درست مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی؛ شارژر دیواری نه تنها برای گوشی های هوشمند بلکه برای مجموعه ای از دستگاه های دیگر، پر کاربردترین نوع محصول است. مانند هدست بلوتوثی؛ کنترلر؛ لپ تاپ و سایر موراد دیگر؛ شارژرهای دیواری USB زیادی در بازار وجود دارند.

خرید شارژرهای دیواری USB

برخی از شارژرهای دیواری ممکن است از نظر زیبایی ظاهری جذاب داشته باشند اما فناوری پشت آنها ضعیف است. برخی از شارژرهای دیواری خطرناک هستند چونکه ممکن است خروجی شارژ زیادی داشته باشند اما از فناوری امنیتی برای ایمن نگه داشتن شما یا دستگاه های شما برخوردار نیستند. برخی از شارژرهای دیواری بر اساس اندازه و فناوری که دارند منسوخ شده اند.

فروشگاه اینترنتی نارستان اینجاست تا به شما اطلاع دهد که چگونه می توانید بهترین شارژر دیواری را برای خود انتخاب کنید. ما نکاتی را ارائه می دهیم تا بدانید که چه چیزهایی شارژرهای دیواری USB را به یک محصول با کیفیت تبدیل می کنند. بنابراین هر وقت از شارژر دیواری خود استفاده می کنید راضی خواهید بود.

نکته شماره 1 – تعداد پورت و سرعت شارژ پورت شارژرهای دیواری

شارژرهای دیواری فعلی محصولاتی چند پورت هستند. این بدان معناست که شارژرهای دیواری معمولا دارای دو پورت شارژ هستند. بنابراین اولین چیزی که باید بدانید این است که می خواهید شارژر دیواری شما چند پورت داشته باشد. اگر فکر می کنید ممکن است فقط به یک شارژر دیواری تک پورت نیاز داشته باشید؛ ممکن است این بهترین ایده نباشد؛ چون ممکن است در آینده نیاز به شارژ چندین دستگاه داشته باشید و اگر به دنبال یک شارژر دیواری هستید که دارای یک پورت باشد به احتمال زیاد شارژر دیواری با شارژ سریع خواهد بود. به این دلیل که یک شارژر دیاواری تک پورت به غیر از شارژ یک دستگاه قابلیت استفاده دیگری ندارد؛ به همین دلیل است که بسیاری از شارژهای دیواری تک پورت از  فناوری شارژ سریع یا Quick Charge استفاده می کنند.

به همین دلیل است که ما به کسانی که به دنبال خرید شارژر دیواری هستند توصیه می کنیم که انتخاب خود را با شارژر دیواری 2 پورت آغاز کنند. اما باز هم توصیه می کنیم که اگر یک شارژ تک پورت انتخاب می کنید گزینه ای که دارای شارژ سریع است را خریداری کنید. قیمت شارژ دیواری تک پورت پایین است و سریعترین شارژ ممکن را حتی برای دستگاه های فاقد فناوری شارژ سریع ارائه می دهد.

3 نکته مهمی که در هنگام خرید شارژرهای دیواری USB مد نظر داشته باشید

شارژرهای دیواری امکانات گسترده ای دارند که در هر پورت خود ارائه می دهند و انتخاب یک شارژر تک پورت ممکن است شما را از این امکانات باز دارد. شروع از گزینه های دو پروت کاملا عالی است چون این جایی است که بسیاری از شارژرهای دیواری قدرتمند و قابل حمل قرار گرفته اند. یک شارژر دیواری 2 پورت باید حداکثر خروجی شاژ 5 ولت / 2.4 آمپر یا حداقل خروجی شارژ 5 ولت / 2.0 آمپر را داشته باشد. دیگر زمان شارژهای دیواری 2 پورت دارای خروجی 5 ولت / 1 آمپر گذشته است. این نوع سرعت شارژ در یک دستگاه مدرن و به خصوص برای تبلت ها بسیار کند است.

