چگونه هنگام بستن درب لپ تاپ از خاموش شدن آن جلوگیری کنیم؟ وقتی که درب لپ تاپ را می‌بندید رفتار پیش فرض برای لپ تاپ‌های ویندوز رفتن به حالت خواب یا Sleep است که به صرقه جویی در انرژی و کاهش مصرف باتری منجر می‌شود با این وجود مواقعی وجود دارد که شما نیاز دارید ویندوز همچنان در پس زمینه به کار خود ادامه دهد، حتی هنگام بستن درب لپ تاپ. در اینجا ما در یک آموزش ساده به سوال چگونه هنگام بستن درب لپ تاپ از خاموش شدن آن جلوگیری کنیم؟ شما پاسخ خواهیم داد.

آموزش روش تنظیم بستن درب لپ تاپ بدون خاموش شدن ویندوز 10

در ویندوز روی بخش اعلانات که در نزدیکی گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش شما است کلیک کنید. در زیر این بخش لیستی از گزینه‌ها وجود دارد که یکی از آنها All Settings است که توسط آیکن چرخ دنده نمایش داده می‌شود، روی این گزینه کلیک کنید.

چگونه هنگام بستن درب لپ تاپ از خاموش شدن آن جلوگیری کنیم؟

یک پنجره جدید باز می‌شود که صفحه تنظیمات ویندوز 10 شما می‌باشد. در این بخش، ویندوز 10 ظاهر و عملکرد برنامه‌های مختلف لپ تاپ شما را کنترل می‌کند. در این صفحه System را کلیک کنید.

چگونه هنگام بستن درب لپ تاپ از خاموش شدن آن جلوگیری کنیم؟

در سمت چپ گزینه هایی برای انتخاب وجود دارد شما باید اسکرول کنید و Power and Sleep را پیدا کنید و آن را کلیک کنید. در سمت راست Additional Power Settings را انتخاب کنید.

چگونه هنگام بستن درب لپ تاپ از خاموش شدن آن جلوگیری کنیم؟

حالا صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که به کنترل پنل شما مربوط می‌شود، در سمت چپ این صفحه شما گزینه هایی را در اختیار خواهید داشت کافیست گزینه Choose what closing the lid does را انتخاب کنید.

Choose what closing the lid does

در صفحه جدید گزینه When I close the lid را مشاهده خواهید کرد که در مقابل آن یک منوی کرکره ای قرار گرفته است و به صورت پیش فرض به Sleep تنظیم شده است.

sleep

در این جا شما باید Do nothing را انتخاب کنید. شما می‌توانید این گزینه را بسته به نیاز خود (هنگام وصل کردن به شارژ یا هنگام کار کردن لپ تاپ) انتخاب کنید. هر دو گزینه در کنار هم در این صفحه لیست شده اند.

پس از انجام تنظیمات لازم، به انتهای صفحه بروید و Save Changes را کلیک کنید. حالا هر وقت که درب لپ تاپ را می‌بندید سیستم عامل و برنامه‌های شما در پس زمینه به کار خود ادامه می‌دهند. با این کار علاوه بر اینکه ویندوز 10 به کار خود ادامه می‌دهد می‌توانید در عمر باتری خود صرفه جویی کنید.