هنگام خرید لپ تاپ؛ کار شما فقط به انتخاب دستگاه مناسب محدود نمی شود بلکه به کیف و کوله پشتی لپ تاپ نیاز دارید تا محافظت و ایمنی از دستگاه خود را فراهم آورید، چون شما هزینه زیادی برای خرید لپ تاپ کرده اید. انوع کیف و کوله لپ تاپ مختلفی برای انتخاب در بازار وجود دارد که همین امر می تواند انتخاب را برای برخی از کاربران سخت کند.

از یک فرد حرفه ای تا دانشجو و دانش اموز؛ همه از لپ تاپ استفاده می کنند. برای کاربرانی که دائما در حال رفت و آمد هستند، انتخاب کوله پشتی معمولی برای حمل لپ تاپ شاید تصمیمی ایده آل نباشد؛ اما کوله پشتی مخصوص لپ تاپ محفظه های خاصی دارد که می توانید در هنگام مسافرت یا پیاده روی لپ تاپ خود را با خیال راحت به همراه لوازم جانبی دیگر حمل کنید. برای خرید بهترین کیف و کوله لپ تاپ نکاتی که در ادامه می آید را مد نظر قرار دهید.

نکاتی که باید در هنگام خرید کیف و کوله پشتی لپ تاپ مد نظر داشته باشید!

کیف و کوله پشتی لپ تاپ نوعی کیف متمایز است که برای اطمینان از ایمنی لپ تاپ شما ساخته شده است. کیف لپ تاپ ها برای خانم ها و آقایان طراحی شده اند و انواع مختلفی دارند که بسته به اندازه لپ تاپ خود می توانید انتخاب کنید. این محصولات غالبا از جنس های مختلف ساخته می شوند و برخی از آنها قابلیت مقاومت در برابر آب را دارند. در ادامه برخی از موارد مهمی که باید قبل از خرید کیف و کوله لپ تاپ در نظر داشته باشید توضیح داده شده است.

اندازه لپ تاپ

در ابتدا باید از اندازه دقیق لپ تاپ خود اطلاع داشته باشید. از آنجا که کیف و کوله پشتی در اندازه های مختلفی شاخته شده است شما باید از اندازه لپ تاپ خود اطلاع داشته باشید تا گزینه مناسب را انتخاب کنید. مسلما یک کیف یا کوله لپ تاپ 13 اینچی برای لپ تاپ 17 اینچی شما مناسب نخواهد بود.

راهنمای کامل خرید کیف و کوله پشتی لپ تاپ

مواد استفاده شده

مواد مورد استفاده در ساخت در مورد کیفیت یک کیف یا کوله صحبت خواهد کرد. کیفیت همیشه برای هر محصولی حائز اهیمت است. به طور کلی از 4 ماده برای ساخت کیف و کوله پشتی استفاده می شود که عبارتند از فوم، نایلون و پلی استر؛ چرم و بوم (Canvas).

راهنمای کامل خرید کیف و کوله پشتی لپ تاپ

کیف و کوله پشتی چرمی

کیف و کوله پشتی چرمی همیشه خوب، شیک و حرفه ای است. کوله پشتی چرمی که بیشتر برای مورد های حرفه ای در نظر گرفته می شود ظاهری زیبا و متمایز را ایجاد می کند. چرم از دوام بالایی برخوردار است و این به معنای ماندگاری بالای کیف و کوله پشتی لپ تاپ می باشد.

کیف و کوله پشتی بوم

بوم پارچه ای بسیار سخت است. اگر می خواهید از لپ تاپ و سایر لوازم ضروری خود در برابر باران و نور محافظت کنید مجبورید به سراغ کیف و کوله پشتی بوم بروید چون در برابر آب مقاوم است. کیف و کوله پشتی بوم  می تواند لپ تاپ و سایر لوازم جانبی شما را از خیس شدن زیر باران کم نجات دهد. بوم یک کوله پشتی مقاوم در برابر آب است و نه ضد آب و شما باید این را به خاطر داشته باشید.

کیف و کوله پشتی فومی

اگر می خواهید از لپ تاپ خود در برابر ضربه محافظت کنید؛ کیف و کوله پشتی مموری فوم بهترین گزینه برای شما می باشد چون جاذب ضربه است. کیف و کوله پشتی مموری فوم همیشه از لپ تاپ و سایر لوازم جانبی محافظت بیشتری می کند. اگر جزو کاربرانی هستید که کیف لپ تاپ زیاد از دستتان رها می شود؛ مواردی که از فوم ساخته شده اند از لپ تاپ و سایر لوازم جانبی شما محافظت می کنند.

کیف و کوله پشتی نایلونی و پلی استر

گرچه نایلون و پلی استر سبک ترین ماده هستند اما دوام عالی دارند. اگر می خواهید از لپ تاپ خود در برابر ضربه محافظت کنید؛ انتخاب کیف و کوله پشتی نایلونی و پلی استر گزینه ای ایده آل برای شما نخواهد بود چون ضربه را جذب نمی کند و بدیهی است که این کیف و کوله پشتی های لپ تاپ ضد آب هم نمی باشند.  اما یکی از مزیت هایی که دارند این است که در صورت خیس شدن خیلی زود خشک می شوند.