اگر نیاز شارژ شما بیشتر از یک شارژر دیواری 2 پورت است؛ به احتمال زیاد شما چند دستگاه دارید که می خواهید به صورت همزمان شارژ کنید. اگر به دنبال یک شارژر دیواری هستید که بتواند سرعت شارژ مطلوب را برای همه فراهم آورد؛ شارژر دیواری 3 پورت و شارژر دیواری 4 پورت گزینه هایی هستند که حداکثر سرعت شارژ 5 ولت / 2.4 آمپر را فراهم می آورد.

هنگامی که وارد شارژرهای دیواری 5 پورت، 6 پورت و حتی 10 پورت هستید؛ خروجی کم می شود چون جریان آمپری که از شارژر دیواری خارج می شود؛ گرمای زیادی تولید می کند. در نتیجه؛ اگر در شارژر دیواری پورت های شارژ زیادی وجود دارد؛ باید آمپراژ را به ازای هر پورت کاهش دهید.

از کجا می توانم برای خرید شارژر دیواری اقدام کنم؟

بنابراین چگونه می توان شارژر دیواری را با تعداد پورت های مورد نیازمان تهیه کنیم؟ خیلی ساده است شما می توانید شارژرهای دیواری مورد نیاز خود را از طریق اینترنت تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی نارستان در بین محصولات متنوعی که عرضه می کند؛ مجموعه ای از شارژرهای دیواری را ارائه می دهد. شما با مطالعه جدول مشخصات و توضیحات هر محصول می توانید گزینه مناسب خود را خریداری کنید.

اتصال شارژرهای دیواری

به طور کلی؛ تهیه یک شارژر دیواری قدرتمند و قابل حمل برای نیازهای کلی شارژ شما حائز اهمیت است. تقریبا هر دستگاه شارژر دیگری به شارژرهای دیواری متکی هستند. پاوربانک ها از طریق ورودی Micro-USB که به شارژر دیواری متصل است شارژ می شوند. برای عملکرد و شارژ گوشی هوشمند خود هنوز باید از شارژرهای دیواری استفاده کنید. هنگامی که آمپر جریان رخوحی بیشتر می شود؛ تبلت ها می توانند سریعتر شارژ شوند. به همین دلیل تهیه یک شارژر دیواری با قابلیت شارژ سریع بسیار ضروری است؛ بنابراین می توانید سریعتر یک پاوربانک را شارژ کنید، سرعت شارژ یک شارژر بی سیم را افزایش دهید و دستگاه هایی مانند آیپد و وشی های هوشمند را سریعتر شارژ کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از خرید شارژر دیواری باید به جریان خروجی آن دقت کنید.

سرعت شارژ خروجی شارژر دیواری:

5 ولت / 1.0 آمپر – کند: شارژهای دیواری با سرعت شارژ 1 آمپر بسیار کند هستند؛ چون که امروزه بسیاری از دستگاه ها می توانند با آمپر بیشتری سریع شارژ شوند. اگر شما درصدد یک تجربه شارژ کند با 1 آمپر هستید و تمام نیازهای شارژ شما را برآورده می کند؛ می توانید از محصولات این دسته انتخاب داشته باشید.

5 ولت / 2.0 آمپر – متوسط: 2 آمپر نسبت به دسته قبلی سرعت شارژ سریعتری را ارائه می دهد و متداول ترین آمپراژ مورد استفاده است.

5 ولت / 2.4 آمپر – حداکثر سرعت شارژ استاندارد: پرکابردترین و معتبرترین سرعت شارژ است که تقریبا در هر دستگاهی که از کابل USB بکار می رود تا پتانسیل کامل شارژ فراهم شود. محصولاتی از این دست شارژ مجدد پاوربانک ها و شارژرهای بی سیم را فراهم می آورد.

5 ولت/ 3.0 آمپر – شارژر سریع / USB Type-C : فناوری شارژ ویژه مانند شارژ سریع دستگاه هایی که با سرعت 3 آمپر شارژ می شوند و دستگاه های غیر سازگار با خروجی احتمالی 2.4 آمپر را فراهم می آورند. بهترین چیز در مورد داشتن یک شارژر دیواری که از Quick Charge استفاده می کند این است که می توانید حتی در صورت نداشتن دستگاه سازگار با Quick Charge آن را سریع شارژ کنید.

