چرا به Wi-Fi بدون ارائه دهنده اینترنت نیاز داریم؟ شما ممکن است به محل جدیدی نقل مکان کرده باشید و یا اینکه در حال حاضر بودجه اتصال به اینترنت خانگی پهن باند را نداشته باشید. دلایلی زیادی وجود دارد که ممکن است به اینترنتی Wi-Fi دسترسی نداشته باشید، اما آیا راهی برای دریافت وای فای بدون ارائه دهنده اینترنت وجود دارد؟ ما در واحل 6 راه حل را به شما پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانید آنها را امتحان کنید.

استفاده از Wi-Fi عمومی همراه با VPN

 بسته به منطقه ای که زندگی می‌کنید ممکن است در اطراف شما مراکزی وجود داشته باشند که وای فای عمومی را ارائه می‌دهند. استفاده از وای فای عمومی یک راه کار عالی برای دسترسی به اینترنت Wi-Fi بدون نیاز به ارائه دهنده خاص می‌باشد. برخی افراد حتی می‌توانند از داخل خانه خود به وای فای عمومی دسترسی پیدا کنند. این هات اسپات‌ها به مشاغلی مانند رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها تعلق دارد در حالی که برخی از این هات اسپات‌ها هم در برخی از کشورها توسط خود دولت ارائه می‌شود. شبکه هایی هم وحود دارند که هات اسپات‌های Wi-Fi خصوصی ارائه می‌دهند که برای دسترسی به اینترنت باید هزینه هایی پرداخت کنید که نسبت به استفاده از دیتای گوشی هزینه پایین تری دارند.

6 تا از ساده ترین راهکارهای دریافت Wi-Fi بدون ارائه دهنده اینترنت

این هات اسپات‌های وای فای در زمانی که نیاز به دیتای مقرون به صرفه دارید بسیار مناسب می‌باشند اما هرگز وای فای عمومی را بدون بکارگیری VPN معتبر در سیستم یا گوشی همراه خود استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که هر کسی که از این شبکه وای فای استفاده می‌کند می‌تواند دستگاه یا سیستم شما را هک کند و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند.

 استفاده از گوشی یا تبلت خود به عنوان هات اسپات Wi-Fi

 گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها این روزها توانایی این را دارند که یک هات اسپات یا نقطه اتصال را در اختیار شما قرار دهند. با استفادع از این روش شما می‌توانید دیتای گوشی همراه خود را با سایر دستگاه هایی که به وای فای گوشی شما وصل شده‌اند به اشتراک بگذارید.

اگر تصمیم دارید از این راه کار استفاده کنید چند نکته مهم وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید. شما از دیتای گوشی همراه خود برای اتصال اینترنت سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنید و این ممکن است هزینه اینترنت شما را زیاد کنید و یا ممکن است در هنگام استفاده از تعداد بیشتری از دستگاه‌ها کند شدن اینترنت را تجربه کنید.

6 تا از ساده ترین راهکارهای دریافت Wi-Fi بدون ارائه دهنده اینترنت

اگر تصمیم دارید بدون ارائه دهنده اینترنت از Wi-Fi استفاده کنید محدودیت دیتا را روی دستگاهی که به عنوان هات اسپات عمل می‌کند تنظیم کنید و به یمزان دیتای استفاده شده توجه داشته باشید. مورد بعدی این است که باید خط مشی ارائه دهنده دیتای گوشی همراه خود را در مورد اتصال به اینترنت بدانید. اگر چه چندان رایج نیست اما برخی از ارائه دهندگان دیتای گوشی همراه به شما اجازه نمی‌دهند برخی از دستگاه‌ها را متصل کنید و در هنگام اتصال سرعت متفاوتی را ارائه می‌دهند.

کابل اتصال به گوشی همراه

اگر شما فقط نیاز به اتصال یک دستگاه به اینترنت دارید، چرا اصلا از وای فای استفاده می‌کنید؟ به جای ایجاد هات اسپات، شما می‌توانید از یک کابل USB برای اتصال گوشی یا تبلت خود به سیستم کامپیوتری تان استفاده کنید. این روش نسبت به ایجاد هات اسپات Wi-Fi چند مزیت دارد. هیچ کس نمی‌تواند شبکه شما را هک کند، کامپیوتر گوشی شما را شارژ می‌کند، حتی ممکن است از طریق اتصال USB شما سرعت بیشتری را نسبت به وای فای تجربه کنید. همه موارد در مورد قیمت دیتا و خط مشی اتصال در اینجا هنوز کاربرد دارند.

