ما در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب و خرید بهترین سوئیچ‌های PoE برای دوربین های  IP رابه شما آموزش دهیم. هر از چند گاهی برخی از مشتریان از ما سوال می‌کنند که چگونه یک سوئیچ PoE را برای دوربین‌های IP خود انتخاب و خریداری کنند. سوالات همیشه به این صورت است :

  • چگونه می‌توان سوئیچ PoE را برای دوربین‌های IP که دارم انتخاب کنم؟
  • آیا برای دوربین‌های امنیتی IP باید به دنبال سوئیچ شبکه گیگابیت PoE باشم؟
  • برای تعداد بالای 4 دوربین IP کدام سوئیچ PoE را پیشنهاد می‌کنید؟

بنابراین امروز برخی از نکاتی که خرید بهترین سوئیچ‌های PoE برای دوربین‌های IP باید در نظر داشته باشید را بیان می‌کنیم و به کشتریانمان کمک می‌کنیم تا یک سوئیچ مناسب، قابل اعتماد PoE را برای دوربین‌های IP انتخاب کنند.

سوئیچ PoE برای دوربین‌های IP

یک سوئیچ PoE خیلی ساده منبع انرژی و اتصالات دیتا را از طریق یک کابل شبکه / کابل اترنت (Cat 5, Cate 5e یا Cat 6) به دوربین‌های IP اترنت انتقال می‌دهند و این درست مانند اینجکتور PoE است که به طور عادی برق و اتصال شبکه را فراهم می‌آورد. یک سوئیچ PoE معمولا دارای پورت‌های مختلفی برای پشتیبانی از بیش از دو دوربین IP است.

این بدان معناست که سوئیچ PoE برای کلیه دستگاه‌های PoE از جمله دوربین‌های IP، کامپیوتر، تلفن VoIP و سایر دستگاه‌های دارای شبکه قدرت را فراهم می‌آورد. سوال این است که چگونه بهترین سوئیچ PoE را برای دوربین‌های IP خود انتخاب و خریداری کنیم؟

نحوه انتخاب بهترین سوئیچ ای PoE برای دوربین‌های IP

برای انتخاب یک سوئیچ PoE مناسب و قابل اعتماد برای دوربین‌های امنیتی IP خود چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید در ادامه در مورد هر کدام از این فاکتورها بیشتر بحث خواهیم کرد:

فاکتور 1 – برق مصرفی دوربین PoE IP

یک سوئیچ PoE نه تنها دارای اتصال به شبکه است بلکه دوربین‌های IP منبع انرژی را برای تامین برق دوربین‌های IP تامین می‌کند. با این حال برق مصرفی دوربین‌های IP متفاوت است. برخی از آنها مانند دوربین PTZ IP cameras RLC-423 می‌توانند تا 20 وات برق مصرف کنند در حالی که برخی از مدل‌های دیگر به اندازه 3 یا 4 وات مصرف دارند.

بنابراین یک سوئیچ PoE باید قادر به تامین انرژی مورد نیاز انواع مختلف دوربین‌های IP از طریق کابل‌های Cat 5 یا Cat 6 باشد. به طور کلی دو نوع استاندارد PoE وجود دارد، از نظر تئوری استاندارد PoE یا IEEE802.3af می‌تواند حداکثر 15.4 وات برق DC را در هر پورت ارائه دهد.

اما به صورت عملی تنها 12.95 وات برای دوربین‌های IP و سایر دستگاههای PoE در دسترس خواهد بود و این به علت از دست رفتن برق در کابل‌های شبکه می‌باشد. به طور مشابه استاندارد IEEE802.3at یا PoE+ می‌تواند حداکثر 30 وات را برای هر پورت ارائه دهد در حالی که 25.5 وات به صورت عملی برای دستگاه‌های شبکه شده وجود دارد. شما باید یک سوئیچ PoE را متناسب با نیازی که دارید انتخاب کنید.

