آیا با بهترین سوئیچ‌های D-Link سال 2020 آشنایی دارید؟ انواع سوئیچ ها را می‌توان در بازار یافت که برای خرید توسط سازنده‌های مختلف عرضه شده اند. هر یک از آن‌ها هم سعی نموده‌اند تا با استفاده از فناوری‌های نوین سرعت بالاتری را برای اتصال به شبکه فراهم نمایند. در این میان سوئیچ‌های D-Link از جمله سوئیچ هایی است که در بازار خریداران بسیاری برای آن پیدا می‌شود. دلیل ان هم امکان استفاده از مشخصه‌های هوشمند این سوئیچ‌ها و پشتیبانی از استاندارد‌های روز می‌باشد.

اگر نگاهی به کیفیت و پهنای باند مورد نیاز برای استفاده از اینترنت بیندازید خواهید دید که هر روز بیش از روز قبل نیاز به داشتن پهنای باند بالا در شبکه می‌باشد. برای همین هم سوئیچ‌ها باید توان پشتیبانی از این سرعت‌های بالا در انتقال داده را دارا باشند و با توجه به این که ما به طور روز افزون نیاز به سوئیچ هایی با سرعت بیشتر داریم، محصولات مختلف ارائه شده توسط D-Link هم باید خود را با این نیازمندی‌ها همگام کنند تا بتوانند مشتری‌های خود را در بازار حفظ کنند.

انواع سوئیچ D-Link برای استفاده در مشاغل مختلف به عنوان راه حل هایی برای بهبود کیفیت شبکه قابل استفاده هستند. این سوئیچ‌ها که برای استفاده در کاربردهای در مقیاس کوچک و متوسط طراحی شده اند، به منظور توانا کردن شرکت‌ها در ارتباط بهتر با شبکه‌های مختلف ارتباطی و بستر اینترنت، از فناوری‌های به روز استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ تا از بهترین و پر فروش ترین سوئیچ‌های شبکه TP-Link برای کسب و کار شما

با توجه به چالش‌های بسیاری که در برابر کاربران و سازنده‌ها با توجه به افزایش ارتباطات بی سیم و در جهت ارتقای امنیت شبکه به وجود امده است، انواع سوئیچ D-Link نیز باید خود را برای رفع این چالش‌ها و بر آورده کردن این نیازها اماده کنند. با تلاش هایی که شرکت سازنده ی سوئیچ‌های دی لینک انجام داده است، امروزه تعداد زیادی از این سوئیچ‌ها دارای امنیت و قابلیت اطمینان زیادی هستند و شما می‌توانید هر یک از مدل‌های جدید سوئیچ D-Link را انتخاب کرده و از آن در شبکه با توجه به نیاز خود بهره ببرید. اما به طور حتم تعدادی از سوئیچ‌ها با توجه به قیمت و قابلیت‌های خود برای استفاده در اولویت قرار دارند.  

ما در این متن 5 سوئیچ D-Link برتر را برای شما معرفی نموده ایم که برای استفاده در کاربردهای دارای مقیاس کوچک و یا متوسط در شرکت‌ها و مشاغل مختلف مناسب هستند. امکان استفاده از این سوئیچ‌ها با توجه به تعداد پورت‌های ان‌ها در مکان‌های مختلف و در شرکت‌ها وجود دارد و می‌توان این سوئیچ‌ها را در مدارس، دانشگاه ها، بیمارستان‌ها و مراکز دولتی نیز مورد استفاده قرار داد:

5. سوئیچ D-Link DGS- 1100-08P

سوئیچ D-Link DGS-100-08P که در در ابتدای این متن برای شما در این بخش معرفی می‌شود دارای 8 پورت است. با دارا بودن 8 پورت می‌توان گفت که این سوئیچ توانسته است راه حلی مناسب را برای بهبود کیفیت شبکه ارتباط در کاربردهایی که نیاز به پورت زیادی برای استفاده در شبکه نمی‌باشد فراهم می‌کند. این سوئیچ هوشمند گیگابیتی می‌تواند با 8 پورت POE خود در SOHO‌ها و مشاغل و شرکت‌های کوچک تا متوسط مورد استفاده قرار گیرد. برای ادارات و شعبه‌های کوچک آن‌ها نیز استفاده از این سوئیچ گزینه ی مناسبی می‌باشد تا بتوان هر چه بهتر به مدیریت شبکه پرداخت.