کابل های Type-C همچنین برای دستگاهی که از طریق این کابل شارژ می شوند در شارژرهای دیواری استفاده می شود. می توان از کابل Type-C به Type-C در شارژرهای دیواری استفاده کرد که دارای ورودی Type-C هستند. بنابراین دستگاه می توانید از سریعترین سرعت شارژ 3 آمپری بهره مند شود.

نکته شماره 2 – فناوری های ایمنی شارژرهای دیواری

فناوری ایمنی در شارژر دیواری یک ضرورت مطلق است. فناوری شارژ ایمن به شما امکان می دهد از شارژر دیواری مورد استفاده خود اطمینان کامل داشته باشید؛ زیرا آنها قادر به ارائه فناوری هستند که در صورت لزوم تمام روند شارژ را کنترل می کنند. در نتیجه شارژ می تواند تا حد ممکن روان باشد.

این نکته مهمی است که باید در مورد شارژرهای دیواری USB که تعداد پورت زیادی دارند مورد توجه قرار دهید چون دستگاه های بیشتری به آن متصل می کنید؛ جریان آن بیشتر می شود و احتمال اینکه گرمای بیشتری تولید کند؛ بیشتر خواهد بود که این امر منجر به آسیب دیدن دستگاه های متصل و حتی خود شارژر دیواری می شود.

3 نکته مهمی که در هنگام خرید شارژرهای دیواری USB مد نظر داشته باشید

هنگام جستجوی شارژر دیواری برای خرید این ویژگی های فناوری ایمنی را در نظر بگیرید:

کنترل جریان خروجی / ورودی – این انرژی است که در واقع دستگاه شما را شارژ می کند و باید کنترل شود چون اگر جریان زیادی به دستگاه شما ارسال شود؛ دستگاه آسیب می بیند. یک شارژر دیواری باید دارای کنترل کننده جریان خروجی / ورودی باشد تا اطمینان حاصل شود که میزان آمپر همیشه ثابت است.

تنظیم ولتاژ – ولتاژ انرژی است که جریان آمپر را تنظیم می کند. اگر ولتاژ کافی برای آمپراژ وجود نداشته باشد، در این صورت جریان می تواند به طور بالقوه کنترل خود را از دست بدهد و به شارژر دیواری یا دستگاه های شما آسیب برساند.

محافظت در برابر حرارت – به طور کلی گرما در بحث شارژ شدن چیز بدی است. در این حالت؛ شارژرهای دیواری باید توانایی این را داشته باشند تا با تغییر ولتاژ و جریان از تولید زیاد گرما جلوگیری کنند. به این ترتیب اگر در یک محیط با آب و هوای گرم قرار داشته باشید؛ تولید گرما ثابت خواهد ماند و در نتیجه ممکن است جریان آمپر پایین بیاید. مطمئنا سرعت شارژ کمتری خواهید داشت اما این امر برای ایمن نگه داشتن شارژر دیواری و دستگاه های شما است.

محافظت در برابر اتصال کوتاه – اجتناب از اتصال کوتاه امری است که باید در هر شارژری استانداردسازی شده باشد. صرف نظر از کیفیت؛ اتصال کوتاه می تواند صدمات بسیار شدیدی را وارد کند چون جریان بدون اینکه تنظیم شده باشد خارج می شود.

همه این ویژگی های فناوری ایمنی باید در همه شارژرهای دیواری وجود داشته باشند چون آنها فناوری لازم را ارائه می دهند تا نگرانی های شما را برطرف کنند. حتی با وجود شارژرهای دیواری 10 پورت؛ این ویژگی های ایمنی به شما امکان می دهد تا 10 دستگاه را متصل کنید؛ آنها را به طور کارآمد شارژ کنید و شارژر دیواری 10 پورت و دستگاه های خود را از خطر مصون نگه دارید. اگر دستگاه های زیادی را به شارژر دیواری خود متصل می کنید؛ نباید نگران باشید که چه اتفاقی می افتد؛ چون این شارژر دیواری باید از قبل برای آنچه که برای آن طراحی شده است برنامه ریزی شده باشد.

