ما در این مقاله شما را با نحوه ریکاوری و بازیابی بازی‌های پاک شده ویندوز 10 آشنا می‌کنیم. همانطور که می‌دانید ویندوز دارای یک سری بازی‌های پیش فرض است که برای چند ثانیه هم که شده می‌تواند شما را سرگرم نگه دارد. حالا ممکن است شما به صورت اتفاقی و ناخواسته فایل این بازی‌ها را به جای فایل دیگر پاک کرده باشید و دیگر بازی‌ها برای شما اجرا نشوند. هنوز بعضی از گیمرها شانس بازیابی بازی‌های پاک شده ویندوز 10 را دارند مخصوصا اگر آنها اقدامات احتیاطی را برای بکاپ گیری از بازی‌ها را انجام داده باشند.

چگونه می‌توانم بازی‌های پاک شده را بازیابی کنم؟

چک کردن Recycle Bin

بازیکنان ممکن است فایل‌های بازی پاک شده را با استفاده از اکسپلورر فایل Recycle Bin ویندوزشان بازیابی کنند. برای انجام این کار روی آیکن Recycle Bin موجود در دسکتاپ خود دابل کلیک کنید. بعد به فایل‌های پاک شده موجود در سطل بازیافت نگاه کنید. در صورتی که فایل بازی‌ها را پیدا کردید روی آن کلیک راست کنید و گزینه Restore را انتخاب کنید.

4 روش ریکاوری و بازیابی بازی‌های پاک شده ویندوز 10

بازیابی بازی پاک شده با File History

کاربرانی که گزینه System Restore و Automatically back up my files موجود در File History را فعال کرده‌اند ممکن است بتوانند فایل‌های پاک شده را از سربرگ Previous Versions بازیابی کنند. دکمه File Explorer را کلیک کنید تا اکسپلورر ویندوز باز شود. حالا روی پوشه‌های پاک شده و از جمله بازی‌های پاک شده ای که شما می‌خواهید ریکاوری کنید کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شما ممکن است یک زیر پوشه که بازی‌ها در آن ذخیره شده است را کلیک راست کنید و بعد Properties را انتخاب کنید.

4 روش ریکاوری و بازیابی بازی‌های پاک شده ویندوز 10

سربرگ Previous Versions را مانند زیر کلیک کنید.

4 روش ریکاوری و بازیابی بازی‌های پاک شده ویندوز 10

 سربرگ Previous ممکن است شامل نسخه‌های قبلی باشد. کاربران می‌توانند نسخه‌های قبلی پوشه را که ممکن از نسخه هایی از بازی‌های پاک شده را داشته باشد انتخاب کنند. یک نسخه قبلی که دارای یک تاریخ قبل از حذف فایل است را انتخاب کنید و دکمه Apply و بعد OK را انتخاب کنید.

بازیابی بازی‌های پاک شده با Remo Recover

Remo Recover یک نرم افزار بازیابی فایل است که می‌تواند فایل‌های بازی پاک شده را ریکاوری کند. برای ریکاوری فایل‌های بازی با این ابزار ابتدا آن را به صورت رایگان دانلود و بعد نصب کنید. نرم افزار را اجرا کنید تا پنچره Remo Recover برای شما باز شود.

  Remo Recover

درایو C یا هر درایو دیگری که ویندوز در آن نصب شده است را برای اسکن انتخاب کنید. برای شروع اسکن فایل دکمه Scan را کلیک کنید. Remo Recover فایل هایی را که پیدا کرده است را به شما نمایش می‌دهد. بنابراین گزینه Save را انتخاب کنید. حالا شما باید فایل‌های بازیابی شده را به فایل اصلی انتقال دهید. پوشه Game را باز کنید و بعد فایل ریکاوری شده را در این زیر پوشه بکشید و رها کنید.

 توجه داشته باشید که برای ذخیره فایل‌های بازی ریستور شده ممکن است شما نیاز به ورژن رجیستر شده برنامه Remo Recover داشته باشید. شما می‌توانید از برنامه‌های ریکاوری اطلاعاتی مانند EaseUS Data Recovery که نیازی به رجیستر شدن ندارند استفاده کنید.

بررسی GameSave Manager

GameSave Manager یک نرم افزار بکاپ گیری از بازی است که رایگان بوده و دارای قابلیت‌های قابل توجهی است. در صورتی که قبل از پاک کردن بازی‌ها این نرم افزار را نصب نکرده باشید GameSave Manager برای بازیابی فایل هایی که به تازگی پاک شده‌اند کمکی نمی‌کند. با این حال پلیرها می‌توانند از اطلاعات بازی فعلی شان بکاپ بگیریند و در صورتی که در آینده فایل هایشان پاک شد از نرم افزار برای بازیابی استفاده کنند. برنامه GameSave Manager را دانلود و نصب کنید. با کلیک گزینه Open Archive در پنجره GameSave Manager کاربران می‌توانند از بکاپ هایی که نرم افزار از فایل هایشان گرفته است اطلاعات خود را بازیابی کنند.

بررسی GameSave Manager

بنابراین حالا شما 4 روش بازیابی بازی‌های پاک شده ویندوز 10 را یاد گرفتید. نرم افزار بازیابی اطلاعات ممکن است برخی از فایل‌های شما را بازیابی کند اما گیمرها همیشه نمی‌توانند به آن تکیه کنند. برای جلوگیری از دست رفتن اطلاعات بهتر است همیشه از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.