اگر در خانه حضور نداشته باشید؛ یک دوربین امنیتی بی سیم خوب آرامش خاطر را برای شما به همراه می‌آورد. این مقاله به شما کمک می‌کند تا برای خرید بهترین دوربین امنیتی بی سیم اقدام کنید.

هنگام خرید دوربین امنیتی بی سیم چه نکاتی را باید در نظر گرفت

بهترین دوربین‌های امنیتی بی سیم به شما اجازه می‌دهند تا هنگام بیرون بودن از خانه مطمئن شوید که همه چیز در خانه روبراه است (چه بخواهید از امنیت خانه خود اطمینان داشته باشید؛ چه فقط بخواهید ببینید که حیوان خانگی شما در زمان غیبت شما در خانه چکار می‌کند). این دوربین‌های امنیتی می‌توانند هر گونه حرکتی را در خانه شما تشخیص دهند و حتی از یک سارق فیلمبرداری کنید و قابلیت تشخیص چهره و شناسایی صدا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در حالی که بهترین دوربین‌های امنیتی می‌توانند تصاویر با وضوح بالا را ضبط کنند و استفاده از آن ساده است؛ مدل‌های رده پایین از کیفیت فیلم‌های پایین؛ رابط کاربری غیر استاندارد و کیفیت ساخت ارزان رنج می‌برند. در ادامه مهمترین مواردی که باید در هنگام خرید دوربین امنیتی مورد بررسی قرار دهید آورده شده است.

خرید دوربین امنیتی داخلی یا خارجی؟

دوربین امنیتی بی سیم معمولا برای استفاده در فضاهای داخلی طراحی شده اند. با این وجود تعداد انگشت شماری دوربین امنیتی بی سیم برای فضاهای باز طراحی شده‌اند که در مقابل باران و پاشش آب مقاوم هستند.

خرید دوربین امنیتی بی سیم یا با سیم؟

دوربین‌های نظارتی بی سیم لزوما بی سیم نیستند؛ اصطلاح بی سیم به معنای اتصال بی سیم به شبکه وای فای شماست. اکثر دوربین‌های امنیتی بی سیم به شبکه برق متصل هستند که در چندین مدل؛ در صورت خرابی اتصالات برق از باتری پشتیبان استفاده می‌شود. با این وجود دوربین‌های امنیتی باسیم و بدون سیم وجود دارد که استفاده راحت تری دارند چون نیازی به نزدیک بودن به منبع تغذیه ندارند. اما بخاطر داشته باشید که این بدان معناست که در صورت یکبار مصرف بودن باتری‌ها باید هزینه‌های دیگری برای خرید باتری صرف کنید.

انواع ذخیره سازی فیلم (ذخیره سازی ابری در مقابل ذخیره سازی داخلی)

یکی از مهمترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که آیا ترجیح می‌دهید دوربین با فضای ذخیره سازی ابری داشته باشید یا حافظه داخلی.

فضای ذخیره سازی آنلاین مبتنی بر ابر به شما این امکان را می‌دهد تا فیلم‌ها و تصاویر ضبط شده خود را به صورت از راه دور و آنلاین ذخیره کنید و از طریق وب و هر دستگاهی که دارید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. فضای ذخیره سازی آنلاین همچنین به این معناست که دیگر نباید نگران از دست دادن اطلاعات کارت حافظه خود باشید و حتی اگر دستگاه شما به سرقت رفته باشد هنوز فیلم‌های خود را در اختیار دارید. از طرف دیگر برخی نگرانی‌ها در مورد حریم خصوصی وجود دارد, به دلیل این که داده‌های شما به صورت آنلاین انتقال و نگهداری می‌شود نگرانی هایی در مورد ذخیره سازی مبتنی بر ابر وجود دارد.

اکثر دوربین‌های امنیتی بی سیم از یک سیستم ذخیره سازی مبتنی بر ابر استفاده می‌کنند؛ اما سطح فضای ذخیره سازی رایگان متفاوت است و برخی از گزینه‌ها اصلا فضای رایگان را ارائه نمی‌دهند. میزان ذخیره سازی رایگان را بررسی کنید؛ چونکه فضای ذخیره سازی ابری بیشتر می‌توانید هزینه‌های ماهیانه بیشتری را برای شما داشته باشد.

حافظه داخلی در برهی از دوربین‌های امنیتی در دسترسی است و فیلم‌ها و تصاویر به جای اینکه در محیط ابر ذخیره شود در کارت حافظه شما نگهداری می‌شود. این بدان معناست که شما می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید چون دیگر برای نگهداری اطلاعات خود رد محیط ابر به اشتراک نیاز ندارید.

شما می‌توانید کارت‌های حافظه را با ظرفیت ذخیره سازی متنوع خریداری کنید؛ بنابراین می‌توانید قبل از تعویض یا پاکسازی کارت؛ مقدار معقولی از اطلاعات را ضبط کنید. به خاطر این که فیلم‌های ضبط شده شما به صورت آنلاین ذخیره نمی‌شوند حریم خصوصی شما تا حدی حفظ می‌شود اما اگر کسی دوربین شما را سرقت کند می‌تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.

سازگاری با سایر محصولات هوشمند

علاوه بر اتصال دوربین‌های امنیتی بی سیم به دستگاه‌ها شما به منظور مدیریت و مشاهده تصاویر؛ برخی از دوربین‌های امنیتی بی سیم با سایر دستگاه‌های خانه هوشمند شما مانند لامپ‌های هوشمند؛ توزیع کننده غذای حیوانات خانگی؛ زنگ درب؛ سایر سیستم‌های امنیتی خانه هوشمند و غیره سازگار هستند.