فاکتور 2 – حداکثر منبع انرژی بهترین سوئیچ‌های PoE

در ضمن حداکثر منبع انرژی سوئیچ PoE نیز مهم می‌باشد. اگر حداکثر منبع انرژی تمام دوربین‌های شما از قدرت سوئیچ PoE تجاوز کند پس سوئیچ PoE نمی‌تواند انرژی مورد نیاز را برای تمام دوربین‌های IP شما را فراهم آورد (مخصوصا دوربین‌های PTZ). منبع انرژی نامناسب برای دوربین‌های IP یکی از عامل‌های مهم عملکرد ضعیف دوربین IP و از دست دادن ویدیو می‌باشد.

گفته می‌شود که هنگام خرید سوئیچ PoE برای دوربین‌های IP مهم است که یک سوئیچ PoE با قدرت بیشتر را انتخاب کنید و یا تعداد دوربین‌های PTZ IP متصل شده به سوئیچ PoE را کاهش دهید چونکه دوربین‌های PTZ نسبت به سایر دوربین‌های IP انرژی بیشتری مصرف می‌کنند.

فاکتور 3 – ولتاژ منبع انرژی بهترین سوئیچ‌های PoE

بسیاری از دوربین‌های امنیتی 12 ولت یا 24 ولتی هستند اگر ولتاژ برق مناسبی تامین نشود دوربین‌های IP کار نمی‌کنند و یا اورلود می‌شوند. به عنوان مثال دوربین امنتی 12 ولتی IP با منبع انرژی 24 ولت ( یا برعکس) باعث می‌شود که دوربین‌های IP بسوزند.

تامین مقدار مناسب انرژی برای دوربین‌های PoE IP یکی از مهمترین ویژگی هایی است که هنگام بررسی سوئیچ PoE برای دوربین‌های IP باید در نظر داشته باشید و همچنین باید قابلیت تنظیم خودکار ولتاژ بر این اساس وجود داشته باشد. به عنوان مثال یک سوئیچ PoE سازگار با استاندارد 802.3af قادر به تطبیق انرژی دوربین‌های امنیتی IP شما می‌باشد به طور مثال سوئیچ GS308P PoE با IEEE 802.3af سازگار است.

نحوه انتخاب و خرید بهترین سوئیچ‌های PoE برای دوربین‌های IP

فاکتور 4 – تعداد پورت بهترین سوئیچ‌های PoE

اگر به دنبال سوئیچ PoE برای بیشتر از 4 دوربین هستید باید تعداد پورت‌ها را بررسی کنید به طور مثال سوئیچ PoE با 8، 16، 24 و یا 48 پورت وجود دارد. تعداد پورت‌ها به نیاز شما و همچنین میزان مصرف انرژی کلی دوربین‌های IP بستگی دارد.

به عنوان مثال یک سوئیچ 24 پورت PoE با منبع انرژی 370 وات می‌تواند انرژی 24 دوربین IP سازگار با IEEE802.3af را تامین کند (15.4 وات برای هر پورت) در حالی که این سوئیچ می‌تواند انرژی تنها 12 دوربین IP سازگار با استاندارد IEEE802.3at را تامین کند (30 وات در هر پورت).

فاکتور 5 – سوئیچ PoE گیگابایتی، آری یا خیر؟

همانطور که قبلا ذکر شد یک سوئیچ PoE نه تنها منبع انرژی را برای دوربین‌های IP فراهم می‌کند بلکه اتصال شبکه را ایجاد می‌کند. یک سوئیچ گیگابیت در مقایسه با سوئیچ‌های 10/100 مگابیت در ثانیه ای یک سر و گردن بالا تر است چون وقتی شما 4 دوربین IP PoE را به سایر دستگاه‌های وصل شده به سوئیچ اضافه می‌کنید تگنا ایجاد نمی‌کنند.

فاکتور 6 – سوئیچ PoE مدیریتی یا غیرمدیریتی؟

همانطور که در مقاله قبلی اشاره کردیم تفاوت اصلی سوئیج مدیریتی و غیرمدیریتی در برچسب قیمت، قابلیت تنظیم و عملکرد نهفته شده است. سوئیچ‌های PoE غیرمدیریتی ارزان تر هستند و نیازی به تنظیم ندارند و برای افراد مبتدی مناسب است این در حالی است که سوئیچ‌های PoE مدیریتی به شما اجازه می‌دهد تا پروتکل‌های شبکه را تنظیم کنید و برای افراد حرفه ای مناسب تر می‌باشد.