اگر در حال جستجوی یک هدفون بی سیم یا سیمی جدید هستید؛ راهنمای خرید هدفون نارستان به شما کمک می‌کند تا از بین انواع مدل‌هایی که داخل بازار هستند، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. اکثرا افراد حداقل بخشی از روز را در حال حرکت به موسیقی گوش می‌دهند یا ویدیو و فیلم‌هایی را تماشا می‌کنند که دوست ندارند با صدای بلند آن، برای دیگران مزاحمت ایجاد کند. امروزه هدفون بیشتر از فقط یک وسیله‌ی جانبی به حساب می‌آید.

اگر برای مدت طولانی‌ای است که از یک هدفون استفاده می‌کنید؛ وقت آن رسیده که به فکر خرید هدفون جدید باشید و هدفون قدیمی را ارتقا دهید. این روزها با توجه به تنوع بسیار، شما انتخاب‌های زیادی دارید؛ از مدل‌های کوچکی که داخل گوش قرار می‌گیرند تا مدل‌های بزرگتر که روی گوش قرار می‌گیرند و صدای با کیفیتی را به شما ارائه می‌دهند.

هدفون‌ها انواع مختلفی دارند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه‌ی مقاله‌ی راهنمای خرید هدفون، به انواع هدفون و نکات لازم برای خرید هدفون اشاره شده است.

راهنمای خرید هدفون در سایز مناسب

هنگام انتخاب هدفون شما علاوه بر اینکه به سبک زندگی و نوع استفاده‌ای که از هدفون دارید توجه می‌کنید، باید توجه ویژه‌ای به کیف پولتان نیز داشته باشید! بعضی از افراد انواع مختلفی را برای مصارف مختلف خریداری می‌کنند. برای مثال برای استفاده در ورزش یا استفاده هنگام استراحت در منزل.

امروزه ممکن است شما افرادی را در خیابان یا حتی در داخل مترو ببینید که از مدل‌های بزرگی که در گذشته برای استفاده در منزل بود، استفاده می‌کنند.

راهنمای خرید هدفون

انتخاب نوع هدفون یک تصمیم کاملا شخصی است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از هدفون‌هایی که داخل گوش قرار می‌گیرند، استفاده کنند؛ اما عده‌ای آنها را آزار دهنده می‌دانند. برخی از افراد هدفون‌های روگوشی را ترجیح می‌دهند در حالی که عده‌ای آن‌ها را دست و پاگیر می‌دانند.

با توجه به نوع استفاه‌ای که قرار است داشته باشید، از میان انواع هدفون بی سیم یا سیمی یا هدفون نویز کنسلینگ گزینه‌ی مناسبتان را انتخاب کنید. از این راهنمای خرید هدفون استفاده کنید و گزینه‌ی دلخواه خود را خریداری کنید.

کیفیت صدا را ارزیابی کنید

درست مانند اسپیکر، هدفون قابلیت افزایش و کاهش صدا را دارد که شما ممکن است کمترین صدا یا بیشترین صدا را ترجیح دهید. بنابراین قبل از خرید هدفون کیفیت صدا در هر حالتی را بررسی کنید. در صورتی که آنلاین خرید می‌کنید، شرایط بازگشت و تعویض را بررسی کنید.

طرح مناسب را انتخاب کنید

مدل‌هایی که روی گوش قرار می‌گیرند برای استفاده در منزل، گزینه‌ی بسیار خوبی هستند؛ اما ممکن است مانع حرکت باشند. گاهی اوقات مدل‌های کوچکتر کیفیت صدا را قربانی قابلیت حمل می‌کنند؛ در واقع از لحاظ قابلیت حمل بهتر هستند و کنترل آنها روی گوش راحت‌تر است.

برای شنیدن صدای بهتر هدفون سیمی بخرید!

برای اینکه با کیفیت‌ترین صدا را گوش بدهید، هدفون‌های سیمی که رتبه‌ی بالایی دارند، گزینه‌ی مناسبی هستند. هرچند که هدفون‌های بی سیم با رتبه‌ی بالا نیز صدای باکیفیتی ارائه می‌دهند؛ اما تابحال هیچ مدل هدفون بی سیم که صوت با کیفیت‌تری از هدفون سیمی ارائه دهد، پیدا نشده است.