نکته شماره 3 – طراحی و اندازه شارژرهای دیواری

طراحی برای شارژرهای دیواری مهم است. یک شارژر دیواری USB باید از طراحی و اندازه متاسب و به طور کلی منطقی برخوردار باشد. این روزها شارژرهای دیواری در ابعادجمع و جور و طراحی مینیمالیستی تر طراحی می شوند و بدون توجه به تعداد پورت های شارژ حمل و نقل ساده ای دارند. برخی از شارژرهای دیواری حتی دارای پین های تاشو یا جمع شونده هستند که باعث می شود شارژر دیواری قابل حمل تر شود چون وقتی پایه های دو شاخه در داخل بدنه شارژر دیواری قرار می گیرد؛ شارژر به حالت مکعبی در می آید.

3 نکته مهمی که در هنگام خرید شارژرهای دیواری USB مد نظر داشته باشید

گرچه باید به شما این هشدار را بدهیم که برخی از شارژرهای دیواری که دارای دو شاخه های تاشو یا جمع شونده هستند از کیفیت پایین تری نسبت به سایر محصولات برخوردار هستند. در ادامه برخی از جنبه های مهم طراحی وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد:

قابلیت مشاهده پورت ها

پورت های روی شارژر دیواری را باید به خوبی مشاهده کیند و بتوانید به سرعت از آنها استفاده کنید. قرار دادن عمودی پورت های شارژ بهترین روش است چون از بهینه ترین فضا برای پورت ها استفاده می کند. برچسب پروت های شارژ یکی دیگر از جنبه های مهمی است که باید مد نظر داشته باشد. به طور مثال این برچسب ها ممکن است به این اشاره داشته باشد که پورت از جریان 2.0 آمپر / 5 ولت استفاده می کند یا از فناوری شارژ هوشمند برخوردار است. پورت های دارای شارژ سریع باید برچسب Quick Charge یا رنگ متمایزی را داشته باشند. این طراحی باعث می شود که استفاده از شارژر دیواری ساده تر و سریعتر باشد.

شارژر دیواری با چراغ های LED

اطلاع از زمان شارژ شدن دستگاه هایتان روشی عالی برای افزایش تجربه شارژ است. این مورد در بسیاری از شارژرهای دیواری وجود ندارد. گرچه داشتن چراغ های نشانگر LED زمان شارژ عادی و زمان شارژ سریع را می توانند نشان دهند؛ حتی شارژرهای دیواری وجود دارند که دارای چراغ های LED هستند که با شارژ کامل دستگاه شما خاموش می شوند و شارژ هم متوقف می شود.

گوشه های گرد

محصولاتی که دارای لبه های تیز هستند, فضای بیشتری را اشغال می کنند؛ مستعد آسیب دیدن هستند و حمل و نقل آنها راحت تر نمی باشد. با لبه های گرد؛ یک شارژر دیواری می تواند فضای کمتری اشغال کنید و در صورت افتادن، شدت ضربه ناشی از زمین خوردن کمتری خواهند داشت چون لبه های گرد قادرند آسیب ها را بهتر کنترل کنند.

اشغال نکردن سایر پریزهای برق

شاید بخواهید از پریز کناری شارژ دیواری خود استفاده کنید اما نمی توانید این کار را انجام دهید چون شارژ دیواری آن را به طور کامل پوشانده است و این می تواند بسیار نامید کنندهب اشد. حتی کارآمدترین نوع شارژر دیواری هم می تواند با این مشکل مواجه باشد. آنها وقتی روی پریز دیواری نصب هستند فضای پریز را اشغال می کنند. در صورت امکان باید شارژر دیواری خریداری کنید که از شکل عمودی برخوردار است و سایر پریزهای برق را مسدود نکند.

منبع: chargerharbor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.