بهترین روتر‌های وایرلس گیمینگ 2019

اگر با مسیریابی کابلی و یا هر مساله دیگری که مانع از سیم بندی سیستمان می‌شود به مشکل برخورده‌اید برایتان خبر خوبی داریم. خوشبختانه با روی کار آمدن استاندارد 80211.ac میتوانید از طریق روتر گیمینگ بی سیم (wireless) مشغول بازی شوید. علاوه بر این، جدید ترین پروتکل بی سیم (80211.ac) به لطف قابلیت‌های جدید خود که باعث تقویت عملکرد شده است نسبت به نمونه‌های قبلی خود یعنی 80211.n سرعت بیشتری را ارائه می‌دهد.

این خبر برای آن دسته از افرادی که در گذشته قصد امتحان کردن بازی وایرلس را داشته‌اند اما به دلیل اتصال ضعیف بی خیال آن شده‌اند خبر بسیار خوبی است. برای اینکه بفهمیم بهترین روتر بیسیم گیمینگ کدام است مدل‌های برتر موجود در بازار را بررسی کردیم. همچنین نگاهی به قابلیت‌های گیمینگ آنها انداختیم ( همه روتر‌ها این قابلیت‌ها را ندارند) و نهایتا بر اساس آزمایش‌های عملی و نظری مان به یک نتیجه گیری دست یافتیم که در ادامه آن را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

Netgear Nighthawk X6S – بهترین روتر سه بانده برای گیمینگ

مدل سه بانده روتر” نایت هاوک ( شاهین شب) ” ِ معروف از آنجا که یک روتر استاندارد موج دوم 80211.AC است حرف جدیدی برای زدن ندارد چرا که سرعت زیادی دارد، قابل اعتماد است، و استفاده از آن نیز راحت است و خواسته‌های ما از یک روتر بیش از اینها نیست. طراحی براق، آنتن‌های فلیپ-اوت و عملکرد فوق العاده ش ما را جذب خود کرده است.

از قابلیت‌های دیگر این مدل می‌توان به پشتیبانی از DNLA ، جمع آوری پورت در صورتی که بخواهید آن را به ستاپ SOHO گسترش دهید،و همچینین ساپورت دستگاه/آداپتور‌های MU-MIMO اشاره کرد. این مدل برای یک خانه بزرگ و دستگاه‌های زیاد طراحی شده و به همین دلیل متعلق به آن دسته افرادی است که می‌توانند یک اینترنت دو بانده را اشباع کنند.

روتر گیمینگ Netgear Nighthawk X6S

Netgear Nighthawk XR500 Pro  – بهترین روتر دو بانده برای گیمینگ

Netgear Nighthawk XR500 Pro یک روتر حرفه ای گیمینگ است. نایت هاوک XR500 اولین مدلی ست که این کمپانی اختصاصا برای گیمینگ طراحی کرده است و بهترین رابط کاربری را دارد کهتا به حال روی یک روتر DumaOS استفاده کرده ایم .هدف اصلی آن کاهش اتصال به سرور‌های دور به هنگام استفاده از سرویس matchmaking در بازی‌های مانند “Call of Duty” است.

به این معنی که شما می‌توانید به روتر فرمان دهید که از اتصالات دورتر از حد تعیین شده توسط کاربر اجتناب کند. همچنین می‌تواند زمان‌های پینگ به سرور‌های مختلف را به شما نشان دهد حتی اگر خود بازی این کار را نکند. علاوه بر اینها این مدل از سریع ترین روتر هایی ست که بررسی کرده ایم، ظاهر جذابی دارد و تمام قابلیت هایی که می‌توانیم از یک روتر منتخب داشته باشیم – مانند MU-MIMO و کیفیت خدمات – را دارا ست. اگر با کنسول خود به بازی‌های آنلاین مشغولید این مدل بهترین روتری ست که می‌توانید خریداری کنید.

روتر گیمینگ Netgear Nighthawk XR500 Pro

Linksys WRT AC3200 بهترین روتر Gaming اپن سورس

لینکسیس WRT3200ACM یک روتر دوبانده گیمینگ است که واقعا به کار استفاده به روی سیستم عامل‌های اپن سورس می‌آید و دلیل استفاده از WRT در عنوان این مدل به همین خاطر است. امروزه می‌توانید به روتر‌های گیمینگ زیادی به صورت اپن سورس استفاده کنید و به همین خاطر این مدل چندان خاص و تک نیست اما کماکان قابلیت جذابی برای کابران حرفه ای به حساب می‌آید. در بررسی‌های ما به سرعت نت گیر نبود و همچنین برای دستیابی یه سرعت AC3200 باید سخت افزار خاصی داشته باشید. با وجود همه این‌ها این مدل با وجود عملکرد 5G و نرم افزار عالی روی دسکتاپ و موبایل پکیج قدرمتندی است.

روتر گیمینگ Linksys WRT AC3200

Asus AC3100 سریع ترین روتر مخصوص بازی دو بانده

Asus AC3100 بهترین روتر گیمینگ ایسوس می‌باشد و به لطف تکنولوژی جالبی به اسم NitroQAM میتواند تا 25% پهانای باند بیشتری نسبت به دیگر روتر‌های AC1900 ارائه کند. البته اگر از آداپتور سازگار با آن استفاده کنید. در آزمایشات ما باند 5 گیگاهرتزی آن توان مصرفی قابل قبولی ارائه دارد اما از بین دیگر روتر‌ها به جایگاه متوسط دست یافت. با این حال در حالت باند 2.4 گیگاهرتزی از هر روتر دیگری یک سر و گردن بهتر عمل کرد. همچنین دارای قابلیتی است که میتواند دستگاه‌ها و همینطور ترافیک را اولویت بندی کند، نرم افزار فوق العادی خوبی هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل دارد که از آن یک روتر عالی و همه فن حریف می‌سازد.

Asus AC3100 سریع ترین روتر گیمینگ دو بانده