راحتی و تناسب

انتخاب هدفونی که بتوانید ساعت‌ها به راحتی از آن استفاده کنید، بسیار مهم است. معمولا هدفون‌های اور ایر در بین انواع دیگر راحت‌ترین نوع هستند؛ اما در اینجا هم باید نسبت به چند مورد احتیاط کنید: هنگام خرید هدفون اور ایر دقت داشته باشید که سربند آن فشار زیادی به بالای سر شما وارد نمی‌کند و موجب ناراحتی شما نمی‌شود، معمولا این قسمت با لایه‌ای از فوم معمولی پوشیده شده است؛ از راحتی قسمت‌هایی که روی گوش قرار می‌گیرند نیز اطمینان حاصل کنید.

قسمتی که روی گوش قرار می‌گیرد باید کاملا اندازه باشد و گوش شما را پوشش دهد؛ روکش روی این قسمت معمولا از جنس چرم یا مش می‌باشد. چرم بسیار راحت است، اما برای استفاده طولانی مدت ممکن است گوش‌های شما را بسیار گرم کند؛ بنابراین اگر قصد دارید برای مدت طولانی استفاده کنید، جنس مش گزینه‌ی بهتری است.

راحتی و تناسب هدفون

وقتی در مورد هدفون‌های این ایر صحبت می‌کنیم؛ استاندارد طلایی، گوشی‌های فومی است. اینها همچنین با مدل مجرای گوش شما تطابق دارند و باعث می‌شوند با وضوح کامل صوت را بشنوید و از شنیدن صداهای دیگر پیشگیری می‌کند. با این حال، اگر مورد مناسبی پیدا کردید که گوشی از جنس پلاستیک بود، می‌توانید خرید کنید.

برخی از تولید کنندگان تعداد زیادی از سری‌های گوشی را همراه با هدفون این ایر، در سایزها و اندازه های مختلف ارائه می‌دهند تا همه‌ی افراد بتوانند از آن استفاده کنند.

رتبه بندی IPX

با پیشرفت فناوری‌های ساخت هدفون، شما ممکن است هدفون‌هایی را مشاهده کنید که ضد آب و ضد گرد و غبار است. خوب شاید شما بخواهید در زیر باران تمرین کنید و یا دستگاهی مقاوم در برابر تعریق حین تمرین داشته باشید؛ بنابراین برای برآورده کردن این نیازها اکثر هدفون‌ها با رتبه بندی IPX ارائه می‌شوند.

کد IPX یا کد محافظت در برابر نفوذ که به عنوان International Protection Marking هم شناخته می‌شود؛ مقیاس استانداری است که توسط کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک منتشر شده است که حفاظت ارائه شده محصول در برابر آب و گرد و غبار را نشان می‌دهد.

 • IPX0 ـ به این معناست که هدفون هیچ گونه محافظتی را ارائه نمی‌دهد.
 • IPX1 ـ به این معناست که اگر به مدت 10 دقیقه هدفون به صورت عمودی در زیر آب باشد خراب نمی‌شود.
 • IPX2 – به این معناست که اگر برای 15 دقیقه هدفون به صورت عمودی در زیر آب باشد خراب نمی‌شود.
 • IPX3 – به این معناست که اگر هدفون 5 دقیقه تحت پاشش آب با زاویه 60 درجه قرار بگیرد هیچگونه آسیبی نخواهد دید.
 • IPX4 – بدان معناست که اگر از هر جهت به مدت 5 دقیقه هدفون تحت پاشش آب قرار بگیرد آسیبی نخواهد دید.
 • IPX5 – بدان معناست که اگر 3 دقیقه هدفون را زیر جت آب قرار دهید خراب نمی‌شود.
 • IPX6 – بدان معناست که اگر 3 دقیقه هدفون را زیر جت آب قدرتمند قرار دهید، خراب نمی‌شود.
 • IPX7 – بدان معناست که اگر هدفون در عمق آب تا مدت 30 دقیقه قرار بگیرد خراب نمی‌شود.
 • IPX8 – بدان معناست که اگر هدفون در عمق 1 متری یا بیشتر قرار بگیرد خراب نمی‌شود.

فرکانس متوسط و بالا

تمام فرکانس‌های صوتی ما بدون توجه به صدایی که می‌شنویم بین 20 هرتز تا 20000 هرتز است که گوش انسان می‌تواند درک کند. برای یک تجربه بهتر می‌خواهید همه فرکانس‌ها را در نظر بگیرید چونکه هر یک از آنها محتوای خود را دارند و بخشی از آن در آهنگ موسیقی است. دامنه فرکانس از پایین تا زیاد است.