با اتصال بیشتر لوازم خانگی به اینترنت (مانند یخچال و ترموستات)؛ یک هاب خانگی هوشمند راهی برای متمرکز کردن کنترل همه این دستگاه‌ها می‌باشد. این هاب‌ها به شما این امکان را می‌دهند که با کشیدن انگشت خود روی برنامه گوشی همراه خود و یا حتی استفاده از فرامین صوتی؛ چندین دستگاه را خاموش یا روشن کنید. به طور مثال دوربین‌های Nest و Arlo با الکسای آمازون سازگار هستند.

ویژگی هایی که باید در یک دوربین امنیتی بی سیم جستجو کنید

دید در شب

یک دوربین امنیتی بی سیم خوب باید از حالت دید در شب پشتیبانی کند تا سوژه‌ها را حتی در نور کم تشخیص دهد. برای دید در شب؛ اکثر دستگاه‌ها از چراغ‌های LED یا مادون قرمز یا ترکیبی از این دو استفاده می‌کنند.

ضبط فیلم با کیفیت بالا

این مهمترین عاملی است که باید یک دوربین امنیتی داشته باشد ، خصوصاً اگر می‌خواهید شخصی را شناسایی کنید. تمام دوربین‌های امنیتی بی سیم از حداقل رزولوشن 720×1920 پیکسل  پشتیبانی می‌کنند. وضوح بالاتر به طور کلی به معنای فیلم با کیفیت بالاتر است، اگرچه 720p  معمولاً به طور واضوح می‌تواند چهره‌ها را ترسیم کند. در حالت ایده آل ، شما می‌خواهید بهترین وضوح تصویر ممکن را داشته باشید؛ بنابراین تصاویر واضح تر و راحت تر دیده می‌شوند.

ضبط صدای یک طرفه یا دو طرفه

اگر می‌خواهید بفهمید در خانه شما چه می‌گذرد (خواه صدای ضربه به در باشد یا سگی که در بیرون در حال پارس کردن است) به دنبال یک دوربین امنیتی بی سیم با ضبط صدای یک طرفه باشید. اگر دوست دارید بتوانید با افراد یا حیوانات خانه خود ارتباط برقرار کنید، به عنوان مثال به فرزندان خود بگویید که مشق شب را انجام دهند یا به حیوان خانگی تان بگویی که  از مبل پایین بیاید دوربین بی سیم با قابلیت ضبط صدای دو طرفه را خریداری کنید.

تشخیص حرکت

دوربین‌های امنیتی بی سیم دارای قابلیت تشخیص حرکت؛ با کوچکترین حرکت و جابجایی شروع به ضبط می‌کنند. برخی از طریق گوشی یا از طریق ایمیل به برنامه هشدار می‌دهند. یکی از ویژگی‌های مفید که باید مراقب آن باشید، توانایی تنظیم یک برنامه زمانی است تا زمانی که از خانه خارج می‌شوید هشدارهای حرکت را به شما اطلاع دهد.

برنامه کاربر پسند

اکثر برنامه‌های دوربین امنیتی بی سیم با iOS و Android سازگار هستند، اما بررسی کنید که آیا این برنامه با دستگاه شما کار می‌کند. یک رابط کاربری ساده، پخش مستقیم فیلم یا مشاهده ضبط‌ها را آسان می‌کند. قبل از خرید دوربین امنیتی بی سیم، بررسی کنید که آیا همه ویژگی‌های برنامه، مانند تنظیم برنامه یا اشتراک گذاری فیلم، به صورت استاندارد ارائه می‌شود یا اینکه برای باز کردن قفل عملکرد کامل، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

کدام مارک‌ها و برندها دوربین‌های امنیتی بی سیم را تولید می‌کنند؟

برندهای زیادی را می‌توانید در بازار فعال امروزی پیدا کنید. برخی از محبوبترین برندها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Nest در زمینه محصولات هوشمند خانگی تخصص دارد. این برند علاوه بر ساخت انواع دوربین‌های امنیتی داخلی و خارجی، زنگ خانه هوشمند Nest Hello و همچنین ترموستات و هشدار دهنده‌های دود و مونوکسید کربن را تولید می‌کند.
  • Arlo  که قبلا زیر مجموعه ای از Netgear بود ، اکنون یک شرکت مستقل است که بسیاری از محصولات خانگی  از جمله دوربین امنیتی بی سیم داخلی و بی سیم خارجی را تولید می‌کند.
  • Hive طیف وسیعی از محصولات از جمله دوربین‌های امنیتی بی سیم داخلی و خارجی را تولید می‌کند. همچنین هاب خانه هوشمند Hive Hub  را تولید می‌کند که به شما امکان می‌دهد همه محصولات هوشمند Hive  را در یک مکان متصل و مدیریت کنید.
  • اگرچه احتمالاً این برند را به عنوان تولید کننده گوشی‌های هوشمند می‌شناسید، Motorola دارای یکسری دوربین امنیتی است که توسط Binatone ساخته شده است. این دوربین‌ها بسیار مقرون به صرفه تر هستند.
  • Netamo یک شرکت نسبتاً جدید است و محصولات متصل به خانه را تولید می‌کند. این برند چندین محصول امنیتی از جمله دوربین‌های امنیتی بی سیم داخلی و خارجی و سایر موارد مانند آژیرهای داخلی هوشمند، سنسورها و دزدگیرهای دود را به بازار عرضه کرده است.
  • علاوه بر ارائه انواع لوازم جانبی محاسباتی، Logitech  همچنین دوربین امنیتی خانگی Circle 2 را تولید می‌کند که با طیف وسیعی از هاب‌های هوشمند از جمله Amazon Alexa ، Apple HomeKit  و Google Assistant  سازگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.