یک کیت شبکه مشی با پوشش وایرلس خوب، قیمت عالی و قابلیت‌های قوی

ما در این مقاله به نقد و بررسی روتر مش وای فای تی پی لینک مدل Deco M5 می‌پردازیم. تی پی لینک به خاطر روترهای وایرلس بسیار خوبی که ارائه می‌دهد در صدر لیست روترهای بیسیم قرار می‌گیرد، اما با داشتن بکه مش شما می‌توانید پوشش وای فایی که در حال حاضر دارید را بهبود ببخشید.

TP-Link Deco اولین شبکه مش این شرکت است و دقیقا مانند Google Wi-Fi و BT Whole Home Wi-Fi هدف آن بهبود پوشش بی سیم در اطراف خانه شما است که با استفاده از واحد مختلف سیگنال‌های وایرلس را بهبود می‌بخشد.

این کیت شامل سه گره می‌باشد که یک واحد بیشتر از BT و تعداد گره مشابه با کیت Google Wi-Fi است و تا حد زیادی به همان روش کار می‌کند. با استفاده از یکی از پورت‌های اترنت روتر خود می‌توانید شبکه وای فای خود را گسترش دهید. روتر مش وای فای تی پی لینک مدل Deco M5 در واقع ارزش خرید دارد و نسبت به Google Wi-Fi که دارای دو گره و قیمت مشابهی است ارزش خرید بیشتری دارد.

  • بیشتر بخوانید: نقد و بررسی مودم روتر تی پی لینک مدل TP-Link TD-W8961N

البته بخاطر داشته باشید که با خرید محصول تی پی لینک می‌توانید تا سه سال اشتراک آنتی ویروس Trend Micro را دریافت کنید که هر دستگاه متصل شده به شبکه شما را تحت پوشش قرار می‌دهد.

نقد و بررسی روتر مش وای فای تی پی لینک مدل Deco M5

نقد و بررسی روتر مش TP-Link Deco M5 از نظر طراحی، قابلیت‌ها و سادگی استفاده

Deco نسبت به روتر وایرلس شما جذاب تر است. هر گره دارای شکل گرد است و در قسمت‌های مختلف چراغ‌های LED نشانده وضعیت وجود دارد که وضعیت هر دستگاه را نشان می‌دهد. مانند Google Wifi هر باکس مجهز به یک جفت پورت اترنت گیگابیت و یک پورت USB Type-C (برای اتصال آداپتور برق) می‌باشد.

تنظیم و راه اندازی و نگهداری روتر مش از طریق اپلیکیشن TP-Link Deco انجام می‌شود و راه اندازی و استفاده ساده ای دارد. طبق معمول نصب و راه اندازی سیستم‌های مش در عرض چند دقیقه طول می‌کشد و این بخاطر این است که هر باکس دارای اتصال بلوتوث است، بنابراین لازم نیست هر بار که می‌خواهید یک گره به شبکه اضافه کنید پسورد و کلمه عبور خود را وارد کنید.

البته برای مدیریت و راه اندازی این سیستم نیاز است که به سیستم ابری TP-Link متصل شوید که ممکن است پیامده هایی برای حفظ حریم خصوصی داشته باشد.Deco M5 دارای چهار آنتن داخلی است و از فناوری MIMO برای به حداکثر رساندن سرعت 400 مگابیت در ثانیه در باند 2.4 گیگاهرتز و 867 مگابیت در ثانیه در باند 5 گیگاهرتزی است که نشان می‌دهد این سیستم نسبت به سیتم وای فای BT Whole Home کندتر است و این بدان علت است که BT Whole Home اتصال سه بانده را ارائه می‌دهد.

نقد و بررسی روتر مش وای فای تی پی لینک مدل Deco M5

در مورد قابلیت‌های استفاده و قابلیت‌های نرم افزاری، Deco M5 در مقایسه با روترهای وایرلس سنتی بسیار ساده است اما در مقایسه با اکثر سیستم‌های مش بسیار عالی است. همانطور که در بالا اشاره کردیم شما می‌توانید از 3 سال انتی ویروس تحت پوشش Trend Micro استفاده کنید. روتر دکو ام 5 تمام دستگاه‌های شما را در حالی که به شبکه وصل شده‌اند را تحت پوشش قرار می‌دهد. این برنامه همچنین به شما اجازه فیلتر مبتنی بر محتوا را می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد تا استفاده از ترافیک را برای کاربردهای خاص اولویت بندی کنید.

نقد و بررسی روتر مش TP-Link Deco M5 از نظر عملکرد

ما روتر TP-Link Deco M5 را در خانه نصب کردیم و با استفاده از برنامه کامند لاین iperf3 برد نزدیک و دور را اندازه گیری کردیم. همانطور که از نمودار عملکرد زیر نشان داده شده است Deco M5 سیگنال وای فای قوی را اجرا می‌کند. سرعت این دستگاه در محدوده نزدیک 68 مگابایت در ثانیه است در حالی که با استفاده از دو گره و سه گره و در محدوده‌های دو سرعت به ترتیب منفی 33.7 مگابایت در ثانیه و 21.8 مگابایت در ثانیه را ارائه می‌دهد.

نقد و بررسی روتر مش وای فای تی پی لینک مدل Deco M5

رای نهایی در مورد روتر مش وای فای تی پی لینک مدل Deco M5

به طور خلاصه، TP-Link Deco M5 سطح پایین بازار شبکه مش را مورد هدف قرار داده است. این سیستم مش با قیمت مقرون به صرفه ای که دارد 3 گره را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و شامل کنترل‌های QoS عالی و آنتی ویروس مبتنی بر شبکه می‌باشد. Deco M5 رقیب سر سختی برای Google Wi-Fi و سیستم BT Whole Home WiFi می‌باشد.

مزایا

  • پوشش قوی
  • سرعت محدوده دور خوب
  • قیمت مناسب

معایب

  • عملکرد محدودع نزدیک می‌توانست بهتر باشد.

در صورتی که تمایل به خرید این محصول از نارستان دارید کافیست روتر مش وای فای تی پی لینک مدل Deco M5 Whole Home را کلیک کنید.