کابل USB

خرید روتر سلولی قابل حمل

به باد دارید که گفتیم که استفاده از دیتای گوشی هوشمند از طریق هات اسپات می‌تواند هزینه بر باشد؟ خب برخی از ارائه دهندگان اینترنت گوشی هوشمند هستند شکاف موجود در بازار را پر کرده‌اند و یک سیم کارت (فقط برای دیتا) را در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید از این سیم کارت‌ها در روترهای قابل حمل 4G استفاده کنید،

این دستگاه‌ها یک هات اسپات اختصاصی وای فای را ارائه می‌دهند و همچنین دستگاه‌های شما را به عنوان پاداش شبکه می‌کنند. بنابراین به هر کجا که می‌روید وای فای دارید (بدون اینکه از ارائه دهنده اینترنت استفاده کنید). استفاده از این راه حل می‌تواند تمام نیازهای اینترنتی شما را برطرف کند و جه در جاده باشید و یا در خانه فرقی نمی‌کند. با استفاده از روتر سلولی قابل حمل می‌توانید از مصرف زیاد باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

روتر قابل حمل

مودم‌های سلولی USB

به جای روتر سلولی قابل حمل می‌توانید از مودم سلولی USB استفاده کنید. شما با قرار دادن سیم کارت دیتای خود در داخل مودم می‌توانید آن را به طور مستقیم به پورت USB لپ تاپ یا سیستم کامپیوتری خود وصل کنید و از اینترنت آن استفاده کنید. مودم‌های USB به طور کلی ارزان تر از روتر‌های قابل حمل هستند چونکه فاقد تمام سخت افزار روتر و فناوری باتری هستند. برخی از لپ تاپ‌ها همچنین می‌توانند به عنوان هات اسپات Wi-Fi عمل کنند و این امکان را به شما می‌دهد تا اتصال دیتایی که از موردم USB به دست آورده‌اید را با دستگاه‌های دیگر مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به اشتراک بگذارید.

مودم USB

استفاده از Wi-Fi همسایگان

گرچه این روش یک راه حل اخلاقی نمی‌باشد اما شما می‌توانید از وای فای همسایگانتان استفاده کنید. شما می‌توانید با اجازه آنها اقدام به استفاده از اینترنت کنید و یا اینکه از طریق هک وارد عمل شوید. شما باید مانند وای فای عمومی از Wi-Fi همسایگان خود استفاده کنید، شما نمی‌دانید که چه کسی به شبکه متصل است بنابراین  بهتر است از یک سرویس VPN برای رمزگذاری اطلاعات خود و مخفی کردن فعالیت‌های خود استفاده کنید.

6 تا از ساده ترین راهکارهای دریافت وای فای دون ارائه دهنده اینترنت

همچنین شما باید این سوال را از همسایه خود بپرسید که آیا روتر آنها از شبکه مهمان پشتیبانی می‌کند یا خیر. شبکه مهمان یک شبکه مجز از شبکه اصلی را در اختیار شما قرار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که به تنظیمات اصلی دسترسی گیدا کنید. این قابلیت آرامش خاطر را برای همسایه شما و خود شما به ارمغان می‌آورد.

نتیجه گیری

ما امیدواریم که راه حل‌های مناسبی را برای دریافت Wi-Fi بدون ارائه دهنده اینترنت در اختیار شما قرار داده باشیم، در صورتی که به صورت دراز مدت به اینترنت نیاز دارید بهتر است اتصال پهن باند خانگی را برای خود در نظر داشته باشید اما در برخی مواقع امکان این کار برای شما وجود ندارد. گرچه با کاهش هزینه‌های اینترنت موبایل و بهبود عملکرد ممکن است همه ما بخواهیم که از روترهای قابل حمل استفاده کنیم.