تمام فرکانس‌های کم مانند غرش شیر یا صدای طبل در محدوده فرکانس پایین است که بین 20 هرتز تا 200 هرتز است. فرکانس میانه بین 200 تا 1000 هرتز است و باس موسیقی شما مانند ویولن سل و گیتار را به همراه دارد. فرکانس‌های متوسط تا بالا بین 1000 هرتز تا 5000 هرتز قرار دارد و فرکانس بالا بین 5000 تا 15000 هرتز است و شامل قابلیت‌های واقع گرایانه‌تری از موسیقی است و اغلب در بهترین هدفون‌های استودیویی دیده می‌شود.

حساسیت (SENSITIVITY)

اگر در مورد میزان صدای هدفون نگرانی دارید باید حساسیت هدفون را بررسی کنید؛ حساسیت میزان صدای بلند هدفون را مشخص می‌کند. اکثر هدفون‌ها با حساسیت تقریبی 36 الی 110 دسی بل(dB) هستند. هدفون‌های زیر 85 دسی بل بسیار ملایم هستند، بهتر است از داشتن آنها صرف نظر کنید؛ همچنین بالای 110 دسی بل ممکن است، به شنوایی شما آسیب برساند.

مشخصات صوتی

مشخصات صوتی را در نظر بگیرید که بیشترین لذت را از آن می‌برید و هدفونی را خریداری کنید که در آن دسته قرار می‌گیرد. سه نوع اصلی صدا وجود دارد: گرم (warm)، خنثی (neutral) و روشن (bright). صدای خنثی به عنوان صدای پیشرفته در نظر گرفته می‌شود و عموما افراد به دنبال شنیدن صدای خنثی هستند تا خالص‌ترین صدا را بشنوند.

راهنمای خرید هدفون بی سیم

هدفون‌ها با صدای خنثی کم یاب هستند زیرا باید هر فرکانس صدا را به همان اندازه تولید کنند. اکثر هدفون‌ها صداگذاری خود را دارند و حتی هدفون‌هایی که ادعا می‌کنند صدای خنثی دارند، در بیشتر مواقع به معنای واقعی خنثی نیستند. بنابراین بهتر است به دنبال هدفونی با صدای متعادل با کمی گرما یا روشنایی باشید.

خرید هدفون با درک امپدانس

امپدانس سختی و مقاومت سیگنال الکتریکی است. بلندگوهای مغناطیسی برای کار کردن به جریان نیاز دارند و وقتی که جریان وجود داشته باشد، امپدانس وجود دارد. بنابراین اگر هدفون‌هایی با امپدانس بالاتر داشته باشید؛ ممکن است گوشی همراه شما نتواند نیاز هدفون را برآورده کند و معمولا هدفون‌ها نسبت به بلندگوها امپدانس کمی دارند. به طور کلی بالا بودن امپدانس روی کیفیت صدا تاثیر دارد اما ممکن است در همه شرایط این مورد درست نباشد. اگر می‌خواهید از طریق گوشی، لپ تاپ یا آیپد به موسیقی گوش دهید تمام آنچه که نیاز دارید انتخاب یک هدفون با امپدانس کم است.

درایورهای هدفون

درایورهای هدفون مسئول تبدیل سیگنال‌های الکتریکی به فشار صدا هستند؛ در بیشتر موارد هرچه درایورها بزرگتر باشند، کیفیت صدا بهتر است. درایورها bass, mids وtreble را تقویت می‌کنند تا صدای بهتری ارائه دهند.

در درجه اول دو تکنولوژی درایور وجود دارد. آرماتور متعادل (balanced armature) و داینامیک (dynamic). معمولا درایورهای آرماتور به گونه‌ای تنظیم شده‌اند تا در محدوده‌ی فرکانس خاصی خوب به نظر برسند. اما از کیفیت بیس درایورهای داینامیک برخوردار نیستند؛ همچنین درایورهای داینامیک با دوام‌تر و ارزان‌تر هستند.

در حالت عادی اگر راننده خوبی داشته باشید، سفر خوبی را تجربه خواهید کرد. همین موضوع درباره هدفون‌ها هم صادق است. درایور بخشی از هدفون است که وظیفه تولید صدا را دارد.

