چگونه سرعت چاپگر خود را افزایش دهیم و فرآیند چاپ بهتری داشته باشیم؟ با وجود پیشرفت فناوری ها، امروزه تغییرات زیادی در چاپگرها نسبت به نسخه‌های دهه گذشته ایجاد نشده است. با این وجود، پرینترها هنوز هم نقش مهمی را در زندگی امروز ما ایفا می‌کنند و در بسیاری از دفاتر خانگی و اداری از آن استفاده می‌شود و جزو تجهیزات ضروری هر شرکتی شده است. در حالی که ممکن است به نظر برسد که همه چاپگرها عملکرد اصلی یکسانی دارند و در نتیجه همه با یک سرعت مشابه کار می‌کنند. در واقع تعدادی از عوامل وجود دارد که بر عملکرد و سرعت پرینتر شما تاثیر می‌گذارند. شما با کنترل عوامل زیر می‌توانید راندمان چاپ خود را افزایش دهید.

اتصال اینترنت

در صورتی که قصد دارید از یک محیط ابر فایل‌های خود را برای پرینت دریافت کنید سرعت اینترنت خود را بررسی کنید و هر گونه دانلود یا پخش ویدیویی که ممکن است منابع شبکه شما را درگیر کند را به طور موقت غیرفعال کنید. اگر تصاویر به سرعت از سیستم شما به پرینتر انتقال داده نمی‌شود، این سرعت فرایند چاپ را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

چگونه سرعت چاپگر خود را افزایش دهیم و فرآیند چاپ بهتری داشته باشیم؟

کیفیت کاغذ بالا و افزایش سرعت چاپ

کاغذ با کیفیت بالا می‌تواند سرعت چاپ را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. این امر بدان دلیل است که کاغذهای با کیفیت بالا صاف تر هستند و به راحتی از طریق صفحه‌های چاپی عبور می‌کنند. از طرف دیگر کاغذ با کیفیت پایین در طول لود شدن و چاپ مشکلاتی را ایجاد می‌کند. کاغذهایی که دارای گوشه‌های تا شده هستند و یا چروک شده‌اند به احتمال زیاد در دستگاه گیر می‌کند.

کیفیت چاپ عامل موثر در سرعت چاپ

اگر در حال چاپ تعداد زیادی برگه برای توزیع عمومی و کارهای عمومی در سطح پایین هستید، کاهش کیفیت چاپ منجر به سریعتر شدن فرآیند چاپ می‌شود. از طرف دیگر اگر در حال چاپ اسناد کمتری برای نمایش بصری هستید باید کیفیت چاپ را بالا نگه دارید تا بهترین کیفیت ممکن ایجاد شود.

کیفیت چاپ

افزایش سرعت پرینتر با پاک کردن صف چاپ

ممکن است جافظه پرینتر شما با کارهای چاپی که از قبل مانده است پر شده باشد. اینها همان کارهای چاپی هستند که قبل از تمام شدن لغو یا استپ شده اند. به صف چاپ نگاه کنید و چنین کارهای چاپی که دیگر نیاز به صف چاپ ندارند را پاک کنید تا حافظه دستگاه پاک شود و عملکرد کلی دستگاه افزایش پیدا کند.

بررسی ویژگی‌های امنیتی به منظور تسریع فرآیند چاپ

از تنظیمات امنیتی دستگاه خود که در روند چاپ دخالتی ندارند اطمینان حاصل کنید . اگر پرینتر شما در شبکه به اشتراک گذاشته نشده است و شما مستقیما از دستگاه برای چاپ استفاده می‌کنید می‌توانید برنامه‌های آنتی ویروسی که منجر به کند شدنچاپ می‌شوند را غیر فعال کنید. از طرف دیگر اگر در حال چاگ از طریق اینترنت هستید، هرگز در هنگام چاپ، فایروال امنیتی سیستم خود را غیر فعال نکنید چونکه هکرها می‌توانند اطلاعات را از پرینتر شما به سرقت ببرند.

چگونه سرعت چاپگر خود را افزایش دهیم و فرآیند چاپ بهتری داشته باشیم؟

اسپولر

قرقره ای که در چاپگر وجود دارد یک نقطه میانی است که برای ایجاد ایستگاه انتظار برای اطلاعات در صورت بروز هرگونه تاخیر در روند چاپ استفاده می‌شود. برای دستگاه‌های سریع می‌توانید با انتخاب گزینه Print directly to the printer اسپولر را دور بزنید. با این کار یکی از مراحل روند چاپ حذف می‌شود و در نتیجه روند چاپ سریعتری را خواهید داشت.

افزایش رم = افزایش سرعت چاپگر

به طور کلی داشتن یک حافظه رم با ظرفیت بالاتر در سیستم شما این امکان را فراهم می‌آورد که کارهای بیشتری اجرا شوند. این در حالی است که اضافه کردن رم باعث نمی‌شود که برنامه‌ها سریعتر اجرا شوند، بلکهرم بیشتر به اجرای بیشتر برنامه‌ها کمک می‌کند بدون اینکه باعث کاهش سرعت عملیاتی شود. با ارتفاء کارت حافظه خود (توسط یک تکنسین یا خودتان) می‌توانید رم بیشتری را به دستگاه خود اضافه کنید.افزایش رم

ارتقاء نرم افزاری

در آخر اطمینان حاصل کنید که نرم افزار چاپگر مورد استفاده خود را بروزرسانی کرده اید. اگر حتی با انجام مراحل بالا سرعت چاپ کمتر از حد مطلوبی را دریافت می‌کنید ممکن است زمان آن رسیده باشد که از یک مدل جدیدتر که سریعتر کار می‌کند استفاده کنید.

نتیجه گیری

با داشتن یک پرینتر مناسب می‌توانید از مراجعات مکرر به کافینت‌ها یا دفاتر خدماتی جلوگیری کنید و در صورت نیاز خودتان کارهای چاپی که دارید را انجام دهید. با استفاده از مراحل فوق می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پرینتر شما حتی پس از چند سال کار کردن با حداکثر سرعت چاپ می‌گیرد.