، اگر کل مراحل را دقیقاً مطابق آنچه شرح داده شد تکمیل کنید و هنوز در ارتباط هستید ، با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود (ISP) تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. این می‌تواند راه حل مفیدی باشد. با اتمام این راه اندازی مجدد شبکه، ممکن است متوجه شوید که یک وسیله خاص ممکن است باعث ایجاد مشکل شود. شاید لازم باشد آن دستگاه را جایگزین کنید. در مجموع موارد مورد اشاره کمک می‌کنند تا شما به سادگی بتوانید مشکلات خود را برطرف کنید.