درایور هدفون در راهنمای خرید هدفون

درایور داینامیک (Dynamic)

محبوب‌ترین و رایج‌ترین فناوری درایور مورد استفاده داینامیک است که انوع مختلفی (Bio-Cellulose Dynamic, Ring Radiators  و Beyer-dynamic) را دارد. این فناوری شامل سیم پیچ؛ دیافراگم و آهنربا است که برای تولید متعادل پستی‌ها و بلندی‌ها، ارتعاشاتی را در هوای مجاور ایجاد می‌کند. برای هدفون‌های تو گوشی درایورها دارای اندازه 5 تا 15 میلیمتر هستند و برای هدفون‌های دور گوشی درایورها دارای اندازه 20 میلیمتر تا 50 میلیمتر هستند.

درایور آرماتور متعادل (Balanced Armature)

درایورهای Balanced Armature در مقایسه با درایورهای داینامیکی کمی پیشرفته‌تر هستند. این درایور دارای آهنربای ارتعاشی متعادل شده در میدان مغناطیسی بزرگتر است. بیشتر از این درایورها در هدفون‌های تو گوشی گران قیمت استفاده می‌شود چون خروجی سنکرون شده‌تر و کیفیت صدای بهتری را ارائه می‌دهد.

خرید هدفون اور ایر (Over-Ear)

این هدفون‌ها بزرگترین اندازه را نسبت به سایر مدل‌ها دارند. به دلیل اندازه‌ای که دارند، پوشش نسبتا کاملی از گوش را فراهم می‌آورند؛ به همین دلیل صداهای محیط را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. بیشتر هدفون‌هایی که با آن آشنا هستید در این گروه قرار می‌گیرند. این هدفون‌ها دارای درایورهای بزرگی هستند که معمولا بین 25 میلیمتر تا 50 میلیمتر است و در نتیجه کیفیت صدای عالی دارند.

خرید هدفون اور ایر (Over-Ear)

معمولا این هدفون‌ها با استفاده از سر هدفونی‌های نرم و راحت طراحی شده‌اند تا برای استفاده‌های طولانی مدت، راحتی را به ارمغان بیاورند. از معایب هدفون‌های دور گوشی این است که قابلیت حمل ساده‌ای ندارند؛ همچنین به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی هایی که دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

مدل پشت بسته (Closed back)

همانند کاسه‌ای روی گوش شما قرار می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند، صدایی جز صدای داخل هدفون بشنوید. البته این مورد ممکن است گاهی دردسر ساز باشد؛ برای مثال نمی‌توانید صدای زنگ تلفن یا زنگ در را بشنوید.

مدل پشت باز (Open back)

دارای سواخ‌هایی روی گوشی هستند تا صدای واضح‌تر و طبیعی‌تری ایجاد کنند. البته این نوع هدفون‌ها تا حدودی صدا را در فضای اطراف هم پخش می‌کنند.

خرید هدفون آن ایر (On-Ear)

اینها معمولا سبکتر از مدل‌های اور ایر هستند و به جای کناره‌ی سر، روی گوش‌ها قرار می‌گیرند. بعضی از کاربران استفاده از این مدل را ترجیح می‌دهند و فکر می‌کنند زمانی که برای طولانی مدت از این مدل استفاده می‌کنند گوش‌هایشان گرم می‌ماند.

خرید هدفون آن ایر (On-Ear)

هدفون‌های آن ایر هم مانند هدفون‌های اور ایر در دو مدل پشت باز و پشت بسته هستند؛ اما این هدفون‌ها در هر مدلی صدا را به اطراف پخش می‌کنند زیرا مانند اور ایر دقیقا گوش را نمی‌پوشانند. این دیوایس‌ها هم قابل حمل هستند اما به دلیل اندازه بزرگتری که دارند در جیب شما قرار نمی‌گیرند. باتری‌ها بزرگتر هستند و از کیفیت صدای بهتری هم برخوردار هستند.

خرید هدفون این ایر (In-Ear)

این هدفون ها با نام ایرپاد نیز شناخته می‌شوند. ایرپادها امروزه به عنوان همراهان همه جانبه تلفن‌های همراه تبدیل شده‌اند و ابزاری ضروری برای ملیون‌ها نفر هستند. این مدل‌ها اغلب در مجرای گوش قرار می‌گیرند و از شنیدن صداهای اضافه جلوگیری می‌کنند.