معرفی 5 تا از بهترین سوئیچ‌های D-Link در سال 2020

مشخصه ها:

 • این سوئیچ دارای پورت هایی دارای سرعت بالایی می‌باشد که می‌توانند از فناوری اترنت گیگابیتی (gigabit Ethernet) پشتیبانی و شبکه ای از سیستم‌ها را در مقیاس کوچک پیاده سازی کند. این سوئیچ در حالی که توان پشتیبانی از سرعت بالای گیگابیتی را دارد، در عین حال با فناوری‌های گذشته اترنت که دارای سرعت کمتری بودند نیز هم خوانی دارد. به همین دلیل می‌توان از آن برای ارتباط کامپیوترها و تجهیزات قدیمی تر به شبکه استفاده نمود.
 • مشخصه‌های سوئیچ D-Link گرین یا سبز (D-Link Green features) که نو اورانه بوده و برای صرفه جویی در مصرف توان از شبکه استفاده شده اند، به شما کمک می‌کنند تا انرژی را بدون تاثیر بر روی عملکرد سوئیچ ذخیره کنید. با این کار این مدل‌ها می‌توانند روی هزینه‌های اجرایی استفاده از سوئیچ‌ها تاثیر گذاشته و از محیط زیست هم محافظت کنند.
 • این سوئیچ‌های پر قدرت می‌توانند با عملکرد بهتر خود در کنار سرعت بالا، به مدیریت شبکه با یک رابط مدیریت وب (web management interface) پرداخته و یا از ابزار همیار شبکه ی سوئیچ دی لینک (d-link network assistant utility) برای عملکرد بهتر آن استفاده کنند.

4. سوئیچ شبکه D-link DES-1210-28p

این سوئیچ بر خلاف مدلی که در بخش قبل گفته شد دارای پورت‌های بیشتری می‌باشد. دی لینک در این سوئیچ دارای 24 پورت اترنت هوشمند POE با 4 پورت اترنت گیگا بیتی می‌باشد که شامل 2 COMBO SFP است. این اولین سوئیچ POE در این جا است که در سری سوم اترنت سریع هوشمند یا (fast Ethernet smart iii series) قرار دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سوئیچ PoE و نکاتی که باید بدانید!

معرفی 5 تا از بهترین سوئیچ‌های D-Link در سال 2020

مشخصه‌های سوئیچ:

 • این سوئیچ به راحتی با استفاده از یک رابط وب قابل پیکر بندی می‌باشد.
 • دارای توانایی پشتیبانی از استاندارد جدید 802.3at POE+ برای فراهم نمودن توان بیشتر برای کاربردهای ارتباطی می‌باشد.
 • این محصول برای سوئیچ خودکار دیوایس‌های POE، و خاموش کردن آن‌ها از TIME – BASED POE استفاده می‌کند.
 • می تواند برای تشخیص مشکل اتصال در شبکه و رفع آن از ساز وکار تشخیص کابل (CABLE diagnostics function) پشتیبانی و از ان برای رفع مشکل در شبکه استفاده کند.
 • این سوئیچ برای استفاده از فناوری IP telephony از فناوری autovoice VLAN استفاده می‌کند.
 • برای ارتقای امنیت و محدود کردن دسترسی به شبکه از فناوری FIREWALL-LIKE ACL استفاده می‌کند.

3. سوئیچ دی لینک DGS-1210-28P

این سوئیچ هوشمند برای مدیریت شبکه مناسب بوده و دارای پورت‌های بیشتری از مدل‌های ذکر شده در بخش‌های قبل می‌باشد. این مدل دارای 28 پورت گیگا بیتی می‌باشد و شامل 4 پورت SFP برای فراهم نمودن مدیریت پیشرفته، در کنار ارتقای امنیت بوده، و به خوبی می‌تواند عملکرد را در کنار مقیاس پذیری در شبکه‌ها فراهم نموده و ارتقای ارتباط پذیری را با گسترش شبکه به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مقایسه سوئیچ PoE و سوئیچ PoE Plus – کدام یک را باید انتخاب کنیم؟

معرفی 5 تا از بهترین سوئیچ‌های D-Link در سال 2020

مشخصه ها:

 • در این سوئیچ 28 پورته، لیست کنترل دسترسی (access control list) می‌تواند به امنیت بیشتر شبکه کمک کند.
 • Safeguard engine از مشخصه هایی است که در این سوئیچ می‌تواند پردازنده را از broadcast/ multicast/ unicast flooding در امان نگه دارد.
 • این محصول برای امنیت پورت‌ها از 64 MAC در هر پورت پشتیبانی می‌کند.
 • ARP Spoofing Prevention

2. سوئیچ شبکه D-Link DGS – 1008P

در کنار سوئیچ هایی که در بالا با پورت‌های متفاوت معرفی شد، در این بخش یک سوئیچ 8 پورت دیگر را داریم که می‌توانید با بررسی و مقایسه ی ان با دیگر سوئیچ‌ها ان را انتخاب کنید. این سوئیچ دسکتاپ گیگا بیتی POE دارای 8 پورت است و راه حلی کم هزینه برای استفاده در کاربردهایی است که نیاز به سوئیچی کوچک یا متوسط می‌باشد. استفاده کننده‌ها می‌توانند از مشخصه‌های فناوری POE با این سوئیچ بهره ببرند. این فناوری به کاربر‌ها این اجازه را می‌دهد تا از این دیوایس مانند نقاط دسترسی بی سیم استفاده کنند. به گونه ای که می‌توان با بهره بردن از ان، دوربین‌های شبکه یا تلفن‌های IP را به طور مستقیم با استفاده از کابل‌های شبکه داشت.