ظرفیت حمل کیف و کوله پشتی لپ تاپ

وقتی که تصمیم گرفتید از چه جنس کیف و کوله پشتی برای لپ تاپ خود استفاده کنیدف باید ظرفیت حمل بار محصوصلی که می خواهید خریداری کنید را در هم در نظر داشته باشید. اگر لوازم جانبی به غیر از لپ تاپ خود حمل می کنید، باید ظرفیت یک کیف و کوله لپ تاپ را هم در نظر داشته باشید. به طور مثال در داخل کیف یا کوله پشتی چند جیب یا محفظه وجود دارد. آیا جیبی برای حمل بطری آب یا پاوربانک شما وجود دارد؟

راهنمای کامل خرید کیف و کوله پشتی لپ تاپ

راحتی

یکی از موراد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگام حمل کیف یا کوله لپ تاپ احساس راحتی داشته باشید. بندهای شانه و قسمت پشت کوله لپ تاپ خود را بررسی کنید. به دنبال بندهای شانه ای باشید که به پشت و شانه شما فشار وارد نمی کنند. هوا باید بتواند از قسمت پشت کوله پشتی لپ تاپ عبور کند تا در حین حمل و نقل پوست شما بتواند نفس بکشد و در آخر هم کیف و کوله پشتی شما باید متناسب با بدنتان باشد.

زیپ

یکی از مهم ترین قسمت های کیف و کوله لپ تاپ زیپ های آن است. یک کیف یا کوله پشتی پیدا کنید که دارای زیپ های با کیفیت خوب باشد. به سراغ زیپ هایی که دارای دندانه های متالیک است بروید چون ماندگاری زیپ های متالیک بیشتر از انواع دیگر زیپ ها است. سعی کنید از زیپ های پلاستیکی خودداری کنید. خراب شدن زیپ می تواند یک کیف یا کوله پشتی را کاملا بی فایده کند.

راهنمای کامل خرید کیف و کوله پشتی لپ تاپ

سبک و استایل کوله پشتی لپ تاپ

سبک و استایل چیزی است که نشانگر سلیقه، ترجیحات و نگرش شما است. این مسئله به ظاهر شدن در مقابل عموم مردم اشاره دارد. این بدان معناست که چگونه می خواهید خود را در مقابل دیگران نشان دهید. امروزه کیف و کوله لپ تاپ ها را می توان در استایل های مختلفی مشاهده کرد. بنابراین هنگامی که در حال بررسی هستید که این محصول یناز شما را برآورده می کند یا نه به دنبال شیک بودن آن هم باشید. شما باید یک کیف یا کوله پشتی انتخاب کنید که ظاهر حرفه ای به شما بدهد. استایل از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. به طور مثال برخی از افراد طرح های شلوغ را دوست دارند و برخی دیگر طراحی مدرن یا مینیمالیستی را می پسندند. بنابراین تصمیم با شما است که چه نوع استایلی را انتخاب کنید.

ضد آب یا مقاوم در برابر آب

تفاوت هایی بین ضد آب و مقاوم بودن در برابر آب وجود دارد. کیف و کوله پشتی مقاوم در برابر آب تا مدت زمان خاصی می تواند از ورود آب به داخل جلوگیری کند اما محصولی که ضد آب است به طور کامل از ورود آب جلوگیری خواهد کرد. بدیهی است که برای محافظت از لپ تاپ و سایر لوازم جانبی در ببرابر باران، افتادن در آب شما به کیف و کوله پشتی ضد آب نیاز دارید.

راهنمای کامل خرید کیف و کوله پشتی لپ تاپ

قیمت کیف و کوله پشتی لپ تاپ

شما باید هزینه ای که می خواهید برای خرید کیف و کوله لپ تاپ صرف کنید را مشخص کنید. گزینه های مختلفی در بازار وجود دارند که از قیمت های متفاوتی هم برخوردار هستند. معمولا گزینه هایی که دارای کیفیت بالا هستند؛ طراحی متمایزی دارند از قیمت بالایی برخوردار هستند.

دسترسی ساده به لوازم داخل کیف لپ تاپ

از آنجا که کیف ها و کوله های لپ تاپ به صورت مختلفی طراحی شده اند شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که به شما اجزاه می دهد تا به راحتی به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کنید. شما باید در حالی که کیف یا کوله پشتی روی شانه تان آویزان است بتوانید آن را به راحتی باز کنید و به تمام اسنادی که در داخل آن قرار داده اید دست پیدا کنید.

جمع بندی

اگر به دنبال خرید کیف و کوله لپ تاپ هستید نکات گفته شده در بالا می توانند به شما کمک کنند تا گزینه ای مناسب را برای خود انتخاب کنید. شما در هنگان خرید کیف و کوله پشتی لپ تاپ چه تجربه ای کسب کرده اید؟ چه نکاتی وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره نکرده ایم؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

پیشنهاد فروشگاه نارستان

 

منابع: laptopbagsforyou، laptopbaginfo و lappack

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.