برخی از آنها دارای سایزهای مختلفی از گوشی‌ها هستند تا افراد مختلف، متناسب با گوش خود استفاده کنند. این هدفون‌ها به دلیل طیف وسیعی از طرح‌ها و رنگ‌ها و البته قابلیت حمل، محبوبیت بیشتری را از هر نوع هدفون دیگری دارند.

خرید هدفون این ایر (In-Ear)

هدفون‌های تو گوشی به دلیل اندازه کوچک و وزن بسیار سبکی که دارند؛ قابل حمل هستند و می‌توانید آنها را به راحتی در جیب خود حمل کنید و به دلیل داشتن وزن سبک، این هدفون‌ها معمولا برای ورزش و تمرین بیشتر استفاده می‌شوند. با این وجود دارای یک نقطه ضعف نیز می‌باشند؛ هدفون‌های تو گوشی مانند هدفون‌های رو گوشی یا آن ایر از کیفیت صدای خوبی برخوردار نیست. برد کوچک و درایورها نمی‌توانند مانند درایورهای بزرگتر عملکرد خوبی داشته باشند.

مقایسه هدفون بی سیم و سیمی

طی سال‌های اخیر، هدفون‌های بی سیم محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و بازار خوبی دارند؛ همچنین از سال 2016 که اپل، ایرپاد را به بازار عرضه کرده است، اکثر برندهای صوتی تصمیم گرفته‌اند وارد این بازار شوند. بیایید نگاهی به دسته‌ی هدفون بی سیم و هدفون سیمی بندازیم.

مقایسه هدفون های بی سیم و سیمی

خرید هدفون سیمی

این ایر، آن ایر و اور ایر، دارای انواع مدل‌های سیمی هستند که معمولا به عنوان یک انتخاب مطمئن مورد استقبال قرار می‌گیرند. افرادی که علاقمند به استفاده از هدفون‌ها هستند؛ معمولا به کیفیت صدای هدفون‌های سیمی ایمان دارند؛ زیرا هدفون‌های سیمی، سیگنال‌ها را به صورت آنالوگ دریافت می‌کنند؛ به همین دلیل می‌توانند داده‌ها را بیشتر از بلوتوث کنترل کنند.

فرمت‌های بدون ضرر مانند FLAC, WAV یا ALAC در هدفون‌های سیمی، از مدل بی سیم بهتر به نظر می‌رسند. با این حال، فناوری بلوتوث در هدفون‌های بی سیم در حال پیشرفت است. هدفون‌های سیمی باتری ندارند و مانند هدفون‌های بی سیم، نیازی به شارژ کردن مداوم باتری نیست. البته گاهی اوقات وجود کابل مشکل ساز می‌شود؛ زیرا برخی از آنها به راحتی در هم گره می‌خورند.

خرید هدفون بی سیم

هدفون‌های بی سیم به راحتی و تحرک شما کمک می‌کنند چونکه هیچ محدودیتی در حمل آن ندارید (البته محدودیت‌های اتصال وجود دارد به طور مثال، در حالت عادی بلوتوث 4.0 تا 30 فوت را پوشش می‌دهد).

راهنمای خرید هدفون بلوتوث

نقطه ضعفی که برای هدفون‌های بلوتوثی وجود دارد این است که دستگاه‌های بلوتوثی مستعد افت سیگنال و کیفیت هستند. برای مقابله با این مشکل شرکت‌ها از کدک‌های بلوتوث استفاده می‌کنند که از دست رفتن سیگنال را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. در همین حال، سازگاری دستگاه‌های بلوتوثی عامل دیگری است که باید در نظر گرفت. عمر باتری هم یکی دیگر از عامل‌هایی است که هنگام خرید هدفون باید مد نظر داشته باشید.

آشنایی با کدک‌های بلوتوث برای خرید هدفون بیسیم

یک کدک از نظر نرم افزاری یک فایل صوتی دیجیتال را به یک فرمت خاص رمزگذاری و رمزگشایی می‌کند و همچنین نحوه انتقال فایل‌های صوتی شما را با استفاده از بلوتوث از منبع به هدفون را تعیین می‌کند. این سیگنال‌ها بر اساس بیت ریت انتقال داده می‌شوند؛ بنابراین اگر بیت ریت پایین باشد، فشرده سازی بهتری دارد اما بدترین کیفیت صدا را ارائه می‌دهد (و بلعکس). 7 نوع مختلف کدک وجود وجود دارد که شامل SBC, AAC, Qualcomm, aptX, aptX HD, aptX LL  و  LDAC می‌شود.

