سوئیچ KVM چیست؟ سوئیچ KVM یک دستگاه سخت افزاری است که یک دستگاه مجزا از کامپیوتر (مانند صفحه کلید، مانیتور یا ماوس) اجازه می‌دهد تا بین چند سیستم کنترل یا تغییر ایجاد کند. در واقع KVM مخفف keyboard, video (monitor) and mouse است.

در بیشتر مواقع، سوئیچ KVM را می‌توان در دیتاسنترها پیدا کرد. در آنجا، سوئیچ به کارشناسان دیتاسنتر اجازه می‌دهد تا از یک صفحه کلید، ماوس و مانیتور برای دسترسی و کار با هر سرور استفاده کنند. همچنین ممکن است شما از KVM در خانه هم استفاده کنید. به عنوان مثال اگر از همان کیبورد و ماوس کامپیوتر برای لپ تاپ و تبلت خود استفاده می‌کنید این سوئیچ برای شما کاربردی خواهد بود. افراد حرفه ای گاهی از سوئیچ‌های KVM برای اتصال پرینتر به چند کامپیوتر هم استفاده می‌کنند.

نکاتی که باید برای خرید سوئیچ KVM در نظر داشته باشید!

پرچه ممکن است که همه سوئیچ‌ها شبیه به هم به نظر برسند ما همه آنها به طور یکسان ساخته نشده اند. هر کدام از سوئیچ‌ها به صورت منحصر به فردی ساخته شده‌اند تا توع خاصی از سیستم را مدیریت کنند و یا سرور را راه اندازی کنند. دانستن اینکه کدام نوع سوئیچ KVM برای شما مناسب است می‌تواند به درک این تفاوت‌ها کمک کند.

با شمارش تعداد سیستم هایی که می‌خواهید به سوئیچ وصل کنید شروع کنید، ایا فقط دو سیستم وجود دارد یا می‌خواهید چند سیستم را به شبکه اضافه کنید؟ جواب به این سوال به شما می‌گوید که به یک سوئیچ KVM چند پورته نیاز دارید. سپس از شبکه خود نقشه برداری کنید. چه چیزی به سوئیچ وصل خواهد شد؟ فقط صفحه کلید و ماوس؟ اسپیکر و هدفون چطور؟ آیا می‌خواهید بین آنها سوئیچ کنید؟ آیا صفحه کلید شما دارای اتصال PS2 است یا USB؟ ماوس شما چطور وصل می‌شود؟ آیا سوئیچ KVM شما از این اتصالات پشتیبانی می‌کند؟

سوئیچ KVM به کجا وصل می‌شود؟ در حالی که برخی از آنها به سیستم وصل می‌شوند، برخی دیگر از آنها به آداپتور برق AC احتیاج دارند. آیا با توجه به نیاز هر کامپیوتر، مانیتور و سایر لوازم جانبی، گزینه کافی برای وصل کردن همه موارد را در اختیار دارید؟ شما باید قبل از خرید مطمئن شوید که جواب همه این سوالات را می‌دانید.

سوئیچ KVM چیست؟ نکاتی که باید برای خرید سوئیچ KVM در نظر داشته باشید!

سوئیچ KVM

در هنگام خرید به خاطر داشته باشید که فرم عملکرد را دنبال کنید. این بدان معناست که سوئیچ باید به خوبی کار کند. قبل از اینکه در مورد زیبایی سوئیچ تصمیم بگیرید باید بررسی کنید که آیا برای پروژه شما مناسب است یا خیر، بعد بررسی کنید که آیا با پلت فرم شما سازگاری دارد و یا اصلا طراحی برای شما مهم است یا خیر.

اطمینان حاصل کنید که سوئیچ کی وی ام شما از نوع محاسباتی که انجام می‌دهید پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال اگر میزبان برنامه هایی با کیفیت بالا هستید به سوئیچی احتیاج خواهید داشت که بتواند داده‌ها را مدیریت کند. همچنین باید سازگاری با سیستم عامل نیز مورد بررسی قرار گیرد.

از آنجا که صنعت استانداردی برای سوئیچ‌های KVM ایجاد نشده است برخی از آنها فقط از ماوس‌های سه کلیده یا کمتر پشتیبانی می‌کنند، این در حالی است اگر قصد داشته باشید از ماوس‌های با دکمه‌های بیشتر استفاده کنید احتمالا با مشکل مواجه خواهید شد. همچنین قبل از خرید سوئیچ KVM باید در مورد پشتیبانی از دستگاه‌های وایرلس خود مانند هدفون و ماوس بیسیم کمی تحقیق کنید.

  مکان مناسب سوئیچ کی وی ام کجاست؟

اگر می‌خواهید فعالیت حساسی را انجام دهید باید مکان مناسبی را برای سوئیچ KVM خود در نظر داشته باشید. بسته به KVM ممکن است هنگام سوئیچ کردن با تاخیر مواجه شوید. اگر این تاخیر خیلی طولانی باشد می‌تواند در زمان و کار شما اختلال ایجاد کند. تعیین کنید که سوئیچ خود را کجا قرار می‌دهید. سوئیچ باید کاملا در دسترس باشد تا به سادگی قادر به سویچ کردن باشید.

طول کابل را بر اساس فاصله بین سیستم‌ها مشخص کنید چون این امر می‌تواند بر بودجه شما هم تاثیر بگذارد. برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که هزینه کابل می‌تواند به راحتی و بدون برنامه ریزی مناسب قیمت سوئیچ KVM را دو برابر کند.

برای اطمینان از انتقال سیگنال‌ها کابل‌های KVM قوی تر از کابل‌های معمولی هستند. برای دستیابی به بهترین سیگنال ممکن است شما نیاز به خرید کابل از تولید کننده KVM داشته باشید. اگر کابل‌های شما کوتاه است زیاد نگران نباشید کابل‌های توسعه دهنده KVM در بازار وجود دارد.

  مکان مناسب سوئیچ کی وی ام کجاست؟

قیمت سوئیچ KVM چقدر است؟

در بازار امروز سوئیچ KVM با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. تولیدکنندگان بیشتر بر مبنای کیفیتی که ارائه می‌دهند قیمت گذاری را انجام می‌دهند، تعداد پورت‌های ارائه شده هم می‌تواند در این قیمت تاثیر گذار باشد. در بعضی موارد، برندها تعداد پورت‌های بیشتری را ارائه می‌دهند ولی به دلیل مواد استفاده شده که از کیفیت کمتری برخوردار هستند قیمت کمتری را ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال شما ممکن است سوئیچ KVM چهار پورت را با قیمت 165 هزار تومان خریداری کنید در حالی که در بازار می‌توان یک سوئیچ KVM هشت پورت را با قیمت 130 هزار تومان پیدا کنید. با تحقیقات بیشتر متوجه خواهید شد که سوئیچ چهار پورت از کیفیت بالاتری برخوردار است.

لوازم جانبی هم در قیمت تاثیر گذار هستند. به عنوان مثال برخی از سوئیچ‌ها دارای دو تا چهار کابل سازگار هستند. سوئیچ‌های ارزان قیمت ممکن است دارای کابل نباشند. اگر به دنبال سازگاری بیشتر هستید پس در قیمت هم تاثیر گذار است.