معرفی 5 تا از بهترین سوئیچ‌های D-Link در سال 2020

مشخصه‌های سودیچ:

 • این مدل هم می‌تواند از سرعت بالای گیگا بیتی در اتصال به شبکه بهره ببرد.
 • با توجه به این که این مدل بدون فن است، می‌تواند بدون صدا کارکند و این کارکرد بی صدا است که به راحتی استفاده از آن را در هر محیطی ممکن می‌کند.
 • این مدل دارای ساز وکار مناسب برای پیشگیری از بار زیاد (Overload) در زمان استفاده از فناوری POE می‌باشد که می‌تواند از سوئیچ و ابزار POE متصل به آن به طور هم زمان محافظت کند.
 • این محصول دارای ساز و کاری مناسب برای رفع مشکلات در اتصالات سوئیچ با استفاده از فناوری‌های هوشمند مدیریت سوئیچ می‌باشد.
 • فناوری اترنت سبز (GREEN ETHERNET TECH) در این محصول به کار گرفته شده است که می‌تواند منجر به مصرف کمتر انرژی و توان مصرفی شده و در عین حال طول عمر محصول را افزایش دهد.

1.سوئیچ D-Link DGS-1100-24P

آخرین سوئیچی که در این جا معرفی می‌شود یک سوئیچ 24 پورت می‌باشد. این سوئیچ هوشمند که دارای 24 پورت پر سرعت اترنت گیگابیتی می‌باشد، می‌تواند به خوبی بسیاری از نیازهای شرکت‌ها را در مقیاس متوسط بر طرف کند. از این پورت‌ها 12 تای آن‌ها پورت‌های POE می‌باشند و می‌توانند راه حلی قابل دست یافتنی برای SOHO‌ها و برای کسب و کارهای کوچک و متوسط باشند.

بیشتر بخوانید: چرا به یک سوئیچ مدیریتی ۸ پورت PoE احتیاج داریم؟

می توان در شرکت‌ها نیز از این سوئیچ به خوبی بهره مند شد و از پورت‌های متعدد آن برای اتصال گسترده تری به شبکه استفاده نمود. در شعبه‌های ادارات می‌توان از این سوئیچ‌ها به منظور اتصال سیستم‌ها بهره مند شده و شبکه ای پربازده را در هر زمانی با قابلیت‌های بیشتر داشت. در کنار دارا بودن پورت‌های بیشتر، مدیریت این سوئیچ هم آسان است و می‌توان به خوبی از مشخصه‌های هوشمند آن برای این کار بهره برد.

معرفی 5 تا از بهترین سوئیچ‌های D-Link در سال 2020

مشخصه‌های سوئیچ:

 • دارای توانایی تشخیص وضعیت لینک
 • این سوئیچ سازگار با استاندارد IEEE 802.3Aaz می‌باشد . می‌تواند از فناوری‌های زیر نیز در زمان استفاده بهره ببرد.
 • Time – based POE
 • IGMP Snooping
 • ·        802.1Q VLAN
 • PORT BASED VLAN
 • ·        802.1p
 • Survelliance VLAN
 • VOICE VLAN

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، این مدل می‌تواند به خوبی موفق به کنترل پهنای باند مورد استفاده در شبکه شود. هم چنین توان تشخیص Loopback در شبکه را دارد و می‌تواند در زمان استفاده با Cable diagnostics یا تشخیص کابل به ارتقای کیفیت اتصال پذیری در شبکه کمک کند.

سخن پایانی

در این جا ما مرور خود را بر چند عدد از بهترین سوئیچ‌های دی لینک در سال 2020 به پایان می‌رسانیم. می‌توانید هر یک از این مدل‌ها را که توسط شرکت دی لینک به بازار عرضه شده‌اند با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. برای کاربرد هایی که نیاز به پورت‌های کمتری می‌باشد توصیه می‌شود تا از سوئیچ‌های دی لینک که دارای پورت‌های کمتری هستند استفاده کنید. می‌توانید با توجه به قابلیت اطمینان و سرعت بالا از آن‌ها به خوبی استفاده کنید و در کنار ان در هزینه‌های خود صرفه جویی نمایید. برای کاربرد‌های دیگر هم با استفاده از سوئیچ‌های دارای پورت‌های بیشتر مانند سوئیچ‌های دارای 24 پورت یا 28 پورت دی لینک شبکه ای گسترده تر را مدیریت نمایید. با این مدل‌ها  علاوه بر امکان استفاده از سرعت اترنت بالای گیگابیتی می‌توانید پورت‌های بیشتری داشته و شبکه ی بزرگ تری را با بهره بردن از مشخصه‌های هوشمند آن‌ها مدیریت نمایید.