 • SBC – این کدک یک کدک بلوتوثی پیش فرض با پیچیدگی کم است. سیگنال‌ها را به چند باند فرکانسی تقسیم می‌کند و آنها را به صورت مستقل رمزگذاری می‌کند.
 • AAC – این کدک به کدگذاری صوتی پیشرفته شناخته می‌شود و استاندارد برای فشرده سازی صوتی دیجیتال ضعیف است که شما همچنین با YouTube, Sony PlayStation و  Apple و غیره آن را تجربه می‌کنید.
 • کدک‌های اختصاصی کوالکام – پیشروترین توسعه دهنده الگوریتم‌های رمزگذاری بی سیم است و به طور گسترده‌ای در برندهای معروف ال جی، شیائومی و مایکروسافت استفاده می‌شود.
 • aptX – کدک‌های رمزگذاری aptX ساده تر از 16 بیت / 48 کیلوهرتز پشتیبانی می‌کند. در عین حال aptx HD می‌تواند 24 بیت / 48 کیلوهرتز را انتقال دهید. برای aptXLL انتقال با سرعت تقریبا 40 میلی ثانیه با پشتیبانی از تاخیر کم 48 کیلوهرتز 16-bit LPCM اتفاق می‌افتد.
 • LDAC – سونی کدک بلوتوث اختصاصی خود را دقیقا مانند کوالکام با نام LDAC عرضه می‌کند. این کدک در مقایسه با SBC داده‌ها را 3 برابر سریعتر انتقال می‌دهد (دارای سرعت 96 کیلوهرتز / 24 بیت است).

خرید هدفون‌های نویز کنسلینگ

تمام این هدفون‌ها سر و صدا‌ها یا نویز‌ها را کنسل می‌کنند؛ به عبارتی شما می‌توانید آن را انزوای نویز بنامید چونکه این هدفون‌ها تمایل به حذف صدای محیطی دارند. ANC فرایندی است که طی آن از میکروفون برای تشخص سر و صدا و از ریزپردازنده برای تولید صدا استفاده می‌شود که هنگام پخش، تداخل‌های مخرب را شناسایی کرده و آنها را لغو می‌کند.

قابلیت ANC هرگز نمی‌تواند کامل باشد اما با پیشرفت‌های فناوری می‌تواند به سمت کامل بودن متمایل شود. معمولا هنگام فعال بودن ANC متوجه یک وزوز می‌شوید که بسیار ناچیز است و به سختی می‌توانید آن را درک کنید. این هدفون‌ها از باتری اضافی استفاده می‌کنند و در عین حال همیشه گزینه‌ای برای خاموش کردن دارند.

راهنمای خرید هدفون گیمینگ

چه شما یک گیمر واقعی باشید و چه برای گذراندن اوقات فراغت مشغول انجام بازی‌های رایانه‌ای شوید؛ باید از یک هدست گیمینگ مناسب استفاده کنید تا هنگام بازی‌هایی مثل تیراندازی که صداهای زیادی تولید می‌شود، به گوش‌هایتان آسیب نرسد. برای خرید هدفون گیمینگ نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • هدفون راحت انتخاب کنید؛ هدفونی که بدون هیچ فشاری روی سرتان قرار بگیرد و گرمای زیادی ایجاد نکند. مخصوصا اگر قرار است برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.
 • ایزوله بودن هدفون گیمینگ مهم است؛ ایزوله بودن هدفون باعث می‌شود در بازی‌هایی که از نشانه‌های صوتی جهت دار استفاده می‌کنند، خوب پیش بروید و از اختلال صوتی در امان بمانید.
 • کیفیت ساخت – اکثر هدست‌های گیمینگ از پلاستیک ساخته شده‌اند، به دنبال هدفونی باشید که از پلاستیک باکیفیت ساخته شده باشد و امکان شکستن آن کمتر باشد.
 • صدای فراگیر – منظور از صدای فراگیر، صدای سه بعدی نیست! صدای فراگیر یک ویژگی نسبتا متداول در بین هدفون‌های گیمینگ است و بسته به سبک بازی شما می تواند بسیار مهم باشد. صدای فراگیر به این صورت است که اگر چیزی از پشت سر شما به سمت راست می‌آید، شما آن را از همان جهت بشنوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.